Škótsky fold

Plemeno mačiek s charakteristicky zloženými ušami

Scottish fold je stredne veľké plemeno mačiek so známymi zloženými ušami.

iconKrajina pôvodu: Škótsko
iconPostava: Inteligentny, Towarzyski, Opanowany, Przywiązany
iconSrsť: Krátkosrstá
iconFarba: biela, modrá, krémová, červená, strieborná, kameo, hnedá, modrokrémová, korytnačina, čierna
iconCharakteristické znaky: Zložené uši
iconPriemerná dĺžka života: od 9 do 12 rokov

Scottish Fold kittens

Scottish fold je plemeno inteligentných a jemných mačiek. Ľahko sa prispôsobia novým okolnostiam a ľuďom - mačiatka by sa mali radšej rýchlo dostať do pohodlia v novom domove. Aj keď je toto plemeno známe svojimi zloženými ušami, stojí za zmienku, že mačiatka sa rodia s ušami, ktoré pripomínajú uši iných mačiek, a ohyb sa objavuje niekedy medzi 3. a 4. týždňom ich života. Rovnako ako u iných mačiatok, tréning pozitívneho posilňovania sa ukazuje ako najúčinnejšia technika výučby. Škótske mačkovité šelmy majú tendenciu spájať sa obzvlášť silno s jednou jedinou osobou v domácnosti, ale s radosťou získajú náklonnosť od ktoréhokoľvek člena rodiny. Keď zistíte, ktorý člen rodiny je obľúbený, môžete dosiahnuť ešte lepšie výsledky v tréningu, pretože vaša mačka dokáže oveľa viac spolupracovať v prítomnosti svojej najdôveryhodnejšej osoby. Majte vždy po ruke maškrty. Sú skvelou odmenou za dobré správanie okolo domu alebo za správne vykonané triky. Kycklingfile alebo Tuna Recipe sú zdravé maškrty vyrobené z prírodných surovín, ktoré motivujú aj tie najnáročnejšie mačkovité šelmy. Majte na pamäti, že zdravá a dobre vyvážená strava môže výrazne ovplyvniť vývoj a rast vášho mačiatka. Kattunge je suché krmivo pre mačiatka, ktoré dodá vašej mačke všetky potrebné živiny.

Výživa Scottish Fold

Hoci škótske mačkovité šelmy sa rady hrajú, nie sú najaktívnejšie plemeno. Tiež milujú jesť, takže by ste mali sledovať hmotnosť vašej mačky a denný príjem potravy. Kŕmte svoju škótsku mačku podľa plánu a snažte sa vyhnúť kŕmeniu ad libitum. Mačky neradi pijú neperlivú vodu a väčšinu denného príjmu vody získajú z potravy. Radšej držte vlhké krmivo pre mačky, ktoré je vhodné pre vek vašej mačky. Kvalitné kúsky v omáčke alebo paštétach bez umelých konzervantov či sóje budú skvelou a chutnou udržiavacou diétou, ktorú môžete jednoducho okoreniť nejakými zdravými maškrtami vyrobenými len z čerstvých surovín. Ak je vaša mačka zvyknutá na suché krmivo, môžete ho zmiešať s mokrým krmivom, ak chcete do krmiva vašej mačky pridať viac tekutín. Vždy, keď zavádzate novú diétu, doprajte mačke prechodné obdobie, aby si tráviaci trakt zvykol na nové krmivo. Škótske mačkovité šelmy sú do istej miery náchylné na bolesti kĺbov a stuhnutosť – ich stravu môžete obohatiť doplnkami Artro podporujúcimi zdravie kĺbov. Staršie mačky môžu byť kŕmené stravou bohatou na glukozamín, ako je Lynx Senior.

