Cavalier King Charles Španiel

Vôbec nie agresívny, veľmi prítulný pes

Cavalier King Charles Spaniel je plemeno malých španielov často klasifikovaných ako miniatúry. Je to skvelý spoločenský pes - sú plné energie a úplne bez akýchkoľvek známok agresivity.

icon

Krajina pôvodu:

Veľká Británia
icon

Klasifikácia FCI:

Skupina IX, sekcia 7, anglickí miniatúrni španieli
icon

Charakter:

spoločenský, láskavý, odvážny, trpezlivý, hravý
icon

Farba:

čierna a béžová, trikolóra, blenheim
icon

Hmotnosť:

Muži: 5,9 – 8,2 kg, samice: 5,9 – 8,2 kg
icon

Výška:

Samec: 30 – 33 cm, Samica: 30 – 33 cm
icon

Životnosť:

od 9 do 14 rokov

Šteniatka Cavalier King Charles Spaniel

Šteniatka Cavalier King Charles Spaniel sa rýchlo učia, pokiaľ ich tréning baví a ich učiteľ je jemný a trpezlivý. Pri výučbe základných povelov buďte trpezliví a nečakajte okamžité výsledky. Kliker môže byť skvelou pomôckou pri výcviku so šteniatkami kavalier King Charles španiel. Zvukom kliku môžete dať svojmu psovi jasný signál, že urobil niečo dobré. Po zaznení kliknutia vždy vášmu psovi daruje odmenu, najlepšie chutnú maškrtu. Šteniatka Cavalier King Charles španiel majú veľkú chuť do jedla, takže chutné maškrty ich môžu motivovať k ešte tvrdšej práci. Nebuďte k šteniatku príliš zhovievaví – musíte byť prísni, ale jemný. Čím viac si vaše šteňa užije tréning, tým rýchlejšie môžete očakávať výsledky. Cavalier King Charles Spaniel je malé plemeno psa, preto je potrebné zvoliť stravu vhodnú pre šteňatá malých plemien psov - Valp Mini bude pre vaše šteniatko to pravé.

Výživa Cavalier King Charles Spaniel

Cavalieri nie sú v jedle príliš vyberaví, niektorí by dokonca povedali, že majú veľkú chuť do jedla. Psy tohto plemena sa môžu ľahko prispôsobiť novým životným podmienkam, takže zmena stravy by nemala byť veľkým problémom. Pre psa tohto plemena môže skvele fungovať mokré aj suché krmivo. Vždy pamätajte na to, aby ste si vybrali správnu receptúru pre vek a veľkosť vášho psa. Cavalier King Charles Spaniel je klasifikovaný ako malé plemeno psov - Optimal Mini je kompletné krmivo pre malých psov, ktoré poskytne vášmu psímu priateľovi všetky potrebné živiny a všetky vitamíny a minerály, ktoré môže váš pes potrebovať.

Odporúčané pre dospelých Cavalier King Charles Spaniel:

Husse Prima Plus | Superprémiové granule pre dospelé psy na udržanie štíhlej postavy

Kompletné a vyvážené granule z kuracieho mäsa, ideálne pre dospelé psy, ktoré sa menej hýbu. Obsahuje L-karnitín na spaľovanie tuku, naopak neobsahuje farbivá, konzervačné látky, sóju ani mliečne výrobky. Krmivo je konzervované vitamínom C, ktorý udržiava hodnotu vitamínov v krmive.
l_carnitine
L-Karnitín
mobility
Pohyblivosť
Veľkosť plemena:
Bielkoviny: 22.5% (60% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 10.0%
Skontrolovať to

Husse Sensitive Digest | Hypoalergénne superprémiové granule pre psy s citlivým trávením

Sensitive Digest je bezlepkový produkt s obmedzenými zdrojmi živočíšnych bielkovín, vhodný pre psy, ktoré trpia alergiami a/alebo citlivým tráviacim systémom. Jahňacie bielkoviny, ktoré menej často vyvolávajú alergie, sú jediným zdrojom živočíšnych bielkovín v receptúre. Neobsahuje konzervačné látky a farbivá.
gluten_free
Bez lepku
hypo_allergenic
Hypoalergénne
Veľkosť plemena: , stredné plemená psov
Bielkoviny: 23.0% (72.5% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 14.0%
Skontrolovať to

Popis

Cavalier King Charles Spaniel je veľmi spoločenský pes, ktorý nikdy nevykazoval žiadne agresívne správanie. Plemeno predovšetkým ako strelné psy, neskôr sa stalo obľúbeným spoločníkom kráľovskej rodiny na celom svete. 

