Perzská mačka

Jedno z najstarších plemien, ktoré je známe svojou krátkou plochou papuľou

Perzská mačka je dlhosrsté plemeno mačiek, ktoré je najlepšie známe svojou krátkou papuľou. Perzské mačky sú považované za jedno z najznámejších a najstarších medzi plemenami mačiek.

iconKrajina pôvodu: Irán
iconPovaha: Jemný, láskavý, inteligentný, pokojný
iconSrsť: dlhosrstá
iconFarby: biela, červená, čierna, modrá, krémová, tabby, korytnačina, kaliko, dvojfarebná
iconVlastnosti: Krátka papuľa
iconStredná dĺžka života: od 10 do 17 rokov

Mačiatka perzskej mačky

Mačiatka perzských mačiek sú skutočne jemné stvorenia, ktoré oceňujú svoje pokojné prostredie. Kedykoľvek si prinesiete svoje mačiatko perzskej mačky domov, uistite sa, že mu poskytnete bezpečný priestor, kde si vaša mačka môže zvyknúť na novú situáciu podľa svojich predstáv. Nikdy nenechávajte mačiatko bez dozoru, keď váš perzský hľadá nový domov. Perzské mačky sú veľmi pripútané k svojim rodinám a ľuďom, takže si nájdite čas na to, aby ste sa spojili s mačiatkom perzskej mačky. Keďže mačky v prvom roku prechádzajú fázou rýchleho rastu, kŕmenie zdravej a dobre vyváženej stravy je nevyhnutnosťou. Kattunge z radu Husse má vysoký obsah bielkovín a obsahuje všetky základné živiny potrebné pre rastúce mačky.

Výživa perzskej mačky

Výber dobrej stravy pre vašu perzskú mačku môže byť niekedy problém. Peržania sú do istej miery náchylní na problémy s tráviacim systémom, takže kŕmenie suchým krmivom vyrobeným špeciálne pre mačky s tráviacimi problémami môže byť prospešné pre zdravie vašej mačky. Exclusive Digest z radu Husse je vyrobený z jahňacieho mäsa a ryže a môže byť dokonca použitý ako nový zdroj bielkovín pre perzské mačky s potravinovými alergiami. Vďaka svojej plochej papuli a krátkej čeľusti môžu mať perzské mačky problémy s jedením suchých granúl a dostatočným množstvom vody. Olej Laxolja môžete pridať do suchého krmiva vašej perzskej mačky, aby sa uľahčilo žuvanie, a tiež doplniť stravu vašej mačky omega-3 a Omega-6 mastnými kyselinami, aby ste podporili zdravie srsti vašej mačky. Sledujte stravovanie vašej perzskej mačky a ak uvidíte akékoľvek známky toho, že vaša mačka má problémy s jedením, skúste prejsť na dobre vyváženú mokrú stravu. Pate Adult z radu Husse môže byť skvelým základom mokrého krmiva pre vašu perzskú mačku.

Odporúčané pre dospelých perzských mačiek:

Husse Opus Farm | Bezlepkové granule pre psov s citlivým trávením a alergiami

Opus Farm obsahuje kuracie mäso a zemiaky a je vhodné aj pre psy s citlivým trávením, kožnými problémami a alergiami. Obsahuje suroviny najvyššej kvality. Bez farbív, konzervantov, lepkov a obilnín.
grain_free
Bez obilnín
mono_protein
Jediný zdroj živočíšnych bielkovin
Veľkosť plemena:
Bielkoviny: 38.0% (84% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Husse Opus Lynx | Bezlepkové granule pre dospelé mačky

Opus Lynx je bezobilninový recept inšpirovaný stravou divých rysov, bohatý na bielkoviny a tuky, s nízkym obsahom sacharidov. Granule obsahujú kuracie mäso, zemiaky a hrášok a sú vhodné aj pre mačky s citlivým tráviacim systémom.
grain_free
Bez obilnín
gluten_free
Bez lepku
Bielkoviny: 40.0% (90% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Podrobný popis perzskej mačky

Perzské mačky sú stredne veľké až veľké plemeno mačiek s množstvom dlhej a hodvábnej srsti. Toto plemeno mačiek si nemožno pomýliť so žiadnym iným, so svojou slávnou krátkou papuľou a veľkými okrúhlymi očami široko posadenými na tvári.

