Ako kŕmiť kastrovaného alebo sterilizovaného psa?

SterilizovanéNadváha

Kastrácia alebo sterilizácia výrazne ovplyvňuje hormonálnu rovnováhu vášho psa. Kastrované a sterilizované psy majú 4-krát vyššiu pravdepodobnosť, že budú mať nadváhu alebo obezitu. Hoci hormonálne zmeny zohrávajú veľkú úlohu pri priberaní, nie je to jediný dôvod, prečo môžu psy po sterilizácii alebo kastrácii pribrať niekoľko kilogramov navyše.

Prečo sterilizované psy priberajú?

Sterilizácia aj kastrácia ovplyvňujú dennú potrebu energie psa. Kľúčom k udržaniu zdravej hmotnosti po procedúre je zmena stravy vášho psa. Odporúča sa, aby strava pre sterilizovaného alebo kastrovaného psa mala približne o 30 % menej kalórií ako tá, ktorá bola predtým kŕmená. Správna strava môže výrazne znížiť riziko priberania. Pamätajte, že existujú plemená psov s výraznou chuťou do jedla, ktoré môžu spôsobiť obezitu. U plemien ako labrador, zlatý retriever, bígl, mops a francúzsky buldog je obzvlášť dôležité sledovať denný príjem potravy psa. 

Zmeňte stravovacie návyky

Ak ste svojho psa kŕmili ad libitum, zastavte sa a naučte svojho psa jesť jedlo v stanovených hodinách. Domáci maznáčik s neobmedzeným prístupom k potrave má tendenciu veľa maškrtiť a je ťažké sledovať denný príjem potravy vášho psa. Vždy dávajte svojmu psovi odporúčané množstvo krmiva, buď sa pozrite na odporúčania výrobcu alebo ako váš veterinár. Pamätajte, že každý pes je iný a potreby vášho psa sa môžu líšiť od odporúčaného množstva krmiva pre plemeno alebo veľkosť vášho psa. Pravidelne sledujte váhu svojho psa a venujte pozornosť tomu, koľko maškŕt dávate počas dňa. Občerstvenie môže rýchlo prekročiť odporúčaný kalorický príjem vášho psa a viesť k zvýšeniu hmotnosti. Denný príjem občerstvenia by nemal presiahnuť 20 % energetickej potreby vášho psa. 

Vyberte si správnu diétu 

Správna strava pre sterilizovaných a kastrovaných psov je rovnako dôležitá ako kontrola porcií. Správna strava výrazne uľahčí udržanie zdravej hmotnosti vášho psa. Pri výbere krmiva pre sterilizovaných alebo kastrovaných psov tyčinka s receptúrou so zníženým množstvom tuku a vysokým obsahom vlákniny. Vláknina udrží vášho psa dlhšie nasýtený. Dobrou zložkou, ktorú treba hľadať vo výžive pre sterilizované a kastrované psy, je l-karnitín – pomáha urýchliť proces spaľovania tukov. Jedlo však nie je všetko. Venujte pozornosť všetkým pochutinám, ktoré dávate svojmu psovi. Vyberte si občerstvenie s prírodnými prísadami, hľadajte čistý a jednoduchý zoznam prísad a nízky obsah tuku. 

Odporúčané pre sterilizované psy:

Husse Opus Farm | Bezlepkové granule pre psov s citlivým trávením a alergiami

Opus Farm obsahuje kuracie mäso a zemiaky a je vhodné aj pre psy s citlivým trávením, kožnými problémami a alergiami. Obsahuje suroviny najvyššej kvality. Bez farbív, konzervantov, lepkov a obilnín.
grain_free
Bez obilnín
mono_protein
Jediný zdroj živočíšnych bielkovin
Veľkosť plemena:
Bielkoviny: 38.0% (84% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Husse Opus Lynx | Bezlepkové granule pre dospelé mačky

Opus Lynx je bezobilninový recept inšpirovaný stravou divých rysov, bohatý na bielkoviny a tuky, s nízkym obsahom sacharidov. Granule obsahujú kuracie mäso, zemiaky a hrášok a sú vhodné aj pre mačky s citlivým tráviacim systémom.
grain_free
Bez obilnín
gluten_free
Bez lepku
Bielkoviny: 40.0% (90% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Trávte čas aktívne

Diéta nie je jediný spôsob, ako udržať vášho sterilizovaného alebo kastrovaného psa v dobrej kondícii. Povzbudzujte svojho psa, aby sa hýbal a bol aktívnejší – týmto spôsobom môžete ešte viac znížiť riziko priberania. 