Pôvod

Hoci v súčasnosti sú Cavalier King Charles Španieli známi tým, že sú úžasnými spoločníkmi, ich príbeh o pôvode bol trochu iný. Cavalier King Charles Spaniel bol pôvodne chovaný ako lovecký pes anglickej kráľovskej rodiny. Červeno-biely španiel z Talianska alebo Malty sa považuje za predchodcu plemena. Tento konkrétny pes bol krížencom s východnými plemenami psov, výsledkom čoho je pes, ktorý sa veľmi podobá súčasnému vzhľadu Cavalier King Charles Spaniel. V 16. storočí sa psy tohto plemena stali typickými spoločníkmi mnohých šľachtičných – na cestách nielen zabávali dámy, ale pomáhali im zohrievať lono a ruky. Obrazy pripomínajúce Cavalier King Charles Spaniel možno nájsť na obraze Rubensa, Rembrandta alebo van Dyckeho.

Vzhľad

Cavalier King Charles Spaniel je malý pes zo skupiny miniatúrnych španielov. Títo psi majú hodvábne hladkú srsť. Ich lebka je takmer plochá, papuľa je pomerne krátka a majú vyčnievajúce oči. Uši kavaliera sú dlhé, vysoko nasadené na hlave a pokryté dlhou srsťou. Cavaliers majú krátke a pomerne kompaktné telo a rovný chrbát. Krátke nohy vyzerajú rovnako silné a rovnako ako ich uši sú pokryté dlhými chlpmi. Na chvostoch majú Cavalier King Charles španieli husté chlpy a samotný chvost nikdy nesedí nad líniou vytvorenou ich rovným chrbtom.

Správanie

Cavalier King Charles Spaniel je plemeno veľmi priateľských a spoločenských psov. Sú skvelým rodinným psom, pretože majú tendenciu dobre vychádzať s ľuďmi aj inými zvieratami. U psov tohto konkrétneho plemena neboli nikdy zaznamenané žiadne známky agresivity. Sú dosť energickí, vždy pripravení hrať. Cavalieri sú skôr citliví psi, ktorí si so svojimi majiteľmi vytvárajú úzke a silné putá. Nebaví ich byť dlhší čas osamote. Ak trávite veľa času mimo domova, ponúknite svojmu psovi nejakú spoločnosť. Cavaliers dobre vychádzajú s inými psami, mačkami a dokonca aj králikmi. Psy tohto plemena sa dokážu rýchlo prispôsobiť novým miestam alebo situáciám – ak veľa cestujete, Cavalier sa môže stať skvelým kamarátom na cesty. 

Požiadavky

Cavalierova krátka papuľa spôsobuje, že psy tohto plemena sú náchylné na prehriatie. Počas leta sa snažte vyhnúť dlhým prechádzkam, keď je slnko najvyššie. Preplánujte si svoju typickú aktivitu a čas na hranie na večer, keď je o niečo chladnejšie. Psy s veľkými vyčnievajúcimi očami sú oveľa náchylnejšie na akékoľvek poranenia očí, takže vždy majte svojho psa pod dohľadom, keď sa hrajú s inými zvieratami.

Denná starostlivosť

Hoci každodenná starostlivosť o Cavaliera nespôsobí žiadne problémy ani pre začínajúcich majiteľov psov, musíte byť dôslední. Kavalierova srsť by mala vyzerať prirodzene, takže zvyčajne nie je upravená ani oholená. Cavaliers príliš nelínajú, preto by ste mali byť v pohode s kefovaním raz týždenne. Dlhšia srsť na ušiach a labkách sa môže zamotať, preto jej venujte zvýšenú pozornosť, keď psa kefujete.