Genesis

Hoci presný pôvod dlhosrstých mačiek nie je jasný, perzské mačky sú považované za jedno z najstarších plemien mačiek v histórii. Toto plemeno mačiek, ktoré pochádza z kolísky civilizácie, Mezopotámie, bolo pravdepodobne výsledkom prirodzenej mutácie. Predpokladá sa, že perzské mačky žijú spolu s ľuďmi približne 500 rokov. Prvé záznamy o dlhosrstých mačkách v Európe pochádzajú z roku 1620, keď cestovateľ Pietro Della Valle priviezol mačku s dlhou hodvábne šedou srsťou. Vďaka selektívnemu šľachteniu perzské mačky získali svoje okrúhle hlavy a dosť podsadité telá a hodvábnu srsť, pre ktorú sú teraz známe. Tieto pôvodne výlučne sivé mačky dnes nájdete vo viac ako 110 farebných variantoch.

Vzhľad

Perzské mačky sú najznámejšie pre svoje krátke náhubky s tupými nosmi, vďaka ktorým vyzerajú ich tváre úplne ploché. Toto plemeno mačiek má okrúhle, široko posadené oči, ktoré zodpovedajú farbe ich srsti, malé uši, ktoré sú na špičke zaoblené, niekedy s chumáčmi srsti rastúcimi vo vnútri uší. Uši perzských mačiek sú nízko nasadené na okrúhlych hlavách. Majú podsadité telá pokryté dlhou, hodvábnou a lesklou srsťou, ktorá ich pokrýva od hlavy po koniec chvosta. Perzské mačky majú krátke, hrubé a silné nohy s veľkými a pevnými labkami. Toto plemeno má krátky a nadýchaný chvost, ktorý sa na špičke zaobľuje. Perzské mačky môžu mať širokú škálu farieb, odtieňov a vzorov.

Správanie

Perzské mačky sú mimoriadne jemné, pokojné a láskavé. Sú vysoko inteligentné, učenlivé a robia z nich celkom vyrovnaných domácich miláčikov. Toto plemeno mačiek nemá príliš rád vonkajší svet a oveľa radšej zostáva vo vnútri a leňoší na gauči. Peržania uprednostňujú pokojné prostredie a sú veľmi orientovaní na rutinu – zvyknú si na váš denný rozvrh a cítia sa najpohodlnejšie s malými alebo žiadnymi zmenami. Napriek svojej láskavej povahe sú perzské mačky veľmi vyberavé v tom, koho sa rozhodnú milovať. Toto plemeno je známe tým, že si svoju pozornosť vyhradzuje iba pre svojich rodinných príslušníkov a niekoľko ďalších úloh, ktoré vidia častejšie.

Požiadavky

Ako jedno z najviac domestikovaných plemien mačiek sa perzské mačky cítia najlepšie, keď sú chované len v interiéri. Ich dlhá a hodvábna srsť dobre neznáša nečistoty, môže sa zamotať a matovať, čo spôsobuje dlhé sedenia. Sú viac než šťastní, že môžu ležať na pohovke, stoličke alebo akomkoľvek nábytku, ktorý je strednej výšky. Perzské mačky nemajú príliš v obľube šplhanie, takže vysoké mačacie stromy nie sú potrebné. Stelivo sa môže ľahko usadiť v perzských labkách a srsti - denne čistite podstielku vašej mačky, inak ju vaša mačka môže prestať používať úplne.

Denná starostlivosť

Perzské mačky vyžadujú každodennú starostlivosť. Ich srsť sa musí denne kefovať, pretože sa môže ľahko zašpiniť a zamotať. Mesačné kúpele pre vašu perzskú mačku môžu pomôcť udržať ich srsť v dobrom stave. U perzských mačiek môžete očakávať nadmerné slzenie – oblasť pod očami utierajte denne, aby ste zabránili tvorbe slzných škvŕn. Toto plemeno má veľké labky s chumáčmi chlpov rastúcich medzi ich vankúšikmi. Denne kontrolujte labky perzskej mačky, aby ste odstránili prebytočný odpad a nečistoty.

