Nie ste si istí, čo potrebujete?

Nájdite perfektné jedlo pre vášho domáceho maznáčika alebo si nechajte poradiť od miestneho dodávateľa.

Mokré krmivo pre mačky – prečo je to dobrá voľba?

Mačky od prírody veľmi neradi pijú vodu z misky. Mačiatka najčastejšie a najochotnejšie prijímajú svoje denné množstvo tekutín s jedlom. Mokré krmivo pre mačky dodá vášmu miláčikovi oveľa viac tekutín v jednom jedle ako akékoľvek suché krmivo pre mačky. S obsahom vlhkosti nad 80 % vaša mačka poskytne telu dostatok vody pri konzumácii vlhkého krmiva, aj keď sa rozhodne nepiť ho z misky. Čo iné je mokré krmivo pre mačky lepšie ako suché krmivo pre mačky? Čuch mačiek je oveľa citlivejší ako ich chuť. Pre mačku je chutné jedlo to, ktoré vonia najlepšie. Arómu mokrého krmiva pre mačky môžete ešte zintenzívniť jeho zahriatím na izbovú teplotu. Mačky milujú jesť jedlo, ktoré má teplotu čo najbližšie k teplote ich jazyka, čo je okolo 30 stupňov Celzia. V čom ešte je mokré krmivo pre mačky lepšie? Chcete do jedla vašej mačky dostať extra tekutiny? Do jedla pridajte trochu teplej vody a dôkladne premiešajte. Máte mačku so zubnými problémami? Mäkká textúra vlhkého jedla sa mu bude jesť oveľa ľahšie ako tvrdé granule suchého jedla.

Ako podávať mokré jedlo?

Pokiaľ ide o pohodlie kŕmenia, mokré krmivo pre mačky je výrazne horšie ako suché krmivo pre mačky. Mokré krmivo pre mačky nemôžete dať do misky bez pomoci príboru alebo špeciálnych odmeriek. O niečo problematickejšie je aj jeho skladovanie. Na potraviny vo vrecúškach sa budú hodiť špeciálne klipy na uzatvorenie vrecka, v prípade dóz zase najlepšie znovupoužiteľné plastové alebo silikónové viečka. Po otvorení by sa vlhké jedlo malo uchovávať v chladničke a spotrebovať maximálne do 2 dní. Nenechávajte mokré krmivo v miske mačky dlhšie ako 30 minút. Po uplynutí tejto doby misku prikryte a jedlo ukryte, najlepšie v chladničke alebo inom chladnom mieste, a skúste po čase opäť podávať. Mokré krmivo je najlepšie podávať mačke jemne ohriate - posilní to jej arómu. Po každom jedle vyčistite mačku misku. Výrazne tak znížite množenie baktérií na dne, ktoré sú zodpovedné za nepríjemné pachy, ktoré na riade zostávajú.

Aké je najlepšie mokré krmivo pre mačky?

Mokré krmivo pre mačky sa dodáva v niekoľkých rôznych druhoch, ktoré sa líšia najmä konzistenciou. V našom sortimente nájdete mäsité kúsky v omáčke, chutné pâtés , exkluzívne večere z čerstvého mäsa a polievky – to všetko bez pridania umelých farbív alebo príchutí určite osloví vašu mačku aj tých najnáročnejších . Samozrejme, najlepšie mokré krmivo pre mačky je také, ktoré obsahuje tie najkvalitnejšie suroviny so všetkými potrebnými živinami – dodávajú krmivu výbornú stráviteľnosť a chuť, ktorej neodolajú ani tie najvyberavejšie mačky. Mačky nemajú rady nudu, preto ich stravu môžete spestriť rôznymi druhmi mokrého krmiva, ktoré navyše dodá jedlu príjemnú textúru.

Ako zmením jedlo svojej mačky?

Ak sa rozhodnete zmeniť jedlo svojej mačky, nezabudnite, že to nemôžete urobiť zo dňa na deň. Mačky majú veľmi citlivý tráviaci systém a drastické zmeny v zložení potravy môžu spôsobiť celý rad tráviacich problémov. Preto pri zavádzaní nového druhu krmiva do jedálnička vášho domáceho maznáčika to robte postupne. Mokré krmivo pre mačky je tu o niečo problematickejšie, keďže je náročnejšie odmerať dokonalú porciu ako pri suchom krmive. Okrem toho sa počas prechodného obdobia musíte pripraviť na uskladnenie dvojnásobného množstva otvorených balení krmiva pre domáce zvieratá. Prvé tri dni podávajte mačke zmes starého krmiva s novým krmivom v pomere 3:1. Tretí a štvrtý deň podávajte mačke pri jedle súčasné a nové krmivo zmiešané v pomere 1:1. Piaty a šiesty deň kŕmenia by mal byť pomer 3:1 v prospech nového vlhkého krmiva pre vašu mačku. Na 7. deň celého procesu už môžete podávať jedlo pozostávajúce len z novej receptúry. Vyhnete sa tak nielen prípadným žalúdočným problémom, ale zároveň dáte mačke čas zvyknúť si na novú chuť či textúru krmiva. Mačky vedia byť v potrave extrémne vyberavé, preto aby ste ich neodradili, vždy nové produkty zavádzajte postupne .

