Anglický Buldog

Jemný, pokojný a skvelý s deťmi

Buldog často označovaný ako britský buldog alebo anglický buldog, je stredne veľké plemeno psa. Buldogi sú silne spätí s britskou kultúrou, pričom ich tvár je univerzálnym symbolom odvahy a húževnatosti.

iconKrajina pôvodu: Anglicko
iconKlasifikácia FCI: Skupina 2, sekcia 2.1 Molossian: Mastiff typ #149
iconPovaha: učenlivý, svojvoľný, priateľský, spoločenský
iconFarby: biela, plavá, piebald, plavá a biela, žíhaná a biela, červená a biela, červená žíhaná, červená
iconHmotnosť: sučka: 18–23 kg, pes: 23–25 kg
iconVýška: Žena: 31–40 cm, Muž: 31–40 cm
iconPredpokladaná dĺžka života: od 8 do 10 rokov

Šteniatka anglického buldoga

Prirodzeným inštinktom buldogov je podriadiť sa vodcovi svorky - túto pozíciu si musíte upevniť čo najskôr. Včasná socializácia vášho buldoga zabezpečí v budúcnosti správne správanie s ľuďmi a inými zvieratami. Toto plemeno psa miluje žuvanie, preto by ste svojmu buldogovi mali vždy poskytnúť kvalitnú žuvaciu hračku, ako je Tugg Plus z radu Husse, ktorá je 100% prírodná a pomáha pri mechanickom čistení zubov. Buldogi sa radi hrajú na preťahovanie lanom, čo môže byť skvelý spôsob, ako naučiť šteniatko, aby na povel pustilo všetko, čo má v ústach. Šteniatka buldogov sú dosť aktívni jedáci a môžu ľahko priberať - vždy by ste mali sledovať hmotnosť svojho šteňaťa. Keďže potrebujú relatívne veľké množstvo potravy pre svoje rastúce telá, odporúča sa vložiť odporúčané množstvo potravy do niekoľkých menších jedál. Keďže šteňatá majú malé žalúdky, je najlepšou voľbou kvalitné krmivo bohaté na živiny - keďže menšie množstvo krmiva poskytne šteňaťu všetky zložky potrebné pre zdravý vývoj. Valp Plus bude fungovať skvele pre šteňatá tohto plemena.

Výživa buldoga

Vyvážená a kvalitná strava je životne dôležitá pre zdravie a celkovú dobrú kondíciu vášho psa. Keďže buldogi radi jedia, môžu pomerne rýchlo pribrať. Ad libitum kŕmenie nemusí byť tým najlepším riešením pre toto plemeno - je lepšie kŕmiť svojho psa dve jedlá denne. Vždy kŕmte odporúčaným množstvom - buď sa poraďte so svojím veterinárom alebo sa pozrite na odporúčania týkajúce sa množstva krmiva na obale. Podávajte stravu primeranú veku a veľkosti vášho psa. Pre dospelého buldoga Husse Optimal bude vhodné krmivo určené špeciálne pre stredne veľké plemená psov. Keďže buldogi radi žuvajú, zásobovanie ich stravy žuvacími pochúťkami ako Tandrep Plus, Dental alebo Tugg Plus od Husse môže pomôcť obmedziť potrebu vašich psov žuť.

Odporúčané pre dospelých anglických buldogov:

Husse Opus Lynx | Bezlepkové granule pre dospelé mačky

Opus Lynx je bezobilninový recept inšpirovaný stravou divých rysov, bohatý na bielkoviny a tuky, s nízkym obsahom sacharidov. Granule obsahujú kuracie mäso, zemiaky a hrášok a sú vhodné aj pre mačky s citlivým tráviacim systémom.
grain_free
Bez obilnín
gluten_free
Bez lepku
Bielkoviny: 40.0% (90% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Husse Opus Farm | Bezlepkové granule pre psov s citlivým trávením a alergiami

Opus Farm obsahuje kuracie mäso a zemiaky a je vhodné aj pre psy s citlivým trávením, kožnými problémami a alergiami. Obsahuje suroviny najvyššej kvality. Bez farbív, konzervantov, lepkov a obilnín.
grain_free
Bez obilnín
mono_protein
Jediný zdroj živočíšnych bielkovin
Veľkosť plemena:
Bielkoviny: 38.0% (84% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Podrobný popis Bulldog

Buldog je stredne veľké plemeno psov s nezameniteľnou tvárou so zvrašteným obočím a voľnou pokožkou. Napriek svojim koreňom návnady na býky je toto plemeno skvelým spoločníkom, ktorý si vytvára obzvlášť silné putá s deťmi.

