Samojed

Usmievavý pes severu

Kútiky úst samojeda, spárované s tmavou pigmentáciou okolo úst a ich mierne šikmé oči dodávajú psom tohto plemena ich charakteristickú, šťastnú tvár. Je to jedno z najviac ľudí orientovaných plemien psov zo severu.

iconKrajina pôvodu: Sibír
iconKlasifikácia FCI: V. skupina, sekcia 1, špic
iconPovaha: živý, tvrdohlavý, spoločenský, hravý, opatrný, priateľský
iconFarba: biela
iconHmotnosť: Muži: 20–30 kg , samice: 16–20 kg
iconVýška: Muž: 53–60 cm, Žena: 48–53 cm
iconPriemerná dĺžka života: od 12 do 14 rokov

Šteniatka samojeda

Samojed šteniatka sa rýchlo a horlivo učia. Pri výcviku so šteniatkom samojeda vám môže byť obzvlášť užitočný kliker. Svojmu psíkovi môžete ponúknuť aj motiváciu v podobe chutných maškŕt. Samojed šteniatka sa môžu rýchlo nudiť, čo následne vedie k frustrácii, takže svojho psa nepreťažujte. Je lepšie naplánovať si kratšie, ale častejšie hodiny. Samojed vyžaduje jemného, ale dôsledného učiteľa. Šteniatka samojeda by mali byť socializované už v ranom veku, čo výrazne zlepší ich správanie k iným zvieratám a môže ich naučiť, ako reagovať v určitých situáciách. Samojed je aktívne plemeno psa, ale musíte dávať pozor na kĺby vášho šteňaťa. Nepreťažujte svoje šteňa samojeda, pretože jeho kĺby rastú a vyvíjajú sa až do veku 15 mesiacov. Samojedi sú do istej miery náchylní na dyspláziu bedrového kĺbu, takže do stravy svojho psa môžete pridať trochu glukozamínu a chondroitínu.

Výživa samojeda

Psy s bielou srsťou majú väčšiu pravdepodobnosť výskytu rôznych alergií, vrátane potravinových. Jemné, bezlepkové zloženie môže byť pre samojeda fantastickou voľbou. U psov tohto plemena musíte dávať pozor na hladiny medi a beta-karoténu v strave, ktorú kŕmite - krmivá s príliš vysokými hladinami ktorejkoľvek z týchto zložiek môžu viesť k odfarbeniu srsti psa. Samojedské psy sú aktívne plemeno, no pamätajte, že každý pes je iný. Pri výbere stravy sa rozhodujte na základe telesnej hmotnosti, veku a individuálnych preferencií vášho psa. Pre dodatočnú starostlivosť o kožu a srsť vášho psa môžete zvýšiť príjem omega-3 a omega-6 mastných kyselín, ktoré sú známe svojim pozitívnym vplyvom na stav kože a srsti.

Odporúčané pre dospelých samojedov:

Husse Sensitive Digest Giant 12.5 kg | Hypoalergénne granule s jahňacím mäsom a ryžou pre veľké plemená s citlivým trávením

Digest Giant je bezlepkový produkt s obmedzenými zdrojmi živočíšnej bielkoviny, vhodný pre psov trpiacich alergiami a/alebo citlivými tráviacimi systémami. Obsahuje glukozamín na podporu zdravia kĺbov a má prispôsobenú veľkosť granúl pre čelisti veľkých a obrovských plemien
hypo_allergenic
Hypoalergénne
mobility
Pohyblivosť
Veľkosť plemena: Veľké plemená psov
Bielkoviny: 24.0% (73.5% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 14.0%
Skontrolovať to

Podrobný popis samojeda

Verí sa, že samojedské psy sú majstrami v vyhýbaní sa konfliktom s inými domácimi miláčikmi. Samojedi zvyčajne dobre vychádzajú s inými domácimi zvieratami, najmä ak boli v mladosti primerane socializovaní. Títo psi milujú fyzickú aktivitu, ale radi sa budú maznať so svojimi opatrovateľmi.

