Doberman

Obľúbený policajný pes a výborný strážny pes

Doberman je veľký, ale veľmi štíhly a atletický pes. Nie príliš učenlivý, trochu ostražitý k cudzím ľuďom, čo z neho robí dokonalého strážneho psa. Tento agilný a aktívny pes vyžaduje značné množstvo fyzickej aktivity počas dňa.

iconKrajina pôvodu:

Nemecko

iconKlasifikácia FCI:

Skupina 2, Sekcia 1

iconPovaha:

energický, poslušný, inteligentný, statočný, lojálny, opatrný, sebavedomý

iconFarby:

čierna alebo čokoládovo hnedá, biela , modrá, krémová

iconHmotnosť:

Muž: 40–45 kg, Žena: 32–35 kg

iconVýška:

Muž: 66–72 cm, Žena: 61–68 cm

iconPriemerná dĺžka života:

od 10 do 13 rokov

Šteniatka dobermana

Šteniatka dobermana sú veľmi bystré a spolupracujúce. Vždy by ste však mali pamätať na to, že toto plemeno je celkom nezávislé a nestane sa poslušným. Počas výcviku so svojím dobermanom majte vždy na pamäti, že musíte so svojím psom nájsť spoločnú reč - vaše šteniatko vám musí dôverovať a nikdy by sa vás nemalo báť. Buďte trpezliví a pokojní - šteniatka dobermana potrebujú zhromaždeného majiteľa a učiteľa. Vždy odmeňte svoje šteňa za dobré správanie a správne vykonané povely. Chutné maškrty môžu byť skvelou motiváciou počas vašich tréningov. Keďže dobermani sú zvyčajne vysoko aktívni, potrebujú stravu, ktorá im zabezpečí dostatok energie počas dňa. Keďže dobermani u veľkých psov môžu mať hyp dyspláziu, skvelou voľbou môže byť diéta s prídavkom glukozamínu a chondroitínu. Valp Maxi je kompletné a vyvážené suché krmivo pre šteňatá veľkých plemien psov, ktoré poskytne vášmu šteňaťu všetky potrebné živiny.

Výživa dobermana

Doberman je plemeno psov, ktoré je mimoriadne citlivé na akékoľvek nutričné nedostatky. Zdravá strava s vysokým obsahom bielkovín, všetkými potrebnými vitamínmi a minerálmi zaistí, že váš pes zostane v skvelej kondícii. Dobermani nie sú príliš vyberaví, pokiaľ ide o jedlo - mali by si pochutnať na suchom aj mokrom krmive, ale zvyčajne uprednostňujú druh jedla, na ktorý sú najviac zvyknutí. Ak chcete zmeniť stravu svojho psa, nezabudnite na prechodné obdobie, kedy budete novú receptúru miešať so súčasnou stravou vášho psa. Takto má tráviaci systém vášho psa šancu zvyknúť si na nové zloženie. Keďže dobermani majú radi fyzickú aktivitu, budú potrebovať stravu s vysokým obsahom bielkovín, ktorá je kalorická. S vekom môže úroveň aktivity vášho psa klesať, rovnako ako množstvo kalórií v jeho strave. Každý pes je iný, takže denný príjem potravy by mal byť vypočítaný na základe hmotnosti vášho psa, životného štýlu a individuálnych preferencií.

Odporúčané pre dospelých dobermanov:

Husse Sensitive Digest Giant 12.5 kg | Hypoalergénne granule s jahňacím mäsom a ryžou pre veľké plemená s citlivým trávením

Digest Giant je bezlepkový produkt s obmedzenými zdrojmi živočíšnej bielkoviny, vhodný pre psov trpiacich alergiami a/alebo citlivými tráviacimi systémami. Obsahuje glukozamín na podporu zdravia kĺbov a má prispôsobenú veľkosť granúl pre čelisti veľkých a obrovských plemien
hypo_allergenic
Hypoalergénne
mobility
Pohyblivosť
Veľkosť plemena: Veľké plemená psov
Bielkoviny: 24.0% (73.5% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 14.0%
Skontrolovať to

Podrobný popis Doberman

Doberman je skvelá voľba pre kvardového psa. Títo psi sú zvyčajne opatrní voči cudzincom a majú rýchle reflexy. Verné svojim majiteľom, ale potrebujú dobrý tréning.