Genesis

Buldogy majú dlhú históriu, pričom prvá zmienka pochádza zo 17. storočia. Toto plemeno psov sa široko používalo na návnadu býkov, preto časť názvu „býk“. Buldogi si vďaka tomu vyvinuli svoje podsadité telá, mohutné hlavy a silné čeľuste. Keď Anglicko v roku 1835 zakázalo krvavé športy so zvieratami, začali sa bitky so psami v pivniciach, čo viedlo ku kríženiu buldogov s rôznymi druhmi teriérov, aby sa dosiahol živší a obratnejší pes. Obdivovatelia buldogov potom začali proces premeny tohto plemena na spoločníka, čím sa zlepšil vzhľad aj charakter zvieraťa. V roku 1886 bol Bulldog uznaný Americkým Kennel Clubom. Od tejto chvíle sa buldog stal jedným z najpopulárnejších plemien psov, ktoré sa často považujú za maskota. Bulldog je oficiálnym maskotom námornej pechoty Spojených štátov, pričom mnohé základne majú na mieste svojho maskota.

Vzhľad

Buldog je svalnatý, statný pes s vrásčitou tvárou a výrazným zatlačeným nosom. Toto plemeno má široké hlavy so silne výrazným mandibulárnym prognatizmom, malé uši, ktoré sa skladajú dovnútra a vytvárajú tvar známy ako „ružové ucho“. Majú hrubé kožné záhyby na obočiach, ktoré sa nazývajú lano alebo nosový val na krátkej papuli, ako aj ovisnuté pery a predhryz. Buldogi majú tiež ovisnutú kožu pod krkom, široký hrudník, obzvlášť široký postoj a pevné končatiny. Majú prirodzene krátky chvost, ktorý je buď rovný alebo skrutkovaný. Toto plemeno má hladkú a krátku srsť, ktorá môže byť červená, biela, plavá alebo žíhaná.

Správanie

Dlhá história buldogov v krvných športoch vyžadovala, aby chovatelia pracovali na znížení alebo úplnom odstránení agresivity tohto plemena. Dnes sú buldogi láskaví, ale odvážni s pacifistickým správaním. Sú priateľskí, trpezliví a oddaní, ale vedia byť aj trochu tvrdohlaví. Sú skvelým rodinným miláčikom, pretože majú tendenciu vychádzať celkom dobre s deťmi alebo inými domácimi zvieratami. Buldogi milujú potešiť svojich majiteľov a mali by sa dobre cvičiť. Toto plemeno má rád žuvanie a hru preťahovania lanom, takže doprajte svojmu psovi správne hračky (Husse Knot Toy môže byť skvelá na preťahovanie lanom), aby ste uhasili tieto túžby. Buldogy by mali byť väčšinou mäkké a ocenia každý relax, ktorý môžu so svojim majiteľom zažiť.

Požiadavky

So svojou jemnou povahou môžu buldogi niekedy pôsobiť lenivo. Vyžadujú mierne cvičenie, ktoré im pomôže zostať štíhle a zdravé. Vzhľadom na to by buldogi nemali byť ťahaní k namáhavým cvičeniam, pretože ich krátka papuľa spôsobuje, že sú náchylní na dýchacie a dýchacie ťažkosti. Toto plemeno nerobí dobre v extrémnych teplotách, horúcich aj studených. V lete by sa mali uchovávať pri miernych teplotách. Počas extrémov počasia sa odporúča cvičiť psa doma v klimatizovanej miestnosti. Buldogi sú náchylní na brachycefalický obštrukčný syndróm dýchacích ciest, ktorý im spôsobuje ťažké dýchanie a hlasné chrápanie.

Denná starostlivosť

Pravidelné čistenie je pre vášho buldoga nevyhnutnosťou. Kožné záhyby by sa mali vyšetrovať každý deň, aby sa predišlo infekciám, a aspoň každý druhý deň čistiť jemným mydlom a potom dôkladne osušiť. Ak má váš buldog prirodzene vlnitý chvost, nezabudnite ho pravidelne kontrolovať, čistite a v prípade potreby aplikujte masť. Čistite svojho buldoga 2 až 3 krát týždenne mäkkou kefou a kúpajte sa každé 1 až 2 mesiace, aby ste si udržali zdravú kožu a srsť. Kožné záhyby buldoga musia byť po kúpaní dobre vysušené, aby sa zabránilo infekciám, pretože teplé a vlhké prostredie podporuje rast kvasiniek.

