Hranie a učenie sa s mačiatkom

MačiatkoZábava

Čas na hranie pre mačku nie je len spôsob trávenia voľného času. Počas hry majú mačiatka šancu rozvíjať svoje motorické zručnosti a učia sa, ako sa stýkať s ľuďmi a inými zvieratami. Čas na hranie je ideálnou príležitosťou na posilnenie vášho puta. Nikdy nepodceňujte dôležitosť hrania vo vývoji vášho mačiatka a každý deň venujte nejaký čas hre so svojím chlpatým kamarátom, ako aj výučbe základných zručností. Tréning pozitívneho posilňovania je jednoducho najlepší spôsob, ako naučiť mačiatka všetko, čo potrebujete, od škrabania škrabadiel až po používanie odpadkového koša. Chváľte mačiatko za správne vykonané akcie alebo príkazy a buďte trpezliví. Je dôležité začať učiť mačiatko hneď prvý deň v novom domove vašej mačky.

Ako dobre vychovať mačku?

Mačky sú individualistami živočíšneho sveta. Muchy si idú svojou vlastnou cestou, sú nezávislé, čo môže spôsobiť, že sa zdajú byť neposlušné. Výchova mačky nie je taká jednoduchá ako u psa, najmä ak k mačke pristupujete podobne. Mačka sa dá naučiť veľa vecí, ale chce to čas, trpezlivosť a pochopenie. Zaujíma vás, ako dobre vychovať svoju mačku? Máme pre vás krátky návod!

Výcvik vrhu

Používanie schránky na odpadky je prvá zručnosť, ktorú musí vaše mačiatko zvládnuť. Mačky sú veľmi čistotné domáce zvieratá a ich inštinkt pohrabať si výkaly je veľmi silný – robia to divé mačky, aby zamaskovali svoj pach. Väčšina mačiek od chovateľov alebo útulkov by nemala mať problém zvyknúť si na novú podstielku, pretože mačiatka sú väčšinou už vycvičené. Na začiatku sa snažte vyhnúť podstielke so silnou vôňou - mačky majú veľmi citlivý nos a intenzívne vône môžu mačiatko odradiť od používania podstielky. Keď si mačiatko prinesiete domov, okamžite mu ukážte, kde je podstielka, dokonca môžete mačiatko jemne umiestniť dovnútra. Ak mačiatko používa debničku, pochváľte ho za to a ponúknite odmenu, najlepšie chutnú maškrtu. Mačiatko zvyčajne musí použiť podstielku po jedle alebo zdriemnutí - najskôr môžete mačiatko preniesť do podstielky, keď dojedá alebo sa zobudí. Vždy mačiatko chváľte a odmeňte za používanie debničky. 

Pochopenie mačacieho jazyka

Mačky majú celú plejádu verbálnych a neverbálnych znakov, ktoré používajú na komunikáciu so svojimi ľuďmi. Mačky môžu mňaukať, mrnčať alebo syčať a to všetko sprevádza zložitá reč tela. Náladu svojej mačky môžete zistiť pozorovaním polohy uší, ako aj chvosta. Pozorujte, ako vaša mačka reaguje na okolie a vaše správanie, aby ste pochopili, kedy má záujem a kedy sa bojí. Pamätajte, že v tomto procese učenia nie ste sami. Vaša mačka, rovnako ako vy, sa vás snaží pochopiť a vytvoriť spojenie medzi vaším tónom hlasu a vašou náladou. 

Mačička sama doma

Oddelené od svojich súrodencov a rodičov mačiatka nachádzajú najväčšie pohodlie v spoločníkoch svojich nových rodín. Bohužiaľ nemôžete byť s mačiatkom neustále doma, takže mačiatko musíte zvyknúť a pohodlne zostať osamote, keď potrebujete ísť do práce alebo nakúpiť. Ak musíte mačiatko opustiť, začnite ho uľahčovať krátkymi neprítomnosťami, pri ktorých nechodíte príliš ďaleko – postačí aj odchod z miestnosti. Pomaly sa snažte postupne predlžovať čas vašej neprítomnosti. Odíďte z domu prirodzene, nerobte z toho scény. Pred odchodom sa môžete s mačiatkom hrať, aby ste mu pomohli spotrebovať časť energie. Unavené mačiatko s najväčšou pravdepodobnosťou pôjde spať, keď opustíte dom. Môžete vynechať obľúbené hračky vašej mačky alebo dokonca zapnúť rádio alebo televíziu ako ďalšie rozptýlenie a niečo, čo môže upútať pozornosť vašej mačky. 

