Čau čau

Mačka v koži psa

Čau-čau je stredné plemeno psov s pôsobivým vzhľadom - psy tohto plemena majú hojnosť srsti a podpis, modré jazyky. Nezávislý a tvrdohlavý, tento pes môže byť počas tréningu hŕstka. Trochu rezervovaný a rezervovaný potrebuje čas, aby plne dôveroval svojmu správcovi.

iconKrajina pôvodu: Čína
iconKlasifikácia FCI: Skupina V, sekcia 5
iconPovaha: nezávislý, tichý, lojálny, pokojný, rezervovaný
iconFarba: krémová, béžová, červená, modrá, čierna
iconHmotnosť: Muž: 40–45 kg, Žena: 32–35 kg
iconVýška: Muž: 25–32 kg, sučka: 20–27 kg
iconPriemerná dĺžka života: od 9 do 15 rokov

Čau-čau šteniatka

Chow chow je plemeno inteligentných, no tvrdohlavých psov. Šteniatka čau-čau nebudú slepo nasledovať vaše vedenie, takže tréning môže vyžadovať čas, trpezlivosť a dôslednosť. Najlepšie výsledky pri výcviku so šteniatkom čau-čau dosiahnete, keď vám váš pes bude plne dôverovať. Aby ste svoje šteňa naučili nejaké povely, možno budete potrebovať ďalšiu pomoc v podobe chutnej maškrty ako odmeny. Šteniatka čau-čau vyžadujú skorú socializáciu, ktorá im umožní naučiť sa správať okolo iných ľudí a zvierat. Vynechanie socializácie v mladom veku môže mať za následok celkom nepredvídateľného dospelého psa. Psy čau-čau sú často označované ako mačky v koži psa. Títo psi sú nezávislí a veľmi ocenia majiteľa, ktorý dokáže rešpektovať priania a potreby ich psa. Tréning so šteniatkami čau-čau je zložitý, pretože musíte vedieť, kedy svojho psa tlačiť a kedy je lepšie prestať. Verí sa, že psi čau-čau oveľa viac spolupracujú.

Chow Chow výživa

Zdravá a dobre vyvážená strava je nevyhnutná na udržanie vášho psa v špičkovej fyzickej kondícii. Strava čau-čau bola vytvorená z najkvalitnejších prírodných ingrediencií a musí byť bohatá na omega-3 a omega-6 mastné kyseliny, ktoré sú prospešné pre stav kože a srsti. Chow chow je plemeno psov náchylné na mnohé kožné problémy, ako aj alergie. Ak má váš pes často kožné problémy alebo ak spozorujete akékoľvek príznaky potravinovej alergie, ako je hnačka, vracanie, nechutenstvo alebo viditeľné zmeny na koži, môžete vyskúšať eliminačnú diétu . Vyberte si jedlo s novým zdrojom živočíšnych bielkovín. Čau-čau potrebuje za deň veľa tekutín, takže do stravy vášho psa môžete zaradiť viac vlhkého krmiva.

Odporúčané pre dospelých Chow Chow:

Husse Sensitive Digest Giant 12.5 kg | Hypoalergénne granule s jahňacím mäsom a ryžou pre veľké plemená s citlivým trávením

Digest Giant je bezlepkový produkt s obmedzenými zdrojmi živočíšnej bielkoviny, vhodný pre psov trpiacich alergiami a/alebo citlivými tráviacimi systémami. Obsahuje glukozamín na podporu zdravia kĺbov a má prispôsobenú veľkosť granúl pre čelisti veľkých a obrovských plemien
hypo_allergenic
Hypoalergénne
mobility
Pohyblivosť
Veľkosť plemena: Veľké plemená psov
Bielkoviny: 24.0% (73.5% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 14.0%
Skontrolovať to

Podrobný popis Chow Chow

Čau-čau je plemeno ohromujúcich, no trochu náročných psov. Dokážu byť tvrdohlaví, niekedy nie príliš kooperatívni, ale s dobrou starostlivosťou a výcvikom sa z nich môže stať láskavý psík, ktorý vždy ocení spoločnosť svojich majiteľov.