Perfektné produkty pre anglický buldog:

74,00 €

Husse Opus Ocean 2 kg | Bezlepkové hypoalergénne granule pre aktívne psy s citlivým tráviacim systémom a intoleranciou na potraviny

Bohaté na živočíšne bielkoviny a tuky na podporu aktívneho životného štýlu Vášho psa

18,00 €

Tip

75,00 €

16,50 €

Mal váš maznáčik nejakú špeciálnu potrebu alebo stav netypický pre plemeno?

Urobte si prosím náš krátky kvíz a zistite, čo navrhujeme pre vášho domáceho maznáčika.

Husse šťastné domáce zvieratká!

 

Lola

Lola má teraz 4 a pol roka a sme veľmi radi, že sme objavili Husse, keď bola ešte mladé šteňa. Po vyskúšaní niekoľkých iných prémiových značiek trpela na problémy so žalúdkom, ale keď prešla na Husse, všetky príznaky zmizli.

Marely

Marely je Austrálsky ovčiak, ktorý mal od malička problémy s trávením, zle reagoval hlavne na kuracie mäso. Na odporúčanie veterinára sme skúsili Husse, najprv sme ich kontaktovali, výborný prístup už od začiatku - poradili, navrhli a dokonca nám dali zľavu ako štartovací balíček :-) a samozrejme priviezli až domov každú zásielku. Odvtedy sme už len u nich, Marley má teraz 3 roky a má skvelé trávenie, za čo som veľmi rád.  Ďakujem Husse!

Oceňuje nás

Pridajte sa k našej svorke!

Pracujte toľko hodín, koľko chcete, zarábajte si požadovaný príjem, pracujte vo svojej vlastnej oblasti.

Pracujte s nami

Husse - švédske krmivo pre psov, mačky a kone

Husse je švédsky výrobca krmiva pre psov, mačky a kone s viac ako 30-ročnými skúsenosťami na trhu. Hlavným cieľom Husse je podporovať zdravý životný štýl zvierat. Všetky krmivá, maškrty a doplnky Husse sú vyrobené len z tých najkvalitnejších, starostlivo vybraných surovín. Všetky produkty sú vyrábané podľa tradičných škandinávskych receptúr a výrobné linky sú pod neustálou veterinárnou kontrolou. Okrem kvality produktov Husse to znamená aj kvalitu služieb. Distribútori Husse sú dôkladne vyškolení vo výžive zvierat a radi vám pomôžu s výberom správnej stravy pre vášho psa, mačku alebo koňa. Produkty Husse nie sú dostupné v klasickej predajnej sieti – dodávame ich priamo z výroby k zákazníkovi, takže môžeme ponúknuť produkty najvyššej kvality za konkurenčné ceny. Jedlo Husse je možné vždy objednať s doručením od domu k domu.

Všetko potrebné pre vášho miláčika na jednom mieste

V ponuke Husse nájdete všetko, čo môže váš miláčik potrebovať. Naše suché krmivo pre psov a mačky je skvelým základom ich stravy - suché krmivo je správne vyvážené krmivo prispôsobené potrebám psov a mačiek rôznych veľkostí a v rôznych fázach života, teda šteniatka a mačiatka, dospelých a seniorov psov a mačiek . Máte psa alebo mačku so špeciálnymi výživovými potrebami? Postarali sme sa o špeciálne potreby zvierat s citlivým tráviacim systémom a potravinovými alergiami, po sterilizácii či kastrácii a domácich miláčikov so sklonom k nadváhe. Hľadáte hračky pre psov a mačky? Hračky Husse sú vyrobené z najkvalitnejších materiálov, sú odolné a poskytnú vášmu miláčikovi hodiny zábavy. Zdravú a prirodzenú stravu vášho psa, mačky či koňa môžete spestriť chutnými pochúťkami. Pamlsky pre psov, mačky a kone sú chutným doplnkom ich jedálnička a skvelou odmenou pri tréningu a tréningu. Potrebujete produkty na starostlivosť o vášho domáceho maznáčika? Zaobstarajte si šampóny, ošetrujúcu kozmetiku, oleje a mlieka, s ktorými sa postaráte o krásny a zdravý vzhľad vášho psa, mačky či koňa .