Učíme používať škrabadlo

Škrabanie je pre mačku prirodzené správanie a nie je to niečo, v čom môžete mačke zabrániť. Škrabanie umožňuje vašej mačke natiahnuť svaly na tele a vyčistiť si pazúriky. Mačacie pazúry majú tendenciu rásť pomerne rýchlo a vonkajšia vrstva sa musí zbaviť. Pomocou škrabadla dokáže mačka udržať pazúriky v čo najlepšom stave. Každá mačka má individuálne preferencie, čo sa týka typu, tvaru a materiálu použitého na škrabadlo. Ak chcete povzbudiť svoju mačku, aby používala škrabadlo, použite mačaciu mačku alebo hračku. Ak vidíte, že sa vaša mačka pokúša poškriabať nábytok, presuňte jeho pozornosť tým, že jej namiesto toho ponúknete škrabadlo. 

Odporúčané pre zábavu s mačiatkom:

Husse Opus Farm | Bezlepkové granule pre psov s citlivým trávením a alergiami

Opus Farm obsahuje kuracie mäso a zemiaky a je vhodné aj pre psy s citlivým trávením, kožnými problémami a alergiami. Obsahuje suroviny najvyššej kvality. Bez farbív, konzervantov, lepkov a obilnín.
grain_free
Bez obilnín
mono_protein
Jediný zdroj živočíšnych bielkovin
Veľkosť plemena:
Bielkoviny: 38.0% (84% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Husse Opus Lynx | Bezlepkové granule pre dospelé mačky

Opus Lynx je bezobilninový recept inšpirovaný stravou divých rysov, bohatý na bielkoviny a tuky, s nízkym obsahom sacharidov. Granule obsahujú kuracie mäso, zemiaky a hrášok a sú vhodné aj pre mačky s citlivým tráviacim systémom.
grain_free
Bez obilnín
gluten_free
Bez lepku
Bielkoviny: 40.0% (90% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Socializácia mačiatok

Mačky sú teritoriálne stvorenia a môžu sa správať agresívne voči novým návštevníkom, najmä mačkám a novým domácim miláčikom. Správna socializácia je dôležitým krokom vo vývoji mačky. Odporúča sa začať proces socializácie niekedy medzi 3. a 12. týždňom života vašej mačky. Ak máte v pláne priviesť si domov ďalšieho domáceho maznáčika, pamätajte, že obaja domáci miláčikovia potrebujú čas, aby si zvykli na spoločnosť. Najprv dajte každému domácemu miláčikovi jeho vlastný bezpečný priestor. Časom dovoľte mačkám/domácim miláčikom, aby sa navzájom spoznali, najskôr prostredníctvom čuchu. Nikdy sa nepokúšajte urýchliť tento proces! 

Čas hrať

Hra na mačku nie je len forma trávenia voľného času. Pri hre majú mačiatka šancu rozvíjať svoje motorické zručnosti a naučiť sa správne fungovať v sociálnych vzťahoch. Hra je tiež skvelou príležitosťou, ako sa spojiť so svojím miláčikom. Nepodceňujte úlohu hry a venujte jej každý deň trochu času, rovnako ako aj štúdiu. Tréning pozitívneho posilňovania je najlepší spôsob, ako naučiť svoju mačku potrebným zručnostiam, ako je používanie škrabadla alebo podstielky. Chváľte mačiatko za správne dodržané pokyny a buďte trpezliví. Je dôležité, aby ste proces učenia začali s mačiatkom v prvý deň v novom domove.

