Devon Rex

Jediné plemeno mačiek, ktoré vrtí chvostom na znak vzrušenia

Devon Rex je plemeno chudých mačiek s veľkými ušami a kučeravou srsťou. Toto inteligentné plemeno mačky ľahko zvládne aj tie najkomplikovanejšie triky, ak len nájdete spôsob, ako povzbudiť svoju mačku, aby sa ich naučila.

iconKrajina pôvodu: Devonshire, Anglicko
iconCharakter: Inteligentný, Spoločenský, Aktívny, Hravý, Lojálny
iconSrsť: Krátkosrstá
iconFarba: Seal point, Blue point, Lilac point, Chocolate point
iconVlastnosti: Kučeravý kabát, Štíhla hlava, Veľké, široké uši
iconPriemerná dĺžka života: od 9 do 15 rokov

Mačiatka Devon Rex

Mačky Devon rex sú veľmi inteligentné a spoločenské stvorenia – veľmi dobre vychádzajú s ostatnými členmi rodiny, s ľuďmi aj zvieratami. Mačiatka Devon rex nie sú otravné, ale ani ich nebaví zostať samé v prázdnom dome. Sú veľmi pripútaní k svojim majiteľom a radi s nimi trávia čas. Devon Rex je plemeno výnimočne inteligentných mačiek, ktoré ľahko zvládnu zložité triky. Pozitívny posilňovací tréning s mačiatkami tohto plemena je skvelý spôsob, ako dosiahnuť úspech. Počas tréningu majte po ruke nejaké maškrty - Kycklingfile aj Tuniakový recept sa môžu stať chutnými a motivujúcimi mačiatkami pre vaše mačiatko. Zdravá a dobre vyvážená strava môže výrazne ovplyvniť rast a vývoj vášho mačiatka. Receptúra vyrobená špeciálne pre mačiatka, ako je Kattunge, poskytne vašej mačke všetky potrebné živiny pre mačky mladšie ako 1 rok.

Výživa Devon Rex

Devon Rex je plemeno energickej a aktívnej mačky. Milujú skákanie, lezenie po nábytku a dokážu stráviť hodiny a hodiny hraním sa a behaním. Mačky tohto plemena sú považované za jedno z najaktívnejších plemien, takže diéta vytvorená špeciálne pre mačky so zvýšenou úrovňou fyzickej aktivity by mala byť skvelým riešením. Exclusive Lyster Care je dobre vyvážené suché krmivo pre mačky vyrobené pre mačky, ktoré radi trávia čas aktívne. Ak sa obávate, že pri všetkej rozsiahlej aktivite vaša mačka nedostáva dostatok vody, môžete kŕmiť stravou pozostávajúcou prevažne z mokrého krmiva - Pate Adult alebo chutné krmivo pre gurmánov môže byť skvelým základom pre stravu vašej mačky. Môžete tiež zmiešať suché krmivo pre vašu mačku s nejakým vlhkým krmivom, ako je Aptit, ktoré je založené na čerstvých surovinách.

Odporúčané pre dospelých Devon Rex:

Husse Opus Farm | Bezlepkové granule pre psov s citlivým trávením a alergiami

Opus Farm obsahuje kuracie mäso a zemiaky a je vhodné aj pre psy s citlivým trávením, kožnými problémami a alergiami. Obsahuje suroviny najvyššej kvality. Bez farbív, konzervantov, lepkov a obilnín.
grain_free
Bez obilnín
mono_protein
Jediný zdroj živočíšnych bielkovin
Veľkosť plemena:
Bielkoviny: 38.0% (84% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Husse Opus Lynx | Bezlepkové granule pre dospelé mačky

Opus Lynx je bezobilninový recept inšpirovaný stravou divých rysov, bohatý na bielkoviny a tuky, s nízkym obsahom sacharidov. Granule obsahujú kuracie mäso, zemiaky a hrášok a sú vhodné aj pre mačky s citlivým tráviacim systémom.
grain_free
Bez obilnín
gluten_free
Bez lepku
Bielkoviny: 40.0% (90% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Podrobný popis Devon Rex

Devon Rex je stredne veľké plemeno mačiek s výraznou kučeravou srsťou. Mačky sú štíhle, ale svalnaté s dlhými nohami, ktoré vyzerajú trochu krivé.

