Lenivý maznáčik v skvelej kondícii – ako si udržať zdravú váhu domáceho maznáčika?

SterilizovanéNadváha

Psy aj mačky so zníženou fyzickou aktivitou môžu priberať na váhe oveľa rýchlejšie ako aktívnejšie domáce zvieratá. Ak máte čo do činenia s domácimi zvieratami, ktoré sú lenivejšie ako ostatní, musíte sa viac zamerať na stravu a zdravé stravovacie návyky vášho domáceho maznáčika, ktoré môžu výrazne znížiť možnosť priberania na váhe.

Ako nakŕmiť lenivé zvieratko? 

Ad libitum kŕmenie je nepriateľom každého lenivého domáceho maznáčika. Neobmedzený prístup k potrave vedie k častému maškrteniu a nie je jednoduché takto sledovať denný príjem potravy vášho domáceho maznáčika. Je oveľa ťažšie zistiť akékoľvek zmeny v spotrebe potravy vášho domáceho maznáčika, tj ak vaša mačka alebo pes jedli viac ako zvyčajne. Ad libitum kŕmenie môže spôsobiť problémy, ak máte doma viac ako jedno domáce zviera. V takom prípade nemôžete povedať, koľko jedla jednotlivé domáce zvieratá zjedli, pretože je bežným javom, že domáce zvieratá si navzájom kradnú jedlo z misiek. 

Vhodné krmivo pre menej aktívne zvieratá

Mačky a psy, ktoré nie sú počas dňa príliš aktívne, nepotrebujú toľko energie v strave. Prípravky pre menej aktívne domáce zvieratá sa zvyčajne vyznačujú zníženým obsahom tuku. V mnohých receptúrach pre staršie alebo menej aktívne domáce zvieratá nájdete aj l-karnitín, ktorý dokáže výrazne urýchliť proces spaľovania tukov. Diéty s vysokým obsahom vlákniny môžu uspokojiť chuť vášho domáceho maznáčika a udržať ich pocit sýtosti oveľa dlhšie.

Opatrne s občerstvením

Pamätajte, že všetky maškrty a maškrty, ktoré dáte svojej mačke alebo psovi, by nikdy nemali prekročiť denné kalorické potreby vášho domáceho maznáčika. Ak si počas dňa dávate veľké množstvo maškŕt, nezabudnite to zahrnúť do výpočtov denného príjmu potravy. Odporúča sa, aby občerstvenie neposkytovalo viac ako 20 % energie vášho domáceho maznáčika na deň. Dôležité nie je len množstvo, ale aj kvalita maškŕt. Vyberte si občerstvenie s čistými a jednoduchými ingredienciami, najlepšie z prírodných ingrediencií. 

Odporúčané pre lenivých psov:

Husse Opus Farm | Bezlepkové granule pre psov s citlivým trávením a alergiami

Opus Farm obsahuje kuracie mäso a zemiaky a je vhodné aj pre psy s citlivým trávením, kožnými problémami a alergiami. Obsahuje suroviny najvyššej kvality. Bez farbív, konzervantov, lepkov a obilnín.
grain_free
Bez obilnín
mono_protein
Jediný zdroj živočíšnych bielkovin
Veľkosť plemena:
Bielkoviny: 38.0% (84% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Husse Opus Lynx | Bezlepkové granule pre dospelé mačky

Opus Lynx je bezobilninový recept inšpirovaný stravou divých rysov, bohatý na bielkoviny a tuky, s nízkym obsahom sacharidov. Granule obsahujú kuracie mäso, zemiaky a hrášok a sú vhodné aj pre mačky s citlivým tráviacim systémom.
grain_free
Bez obilnín
gluten_free
Bez lepku
Bielkoviny: 40.0% (90% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Podporujte viac pohybu 

Aj keď je vášmu miláčikovi najpohodlnejšie leňošiť na gauči, vždy by ste mali počas dňa podporovať nejakú fyzickú aktivitu. Prinútiť lenivú mačku alebo psa na behanie môže byť oveľa náročnejšie a pravdepodobne budete musieť byť kreatívni. Majte vždy po ruke nejaké skvelé hračky. Každý domáci maznáčik môže mať rôzne preferencie, pokiaľ ide o hračky a čas na hranie, takže doprajte svojmu psovi alebo mačke z čoho vyberať. Pri výbere hračiek pre vášho domáceho maznáčika vždy zvážte veľkosť a hmotnosť hračky – príliš malá hračka môže predstavovať nebezpečenstvo udusenia, zatiaľ čo príliš veľký a ťažký predmet môže spôsobiť bolesť, ak sa ho váš maznáčik pokúsi zdvihnúť. 

