Odčervenie šteniatka v skratke

ZdravieŽalúdok

Odčervenie šteniatka je povinnou podmienkou predtým, ako váš pes dostane niektoré zo základných očkovaní. Mladí psi sú mimoriadne náchylní na parazitárne infekcie a štatisticky takmer 100% šteniat trpí infekciou škrkavkami.

Prečo vôbec odčervujeme šteniatka? 

Psy, najmä v mladom veku, sú mimoriadne zvedavé tvory. Počas prechádzky a posudzovania okolia si s radosťou očuchajú, oliznú alebo sa dokonca pokúsia zjesť čokoľvek, čo im príde zaujímavé. Parazity sa tak dostanú do tráviaceho systému psa, kde nachádzajú priaznivé podmienky pre rast. Neliečená parazitická infekcia môže viesť k širokému spektru zdravotných problémov. Červy v tele vášho psa predstavujú hrozbu pre každého, kto príde do kontaktu so psom, pretože ľudia sa môžu ľahko nakaziť rovnakým typom parazitov. 

„Zvážte svojho psa, ak zodpovedá tejto definícii, a zaznamenajte si túto hmotnosť ako jeho ideálnu váhu”

Harmonogram odčervovania

Šteniatko môžete odčerviť najskôr po dovŕšení 3 týždňov veku vášho psa. Druhé kolo odčervenia sa zvyčajne podáva psom, ktoré dosiahli vek 5 týždňov. Tretie kolo odčervovania by sa malo vykonať po dovŕšení 8 týždňov veku šteniatka. Štvrté odčervenie by sa malo naplánovať po dovŕšení 11. týždňa veku vášho psa. Odčervenie sa zvyčajne vykonáva týždeň pred základným, profylaktickým očkovaním. Po štyroch kľúčových dávkach odčervenia sa zvyčajne podáva liek na základe úrovne možnej expozície akýmkoľvek parazitom. Na zníženie rizika infekcie môžete psa odčervovať každých 4-6 mesiacov.

Čo použiť na odčervenie šteniatka?

Ak chcete šteniatko odčerviť, navštívte miestneho veterinára. Na klinike bude váš pes odvážený a kontrolovaný, takže váš veterinár môže podať správnu dávku lieku. Nikdy svoje šteniatko neodčervujte, ak si nie ste istí, ako správne dávkovať lieky, nepoznáte presnú hmotnosť šteniatka alebo jeho zdravotný stav. Na odčervenie psa môžete použiť plejádu prípravkov od tabliet, kvapiek až po mastičky. Ak váš pes nemá príliš v obľube jesť jeho tablety, môžete použiť kvapky, ktoré nanesiete na krk vášho psa - ľahko sa aplikujú a sú vysoko účinné.

Pes s nadváhou môže tiež trpieť artritídou a ťažkosťami s pohybom v dôsledku tejto hmotnosti.

Odporúčané pre zdravý žalúdok:

Husse Opus Farm | Bezlepkové granule pre psov s citlivým trávením a alergiami

Opus Farm obsahuje kuracie mäso a zemiaky a je vhodné aj pre psy s citlivým trávením, kožnými problémami a alergiami. Obsahuje suroviny najvyššej kvality. Bez farbív, konzervantov, lepkov a obilnín.
grain_free
Bez obilnín
mono_protein
Jediný zdroj živočíšnych bielkovin
Veľkosť plemena:
Bielkoviny: 38.0% (84% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Husse Opus Lynx | Bezlepkové granule pre dospelé mačky

Opus Lynx je bezobilninový recept inšpirovaný stravou divých rysov, bohatý na bielkoviny a tuky, s nízkym obsahom sacharidov. Granule obsahujú kuracie mäso, zemiaky a hrášok a sú vhodné aj pre mačky s citlivým tráviacim systémom.
grain_free
Bez obilnín
gluten_free
Bez lepku
Bielkoviny: 40.0% (90% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Šteniatko po odčervení

Odčervenie môže ovplyvniť trávenie a vylučovanie vášho psa. Bezprostredne po odčervení môže váš pes pociťovať hnačku, ale je to typická reakcia. Každý pes môže na odčervenie reagovať inak – váš pes môže pociťovať zvracanie, ospalosť alebo apatiu. Vedľajšie účinky by nemali trvať dlho, takže ak váš pes pociťuje akékoľvek príznaky, ktoré trvajú dlhšie ako jeden alebo dva dni, okamžite sa poraďte so svojím veterinárom.

