Šteniatko je prvýkrát u veterinára - kedy a prečo?

ŠteniatkoZdravie

Prvá návšteva veterinára je pre vaše šteňa veľmi stresujúca situácia. Bohužiaľ, tento krok nemôžete preskočiť – vaše šteniatko potrebuje základné očkovanie, ktoré mu zabezpečí ochranu pred mnohými infekčnými chorobami.

Kedy je čas ísť k veterinárovi?

Nech vás ani nenapadne vziať šteniatko k veterinárovi v prvom týždni, keď býva u vás doma. Je to zbytočný stres – prvé dni na novom mieste sú pre vaše šteniatko už dosť náročné. Ešte dôležitejšie je, že počas vašej prvej kontroly u veterinára vám lekár položí veľa podrobných otázok týkajúcich sa správania vášho šteňaťa, takže potrebujete dostatok času na zhromaždenie niektorých informácií. Keď sa vaše šteniatko bude vo vašej prítomnosti cítiť pohodlne, bude oveľa jednoduchšie pomôcť mu uvoľniť sa počas stresujúceho zážitku. Pokiaľ sa nedeje nič znepokojujúce, vaše šteniatko nezvracia, nemá hnačky, má normálnu chuť do jedla a nepôsobí apaticky, môžete svojho psa vziať k veterinárovi po uplynutí prvého alebo dokonca druhého týždňa.

Aká je prvá návšteva veterinára?

Prvá prehliadka u veterinára je hlavne príležitosťou na posúdenie celkového zdravia a pohody šteniatka. Veterinár odváži vášho psa, aby posúdil rýchlosť rastu. Zdravý mak by mal pravidelne priberať, čo svedčí o zdravom vývoji. Určenie telesnej hmotnosti vášho šteňaťa je nevyhnutné na to, aby váš pes dostal správne množstvo potrebných liekov, ak by bolo potrebné ich podávať. Po zvážení vášho šteňaťa veterinár skontroluje celkový stav zvieraťa pohľadom na jeho oči, uši, ústa a kožu. Posledným krokom je zvyčajne kontrola telesnej teploty, auskultácia pľúc a palpácia brucha. Niekedy pri prvej návšteve veterinár podá nejaké základné očkovanie alebo lieky. Na konci návštevy vás veterinár bude informovať o ďalšej povinnej prehliadke.

Odporúčané pre šteniatka (Šteniatka milujú):

Husse Opus Farm | Bezlepkové granule pre psov s citlivým trávením a alergiami

Opus Farm obsahuje kuracie mäso a zemiaky a je vhodné aj pre psy s citlivým trávením, kožnými problémami a alergiami. Obsahuje suroviny najvyššej kvality. Bez farbív, konzervantov, lepkov a obilnín.
grain_free
Bez obilnín
mono_protein
Jediný zdroj živočíšnych bielkovin
Veľkosť plemena:
Bielkoviny: 38.0% (84% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Husse Opus Lynx | Bezlepkové granule pre dospelé mačky

Opus Lynx je bezobilninový recept inšpirovaný stravou divých rysov, bohatý na bielkoviny a tuky, s nízkym obsahom sacharidov. Granule obsahujú kuracie mäso, zemiaky a hrášok a sú vhodné aj pre mačky s citlivým tráviacim systémom.
grain_free
Bez obilnín
gluten_free
Bez lepku
Bielkoviny: 40.0% (90% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Otázky a obavy?

Návšteva veterinára je skvelý čas na to, aby ste sa spýtali na akékoľvek otázky, ktoré vám napadli, keď ste si šteniatko priniesli domov. Najmä ak ste prvým majiteľom psa, nehanbite sa a opýtajte sa - veterinár vám rád odpovie na všetky vaše otázky, aby vám pomohol čo najlepšie sa o psa postarať. Ak sa vás niečo v správaní vášho psa týka alebo tomu nerozumiete, porozprávajte sa so svojím veterinárom. Úplne prvé chvíle so šteniatkom môžu byť náročné a budete potrebovať čas, aby ste svojmu novému priateľovi úplne porozumeli. Pýtate sa, akú stravu by ste mali zvoliť pre svoje šteniatko? Neviete aké hračky vybrať pre svojho psa? Váš veterinár vám môže s čímkoľvek pomôcť a rád vám poskytne veľmi potrebné rady.