Pôvod

Čau-čau patrí medzi jedno z najstarších známych plemien psov. Hoci sa oficiálne plemeno považuje za čínskeho pôvodu, psi čau-čau sa v Mongolsku mohli objaviť ešte skôr. Verilo sa, že predkovia plemena prišli do Číny s mongolskými pastiermi. Hustá srsť čau-čau mala zahriať psov aj počas tuhých zím. V Číne majú psy čau-čau dlhú históriu ako pracovný pes. Ich vynikajúci sluch a čuch sa používali na sledovanie zvierat a ich silné nohy a svalnaté telo z nich robili vynikajúcich saňových psov. Anglickí obchodníci radi používali psov tohto plemena na pomoc na svojich lodiach a presne tak sa toto plemeno dostalo na Britské ostrovy. Plemeno bolo zaregistrované v Spojenom kráľovstve v roku 1894.

Vzhľad

V priebehu rokov sa vzhľad plemena príliš nezmenil - medzi múzejnými exemplármi z dávnych čias môžete nájsť obrázky čau-čau, ktoré sa nedajú odlíšiť od súčasného štandardu plemena. Čau-čau majú príťažlivú a nadýchanú srsť v jednofarebnej farbe. Títo psi majú skôr svalnatú stavbu tela, široký hrudník a silné nohy. Ich hlava je plochá, ale široká, so štvorcovou papuľou a malými a tučnými ušami, ktoré sú posunuté trochu viac do prednej časti hlavy, čo dáva psom čau-čau ich typický, zastrašujúci vzhľad. Psy čau-čau majú chvost, ktorý sa krúti typickým spôsobom pre psa špic. Najvýraznejším znakom tohto plemena je určite ich modrý jazyk.

Správanie

Čau-čau sú typicky tiché a pokojné psy, ideálne do bytu alebo bytu. Sú lojálni k svojim majiteľom, ale najprv si musíte získať rešpekt svojho psa. Čau-čau sú dosť zdržanliví v prejavovaní svojich pocitov - nemusia prejavovať náklonnosť často, ale keď tak urobia, môžete si byť istí, že je to úprimné a pravdivé. Čau-čau sú zvyčajne priateľskí k ľuďom v ich domácnosti a zvyčajne ľahostajní k cudzím ľuďom. Môžu si rozumieť so staršími deťmi, ale nie sú skvelí medzi malými deťmi a mačkami. Čau-čau nie je pre aktívneho psa. Oveľa radšej budú ležať na gauči, ako stráviť deň pobehovaním po parku.

Požiadavky

Obojky a postroje vyrobené z plochých pások môžu zničiť mäkkú srsť čau-čau. Srsť im rastie dosť pomaly, takže aby ste predišli vzniku výrazných škvŕn, vyberte si obojok alebo postroj, ktorý je zaoblený, najlepšie vyrobený z mäkkej kože.

Denná starostlivosť

Hrubá srsť čau-čau vyžaduje pravidelné kefovanie, aby sa predišlo uzlom a zamotaniu. Kúpanie čau-čau je utrpenie a môže trvať aj niekoľko hodín, kým sa váš pes očistí a úplne vysuší. Ako alternatívu k mokrému kúpeľu môžete použiť suchý šampón na osvieženie srsti vášho psa. Pamätajte, že suchý kúpeľ nemôže raz za čas plnohodnotne nahradiť bežný kúpeľ. Na srsť svojho čau-čau môžete použiť antistatický kondicionér na vlasy.

Perfektné produkty pre Chow Chow:

74,00 €

Husse Opus Ocean 2 kg | Bezlepkové hypoalergénne granule pre aktívne psy s citlivým tráviacim systémom a intoleranciou na potraviny

Bohaté na živočíšne bielkoviny a tuky na podporu aktívneho životného štýlu Vášho psa

18,00 €

Tip

75,00 €

16,50 €

Mal váš maznáčik nejakú špeciálnu potrebu alebo stav netypický pre plemeno?