Pôvod

História plemena začala ojedinelým výskytom mačiek s kučeravou srsťou vo vrhoch iných domestikovaných mačiek. Zaujímavá kučera bola pravdepodobne výsledkom prirodzenej genetickej mutácie a na začiatku nikto nevenoval pozornosť mačiatkam s takouto zvláštnou srsťou. O rok neskôr sa Beryl Cox z okresu Devon rozhodla zamerať na mačky s kučeravou srsťou, keď takéto mačiatko našla vo vrhu svojej vlastnej mačky. Mačiatko v pohode vyrástlo a neskôr bolo použité v ďalšom krížení. Plemeno získalo svoje meno podľa okresu Devon, v ktorom sa prvýkrát objavili mačky s kučeravou srsťou.

Vzhľad

Mačky Devon rex vďačia za svoj zaujímavý vzhľad svojej jedinečnej kučeravej srsti. Okrem toho majú chudé, trojuholníkové hlavy s výraznými lícnymi kosťami a plnými lícami. Chudé hlavy mačiek Devon rex zdobia veľké a široké uši, ktoré sú nasadené dosť nízko. Majú štíhle, ale silné a svalnaté trupy a dlhé a štíhle krky. Ich nohy sú tiež štíhle a dosť dlhé a môžu sa zdať trochu krivé. Chudý chvost s ostrým hrotom je čerešničkou na vrchole zvláštneho vzhľadu mačiek Devon rex. Mačky tohto plemena sa môžu objaviť v akejkoľvek farbe a vzore, množstvo bielej u tohto plemena nie je regulované štandardom plemena.

Správanie

Mačky Devon rex sú veľmi inteligentné a mimoriadne aktívne. Väčšinu času s radosťou strávia behaním, lezením alebo hraním sa s hračkami, ktoré im poskytnete. Tieto mačky sa s radosťou vtesnajú do každého dostupného priestoru - svojho Devona rexa môžete nájsť chladiaceho medzi knihami, medzi rastlinami alebo v zásuvke stola, ak ju necháte dostatočne dlho otvorenú. Sú z nich veľmi spoločenské mačkovité šelmy, ktoré neradi nechávajú dlhší čas samé. V žiadnom prípade nie sú otravní, ale majú radi spoločnosť svojich ľudí a s radosťou sa k vám pridajú pri každodenných úlohách. Dajú sa naučiť chodiť na vodítku, čo si zvyknú celkom užívať. Mačky Devon rex sú jediné plemeno, ktoré vrtí chvostom na znak radosti.

Požiadavky

Tieto inteligentné a aktívne mačky vyžadujú veľa fyzickej aktivity. Mačky Devon rex milujú lezenie, takže ak nechcete, aby vaše knižnice na lezenie pre mačky poskytli vašej mačke vysoký mačací strom. Mačky Devon rex si užívajú širokú škálu fyzickej aktivity - každý deň strávte nejaký čas hraním sa s vašou mačkou. Mačky tohto plemena sa môžu naučiť chodiť na vodítku - kúpte si kvalitné vodítko s postrojom. Krátka srsť mačiek Devon rex neposkytuje dobrú ochranu pred chladom - snažte sa vyhnúť tráveniu času vonku počas zimy a chladného počasia.

Starostlivosť

Krátka a kučeravá srsť Devon Rex vyžaduje špeciálnu starostlivosť a ošetrenie. Pravidelné kefovanie bude viac než dostatočné na to, aby pomohla vašej mačke zbaviť sa odumretej srsti a minimalizovala riziko tvorby chlpov v tráviacom trakte mačky. Nezabudnite ostrihať nechty vašej mačky - príliš dlhé pazúry sa môžu zachytiť o čokoľvek a to môže spôsobiť bolesť vašej mačky.

