Vývoj šteniat

Šteniatko Rozvoj

Fyzický aj duševný vývoj šteniatok je dynamický proces. Správny výcvik a metódy výučby posilnia puto medzi vami a dodajú vášmu šteňaťu pocit stability. Učenie šteniatka od prvých dní prináša najlepšie výsledky, pretože váš pes dokáže rýchlo zachytiť základné povely, naučiť sa, ako zostať v dome čistotný a ako sa správať k iným domácim miláčikom a ľuďom. 

Udržiavanie čistoty doma

Šteniatka ešte nemajú plnú kontrolu nad svojim močovým mechúrom. Šteniatka zvyčajne potrebujú ísť na nočník po prebudení, po jedle alebo po intenzívnom tréningu. Šteniatka zvyčajne začnú kňučať a budú chodiť v kruhoch, hľadajúc najlepšie miesto na nočník. Akonáhle zaznamenáte takéto signály, okamžite vezmite šteňa na pripravené miesto. Ak bude vaše šteniatko cikať na určenom mieste, pochváľte ho za to a ponúknite mu maškrtu ako odmenu. Keď to so šteniatkom zvládnete, je čas cvičiť psa na nočník vonku. Pripravte sa na časté prechádzky vonku, ale časom sa šteniatko naučí čakať na naplánovanú prechádzku. Nezabudnite šteniatko vždy pochváliť a odmeniť, ak ide von na nočník. Šteniatka sa zvyčajne naučia udržiavať čistotu okolo domu niekedy medzi 4. a 6. mesiacom. 

Pochopenie reči psa

Základnou komunikáciou pre vaše šteniatko je určite reč jeho tela. Na prejavenie emócií psy používajú takmer celé telo, ale sústreďujú sa hlavne na uši a chvost. Pozorovaním správania vášho šteniatka môžete rýchlo zistiť, čo robí, keď je šťastné, a ako sa správa, ak je mu niečo nepríjemné. Týmto spôsobom budete vždy vedieť povedať, ako sa váš pes cíti v určitej situácii. V tomto čase sa neučíte len vy - vaše šteniatko si dáva pozor na každý váš pohyb, tón vášho hlasu a vaše gestá. Ako čas plynie, vaše šteniatko pochopí, kedy ho chcete vziať na prechádzku a kedy príde jedlo. Pri učení príkazov šteniatka je dôležité prepojiť určitú hlasovú výzvu so správaním alebo jedinečným gestom, ktoré bude pre vášho psa ľahšie pochopiteľné a zapamätateľné. 

Odporúčané pre šteniatka (Šteniatka milujú):

Husse Opus Farm | Bezlepkové granule pre psov s citlivým trávením a alergiami

Opus Farm obsahuje kuracie mäso a zemiaky a je vhodné aj pre psy s citlivým trávením, kožnými problémami a alergiami. Obsahuje suroviny najvyššej kvality. Bez farbív, konzervantov, lepkov a obilnín.
grain_free
Bez obilnín
mono_protein
Jediný zdroj živočíšnych bielkovin
Veľkosť plemena:
Bielkoviny: 38.0% (84% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Husse Opus Lynx | Bezlepkové granule pre dospelé mačky

Opus Lynx je bezobilninový recept inšpirovaný stravou divých rysov, bohatý na bielkoviny a tuky, s nízkym obsahom sacharidov. Granule obsahujú kuracie mäso, zemiaky a hrášok a sú vhodné aj pre mačky s citlivým tráviacim systémom.
grain_free
Bez obilnín
gluten_free
Bez lepku
Bielkoviny: 40.0% (90% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Šteniatko samo doma

Psy milujú pocit, že sú súčasťou svorky, keďže sú od prírody spoločenskými tvormi. Radi sa motajú okolo tých, ktorým dôverujú a obzvlášť si užívajú, keď sa všetka starostlivosť a pozornosť sústreďuje na nich. Po odobratí šteniatok matke a súrodencom vidia svojich opatrovateľov ako svoju novú rodinu. Aj keď by vaše šteniatko veľmi rádo trávilo každú chvíľu bdenia vo vašej spoločnosti, musíte ho naučiť zostať doma, kedykoľvek budete musieť odísť. Nie vždy si budete môcť vziať svojho psa so sebou, takže začnite krátkou neprítomnosťou a nezachádzajte príliš ďaleko – môžete jednoducho opustiť miestnosť, v ktorej sa vaše šteniatko nachádza. Nerobte veľké scény, nehovorte zbohom, len odíď. Pokúste sa postupne predlžovať čas, keď so šteniatkom nie ste, aby ste mu plne vyhovovali, aby zostalo osamote na čas, keď budete musieť ísť do práce alebo nakúpiť nejaké potraviny. 