Stále môže byť užitočné:

Husse Exclusive Digest 2 kg | Bezlepkové granule pre dospelé mačky s citlivým trávením

Vysoký obsah bielkovín & ľahko stráviteľné sacharidy

18,00 €

Tip

Husse Exclusive Sterilised 2 kg | Kompletné a vyvážené granule pre dospelé sterilizované mačky

S nižším obsahom tuku na pomoc pri obmedzení nadmerného prírastku hmotnosti

16,50 €

Husse Exclusive Light 2 kg | Granule pre menej aktívne, staršie a obézne mačky

Pridaný L-karnitín na podporu zvýšenia metabolizmu tukov

15,00 €

Husse šťastné domáce zvieratká!

 

Lola

Lola má teraz 4 a pol roka a sme veľmi radi, že sme objavili Husse, keď bola ešte mladé šteňa. Po vyskúšaní niekoľkých iných prémiových značiek trpela na problémy so žalúdkom, ale keď prešla na Husse, všetky príznaky zmizli.

Marely

Marely je Austrálsky ovčiak, ktorý mal od malička problémy s trávením, zle reagoval hlavne na kuracie mäso. Na odporúčanie veterinára sme skúsili Husse, najprv sme ich kontaktovali, výborný prístup už od začiatku - poradili, navrhli a dokonca nám dali zľavu ako štartovací balíček :-) a samozrejme priviezli až domov každú zásielku. Odvtedy sme už len u nich, Marley má teraz 3 roky a má skvelé trávenie, za čo som veľmi rád.  Ďakujem Husse!

Oceňuje nás

Pridajte sa k našej svorke!

Pracujte toľko hodín, koľko chcete, zarábajte si požadovaný príjem, pracujte vo svojej vlastnej oblasti.

Pracujte s nami

Husse - švédske krmivo pre psov, mačky a kone

Husse je švédsky výrobca krmiva pre psov, mačky a kone s viac ako 30-ročnými skúsenosťami na trhu. Hlavným cieľom Husse je podporovať zdravý životný štýl zvierat. Všetky krmivá, maškrty a doplnky Husse sú vyrobené len z tých najkvalitnejších, starostlivo vybraných surovín. Všetky produkty sú vyrábané podľa tradičných škandinávskych receptúr a výrobné linky sú pod neustálou veterinárnou kontrolou. Okrem kvality produktov Husse to znamená aj kvalitu služieb. Distribútori Husse sú dôkladne vyškolení vo výžive zvierat a radi vám pomôžu s výberom správnej stravy pre vášho psa, mačku alebo koňa. Produkty Husse nie sú dostupné v klasickej predajnej sieti – dodávame ich priamo z výroby k zákazníkovi, takže môžeme ponúknuť produkty najvyššej kvality za konkurenčné ceny. Jedlo Husse je možné vždy objednať s doručením od domu k domu.

Všetko potrebné pre vášho miláčika na jednom mieste

V ponuke Husse nájdete všetko, čo môže váš miláčik potrebovať. Naše suché krmivo pre psov a mačky je skvelým základom ich stravy - suché krmivo je správne vyvážené krmivo prispôsobené potrebám psov a mačiek rôznych veľkostí a v rôznych fázach života, teda šteniatka a mačiatka, dospelých a seniorov psov a mačiek . Máte psa alebo mačku so špeciálnymi výživovými potrebami? Postarali sme sa o špeciálne potreby zvierat s citlivým tráviacim systémom a potravinovými alergiami, po sterilizácii či kastrácii a domácich miláčikov so sklonom k nadváhe. Hľadáte hračky pre psov a mačky? Hračky Husse sú vyrobené z najkvalitnejších materiálov, sú odolné a poskytnú vášmu miláčikovi hodiny zábavy. Zdravú a prirodzenú stravu vášho psa, mačky či koňa môžete spestriť chutnými pochúťkami. Pamlsky pre psov, mačky a kone sú chutným doplnkom ich jedálnička a skvelou odmenou pri tréningu a tréningu. Potrebujete produkty na starostlivosť o vášho domáceho maznáčika? Zaobstarajte si šampóny, ošetrujúcu kozmetiku, oleje a mlieka, s ktorými sa postaráte o krásny a zdravý vzhľad vášho psa, mačky či koňa .