Ďalšie produkty pre šteniatka:

Tip

Husse Sensitive Digest 2 kg | Hypoalergénne superprémiové granule pre psy s citlivým trávením

S ľahko stráviteľnými bielkovinami a sacharidmi pre podporu správneho trávenia

16,00 €

74,00 €

Husse Exclusive Digest 2 kg | Bezlepkové granule pre dospelé mačky s citlivým trávením

Vysoký obsah bielkovín & ľahko stráviteľné sacharidy

18,00 €

Tip

Husse Sensitive Valp Digest 7 kg | Hypoalergénne granule pre šteňatá s citlivým trávením

S dôležitými vitamínmi, minerálmi a antioxidantmi pre zdravý imunitný systém

44,00 €

Husse šťastné domáce zvieratká!

 

Lola

Lola má teraz 4 a pol roka a sme veľmi radi, že sme objavili Husse, keď bola ešte mladé šteňa. Po vyskúšaní niekoľkých iných prémiových značiek trpela na problémy so žalúdkom, ale keď prešla na Husse, všetky príznaky zmizli.

Marely

Marely je Austrálsky ovčiak, ktorý mal od malička problémy s trávením, zle reagoval hlavne na kuracie mäso. Na odporúčanie veterinára sme skúsili Husse, najprv sme ich kontaktovali, výborný prístup už od začiatku - poradili, navrhli a dokonca nám dali zľavu ako štartovací balíček :-) a samozrejme priviezli až domov každú zásielku. Odvtedy sme už len u nich, Marley má teraz 3 roky a má skvelé trávenie, za čo som veľmi rád.  Ďakujem Husse!

Oceňuje nás

Pridajte sa k našej svorke!

Pracujte toľko hodín, koľko chcete, zarábajte si požadovaný príjem, pracujte vo svojej vlastnej oblasti.

Pracujte s nami

Husse - švédske krmivo pre psov, mačky a kone

Husse je švédsky výrobca krmiva pre psov, mačky a kone s viac ako 30-ročnými skúsenosťami na trhu. Hlavným cieľom Husse je podporovať zdravý životný štýl zvierat. Všetky krmivá, maškrty a doplnky Husse sú vyrobené len z tých najkvalitnejších, starostlivo vybraných surovín. Všetky produkty sú vyrábané podľa tradičných škandinávskych receptúr a výrobné linky sú pod neustálou veterinárnou kontrolou. Okrem kvality produktov Husse to znamená aj kvalitu služieb. Distribútori Husse sú dôkladne vyškolení vo výžive zvierat a radi vám pomôžu s výberom správnej stravy pre vášho psa, mačku alebo koňa. Produkty Husse nie sú dostupné v klasickej predajnej sieti – dodávame ich priamo z výroby k zákazníkovi, takže môžeme ponúknuť produkty najvyššej kvality za konkurenčné ceny. Jedlo Husse je možné vždy objednať s doručením od domu k domu.

Všetko potrebné pre vášho miláčika na jednom mieste

V ponuke Husse nájdete všetko, čo môže váš miláčik potrebovať. Naše suché krmivo pre psov a mačky je skvelým základom ich stravy - suché krmivo je správne vyvážené krmivo prispôsobené potrebám psov a mačiek rôznych veľkostí a v rôznych fázach života, teda šteniatka a mačiatka, dospelých a seniorov psov a mačiek . Máte psa alebo mačku so špeciálnymi výživovými potrebami? Postarali sme sa o špeciálne potreby zvierat s citlivým tráviacim systémom a potravinovými alergiami, po sterilizácii či kastrácii a domácich miláčikov so sklonom k nadváhe. Hľadáte hračky pre psov a mačky? Hračky Husse sú vyrobené z najkvalitnejších materiálov, sú odolné a poskytnú vášmu miláčikovi hodiny zábavy. Zdravú a prirodzenú stravu vášho psa, mačky či koňa môžete spestriť chutnými pochúťkami. Pamlsky pre psov, mačky a kone sú chutným doplnkom ich jedálnička a skvelou odmenou pri tréningu a tréningu. Potrebujete produkty na starostlivosť o vášho domáceho maznáčika? Zaobstarajte si šampóny, ošetrujúcu kozmetiku, oleje a mlieka, s ktorými sa postaráte o krásny a zdravý vzhľad vášho psa, mačky či koňa .