Perfektné produkty pre perzskú mačku:

74,00 €

Husse Opus Ocean 2 kg | Bezlepkové hypoalergénne granule pre aktívne psy s citlivým tráviacim systémom a intoleranciou na potraviny

Bohaté na živočíšne bielkoviny a tuky na podporu aktívneho životného štýlu Vášho psa

18,00 €

Tip

75,00 €

16,50 €

Mal váš maznáčik nejakú špeciálnu potrebu alebo stav netypický pre plemeno?

Urobte si prosím náš krátky kvíz a zistite, čo navrhujeme pre vášho domáceho maznáčika.

Husse šťastné domáce zvieratká!

 

Lola

Lola má teraz 4 a pol roka a sme veľmi radi, že sme objavili Husse, keď bola ešte mladé šteňa. Po vyskúšaní niekoľkých iných prémiových značiek trpela na problémy so žalúdkom, ale keď prešla na Husse, všetky príznaky zmizli.

Marely

Marely je Austrálsky ovčiak, ktorý mal od malička problémy s trávením, zle reagoval hlavne na kuracie mäso. Na odporúčanie veterinára sme skúsili Husse, najprv sme ich kontaktovali, výborný prístup už od začiatku - poradili, navrhli a dokonca nám dali zľavu ako štartovací balíček :-) a samozrejme priviezli až domov každú zásielku. Odvtedy sme už len u nich, Marley má teraz 3 roky a má skvelé trávenie, za čo som veľmi rád.  Ďakujem Husse!

Oceňuje nás

Pridajte sa k našej svorke!

Pracujte toľko hodín, koľko chcete, zarábajte si požadovaný príjem, pracujte vo svojej vlastnej oblasti.

Pracujte s nami

Husse - švédske krmivo pre psov, mačky a kone

Husse je švédsky výrobca krmiva pre psov, mačky a kone s viac ako 30-ročnými skúsenosťami na trhu. Hlavným cieľom Husse je podporovať zdravý životný štýl zvierat. Všetky krmivá, maškrty a doplnky Husse sú vyrobené len z tých najkvalitnejších, starostlivo vybraných surovín. Všetky produkty sú vyrábané podľa tradičných škandinávskych receptúr a výrobné linky sú pod neustálou veterinárnou kontrolou. Okrem kvality produktov Husse to znamená aj kvalitu služieb. Distribútori Husse sú dôkladne vyškolení vo výžive zvierat a radi vám pomôžu s výberom správnej stravy pre vášho psa, mačku alebo koňa. Produkty Husse nie sú dostupné v klasickej predajnej sieti – dodávame ich priamo z výroby k zákazníkovi, takže môžeme ponúknuť produkty najvyššej kvality za konkurenčné ceny. Jedlo Husse je možné vždy objednať s doručením od domu k domu.

Všetko potrebné pre vášho miláčika na jednom mieste

V ponuke Husse nájdete všetko, čo môže váš miláčik potrebovať. Naše suché krmivo pre psov a mačky je skvelým základom ich stravy - suché krmivo je správne vyvážené krmivo prispôsobené potrebám psov a mačiek rôznych veľkostí a v rôznych fázach života, teda šteniatka a mačiatka, dospelých a seniorov psov a mačiek . Máte psa alebo mačku so špeciálnymi výživovými potrebami? Postarali sme sa o špeciálne potreby zvierat s citlivým tráviacim systémom a potravinovými alergiami, po sterilizácii či kastrácii a domácich miláčikov so sklonom k nadváhe. Hľadáte hračky pre psov a mačky? Hračky Husse sú vyrobené z najkvalitnejších materiálov, sú odolné a poskytnú vášmu miláčikovi hodiny zábavy. Zdravú a prirodzenú stravu vášho psa, mačky či koňa môžete spestriť chutnými pochúťkami. Pamlsky pre psov, mačky a kone sú chutným doplnkom ich jedálnička a skvelou odmenou pri tréningu a tréningu. Potrebujete produkty na starostlivosť o vášho domáceho maznáčika? Zaobstarajte si šampóny, ošetrujúcu kozmetiku, oleje a mlieka, s ktorými sa postaráte o krásny a zdravý vzhľad vášho psa, mačky či koňa .