Vývoj mačiatok

Mačiatko

V prvom roku života mačiatka prechádzajú fázou rýchlych zmien, fyzických aj psychických. Správna výučba je šancou na posilnenie puta medzi vami, ako aj investíciou do emocionálne stabilnej a dobre vychovanej dospelej mačky. Od samého začiatku naučte svoju mačku, ako sa správať doma a v blízkosti iných zvierat a ľudí.

Tréning vrhu

Používanie schránky na odpadky je prvá a základná zručnosť, ktorú musí vaše mačiatko zvládnuť vo svojom novom domove. Mačky sú veľmi čistotné domáce zvieratá a ich inštinkt pohrabať si výkaly je veľmi silný – robia to divé mačky, aby zamaskovali svoj pach. Väčšina mačiek od chovateľov alebo útulkov by nemala mať problém zvyknúť si na novú podstielku, pretože mačiatka sú väčšinou už vycvičené. Na začiatku sa snažte vyhnúť podstielke so silnou vôňou - mačky majú veľmi citlivý nos a intenzívne vône môžu mačiatko odradiť od používania podstielky. Keď si mačiatko prinesiete domov, okamžite mu ukážte, kde je podstielka, dokonca môžete mačiatko jemne umiestniť dovnútra. Ak mačiatko používa debničku, pochváľte ho za to a ponúknite odmenu, najlepšie chutnú maškrtu. Mačiatko zvyčajne musí použiť podstielku po jedle alebo zdriemnutí - najskôr môžete mačiatko preniesť do podstielky, keď dojedá alebo sa zobudí. Vždy mačiatko chváľte a odmeňte za používanie debničky. 

Na začiatku sa snažte vyhnúť silne zapáchajúcemu stelivu

Odporúčané pre mačiatka (Mačiatka milujú):

Husse Opus Lynx | Bezlepkové granule pre dospelé mačky

Opus Lynx je bezobilninový recept inšpirovaný stravou divých rysov, bohatý na bielkoviny a tuky, s nízkym obsahom sacharidov. Granule obsahujú kuracie mäso, zemiaky a hrášok a sú vhodné aj pre mačky s citlivým tráviacim systémom.
grain_free
Bez obilnín
gluten_free
Bez lepku
Bielkoviny: 40.0% (90% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Husse Opus Farm | Bezlepkové granule pre psov s citlivým trávením a alergiami

Opus Farm obsahuje kuracie mäso a zemiaky a je vhodné aj pre psy s citlivým trávením, kožnými problémami a alergiami. Obsahuje suroviny najvyššej kvality. Bez farbív, konzervantov, lepkov a obilnín.
grain_free
Bez obilnín
mono_protein
Jediný zdroj živočíšnych bielkovin
Veľkosť plemena:
Bielkoviny: 38.0% (84% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Pochopenie mačacieho jazyka

Mačky majú celú plejádu verbálnych a neverbálnych znakov, ktoré používajú na komunikáciu so svojimi ľuďmi. Mačky môžu mňaukať, mrnčať alebo syčať a to všetko sprevádza zložitá reč tela. Náladu svojej mačky môžete zistiť pozorovaním polohy uší a chvosta. Pozorujte, ako vaša mačka reaguje na okolie a vaše správanie, aby ste pochopili, kedy má záujem a kedy sa bojí. Pamätajte, že v tomto procese učenia nie ste sami. Vaša mačka, rovnako ako vy, sa vás snaží pochopiť a vytvoriť spojenie medzi vaším tónom hlasu a vašou náladou.

Sledujte, ako vaša mačka reaguje na okolie a vaše správanie..

Mačiatko samo doma

Oddelené od svojich súrodencov a rodičov mačiatka nachádzajú najväčšie pohodlie v spoločníkoch svojich nových rodín. Bohužiaľ nemôžete byť s mačiatkom neustále doma, takže mačiatko musíte zvyknúť a pohodlne zostať osamote, keď potrebujete ísť do práce alebo nakúpiť. Ak musíte mačiatko opustiť, začnite ho uľahčovať krátkymi neprítomnosťami, pri ktorých nechodíte príliš ďaleko – postačí aj odchod z miestnosti. Pomaly sa snažte postupne predlžovať čas vašej neprítomnosti. Odíďte z domu prirodzene, nerobte z toho scény. Pred odchodom sa môžete s mačiatkom hrať, aby ste mu pomohli spotrebovať časť energie. Unavené mačiatko s najväčšou pravdepodobnosťou pôjde spať, keď opustíte dom. Môžete vynechať obľúbené hračky vašej mačky alebo dokonca zapnúť rádio alebo televíziu ako ďalšie rozptýlenie a niečo, čo môže upútať pozornosť vašej mačky.