Pôvod

Nomádske kmene pred tisíckami rokov používali psy špicového typu ako svojich pastierskych a saňových psov. Kmeň Nenet, známy aj ako kmeň Samojedov, je zodpovedný za chov úplne prvých samojedských psov. Samojedi žili spolu so svojimi ľuďmi, čo viedlo k vytvoreniu veľmi spoločenského plemena psov. Samojedi sa najviac preslávili na prelome 19. a 20. storočia, keď si mnohí polárnici zo svojich ciest privážali domov týchto bielych severských psov. Tak si samojedi našli cestu k Ernestovi Kilburn-Scottovi, britskému zoológovi, ktorý je považovaný za úplne prvého európskeho chovateľa. Prvé samojedské psy boli v Európe predstavené na výstave v Leedse v roku 1893. Od roku 1909 je samojed oficiálnym názvom plemena.

Vzhľad

Samojed je stredne veľký pes špicového typu s mnohými výraznými črtami tejto skupiny. Psy tohto plemena majú dlhú a nadýchanú srsť s veľkými chumáčmi srsti na krku, pleciach a s hustými chlpmi na chvoste a chrbtoch zadných končatín. Samojedské psy majú trojuholníkovú hlavu so silnou papuľou, rovný nosový mostík a špicaté uši pokryté hustou srsťou. Majú široko posadené oči, ktoré sú mierne šikmé a spárované s tmavou kožou okolo úst a jemne zdvihnutými kútikmi úst, samojedi vyzerajú, akoby sa usmievali. Samojedov chvost sa krúti nahor, pričom špička sa dotýka chrbta psa. Srsť samojeda by mala byť primárne biela, v štandarde tohto plemena sú povolené mierne znaky v krémovej alebo suchárskej farbe.

Správanie

Severské plemená psov majú ťahanie sánok v krvi. Samojed nepotrebuje veľa tréningu, aby vytiahol nejaké sánky. Psy tohto plemena sú veľmi aktívne a sú skvelými spoločníkmi na cvičenie. Samojedské psy si rozumejú s deťmi a ľahko si zvyknú na mestský život, pokiaľ im počas dňa zabezpečíte dostatok aktivity. Títo psi sú silne pripútaní k svojim majiteľom a dokážu rýchlo vychádzať s cudzími ľuďmi. Berte do úvahy, že samojedi sú dosť hlasní a hluční, čo môže byť pre vašich susedov problematické.

Požiadavky

Samojed je energický a aktívny pes, ktorý vyžaduje poriadnu dávku fyzickej aktivity počas dňa. Samojedské psy ľahko odolávajú mrazu, ale ich hustá srsť sa môže stať problematickou počas horúcich letných dní. Neberte psa na dlhé prechádzky v letných horúčavách a akúkoľvek fyzickú aktivitu si nechajte na večery, keď je chladnejšie.

Denná starostlivosť

Hustá biela srsť sa dá ľahko udržiavať v dobrom stave. Samojed potrebuje kefovanie týždenne, počas obdobia línania možno budete musieť svojho psa čistiť každý deň. Niektorí psi tohto plemena sa vrhajú len raz za rok. Nečistoty, piesku alebo lístia uviaznutých vo srsti vášho psa zbavíte jemným kefovaním. Najlepšie je kúpať samojeda, keď je obzvlášť špinavý alebo páchnuci. Skontrolujte uši svojho psa a či je oblasť pod očami čistá. Počas dlhých prechádzok si samojedi zvyčajne nechty dostatočne pilujú, takže si ich nemusíte strihať. Po dlhej prechádzke naneste hydratačný balzam na vankúšiky prstov vášho psa.

Perfektné produkty pre samojeda:

74,00 €

Husse Opus Ocean 2 kg | Bezlepkové hypoalergénne granule pre aktívne psy s citlivým tráviacim systémom a intoleranciou na potraviny

Bohaté na živočíšne bielkoviny a tuky na podporu aktívneho životného štýlu Vášho psa

18,00 €

Tip

75,00 €

16,50 €

Mal váš maznáčik nejakú špeciálnu potrebu alebo stav netypický pre plemeno?