Perfektné produkty pre Cavalier King Charles Spaniel:

74,00 €

Husse Opus Ocean 2 kg | Bezlepkové hypoalergénne granule pre aktívne psy s citlivým tráviacim systémom a intoleranciou na potraviny

Bohaté na živočíšne bielkoviny a tuky na podporu aktívneho životného štýlu Vášho psa

18,00 €

Tip

75,00 €

16,50 €

Mal váš maznáčik nejakú špeciálnu potrebu alebo stav netypický pre plemeno?

Urobte si prosím náš krátky kvíz a zistite, čo navrhujeme pre vášho domáceho maznáčika.

Husse šťastné domáce zvieratká!

 

Lola

Lola má teraz 4 a pol roka a sme veľmi radi, že sme objavili Husse, keď bola ešte mladé šteňa. Po vyskúšaní niekoľkých iných prémiových značiek trpela na problémy so žalúdkom, ale keď prešla na Husse, všetky príznaky zmizli.

Marely

Marely je Austrálsky ovčiak, ktorý mal od malička problémy s trávením, zle reagoval hlavne na kuracie mäso. Na odporúčanie veterinára sme skúsili Husse, najprv sme ich kontaktovali, výborný prístup už od začiatku - poradili, navrhli a dokonca nám dali zľavu ako štartovací balíček :-) a samozrejme priviezli až domov každú zásielku. Odvtedy sme už len u nich, Marley má teraz 3 roky a má skvelé trávenie, za čo som veľmi rád.  Ďakujem Husse!

Oceňuje nás

Pridajte sa k našej svorke!

Pracujte toľko hodín, koľko chcete, zarábajte si požadovaný príjem, pracujte vo svojej vlastnej oblasti.

Pracujte s nami

Husse - švédske krmivo pre psov, mačky a kone

Husse je švédsky výrobca krmiva pre psov, mačky a kone s viac ako 30-ročnými skúsenosťami na trhu. Hlavným cieľom Husse je podporovať zdravý životný štýl zvierat. Všetky krmivá, maškrty a doplnky Husse sú vyrobené len z tých najkvalitnejších, starostlivo vybraných surovín. Všetky produkty sú vyrábané podľa tradičných škandinávskych receptúr a výrobné linky sú pod neustálou veterinárnou kontrolou. Okrem kvality produktov Husse to znamená aj kvalitu služieb. Distribútori Husse sú dôkladne vyškolení vo výžive zvierat a radi vám pomôžu s výberom správnej stravy pre vášho psa, mačku alebo koňa. Produkty Husse nie sú dostupné v klasickej predajnej sieti – dodávame ich priamo z výroby k zákazníkovi, takže môžeme ponúknuť produkty najvyššej kvality za konkurenčné ceny. Jedlo Husse je možné vždy objednať s doručením od domu k domu.

Všetko potrebné pre vášho miláčika na jednom mieste

V ponuke Husse nájdete všetko, čo môže váš miláčik potrebovať. Naše suché krmivo pre psov a mačky je skvelým základom ich stravy - suché krmivo je správne vyvážené krmivo prispôsobené potrebám psov a mačiek rôznych veľkostí a v rôznych fázach života, teda šteniatka a mačiatka, dospelých a seniorov psov a mačiek . Máte psa alebo mačku so špeciálnymi výživovými potrebami? Postarali sme sa o špeciálne potreby zvierat s citlivým tráviacim systémom a potravinovými alergiami, po sterilizácii či kastrácii a domácich miláčikov so sklonom k nadváhe. Hľadáte hračky pre psov a mačky? Hračky Husse sú vyrobené z najkvalitnejších materiálov, sú odolné a poskytnú vášmu miláčikovi hodiny zábavy. Zdravú a prirodzenú stravu vášho psa, mačky či koňa môžete spestriť chutnými pochúťkami. Pamlsky pre psov, mačky a kone sú chutným doplnkom ich jedálnička a skvelou odmenou pri tréningu a tréningu. Potrebujete produkty na starostlivosť o vášho domáceho maznáčika? Zaobstarajte si šampóny, ošetrujúcu kozmetiku, oleje a mlieka, s ktorými sa postaráte o krásny a zdravý vzhľad vášho psa, mačky či koňa .