Výživa mačiatok - prečo je zdravá výživa taká dôležitá?

Mačiatko

Prvý rok života mačiatka je fázou, v ktorej váš maznáčik zažíva rýchly rast. Za ten čas možno u mačiatok pozorovať veľa fyzických a psychických zmien. Je to rozhodujúci moment, kedy sa mačky učia, ako sa doma správať, ako sa stýkať s ľuďmi a inými zvieratami, ako aj získať triky a potrebné zručnosti. Počas prvých dvanástich mesiacov svojho života sa mačiatka môžu drasticky zmeniť - rastú, priberajú a dospievajú pred vašimi očami.

Ako kŕmiť mačiatka? 

Tráviaci systém mačiatka ešte nie je úplne vyvinutý. Mačiatka majú malé a jemné žalúdky, preto by ste mali denný príjem potravy mačiatka rozdeliť do menších porcií počas dňa. S rastom vášho mačiatka môžete znížiť počet jedál počas dňa a dať svojmu miláčikovi väčšie porcie v jednom jedle. Naučte mačiatko jesť jedlo v stanovených hodinách dňa a nenechávajte misku s jedlom príliš dlho vonku, ak vaša mačka nechce jesť. Keď bude mačiatko hladné, s radosťou zje jedlo. Neprekrmujte mačiatko - môže to viesť k zlým stravovacím návykom, ktoré môžu neskôr vyústiť do nadváhy alebo obezity mačiek. 

Odporúčané pre správnu výživu mačiatok:

Husse Exclusive Kattunge | Vyvážené granule pre mačiatka

Exclusive Kattunge je odporúčané pre mačiatka od odstavenia do 12 mesiacov s vysokým obsahom živočíšnych bielkovín a tukov na podporu zdravého rastu. Je tiež vhodné pre tehotné a dojčiace mačky.
growth_plus
Podpora rastu
energy_plus
Vyššia potreba energie
Bielkoviny: 34%
Obsah tuku: 21%
Skontrolovať to

Husse Aptit Tonfisk | Kapsička s čerstvým tuniakom v omáčke

Chutný čerstvý tuniak v omáčke.
water_intake
Príjem tekutín
grain_free
Bez obilnín
Bielkoviny: 17.3%
Obsah tuku: 0.3%
Skontrolovať to

Husse Aptit Kyckling | Kapsička s čerstvým kuracím mäsom v omáčke

Chutné čerstvé kuracie mäso v omáčke.
water_intake
Príjem tekutín
grain_free
Bez obilnín
Bielkoviny: 13.0%
Obsah tuku: 0.56%
Skontrolovať to

Mokré alebo suché krmivo pre mačiatka?

Pokiaľ ide o výživu mačiek, existujú protichodné názory na mokré a suché krmivo. Mačky si nikdy nezvykli piť neperlivú vodu, takže veľa domácich mačiek nemá rado piť vodu z misky. Znížený príjem vody v citlivých močových cestách spôsobuje, že mačky sú náchylné na mnohé ochorenia močových ciest. Mokré krmivo pre mačky poskytuje mačiatku dostatok tekutín, zatiaľ čo suché krmivo pre mačky môže pomôcť pri mechanickom čistení zubov vašej mačky. Ak sa rozhodnete dať svojej mačke suché krmivo, pamätajte, že chutnosť a vlhkosť krmiva pre vašu mačku môžete zvýšiť zmiešaním suchého krmiva pre mačky s vlhkým krmivom alebo chutnými mokrými pochúťkami.

Prečo je strava dôležitá? 

Výživa mačiatok je základom správneho vývoja a dobrého zdravia mačky. Vhodné krmivo pre mačiatka musí poskytnúť vášmu miláčikovi všetky potrebné živiny, aby vaše mačiatko mohlo rásť a dospieť, aby sa z neho stala zdravá dospelá mačka. Krmivo pre mačiatka musí vašej mačke poskytnúť vyvážené hladiny vápnika a fosforu, ktoré zaisťujú silné kosti a zdravé zuby. Strava bohatá na antioxidanty môže pomôcť chrániť vašu mačku pred akýmikoľvek voľnými radikálmi. Formuly obohatené o vitamíny A a E môžu posilniť imunitný systém vášho mačiatka a Omega-3 a Omega-6 mastné kyseliny môžu zabrániť mnohým zápalom. Taurín je aminokyselina, ktorá je životne dôležitá pre zdravie očí a srdca vašej mačky. Mačky nie sú schopné produkovať taurín samy, takže ich potrava musí pozostávať z tejto prospešnej aminokyseliny.

Kedy zmeniť krmivo vašej mačky? 

Krmivo pre mačiatka by sa malo kŕmiť, kým mačiatko nedovŕši 1 rok. Po prvých dvanástich mesiacoch môžete začať kŕmiť svoje mačky receptúrami vyrobenými pre dospelé mačky. Nezabúdajte na prechodné obdobie, aby mal tráviaci systém mačky možnosť zvyknúť si na novú stravu. V prvých dvoch dňoch prechodného obdobia podávajte svojej mačke zmes, ktorá pozostáva z ¼ nového krmiva a ¾ jeho súčasného krmiva. Na 3. a 4. deň môžete svojej mačke podávať krmivo, ktoré pozostáva z 50-50 zmesí nového a súčasného krmiva. Na 5. a 6. deň môžete svojej mačke podať ¼ aktuálnej výživy s ¾ novej. Po uplynutí 7 dní by ste mali byť schopní dať svojej mačke nové jedlo bez problémov. Nezabúdajte, že hoci niektoré plemená mačiek dosahujú svoju plnú zrelosť vo veku okolo 3 rokov, neznamená to, že by ste mali predĺžiť obdobie, počas ktorého kŕmite mačiatka krmivom. Krmivo pre mačiatka nie je dostatočné pre dospelé mačky a môže viesť k výraznému kalorickému deficitu vo výžive vašej mačky. 