Urobte si prosím náš krátky kvíz a zistite, čo navrhujeme pre vášho domáceho maznáčika.

Husse šťastné domáce zvieratká!

 

Lola

Lola má teraz 4 a pol roka a sme veľmi radi, že sme objavili Husse, keď bola ešte mladé šteňa. Po vyskúšaní niekoľkých iných prémiových značiek trpela na problémy so žalúdkom, ale keď prešla na Husse, všetky príznaky zmizli.

Marely

Marely je Austrálsky ovčiak, ktorý mal od malička problémy s trávením, zle reagoval hlavne na kuracie mäso. Na odporúčanie veterinára sme skúsili Husse, najprv sme ich kontaktovali, výborný prístup už od začiatku - poradili, navrhli a dokonca nám dali zľavu ako štartovací balíček :-) a samozrejme priviezli až domov každú zásielku. Odvtedy sme už len u nich, Marley má teraz 3 roky a má skvelé trávenie, za čo som veľmi rád.  Ďakujem Husse!

Oceňuje nás

Pridajte sa k našej svorke!

Pracujte toľko hodín, koľko chcete, zarábajte si požadovaný príjem, pracujte vo svojej vlastnej oblasti.

Pracujte s nami

Husse - švédske krmivo pre psov, mačky a kone

Husse je švédsky výrobca krmiva pre psov, mačky a kone s viac ako 30-ročnými skúsenosťami na trhu. Hlavným cieľom Husse je podporovať zdravý životný štýl zvierat. Všetky krmivá, maškrty a doplnky Husse sú vyrobené len z tých najkvalitnejších, starostlivo vybraných surovín. Všetky produkty sú vyrábané podľa tradičných škandinávskych receptúr a výrobné linky sú pod neustálou veterinárnou kontrolou. Okrem kvality produktov Husse to znamená aj kvalitu služieb. Distribútori Husse sú dôkladne vyškolení vo výžive zvierat a radi vám pomôžu s výberom správnej stravy pre vášho psa, mačku alebo koňa. Produkty Husse nie sú dostupné v klasickej predajnej sieti – dodávame ich priamo z výroby k zákazníkovi, takže môžeme ponúknuť produkty najvyššej kvality za konkurenčné ceny. Jedlo Husse je možné vždy objednať s doručením od domu k domu.

Všetko potrebné pre vášho miláčika na jednom mieste

V ponuke Husse nájdete všetko, čo môže váš miláčik potrebovať. Naše suché krmivo pre psov a mačky je skvelým základom ich stravy - suché krmivo je správne vyvážené krmivo prispôsobené potrebám psov a mačiek rôznych veľkostí a v rôznych fázach života, teda šteniatka a mačiatka, dospelých a seniorov psov a mačiek . Máte psa alebo mačku so špeciálnymi výživovými potrebami? Postarali sme sa o špeciálne potreby zvierat s citlivým tráviacim systémom a potravinovými alergiami, po sterilizácii či kastrácii a domácich miláčikov so sklonom k nadváhe. Hľadáte hračky pre psov a mačky? Hračky Husse sú vyrobené z najkvalitnejších materiálov, sú odolné a poskytnú vášmu miláčikovi hodiny zábavy. Zdravú a prirodzenú stravu vášho psa, mačky či koňa môžete spestriť chutnými pochúťkami. Pamlsky pre psov, mačky a kone sú chutným doplnkom ich jedálnička a skvelou odmenou pri tréningu a tréningu. Potrebujete produkty na starostlivosť o vášho domáceho maznáčika? Zaobstarajte si šampóny, ošetrujúcu kozmetiku, oleje a mlieka, s ktorými sa postaráte o krásny a zdravý vzhľad vášho psa, mačky či koňa .