Pôvod

Prvé záznamy o chovateľoch dobermanov pochádzajú z roku 1880. Karl Friedrich Louis Dobermann bol prvým chovateľom dobermanov a plemeno bolo po ňom pomenované. Plemeno vzniklo ako výsledok kríženia mnohých plemien, ktoré si Karl Friedrich Louis Dobermann vyberá najmä podľa vzhľadu. Na tvar tela a celkový vzhľad dobermanov mali asi najväčší vplyv predkovia moderného nemeckého ovčiaka. Po smrti Dobermanna Otto Goeller prevzal šľachtiteľský program a pridal dokončovacie úpravy, ktoré upevnili vzhľad moderných dobermanov.

Vzhľad

Silní a obratní dobermani sú známi svojim elegantným a štíhlym tvarom tela. Dobermani sú bežne označovaní ako vyrovnaní psi, pre niektorých môžu pôsobiť dosť odstrašujúco. Dobermanom sa dlhé roky strihali uši a chvosty. Keď bola procedúra zakázaná, psi získali späť svoje prirodzene pohyblivé uši a dlhé chvosty. Dobermani majú štíhle hlavy a tmavé oči mandľového tvaru. Srsť dobermana sa zvyčajne vyskytuje v čiernej, čiernej alebo hnedej farbe. Biela, modrá alebo krémová farba srsti je u tohto plemena oveľa menej bežná.

Správanie

Dobermani sú známi svojou silnou povahou a temperamentom. Toto plemeno psa je mimoriadne odolné, vysoko energické a aktívne a s veľkou toleranciou bolesti. V správnych rukách sa doberman stáva lojálnym a sčítaným spoločníkom, no jeho ostražitosť z neho robí skvelého bojového psa. Psy tohto plemena sa zvyčajne pripájajú k jednému človeku, ale zostávajú priateľskí k ostatným členom rodiny. Dobermani cítia, že deti veľmi chránia, čo môže byť nepríjemné, ak budete musieť nechať svoje dieťa s opatrovateľkou alebo blízkym priateľom. Toto plemeno psov sa dokáže tešiť zo spoločnosti ľudí aj iných zvierat.

Požiadavky

Vďaka svojej dlhej histórii ako pracovný pes potrebujú dobermani počas dňa veľkú fyzickú aktivitu. Psy tohto plemena si užívajú spoločnosť svojich ošetrovateľov a ak sú izolované od ľudí a iných zvierat, môžu prejavovať agresívne správanie. Toto psie plemeno si vyžaduje poriadnu dávku tréningu s osobou, ktorá dokáže zvládnuť takého temperamentného psa.

Denná starostlivosť

Krátke a uhladené vlasy sa veľmi ľahko starajú. Dobermany veľa nelínajú, no ich krátke a tuhé chlpy sa môžu prilepiť na akýkoľvek odev alebo nábytok. Týždenné čistenie môže znížiť množstvo chlpov, ktoré váš pes zanechá v dome. Na čistenie srsti vášho psa ju môžete jednoducho utrieť gumenou rukavicou alebo vlhkou handričkou. Ak vidíte, že nechty vášho psa sú príliš dlhé, nezabudnite ich ostrihať. Po dlhej prechádzke naneste na labky psa hydratačný balzam. Skontrolujte uši svojho psa a oblasť pod očami.

Perfektné produkty pre dobermana:

74,00 €

Husse Opus Ocean 2 kg | Bezlepkové hypoalergénne granule pre aktívne psy s citlivým tráviacim systémom a intoleranciou na potraviny

Bohaté na živočíšne bielkoviny a tuky na podporu aktívneho životného štýlu Vášho psa

18,00 €

Tip

75,00 €

16,50 €

Mal váš maznáčik nejakú špeciálnu potrebu alebo stav netypický pre plemeno?

