Ragdoll

Láskavé, pohodové a jedno z najväčších domestikovaných plemien mačiek

Ragdoll je veľké a dosť svalnaté plemeno mačiek s mäkkou a hodvábnou srsťou, ktorá je stredne dlhá. Toto plemeno je známe svojou láskavou povahou a uvoľneným vystupovaním.

iconKrajina pôvodu: USA
iconPovaha: Pokojný, láskavý, hravý, jemný, prispôsobivý, inteligentný
iconSrsť: dlhosrstá
iconFarby: červená, pečať, čokoláda, modrá, fialová, krémová (všetky zvyčajne s farebným bodom).
iconCharakteristika: Veľká veľkosť, srsť Colorpoint
iconStredná dĺžka života: od 12 do 15 rokov

Mačiatka Ragdoll

Mačiatka Ragdoll sú skôr nenútené a inteligentné, takže by sa mali rýchlo učiť a môžu ľahko získať triky. Vždy nezabudnite začať s výcvikom mačiatok čo najskôr. Vo všeobecnosti mačky dobre reagujú na odmeny a pochvaly pri výcviku, takže majte vždy po ruke nejaké maškrty – Kycklingfile alebo Tuniakový recept z radu Husse sú chutnou motiváciou v procese učenia vašej mačky. Rozptýliť mačiatko hračkou je tiež skvelá tréningová technika. Pokúste sa posunúť pozornosť svojej mačky vždy, keď mačiatko urobí niečo neprijateľné, aby podporilo dobré správanie v dospelom živote. Mačiatka by mali byť kŕmené špeciálnou stravou vyrobenou špeciálne pre ne aspoň do jedného roka veku. Medzi 2. a 6. mesiacom života mačiatka prechádzajú fázou rýchleho rastu. Nevyhnutnosťou je vyvážená strava, ktorá dodá všetky potrebné živiny a energiu na udržanie takéhoto rýchleho vývoja. Kattunge z radu Husse bol navrhnutý tak, aby spĺňal jedinečné nutričné potreby mačiatok.

Ragdollova výživa

Keďže ragdolly sú jedným z najväčších plemien mačiek s dospelými samcami s hmotnosťou do 9 kg, týmto mačkám je potrebné poskytnúť zdravú a dobre vyváženú stravu a primerané množstvo fyzickej aktivity, aby sa udržali v čo najlepšej forme. Kroketter z radu Husse je kompletné a vyvážené krmivo v dvoch chuťových variantoch: kuracie a rybie a poskytuje optimálnu výživu pre mačky s normálnou energetickou hladinou. Ragdolls nie sú najväčšími fanúšikmi vonku a užívajú si čas strávený leňošením na gauči. Sledujte hmotnosť vašej mačky a kŕmte odporúčané množstvo pre jej špecifickú veľkosť. Ragdolls sú trochu náchylní na problémy s močovým traktom, konkrétne na kamene v močovom mechúre. Ak by mala vaša mačka Ragdoll problémy so zdravím močových ciest, prechod na suché krmivo Exclusive Urinary s prírodným brusnicovým extraktom a vyváženými hladinami horčíka, vápnika a fosforu pomôže podporiť močové cesty vašej mačky.

Odporúčané pre dospelých Ragdoll:

Husse Opus Farm | Bezlepkové granule pre psov s citlivým trávením a alergiami

Opus Farm obsahuje kuracie mäso a zemiaky a je vhodné aj pre psy s citlivým trávením, kožnými problémami a alergiami. Obsahuje suroviny najvyššej kvality. Bez farbív, konzervantov, lepkov a obilnín.
grain_free
Bez obilnín
mono_protein
Jediný zdroj živočíšnych bielkovin
Veľkosť plemena:
Bielkoviny: 38.0% (84% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Husse Opus Lynx | Bezlepkové granule pre dospelé mačky

Opus Lynx je bezobilninový recept inšpirovaný stravou divých rysov, bohatý na bielkoviny a tuky, s nízkym obsahom sacharidov. Granule obsahujú kuracie mäso, zemiaky a hrášok a sú vhodné aj pre mačky s citlivým tráviacim systémom.
grain_free
Bez obilnín
gluten_free
Bez lepku
Bielkoviny: 40.0% (90% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Podrobný popis Ragdoll

Ragdoll sa javí ako silne stavané a svalnaté mačky, ktoré sú veľkých rozmerov. Majú pomerne dlhú a hodvábnu srsť a sú známe tým, že úplne ochabnú, keď ich zdvihne niekto, komu dôverujú.