Urobte si prosím náš krátky kvíz a zistite, čo navrhujeme pre vášho domáceho maznáčika.

Husse šťastné domáce zvieratká!

 

Lola

Lola má teraz 4 a pol roka a sme veľmi radi, že sme objavili Husse, keď bola ešte mladé šteňa. Po vyskúšaní niekoľkých iných prémiových značiek trpela na problémy so žalúdkom, ale keď prešla na Husse, všetky príznaky zmizli.

Marely

Marely je Austrálsky ovčiak, ktorý mal od malička problémy s trávením, zle reagoval hlavne na kuracie mäso. Na odporúčanie veterinára sme skúsili Husse, najprv sme ich kontaktovali, výborný prístup už od začiatku - poradili, navrhli a dokonca nám dali zľavu ako štartovací balíček :-) a samozrejme priviezli až domov každú zásielku. Odvtedy sme už len u nich, Marley má teraz 3 roky a má skvelé trávenie, za čo som veľmi rád.  Ďakujem Husse!

Oceňuje nás

Pridajte sa k našej svorke!

Pracujte toľko hodín, koľko chcete, zarábajte si požadovaný príjem, pracujte vo svojej vlastnej oblasti.

Pracujte s nami

Husse - švédske krmivo pre psov, mačky a kone

Husse je švédsky výrobca krmiva pre psov, mačky a kone s viac ako 30-ročnými skúsenosťami na trhu. Hlavným cieľom Husse je podporovať zdravý životný štýl zvierat. Všetky krmivá, maškrty a doplnky Husse sú vyrobené len z tých najkvalitnejších, starostlivo vybraných surovín. Všetky produkty sú vyrábané podľa tradičných škandinávskych receptúr a výrobné linky sú pod neustálou veterinárnou kontrolou. Okrem kvality produktov Husse to znamená aj kvalitu služieb. Distribútori Husse sú dôkladne vyškolení vo výžive zvierat a radi vám pomôžu s výberom správnej stravy pre vášho psa, mačku alebo koňa. Produkty Husse nie sú dostupné v klasickej predajnej sieti – dodávame ich priamo z výroby k zákazníkovi, takže môžeme ponúknuť produkty najvyššej kvality za konkurenčné ceny. Jedlo Husse je možné vždy objednať s doručením od domu k domu.

Všetko potrebné pre vášho miláčika na jednom mieste

V ponuke Husse nájdete všetko, čo môže váš miláčik potrebovať. Naše suché krmivo pre psov a mačky je skvelým základom ich stravy - suché krmivo je správne vyvážené krmivo prispôsobené potrebám psov a mačiek rôznych veľkostí a v rôznych fázach života, teda šteniatka a mačiatka, dospelých a seniorov psov a mačiek . Máte psa alebo mačku so špeciálnymi výživovými potrebami? Postarali sme sa o špeciálne potreby zvierat s citlivým tráviacim systémom a potravinovými alergiami, po sterilizácii či kastrácii a domácich miláčikov so sklonom k nadváhe. Hľadáte hračky pre psov a mačky? Hračky Husse sú vyrobené z najkvalitnejších materiálov, sú odolné a poskytnú vášmu miláčikovi hodiny zábavy. Zdravú a prirodzenú stravu vášho psa, mačky či koňa môžete spestriť chutnými pochúťkami. Pamlsky pre psov, mačky a kone sú chutným doplnkom ich jedálnička a skvelou odmenou pri tréningu a tréningu. Potrebujete produkty na starostlivosť o vášho domáceho maznáčika? Zaobstarajte si šampóny, ošetrujúcu kozmetiku, oleje a mlieka, s ktorými sa postaráte o krásny a zdravý vzhľad vášho psa, mačky či koňa .