 

Majte na pamäti, že niektoré plemená psov nemajú radi, keď sú ponechané dlhší čas samé. U niektorých plemien môžu časté neprítomnosti viesť k tomu, že sa u vášho psa rozvinie separačná úzkosť. 

Stále môže byť užitočné:

74,00 €

Husse Exclusive Digest 2 kg | Bezlepkové granule pre dospelé mačky s citlivým trávením

Vysoký obsah bielkovín & ľahko stráviteľné sacharidy

18,00 €

Tip

Husse Sensitive Valp Digest 7 kg | Hypoalergénne granule pre šteňatá s citlivým trávením

S dôležitými vitamínmi, minerálmi a antioxidantmi pre zdravý imunitný systém

44,00 €

Tip

Husse Sensitive Digest 2 kg | Hypoalergénne superprémiové granule pre psy s citlivým trávením

S ľahko stráviteľnými bielkovinami a sacharidmi pre podporu správneho trávenia

16,00 €

Husse šťastné domáce zvieratká!

 

Lola

Lola má teraz 4 a pol roka a sme veľmi radi, že sme objavili Husse, keď bola ešte mladé šteňa. Po vyskúšaní niekoľkých iných prémiových značiek trpela na problémy so žalúdkom, ale keď prešla na Husse, všetky príznaky zmizli.

Marely

Marely je Austrálsky ovčiak, ktorý mal od malička problémy s trávením, zle reagoval hlavne na kuracie mäso. Na odporúčanie veterinára sme skúsili Husse, najprv sme ich kontaktovali, výborný prístup už od začiatku - poradili, navrhli a dokonca nám dali zľavu ako štartovací balíček :-) a samozrejme priviezli až domov každú zásielku. Odvtedy sme už len u nich, Marley má teraz 3 roky a má skvelé trávenie, za čo som veľmi rád.  Ďakujem Husse!

Oceňuje nás

Pridajte sa k našej svorke!

Pracujte toľko hodín, koľko chcete, zarábajte si požadovaný príjem, pracujte vo svojej vlastnej oblasti.

Pracujte s nami

Husse - švédske krmivo pre psov, mačky a kone

Husse je švédsky výrobca krmiva pre psov, mačky a kone s viac ako 30-ročnými skúsenosťami na trhu. Hlavným cieľom Husse je podporovať zdravý životný štýl zvierat. Všetky krmivá, maškrty a doplnky Husse sú vyrobené len z tých najkvalitnejších, starostlivo vybraných surovín. Všetky produkty sú vyrábané podľa tradičných škandinávskych receptúr a výrobné linky sú pod neustálou veterinárnou kontrolou. Okrem kvality produktov Husse to znamená aj kvalitu služieb. Distribútori Husse sú dôkladne vyškolení vo výžive zvierat a radi vám pomôžu s výberom správnej stravy pre vášho psa, mačku alebo koňa. Produkty Husse nie sú dostupné v klasickej predajnej sieti – dodávame ich priamo z výroby k zákazníkovi, takže môžeme ponúknuť produkty najvyššej kvality za konkurenčné ceny. Jedlo Husse je možné vždy objednať s doručením od domu k domu.

Všetko potrebné pre vášho miláčika na jednom mieste

V ponuke Husse nájdete všetko, čo môže váš miláčik potrebovať. Naše suché krmivo pre psov a mačky je skvelým základom ich stravy - suché krmivo je správne vyvážené krmivo prispôsobené potrebám psov a mačiek rôznych veľkostí a v rôznych fázach života, teda šteniatka a mačiatka, dospelých a seniorov psov a mačiek . Máte psa alebo mačku so špeciálnymi výživovými potrebami? Postarali sme sa o špeciálne potreby zvierat s citlivým tráviacim systémom a potravinovými alergiami, po sterilizácii či kastrácii a domácich miláčikov so sklonom k nadváhe. Hľadáte hračky pre psov a mačky? Hračky Husse sú vyrobené z najkvalitnejších materiálov, sú odolné a poskytnú vášmu miláčikovi hodiny zábavy. Zdravú a prirodzenú stravu vášho psa, mačky či koňa môžete spestriť chutnými pochúťkami. Pamlsky pre psov, mačky a kone sú chutným doplnkom ich jedálnička a skvelou odmenou pri tréningu a tréningu. Potrebujete produkty na starostlivosť o vášho domáceho maznáčika? Zaobstarajte si šampóny, ošetrujúcu kozmetiku, oleje a mlieka, s ktorými sa postaráte o krásny a zdravý vzhľad vášho psa, mačky či koňa .