Genesis

Ragdoll sa považuje za moderné plemeno mačiek, pričom história plemena sa začala v 60. rokoch minulého storočia. Chovateľ perzských mačiek z Kalifornie skrížil bielu domácu dlhosrstú mačku menom Josephine s barmskou alebo birmovkou, ktorá mala bodové sfarbenie typické pre siamské mačky. Mačky z tohto vrhu boli neskôr selektívne chované s perzskými a barmskými mačkami, aby vytvorili plemeno známe dnes ako Ragdoll. Plemeno dostalo svoj názov podľa tendencie mačiek ochabnúť a uvoľniť sa, keď sa zdvihnú. Ragdolly boli chované tak, aby boli pokojnej povahy, láskavé a verné svojmu človeku.

Vzhľad

Ragdoll je jedným z najväčších domestikovaných plemien mačiek, dospelí merajú až 53 cm na dĺžku a vážia až 9 kg. Toto plemeno mačiek má robustné telo a veľký rám spojený s proporcionálnymi nohami. Oči sú veľké, oválne a modrej farby. Ragdolly majú hodvábnu srsť, ktorá je dlhšia na bruchu, krku a zadných nohách. Srsti chýba hustá podsada, ktorá údajne znižuje vypadávanie a matovanie srsti. Ragdoll sa zvyčajne dodávajú v troch vzoroch srsti: colourpoint, kde sú končatiny na tele (tvár, uši, chvost a nohy) tmavšie ako ostatné, s rukavicami, pripomínajúcimi colorpoint, ale labky a chvost zostávajú svetlé a dvojfarebné, kde je väčšina srsti je svetlý a na tmavšej tvári sa objavuje trojuholník bielej srsti.

Správanie

Toto plemeno mačiek je veľmi láskavé k ľuďom a zvyčajne bude nasledovať majiteľa okolo domu. Ragdoll sú veľmi zvedavé mačky a s radosťou sa zúčastnia akýchkoľvek aktivít okolo domu a budú pozorne sledovať svoje okolie. Sú známi tým, že sa ľahko prispôsobujú rutine svojho človeka. Tieto mačky radi pozdravia svojich ľudí pri dverách a skočia si do lona, kedykoľvek je to možné. Ragdoll sa cíti najpohodlnejšie vo vnútri, kde môže ležať na gauči alebo kresle. Mačky tohto plemena nie sú najväčšími horolezcami a zvyčajne radi zostanú na rovnakej úrovni ako ich ľudia. Ragdolly nie sú prehnane hlasné a zvyčajne mňaukajú, aby vám pripomenuli čas jedla alebo si vyžiadali hladkanie. Toto plemeno je známe svojou tendenciou úplne krívať pri nosení na rukách.

Požiadavky

Keďže ragdolly sú celkom inteligentné plemeno mačiek, vyžadujú viac mentálnej stimulácie, aby boli šťastné a v najlepšej forme. Ragdollovia radi získavajú hračky, ktoré im niekto zahodil. Vzhľadom k tomu, že Ragdoll je veľký, je potrebné, aby vaša mačka mala veľkú schránku na odpadky a pevné a vysoké škrabadlo. Majte na pamäti, že keďže ragdolly nie sú najväčšími fanúšikmi výšok a lezenia, nemusíte ich zásobovať vysokým mačacím stromom. Ragdolls nemajú obzvlášť radi prírodu a je lepšie ich chovať ako mačky len v interiéri.

Denná starostlivosť

Vďaka dlhej jednovrstvovej srsti, ktorá nemá hustú podsadu, si srsť Ragdolla okrem pravidelného česania nevyžaduje žiadnu ďalšiu starostlivosť. S dlhou srsťou na chvoste a zadnej strane zadných končatín môžu ragdollovi uviaznuť v srsti nejaké výkaly. Ak sa to stane, nezabudnite mačku očistiť vlhkou utierkou alebo vlhkou utierkou vyrobenou špeciálne pre mačky. Zastrihnite mačke pazúry, keď sú príliš dlhé.