Other products for kittens:

Tip

Husse Sensitive Digest 2 kg | Hypoalergénne superprémiové granule pre psy s citlivým trávením

S ľahko stráviteľnými bielkovinami a sacharidmi pre podporu správneho trávenia

16,00 €

74,00 €

Husse Exclusive Digest 2 kg | Bezlepkové granule pre dospelé mačky s citlivým trávením

Vysoký obsah bielkovín & ľahko stráviteľné sacharidy

18,00 €

Tip

Husse Sensitive Valp Digest 7 kg | Hypoalergénne granule pre šteňatá s citlivým trávením

S dôležitými vitamínmi, minerálmi a antioxidantmi pre zdravý imunitný systém

44,00 €

Husse šťastné domáce zvieratká!

 

Lola

Lola má teraz 4 a pol roka a sme veľmi radi, že sme objavili Husse, keď bola ešte mladé šteňa. Po vyskúšaní niekoľkých iných prémiových značiek trpela na problémy so žalúdkom, ale keď prešla na Husse, všetky príznaky zmizli.

Marely

Marely je Austrálsky ovčiak, ktorý mal od malička problémy s trávením, zle reagoval hlavne na kuracie mäso. Na odporúčanie veterinára sme skúsili Husse, najprv sme ich kontaktovali, výborný prístup už od začiatku - poradili, navrhli a dokonca nám dali zľavu ako štartovací balíček :-) a samozrejme priviezli až domov každú zásielku. Odvtedy sme už len u nich, Marley má teraz 3 roky a má skvelé trávenie, za čo som veľmi rád.  Ďakujem Husse!

Oceňuje nás

Pridajte sa k našej svorke!

Pracujte toľko hodín, koľko chcete, zarábajte si požadovaný príjem, pracujte vo svojej vlastnej oblasti.

Pracujte s nami

Husse - švédske krmivo pre psov, mačky a kone

Husse je švédsky výrobca krmiva pre psov, mačky a kone s viac ako 30-ročnými skúsenosťami na trhu. Hlavným cieľom Husse je podporovať zdravý životný štýl zvierat. Všetky krmivá, maškrty a doplnky Husse sú vyrobené len z tých najkvalitnejších, starostlivo vybraných surovín. Všetky produkty sú vyrábané podľa tradičných škandinávskych receptúr a výrobné linky sú pod neustálou veterinárnou kontrolou. Okrem kvality produktov Husse to znamená aj kvalitu služieb. Distribútori Husse sú dôkladne vyškolení vo výžive zvierat a radi vám pomôžu s výberom správnej stravy pre vášho psa, mačku alebo koňa. Produkty Husse nie sú dostupné v klasickej predajnej sieti – dodávame ich priamo z výroby k zákazníkovi, takže môžeme ponúknuť produkty najvyššej kvality za konkurenčné ceny. Jedlo Husse je možné vždy objednať s doručením od domu k domu.

Všetko potrebné pre vášho miláčika na jednom mieste

V ponuke Husse nájdete všetko, čo môže váš miláčik potrebovať. Naše suché krmivo pre psov a mačky je skvelým základom ich stravy - suché krmivo je správne vyvážené krmivo prispôsobené potrebám psov a mačiek rôznych veľkostí a v rôznych fázach života, teda šteniatka a mačiatka, dospelých a seniorov psov a mačiek . Máte psa alebo mačku so špeciálnymi výživovými potrebami? Postarali sme sa o špeciálne potreby zvierat s citlivým tráviacim systémom a potravinovými alergiami, po sterilizácii či kastrácii a domácich miláčikov so sklonom k nadváhe. Hľadáte hračky pre psov a mačky? Hračky Husse sú vyrobené z najkvalitnejších materiálov, sú odolné a poskytnú vášmu miláčikovi hodiny zábavy. Zdravú a prirodzenú stravu vášho psa, mačky či koňa môžete spestriť chutnými pochúťkami. Pamlsky pre psov, mačky a kone sú chutným doplnkom ich jedálnička a skvelou odmenou pri tréningu a tréningu. Potrebujete produkty na starostlivosť o vášho domáceho maznáčika? Zaobstarajte si šampóny, ošetrujúcu kozmetiku, oleje a mlieka, s ktorými sa postaráte o krásny a zdravý vzhľad vášho psa, mačky či koňa .