Stále môže byť užitočné:

Tip

Husse Sensitive Digest 2 kg | Hypoalergénne superprémiové granule pre psy s citlivým trávením

S ľahko stráviteľnými bielkovinami a sacharidmi pre podporu správneho trávenia

16,00 €

74,00 €

Husse Exclusive Digest 2 kg | Bezlepkové granule pre dospelé mačky s citlivým trávením

Vysoký obsah bielkovín & ľahko stráviteľné sacharidy

18,00 €

Tip

Husse Sensitive Valp Digest 7 kg | Hypoalergénne granule pre šteňatá s citlivým trávením

S dôležitými vitamínmi, minerálmi a antioxidantmi pre zdravý imunitný systém

44,00 €

Husse šťastné domáce zvieratká!

 

Lola

Lola má teraz 4 a pol roka a sme veľmi radi, že sme objavili Husse, keď bola ešte mladé šteňa. Po vyskúšaní niekoľkých iných prémiových značiek trpela na problémy so žalúdkom, ale keď prešla na Husse, všetky príznaky zmizli.

Marely

Marely je Austrálsky ovčiak, ktorý mal od malička problémy s trávením, zle reagoval hlavne na kuracie mäso. Na odporúčanie veterinára sme skúsili Husse, najprv sme ich kontaktovali, výborný prístup už od začiatku - poradili, navrhli a dokonca nám dali zľavu ako štartovací balíček :-) a samozrejme priviezli až domov každú zásielku. Odvtedy sme už len u nich, Marley má teraz 3 roky a má skvelé trávenie, za čo som veľmi rád.  Ďakujem Husse!

Oceňuje nás

Pridajte sa k našej svorke!

Pracujte toľko hodín, koľko chcete, zarábajte si požadovaný príjem, pracujte vo svojej vlastnej oblasti.

Pracujte s nami

Husse - švédske krmivo pre psov, mačky a kone

Husse je švédsky výrobca krmiva pre psov, mačky a kone s viac ako 30-ročnými skúsenosťami na trhu. Hlavným cieľom Husse je podporovať zdravý životný štýl zvierat. Všetky krmivá, maškrty a doplnky Husse sú vyrobené len z tých najkvalitnejších, starostlivo vybraných surovín. Všetky produkty sú vyrábané podľa tradičných škandinávskych receptúr a výrobné linky sú pod neustálou veterinárnou kontrolou. Okrem kvality produktov Husse to znamená aj kvalitu služieb. Distribútori Husse sú dôkladne vyškolení vo výžive zvierat a radi vám pomôžu s výberom správnej stravy pre vášho psa, mačku alebo koňa. Produkty Husse nie sú dostupné v klasickej predajnej sieti – dodávame ich priamo z výroby k zákazníkovi, takže môžeme ponúknuť produkty najvyššej kvality za konkurenčné ceny. Jedlo Husse je možné vždy objednať s doručením od domu k domu.

Všetko potrebné pre vášho miláčika na jednom mieste

V ponuke Husse nájdete všetko, čo môže váš miláčik potrebovať. Naše suché krmivo pre psov a mačky je skvelým základom ich stravy - suché krmivo je správne vyvážené krmivo prispôsobené potrebám psov a mačiek rôznych veľkostí a v rôznych fázach života, teda šteniatka a mačiatka, dospelých a seniorov psov a mačiek . Máte psa alebo mačku so špeciálnymi výživovými potrebami? Postarali sme sa o špeciálne potreby zvierat s citlivým tráviacim systémom a potravinovými alergiami, po sterilizácii či kastrácii a domácich miláčikov so sklonom k nadváhe. Hľadáte hračky pre psov a mačky? Hračky Husse sú vyrobené z najkvalitnejších materiálov, sú odolné a poskytnú vášmu miláčikovi hodiny zábavy. Zdravú a prirodzenú stravu vášho psa, mačky či koňa môžete spestriť chutnými pochúťkami. Pamlsky pre psov, mačky a kone sú chutným doplnkom ich jedálnička a skvelou odmenou pri tréningu a tréningu. Potrebujete produkty na starostlivosť o vášho domáceho maznáčika? Zaobstarajte si šampóny, ošetrujúcu kozmetiku, oleje a mlieka, s ktorými sa postaráte o krásny a zdravý vzhľad vášho psa, mačky či koňa .