Urobte si prosím náš krátky kvíz a zistite, čo navrhujeme pre vášho domáceho maznáčika.

Husse šťastné domáce zvieratká!

 

Lola

Lola má teraz 4 a pol roka a sme veľmi radi, že sme objavili Husse, keď bola ešte mladé šteňa. Po vyskúšaní niekoľkých iných prémiových značiek trpela na problémy so žalúdkom, ale keď prešla na Husse, všetky príznaky zmizli.

Marely

Marely je Austrálsky ovčiak, ktorý mal od malička problémy s trávením, zle reagoval hlavne na kuracie mäso. Na odporúčanie veterinára sme skúsili Husse, najprv sme ich kontaktovali, výborný prístup už od začiatku - poradili, navrhli a dokonca nám dali zľavu ako štartovací balíček :-) a samozrejme priviezli až domov každú zásielku. Odvtedy sme už len u nich, Marley má teraz 3 roky a má skvelé trávenie, za čo som veľmi rád.  Ďakujem Husse!

Oceňuje nás

Pridajte sa k našej svorke!

Pracujte toľko hodín, koľko chcete, zarábajte si požadovaný príjem, pracujte vo svojej vlastnej oblasti.

Pracujte s nami

Husse - švédske krmivo pre psov, mačky a kone

Husse je švédsky výrobca krmiva pre psov, mačky a kone s viac ako 30-ročnými skúsenosťami na trhu. Hlavným cieľom Husse je podporovať zdravý životný štýl zvierat. Všetky krmivá, maškrty a doplnky Husse sú vyrobené len z tých najkvalitnejších, starostlivo vybraných surovín. Všetky produkty sú vyrábané podľa tradičných škandinávskych receptúr a výrobné linky sú pod neustálou veterinárnou kontrolou. Okrem kvality produktov Husse to znamená aj kvalitu služieb. Distribútori Husse sú dôkladne vyškolení vo výžive zvierat a radi vám pomôžu s výberom správnej stravy pre vášho psa, mačku alebo koňa. Produkty Husse nie sú dostupné v klasickej predajnej sieti – dodávame ich priamo z výroby k zákazníkovi, takže môžeme ponúknuť produkty najvyššej kvality za konkurenčné ceny. Jedlo Husse je možné vždy objednať s doručením od domu k domu.

Všetko potrebné pre vášho miláčika na jednom mieste

V ponuke Husse nájdete všetko, čo môže váš miláčik potrebovať. Naše suché krmivo pre psov a mačky je skvelým základom ich stravy - suché krmivo je správne vyvážené krmivo prispôsobené potrebám psov a mačiek rôznych veľkostí a v rôznych fázach života, teda šteniatka a mačiatka, dospelých a seniorov psov a mačiek . Máte psa alebo mačku so špeciálnymi výživovými potrebami? Postarali sme sa o špeciálne potreby zvierat s citlivým tráviacim systémom a potravinovými alergiami, po sterilizácii či kastrácii a domácich miláčikov so sklonom k nadváhe. Hľadáte hračky pre psov a mačky? Hračky Husse sú vyrobené z najkvalitnejších materiálov, sú odolné a poskytnú vášmu miláčikovi hodiny zábavy. Zdravú a prirodzenú stravu vášho psa, mačky či koňa môžete spestriť chutnými pochúťkami. Pamlsky pre psov, mačky a kone sú chutným doplnkom ich jedálnička a skvelou odmenou pri tréningu a tréningu. Potrebujete produkty na starostlivosť o vášho domáceho maznáčika? Zaobstarajte si šampóny, ošetrujúcu kozmetiku, oleje a mlieka, s ktorými sa postaráte o krásny a zdravý vzhľad vášho psa, mačky či koňa .