Perfektné produkty pre Devon Rex:

74,00 €

Husse Opus Ocean 2 kg | Bezlepkové hypoalergénne granule pre aktívne psy s citlivým tráviacim systémom a intoleranciou na potraviny

Bohaté na živočíšne bielkoviny a tuky na podporu aktívneho životného štýlu Vášho psa

18,00 €

Tip

75,00 €

16,50 €

Mal váš maznáčik nejakú špeciálnu potrebu alebo stav netypický pre plemeno?

Urobte si prosím náš krátky kvíz a zistite, čo navrhujeme pre vášho domáceho maznáčika.

Husse šťastné domáce zvieratká!

 

Lola

Lola má teraz 4 a pol roka a sme veľmi radi, že sme objavili Husse, keď bola ešte mladé šteňa. Po vyskúšaní niekoľkých iných prémiových značiek trpela na problémy so žalúdkom, ale keď prešla na Husse, všetky príznaky zmizli.

Marely

Marely je Austrálsky ovčiak, ktorý mal od malička problémy s trávením, zle reagoval hlavne na kuracie mäso. Na odporúčanie veterinára sme skúsili Husse, najprv sme ich kontaktovali, výborný prístup už od začiatku - poradili, navrhli a dokonca nám dali zľavu ako štartovací balíček :-) a samozrejme priviezli až domov každú zásielku. Odvtedy sme už len u nich, Marley má teraz 3 roky a má skvelé trávenie, za čo som veľmi rád.  Ďakujem Husse!

Oceňuje nás

Pridajte sa k našej svorke!

Pracujte toľko hodín, koľko chcete, zarábajte si požadovaný príjem, pracujte vo svojej vlastnej oblasti.

Pracujte s nami

Husse - švédske krmivo pre psov, mačky a kone

Husse je švédsky výrobca krmiva pre psov, mačky a kone s viac ako 30-ročnými skúsenosťami na trhu. Hlavným cieľom Husse je podporovať zdravý životný štýl zvierat. Všetky krmivá, maškrty a doplnky Husse sú vyrobené len z tých najkvalitnejších, starostlivo vybraných surovín. Všetky produkty sú vyrábané podľa tradičných škandinávskych receptúr a výrobné linky sú pod neustálou veterinárnou kontrolou. Okrem kvality produktov Husse to znamená aj kvalitu služieb. Distribútori Husse sú dôkladne vyškolení vo výžive zvierat a radi vám pomôžu s výberom správnej stravy pre vášho psa, mačku alebo koňa. Produkty Husse nie sú dostupné v klasickej predajnej sieti – dodávame ich priamo z výroby k zákazníkovi, takže môžeme ponúknuť produkty najvyššej kvality za konkurenčné ceny. Jedlo Husse je možné vždy objednať s doručením od domu k domu.

Všetko potrebné pre vášho miláčika na jednom mieste

V ponuke Husse nájdete všetko, čo môže váš miláčik potrebovať. Naše suché krmivo pre psov a mačky je skvelým základom ich stravy - suché krmivo je správne vyvážené krmivo prispôsobené potrebám psov a mačiek rôznych veľkostí a v rôznych fázach života, teda šteniatka a mačiatka, dospelých a seniorov psov a mačiek . Máte psa alebo mačku so špeciálnymi výživovými potrebami? Postarali sme sa o špeciálne potreby zvierat s citlivým tráviacim systémom a potravinovými alergiami, po sterilizácii či kastrácii a domácich miláčikov so sklonom k nadváhe. Hľadáte hračky pre psov a mačky? Hračky Husse sú vyrobené z najkvalitnejších materiálov, sú odolné a poskytnú vášmu miláčikovi hodiny zábavy. Zdravú a prirodzenú stravu vášho psa, mačky či koňa môžete spestriť chutnými pochúťkami. Pamlsky pre psov, mačky a kone sú chutným doplnkom ich jedálnička a skvelou odmenou pri tréningu a tréningu. Potrebujete produkty na starostlivosť o vášho domáceho maznáčika? Zaobstarajte si šampóny, ošetrujúcu kozmetiku, oleje a mlieka, s ktorými sa postaráte o krásny a zdravý vzhľad vášho psa, mačky či koňa .