Odporúčané pre dospelých Scottish Fold:

Husse Opus Farm | Bezlepkové granule pre psov s citlivým trávením a alergiami

Opus Farm obsahuje kuracie mäso a zemiaky a je vhodné aj pre psy s citlivým trávením, kožnými problémami a alergiami. Obsahuje suroviny najvyššej kvality. Bez farbív, konzervantov, lepkov a obilnín.
grain_free
Bez obilnín
mono_protein
Jediný zdroj živočíšnych bielkovin
Veľkosť plemena:
Bielkoviny: 38.0% (84% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Husse Opus Lynx | Bezlepkové granule pre dospelé mačky

Opus Lynx je bezobilninový recept inšpirovaný stravou divých rysov, bohatý na bielkoviny a tuky, s nízkym obsahom sacharidov. Granule obsahujú kuracie mäso, zemiaky a hrášok a sú vhodné aj pre mačky s citlivým tráviacim systémom.
grain_free
Bez obilnín
gluten_free
Bez lepku
Bielkoviny: 40.0% (90% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Podrobný popis plemena

Scottish fold je plemeno mačiek so zloženými ušami. Tvar, ktorý sa stal charakteristickým znakom plemena, sa objavuje u mačiatok po dosiahnutí veku 3-4 týždňov.

Genesis

William Ross, žijúci na farme neďaleko Coupar Angus v Škótsku, jedného dňa zbadal bielu mačku zo stodoly so zvláštnym záhybom na ušiach. Ross pomenoval mačku Susie a nechal si ju, aby zistila, či bude mať mačiatka s takým zvláštnym tvarom uší. Dve mačiatka z vrhu Susie mali na ušiach záhyby. Fascinovaný mačacím vzhľadom William so svojou manželkou Mary začali v roku 1966 chovať mačky so zloženými ušami a pomenovali toto plemeno škótsky fold. Ross zaregistroval toto plemeno v Governing Council of the Cat Fancy (GCCF) a pripojil sa k nemu genetik Pat Turner, aby pracoval na šľachtiteľskom programe. V prvých troch rokoch sa narodilo 76 mačiatok, pričom 42 mačiatok malo zložené uši a zostávajúcich 34 mačiatok s rovnými ušami. Napriek svojmu šarmu nebolo plemeno škótskeho záhybu akceptované na výstavu v Európe. Ešte horšie je, že v roku 1971 GCCF stiahla registráciu plemien kvôli deformácii končatín a chvosta u niektorých mačiek a obavám z genetických ťažkostí a problémov s ušami. V roku 1977 škótsky fold získal štatút plemena s CFA.

Vzhľad

Charakteristickým znakom škótskych faldíkových mačiek sú samozrejme záhyby na ušiach. Aj keď stojí za zmienku, že existujú prípady škótskych mačiek s rovnými ušami. Škótske skladacie mačky sú stredne veľké, s robustným telom a okrúhlou hlavou. Majú veľké a široko otvorené oči, ktoré by mali korešpondovať s farbou srsti. Škótske mačkovité šelmy majú pomerne krátke nohy, stredne dlhý chvost, ktorý je pri základni hrubý. Ich srsť je hustá a pružná a môže mať širokú škálu farieb s výnimkou: fialovej, čokoládovej a typickej pre siamské mačky colorpoint.

Postava

Škótske skladacie mačky sú známe svojou tendenciou dobre sa prispôsobiť rôznym životným podmienkam. Na nové situácie alebo ľudí si zvykajú pomerne rýchlo. Majú tendenciu dobre vychádzať s inými domácimi miláčikmi. Škótske faldíky sú inteligentné, jemné a lojálne mačky. Často si vytvoria obzvlášť silné puto s jednou osobou vo svojej domácnosti, ale nikdy neodmietnu pozornosť alebo náklonnosť prichádzajúcu od ostatných členov rodiny. Scotish folds majú krásny a jemný hlas. Radi sa hrajú a majú silný pud koristi, ktorý ich udržiava dlhšie fyzicky aktívnymi.

Požiadavky

Škótske mačkovité šelmy sú známe tým, že majú silnú korisť a môžu potrebovať o niečo viac fyzickej aktivity ako iné mačky. Mačky tohto plemena sú známe tým, že v porovnaní s inými mačacími plemenami zostávajú vo forme dlhšie, takže čas na hranie je pre túto mačku obzvlášť dôležitý. Škótske záhyby môžu vykazovať určité známky stuhnutosti kĺbov na ich chvostoch, preto buďte veľmi opatrní pri manipulácii s chvostom vašej mačky.

Starostlivosť

Hustá srsť škótskej faldíkovej mačky vyžaduje pravidelné čistenie aspoň raz týždenne. Zložené uši by sa mali často kontrolovať, aby sa predišlo prípadným infekciám alebo zápalom. Strihanie nechtov vašej vnútornej mačky pomôže udržať ich čisté a v dobrom stave.