Perfektné produkty pre Ragdoll:

74,00 €

Husse Opus Ocean 2 kg | Bezlepkové hypoalergénne granule pre aktívne psy s citlivým tráviacim systémom a intoleranciou na potraviny

Bohaté na živočíšne bielkoviny a tuky na podporu aktívneho životného štýlu Vášho psa

18,00 €

Tip

75,00 €

16,50 €

Mal váš maznáčik nejakú špeciálnu potrebu alebo stav netypický pre plemeno?

Urobte si prosím náš krátky kvíz a zistite, čo navrhujeme pre vášho domáceho maznáčika.

Husse šťastné domáce zvieratká!

 

Lola

Lola má teraz 4 a pol roka a sme veľmi radi, že sme objavili Husse, keď bola ešte mladé šteňa. Po vyskúšaní niekoľkých iných prémiových značiek trpela na problémy so žalúdkom, ale keď prešla na Husse, všetky príznaky zmizli.

Marely

Marely je Austrálsky ovčiak, ktorý mal od malička problémy s trávením, zle reagoval hlavne na kuracie mäso. Na odporúčanie veterinára sme skúsili Husse, najprv sme ich kontaktovali, výborný prístup už od začiatku - poradili, navrhli a dokonca nám dali zľavu ako štartovací balíček :-) a samozrejme priviezli až domov každú zásielku. Odvtedy sme už len u nich, Marley má teraz 3 roky a má skvelé trávenie, za čo som veľmi rád.  Ďakujem Husse!

Oceňuje nás

Pridajte sa k našej svorke!

Pracujte toľko hodín, koľko chcete, zarábajte si požadovaný príjem, pracujte vo svojej vlastnej oblasti.

Pracujte s nami

Husse - švédske krmivo pre psov, mačky a kone

Husse je švédsky výrobca krmiva pre psov, mačky a kone s viac ako 30-ročnými skúsenosťami na trhu. Hlavným cieľom Husse je podporovať zdravý životný štýl zvierat. Všetky krmivá, maškrty a doplnky Husse sú vyrobené len z tých najkvalitnejších, starostlivo vybraných surovín. Všetky produkty sú vyrábané podľa tradičných škandinávskych receptúr a výrobné linky sú pod neustálou veterinárnou kontrolou. Okrem kvality produktov Husse to znamená aj kvalitu služieb. Distribútori Husse sú dôkladne vyškolení vo výžive zvierat a radi vám pomôžu s výberom správnej stravy pre vášho psa, mačku alebo koňa. Produkty Husse nie sú dostupné v klasickej predajnej sieti – dodávame ich priamo z výroby k zákazníkovi, takže môžeme ponúknuť produkty najvyššej kvality za konkurenčné ceny. Jedlo Husse je možné vždy objednať s doručením od domu k domu.

Všetko potrebné pre vášho miláčika na jednom mieste

V ponuke Husse nájdete všetko, čo môže váš miláčik potrebovať. Naše suché krmivo pre psov a mačky je skvelým základom ich stravy - suché krmivo je správne vyvážené krmivo prispôsobené potrebám psov a mačiek rôznych veľkostí a v rôznych fázach života, teda šteniatka a mačiatka, dospelých a seniorov psov a mačiek . Máte psa alebo mačku so špeciálnymi výživovými potrebami? Postarali sme sa o špeciálne potreby zvierat s citlivým tráviacim systémom a potravinovými alergiami, po sterilizácii či kastrácii a domácich miláčikov so sklonom k nadváhe. Hľadáte hračky pre psov a mačky? Hračky Husse sú vyrobené z najkvalitnejších materiálov, sú odolné a poskytnú vášmu miláčikovi hodiny zábavy. Zdravú a prirodzenú stravu vášho psa, mačky či koňa môžete spestriť chutnými pochúťkami. Pamlsky pre psov, mačky a kone sú chutným doplnkom ich jedálnička a skvelou odmenou pri tréningu a tréningu. Potrebujete produkty na starostlivosť o vášho domáceho maznáčika? Zaobstarajte si šampóny, ošetrujúcu kozmetiku, oleje a mlieka, s ktorými sa postaráte o krásny a zdravý vzhľad vášho psa, mačky či koňa .