Švédska kvalita pre vašich miláčikov

1987
Od roku 1987 Husse ponúka bezplatné doručenie kvalitných produktov pre psov a mačky do celej Európy.
50+
Produkty Husse sú dostupné vo viac ako 50 krajinách po celom svete.
1000+
Viac ako 1000 franšízantov poskytuje poradenstvo a dodáva produkty až k vašim dverám.

Husse šťastné domáce zvieratká!

 

Lola

Lola má teraz 4 a pol roka a sme veľmi radi, že sme objavili Husse, keď bola ešte mladé šteňa. Po vyskúšaní niekoľkých iných prémiových značiek trpela na problémy so žalúdkom, ale keď prešla na Husse, všetky príznaky zmizli.

Marely

Marely je Austrálsky ovčiak, ktorý mal od malička problémy s trávením, zle reagoval hlavne na kuracie mäso. Na odporúčanie veterinára sme skúsili Husse, najprv sme ich kontaktovali, výborný prístup už od začiatku - poradili, navrhli a dokonca nám dali zľavu ako štartovací balíček :-) a samozrejme priviezli až domov každú zásielku. Odvtedy sme už len u nich, Marley má teraz 3 roky a má skvelé trávenie, za čo som veľmi rád.  Ďakujem Husse!

Oceňuje nás

Pridajte sa k našej svorke!

Pracujte toľko hodín, koľko chcete, zarábajte si požadovaný príjem, pracujte vo svojej vlastnej oblasti.

Pracujte s nami

Husse - švédske krmivo pre psov, mačky a kone

Husse je švédsky výrobca krmiva pre psov, mačky a kone s viac ako 30-ročnými skúsenosťami na trhu. Hlavným cieľom Husse je podporovať zdravý životný štýl zvierat. Všetky krmivá, maškrty a doplnky Husse sú vyrobené len z tých najkvalitnejších, starostlivo vybraných surovín. Všetky produkty sú vyrábané podľa tradičných škandinávskych receptúr a výrobné linky sú pod neustálou veterinárnou kontrolou. Okrem kvality produktov Husse to znamená aj kvalitu služieb. Distribútori Husse sú dôkladne vyškolení vo výžive zvierat a radi vám pomôžu s výberom správnej stravy pre vášho psa, mačku alebo koňa. Produkty Husse nie sú dostupné v klasickej predajnej sieti – dodávame ich priamo z výroby k zákazníkovi, takže môžeme ponúknuť produkty najvyššej kvality za konkurenčné ceny. Jedlo Husse je možné vždy objednať s doručením od domu k domu.

Všetko potrebné pre vášho miláčika na jednom mieste

V ponuke Husse nájdete všetko, čo môže váš miláčik potrebovať. Naše suché krmivo pre psov a mačky je skvelým základom ich stravy - suché krmivo je správne vyvážené krmivo prispôsobené potrebám psov a mačiek rôznych veľkostí a v rôznych fázach života, teda šteniatka a mačiatka, dospelých a seniorov psov a mačiek . Máte psa alebo mačku so špeciálnymi výživovými potrebami? Postarali sme sa o špeciálne potreby zvierat s citlivým tráviacim systémom a potravinovými alergiami, po sterilizácii či kastrácii a domácich miláčikov so sklonom k nadváhe. Hľadáte hračky pre psov a mačky? Hračky Husse sú vyrobené z najkvalitnejších materiálov, sú odolné a poskytnú vášmu miláčikovi hodiny zábavy. Zdravú a prirodzenú stravu vášho psa, mačky či koňa môžete spestriť chutnými pochúťkami. Pamlsky pre psov, mačky a kone sú chutným doplnkom ich jedálnička a skvelou odmenou pri tréningu a tréningu. Potrebujete produkty na starostlivosť o vášho domáceho maznáčika? Zaobstarajte si šampóny, ošetrujúcu kozmetiku, oleje a mlieka, s ktorými sa postaráte o krásny a zdravý vzhľad vášho psa, mačky či koňa .