Perfektné produkty pre Scottish Fold:

74,00 €

Husse Opus Ocean 2 kg | Bezlepkové hypoalergénne granule pre aktívne psy s citlivým tráviacim systémom a intoleranciou na potraviny

Bohaté na živočíšne bielkoviny a tuky na podporu aktívneho životného štýlu Vášho psa

18,00 €

Tip

75,00 €

16,50 €

Mal váš maznáčik nejakú špeciálnu potrebu alebo stav netypický pre plemeno?

Urobte si prosím náš krátky kvíz a zistite, čo navrhujeme pre vášho domáceho maznáčika.

Husse šťastné domáce zvieratká!

 

Lola

Lola má teraz 4 a pol roka a sme veľmi radi, že sme objavili Husse, keď bola ešte mladé šteňa. Po vyskúšaní niekoľkých iných prémiových značiek trpela na problémy so žalúdkom, ale keď prešla na Husse, všetky príznaky zmizli.

Marely

Marely je Austrálsky ovčiak, ktorý mal od malička problémy s trávením, zle reagoval hlavne na kuracie mäso. Na odporúčanie veterinára sme skúsili Husse, najprv sme ich kontaktovali, výborný prístup už od začiatku - poradili, navrhli a dokonca nám dali zľavu ako štartovací balíček :-) a samozrejme priviezli až domov každú zásielku. Odvtedy sme už len u nich, Marley má teraz 3 roky a má skvelé trávenie, za čo som veľmi rád.  Ďakujem Husse!

Oceňuje nás

Pridajte sa k našej svorke!

Pracujte toľko hodín, koľko chcete, zarábajte si požadovaný príjem, pracujte vo svojej vlastnej oblasti.

Pracujte s nami

Husse - švédske krmivo pre psov, mačky a kone

Husse je švédsky výrobca krmiva pre psov, mačky a kone s viac ako 30-ročnými skúsenosťami na trhu. Hlavným cieľom Husse je podporovať zdravý životný štýl zvierat. Všetky krmivá, maškrty a doplnky Husse sú vyrobené len z tých najkvalitnejších, starostlivo vybraných surovín. Všetky produkty sú vyrábané podľa tradičných škandinávskych receptúr a výrobné linky sú pod neustálou veterinárnou kontrolou. Okrem kvality produktov Husse to znamená aj kvalitu služieb. Distribútori Husse sú dôkladne vyškolení vo výžive zvierat a radi vám pomôžu s výberom správnej stravy pre vášho psa, mačku alebo koňa. Produkty Husse nie sú dostupné v klasickej predajnej sieti – dodávame ich priamo z výroby k zákazníkovi, takže môžeme ponúknuť produkty najvyššej kvality za konkurenčné ceny. Jedlo Husse je možné vždy objednať s doručením od domu k domu.

Všetko potrebné pre vášho miláčika na jednom mieste

V ponuke Husse nájdete všetko, čo môže váš miláčik potrebovať. Naše suché krmivo pre psov a mačky je skvelým základom ich stravy - suché krmivo je správne vyvážené krmivo prispôsobené potrebám psov a mačiek rôznych veľkostí a v rôznych fázach života, teda šteniatka a mačiatka, dospelých a seniorov psov a mačiek . Máte psa alebo mačku so špeciálnymi výživovými potrebami? Postarali sme sa o špeciálne potreby zvierat s citlivým tráviacim systémom a potravinovými alergiami, po sterilizácii či kastrácii a domácich miláčikov so sklonom k nadváhe. Hľadáte hračky pre psov a mačky? Hračky Husse sú vyrobené z najkvalitnejších materiálov, sú odolné a poskytnú vášmu miláčikovi hodiny zábavy. Zdravú a prirodzenú stravu vášho psa, mačky či koňa môžete spestriť chutnými pochúťkami. Pamlsky pre psov, mačky a kone sú chutným doplnkom ich jedálnička a skvelou odmenou pri tréningu a tréningu. Potrebujete produkty na starostlivosť o vášho domáceho maznáčika? Zaobstarajte si šampóny, ošetrujúcu kozmetiku, oleje a mlieka, s ktorými sa postaráte o krásny a zdravý vzhľad vášho psa, mačky či koňa .