Ďalšie produkty pre sterilizovaných psov:

Tip

Husse Sensitive Valp Digest 7 kg | Hypoalergénne granule pre šteňatá s citlivým trávením

S dôležitými vitamínmi, minerálmi a antioxidantmi pre zdravý imunitný systém

44,00 €

Husse Valp Mini 2 kg | Granule pre šteniatka malých plemien

S vitamínmi, minerálmi a antioxidantmi pre zdravý imunitný systém

15,00 €

Tip

64,00 €

Husse šťastné domáce zvieratká!

 

Lola

Lola má teraz 4 a pol roka a sme veľmi radi, že sme objavili Husse, keď bola ešte mladé šteňa. Po vyskúšaní niekoľkých iných prémiových značiek trpela na problémy so žalúdkom, ale keď prešla na Husse, všetky príznaky zmizli.

Marely

Marely je Austrálsky ovčiak, ktorý mal od malička problémy s trávením, zle reagoval hlavne na kuracie mäso. Na odporúčanie veterinára sme skúsili Husse, najprv sme ich kontaktovali, výborný prístup už od začiatku - poradili, navrhli a dokonca nám dali zľavu ako štartovací balíček :-) a samozrejme priviezli až domov každú zásielku. Odvtedy sme už len u nich, Marley má teraz 3 roky a má skvelé trávenie, za čo som veľmi rád.  Ďakujem Husse!

Oceňuje nás

Pridajte sa k našej svorke!

Pracujte toľko hodín, koľko chcete, zarábajte si požadovaný príjem, pracujte vo svojej vlastnej oblasti.

Pracujte s nami

Husse - švédske krmivo pre psov, mačky a kone

Husse je švédsky výrobca krmiva pre psov, mačky a kone s viac ako 30-ročnými skúsenosťami na trhu. Hlavným cieľom Husse je podporovať zdravý životný štýl zvierat. Všetky krmivá, maškrty a doplnky Husse sú vyrobené len z tých najkvalitnejších, starostlivo vybraných surovín. Všetky produkty sú vyrábané podľa tradičných škandinávskych receptúr a výrobné linky sú pod neustálou veterinárnou kontrolou. Okrem kvality produktov Husse to znamená aj kvalitu služieb. Distribútori Husse sú dôkladne vyškolení vo výžive zvierat a radi vám pomôžu s výberom správnej stravy pre vášho psa, mačku alebo koňa. Produkty Husse nie sú dostupné v klasickej predajnej sieti – dodávame ich priamo z výroby k zákazníkovi, takže môžeme ponúknuť produkty najvyššej kvality za konkurenčné ceny. Jedlo Husse je možné vždy objednať s doručením od domu k domu.

Všetko potrebné pre vášho miláčika na jednom mieste

V ponuke Husse nájdete všetko, čo môže váš miláčik potrebovať. Naše suché krmivo pre psov a mačky je skvelým základom ich stravy - suché krmivo je správne vyvážené krmivo prispôsobené potrebám psov a mačiek rôznych veľkostí a v rôznych fázach života, teda šteniatka a mačiatka, dospelých a seniorov psov a mačiek . Máte psa alebo mačku so špeciálnymi výživovými potrebami? Postarali sme sa o špeciálne potreby zvierat s citlivým tráviacim systémom a potravinovými alergiami, po sterilizácii či kastrácii a domácich miláčikov so sklonom k nadváhe. Hľadáte hračky pre psov a mačky? Hračky Husse sú vyrobené z najkvalitnejších materiálov, sú odolné a poskytnú vášmu miláčikovi hodiny zábavy. Zdravú a prirodzenú stravu vášho psa, mačky či koňa môžete spestriť chutnými pochúťkami. Pamlsky pre psov, mačky a kone sú chutným doplnkom ich jedálnička a skvelou odmenou pri tréningu a tréningu. Potrebujete produkty na starostlivosť o vášho domáceho maznáčika? Zaobstarajte si šampóny, ošetrujúcu kozmetiku, oleje a mlieka, s ktorými sa postaráte o krásny a zdravý vzhľad vášho psa, mačky či koňa .