Stále môže byť užitočné pre mačiatka:

Husse Exclusive Lyster Care 2 kg | Granule pre aktívne mačky s citlivou kožou

S omega mastnými kyselinami na podporu výživnej pokožky & lesklej srsti

15,50 €

17,00 €

Tip

Husse Exclusive Sterilised 2 kg | Kompletné a vyvážené granule pre dospelé sterilizované mačky

S nižším obsahom tuku na pomoc pri obmedzení nadmerného prírastku hmotnosti

16,50 €

Husse Exclusive Light 2 kg | Granule pre menej aktívne, staršie a obézne mačky

Pridaný L-karnitín na podporu zvýšenia metabolizmu tukov

15,00 €

Husse Opus Farm 12 kg | Bezlepkové granule pre psov s citlivým trávením a alergiami

Bohaté na živočíšne bielkoviny a tuky na podporu aktívneho životného štýlu vášho psa.

69,90 €

Husse Opus Lynx 2 kg | Bezlepkové granule pre dospelé mačky

Bohaté na živočíšne bielkoviny a tuky na podporu aktívneho životného štýlu Vašej mačky

19,00 €

Husse šťastné domáce zvieratká!

 

Lola

Lola má teraz 4 a pol roka a sme veľmi radi, že sme objavili Husse, keď bola ešte mladé šteňa. Po vyskúšaní niekoľkých iných prémiových značiek trpela na problémy so žalúdkom, ale keď prešla na Husse, všetky príznaky zmizli.

Marely

Marely je Austrálsky ovčiak, ktorý mal od malička problémy s trávením, zle reagoval hlavne na kuracie mäso. Na odporúčanie veterinára sme skúsili Husse, najprv sme ich kontaktovali, výborný prístup už od začiatku - poradili, navrhli a dokonca nám dali zľavu ako štartovací balíček :-) a samozrejme priviezli až domov každú zásielku. Odvtedy sme už len u nich, Marley má teraz 3 roky a má skvelé trávenie, za čo som veľmi rád.  Ďakujem Husse!

Oceňuje nás

Pridajte sa k našej svorke!

Pracujte toľko hodín, koľko chcete, zarábajte si požadovaný príjem, pracujte vo svojej vlastnej oblasti.

Pracujte s nami

Husse - švédske krmivo pre psov, mačky a kone

Husse je švédsky výrobca krmiva pre psov, mačky a kone s viac ako 30-ročnými skúsenosťami na trhu. Hlavným cieľom Husse je podporovať zdravý životný štýl zvierat. Všetky krmivá, maškrty a doplnky Husse sú vyrobené len z tých najkvalitnejších, starostlivo vybraných surovín. Všetky produkty sú vyrábané podľa tradičných škandinávskych receptúr a výrobné linky sú pod neustálou veterinárnou kontrolou. Okrem kvality produktov Husse to znamená aj kvalitu služieb. Distribútori Husse sú dôkladne vyškolení vo výžive zvierat a radi vám pomôžu s výberom správnej stravy pre vášho psa, mačku alebo koňa. Produkty Husse nie sú dostupné v klasickej predajnej sieti – dodávame ich priamo z výroby k zákazníkovi, takže môžeme ponúknuť produkty najvyššej kvality za konkurenčné ceny. Jedlo Husse je možné vždy objednať s doručením od domu k domu.

Všetko potrebné pre vášho miláčika na jednom mieste

V ponuke Husse nájdete všetko, čo môže váš miláčik potrebovať. Naše suché krmivo pre psov a mačky je skvelým základom ich stravy - suché krmivo je správne vyvážené krmivo prispôsobené potrebám psov a mačiek rôznych veľkostí a v rôznych fázach života, teda šteniatka a mačiatka, dospelých a seniorov psov a mačiek . Máte psa alebo mačku so špeciálnymi výživovými potrebami? Postarali sme sa o špeciálne potreby zvierat s citlivým tráviacim systémom a potravinovými alergiami, po sterilizácii či kastrácii a domácich miláčikov so sklonom k nadváhe. Hľadáte hračky pre psov a mačky? Hračky Husse sú vyrobené z najkvalitnejších materiálov, sú odolné a poskytnú vášmu miláčikovi hodiny zábavy. Zdravú a prirodzenú stravu vášho psa, mačky či koňa môžete spestriť chutnými pochúťkami. Pamlsky pre psov, mačky a kone sú chutným doplnkom ich jedálnička a skvelou odmenou pri tréningu a tréningu. Potrebujete produkty na starostlivosť o vášho domáceho maznáčika? Zaobstarajte si šampóny, ošetrujúcu kozmetiku, oleje a mlieka, s ktorými sa postaráte o krásny a zdravý vzhľad vášho psa, mačky či koňa .