Ďalšie produkty pre menej aktívnych psov:

Tip

Husse Sensitive Digest 2 kg | Hypoalergénne superprémiové granule pre psy s citlivým trávením

S ľahko stráviteľnými bielkovinami a sacharidmi pre podporu správneho trávenia

16,00 €

74,00 €

Tip

Husse Sensitive Valp Digest 7 kg | Hypoalergénne granule pre šteňatá s citlivým trávením

S dôležitými vitamínmi, minerálmi a antioxidantmi pre zdravý imunitný systém

44,00 €

Husse šťastné domáce zvieratká!

 

Lola

Lola má teraz 4 a pol roka a sme veľmi radi, že sme objavili Husse, keď bola ešte mladé šteňa. Po vyskúšaní niekoľkých iných prémiových značiek trpela na problémy so žalúdkom, ale keď prešla na Husse, všetky príznaky zmizli.

Marely

Marely je Austrálsky ovčiak, ktorý mal od malička problémy s trávením, zle reagoval hlavne na kuracie mäso. Na odporúčanie veterinára sme skúsili Husse, najprv sme ich kontaktovali, výborný prístup už od začiatku - poradili, navrhli a dokonca nám dali zľavu ako štartovací balíček :-) a samozrejme priviezli až domov každú zásielku. Odvtedy sme už len u nich, Marley má teraz 3 roky a má skvelé trávenie, za čo som veľmi rád.  Ďakujem Husse!

Oceňuje nás

Pridajte sa k našej svorke!

Pracujte toľko hodín, koľko chcete, zarábajte si požadovaný príjem, pracujte vo svojej vlastnej oblasti.

Pracujte s nami

Husse - švédske krmivo pre psov, mačky a kone

Husse je švédsky výrobca krmiva pre psov, mačky a kone s viac ako 30-ročnými skúsenosťami na trhu. Hlavným cieľom Husse je podporovať zdravý životný štýl zvierat. Všetky krmivá, maškrty a doplnky Husse sú vyrobené len z tých najkvalitnejších, starostlivo vybraných surovín. Všetky produkty sú vyrábané podľa tradičných škandinávskych receptúr a výrobné linky sú pod neustálou veterinárnou kontrolou. Okrem kvality produktov Husse to znamená aj kvalitu služieb. Distribútori Husse sú dôkladne vyškolení vo výžive zvierat a radi vám pomôžu s výberom správnej stravy pre vášho psa, mačku alebo koňa. Produkty Husse nie sú dostupné v klasickej predajnej sieti – dodávame ich priamo z výroby k zákazníkovi, takže môžeme ponúknuť produkty najvyššej kvality za konkurenčné ceny. Jedlo Husse je možné vždy objednať s doručením od domu k domu.

Všetko potrebné pre vášho miláčika na jednom mieste

V ponuke Husse nájdete všetko, čo môže váš miláčik potrebovať. Naše suché krmivo pre psov a mačky je skvelým základom ich stravy - suché krmivo je správne vyvážené krmivo prispôsobené potrebám psov a mačiek rôznych veľkostí a v rôznych fázach života, teda šteniatka a mačiatka, dospelých a seniorov psov a mačiek . Máte psa alebo mačku so špeciálnymi výživovými potrebami? Postarali sme sa o špeciálne potreby zvierat s citlivým tráviacim systémom a potravinovými alergiami, po sterilizácii či kastrácii a domácich miláčikov so sklonom k nadváhe. Hľadáte hračky pre psov a mačky? Hračky Husse sú vyrobené z najkvalitnejších materiálov, sú odolné a poskytnú vášmu miláčikovi hodiny zábavy. Zdravú a prirodzenú stravu vášho psa, mačky či koňa môžete spestriť chutnými pochúťkami. Pamlsky pre psov, mačky a kone sú chutným doplnkom ich jedálnička a skvelou odmenou pri tréningu a tréningu. Potrebujete produkty na starostlivosť o vášho domáceho maznáčika? Zaobstarajte si šampóny, ošetrujúcu kozmetiku, oleje a mlieka, s ktorými sa postaráte o krásny a zdravý vzhľad vášho psa, mačky či koňa .