Turecká dodávka

Fanúšik vody a plávania

Turecká dodávka je jedným z mála plemien mačiek, ktoré boli chované v tesnej blízkosti vody, čo viedlo k mačkám s vynikajúcimi plaveckými schopnosťami. Toto plemeno je výborne vybavené na plávanie - srsť tureckých van mačiek nemá podsadu, takže rýchlo schne a prebytočná koža medzi pazúrmi umožňuje tejto mačke rýchlejšie plávať.

iconKrajina pôvodu: Turecko
iconPovaha: inteligentný, hravý, energický, zvedavý, odvážny
iconSrsť: dlhosrstá
iconFarba: biela s farebnými znakmi, ktoré nepokrývajú viac ako 20 % tela
iconVlastnosti: biela srsť, modré alebo jantárové oči
iconStredná dĺžka života: od 14 do 19 rokov

Turecké mačiatka Van

Turecké van mačky sú považované za jedno z najinteligentnejších plemien mačiek. Turecké van mačiatka ľahko naučíte mnohým trikom. Pamätajte, že pozitívne posilňovanie má tendenciu prinášať najlepšie výsledky. Buďte so svojím mačiatkom trpezliví a vždy ho odmeňte za správne vykonanie príkazu alebo triku. Hoci sa turecké van mačky považujú za statočné mačky, mačiatka môžu byť plaché a obozretné voči cudzincom a iným zvieratám. Včasná socializácia mačiatok tureckých van výrazne zlepšuje správanie dospelých mačiek medzi ľuďmi a inými zvieratami. Počas prvého roka mačiatka prechádzajú fázou rýchleho rastu, takže zdravá a dobre vyvážená strava podporí telo vašej mačky. Kattunge je suché krmivo pre mačky navrhnuté špeciálne s ohľadom na potreby mačiatok. Denný príjem potravy pre mačiatka vypočítajte na základe telesnej hmotnosti a neprekrmujte mačku.

Turecká výživa Van

Turecká dodávka je plemeno odolných a celkovo zdravých mačiek. Turecké van mačky sú fyzicky aktívne a potrebujú vo svojej strave viac kalórií. Mačky sú od prírody mäsožravce, preto potrebujú vo svojej strave značné množstvo živočíšnych bielkovín. Pamätajte, že mačky si nikdy nezvykli piť neperlivú vodu a väčšinu denného príjmu tekutín získavajú z potravy. Mokré krmivo vám môže pomôcť zvýšiť počet tekutín v strave vašej mačky. Dobre vyvážená strava poskytne vašej mačke všetky potrebné živiny a nebude vyžadovať ďalšie suplementácie, pokiaľ váš veterinár neuvedie inak.

Odporúčané pre dospelých tureckých Van:

Husse Opus Lynx | Bezlepkové granule pre dospelé mačky

Opus Lynx je bezobilninový recept inšpirovaný stravou divých rysov, bohatý na bielkoviny a tuky, s nízkym obsahom sacharidov. Granule obsahujú kuracie mäso, zemiaky a hrášok a sú vhodné aj pre mačky s citlivým tráviacim systémom.
grain_free
Bez obilnín
gluten_free
Bez lepku
Bielkoviny: 40.0% (90% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Husse Opus Farm | Bezlepkové granule pre psov s citlivým trávením a alergiami

Opus Farm obsahuje kuracie mäso a zemiaky a je vhodné aj pre psy s citlivým trávením, kožnými problémami a alergiami. Obsahuje suroviny najvyššej kvality. Bez farbív, konzervantov, lepkov a obilnín.
grain_free
Bez obilnín
mono_protein
Jediný zdroj živočíšnych bielkovin
Veľkosť plemena:
Bielkoviny: 38.0% (84% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Podrobný popis Turkish Van

Turecká dodávka je stredne veľká, dobre stavaná mačka, ktorá na prvý pohľad pripomína tureckú angoru. Hoci obe plemená pochádzajú z rovnakej krajiny, dosť výrazne sa líšia.

Pôvod

História plemena začína v Turecku, kde boli mačky roky formované prírodnými podmienkami prostredia. Mačky Wan žijúce v tesnej blízkosti jazera boli nútené loviť potravu, čo malo za následok silnú fascináciu vodou. V roku 1950 sa plemeno dostalo do Európy, konkrétne do Veľkej Británie, kde vznikli prvé šľachtiteľské programy v histórii. Keďže pri chove tureckej van bolo kríženie zakázané, sú dnešné turecké van mačky priamo spojené so svojimi tureckými predkami. Plemeno je v súčasnosti v Turecku chránené a šľachtiteľský program je prísny. V roku 1969 bolo plemeno oficiálne uznané FIFe.

Vzhľad

Turecká dodávka na prvý pohľad pripomína tureckú angoru. Turecké van mačky sú stredne veľké a stavajú skôr svalnaté. Hlava trojuholníkového tvaru je ozdobená ušami, ktoré sú pri základni široké a na špičke mierne zaoblené. Srsť tureckých van mačiek je stredne dlhá, hodvábna, počas jarných a letných mesiacov úplne chýba podsada. V zime je srsť hustejšia a nadýchanejšia, aby mačka mala väčšiu ochranu pred chladom. Jedným z najvýraznejších znakov tohto plemena je určite farba srsti. Turecké van mačky majú bielu srsť s farebnými znakmi na hlave a chvostoch. Farebná srsť nemôže pokrývať viac ako 20% tela mačky.

Správanie

Turecká dodávka je plemeno inteligentných mačiek. Môžete ich naučiť veľa trikov. Mačky tohto plemena sú dosť živé a temperamentné, so silným loveckým inštinktom. Mačky tohto plemena majú tendenciu zostať fyzicky aktívne dlhšie ako väčšina ostatných plemien. Tieto mačky sa radi hrajú, skúmajú svoje okolie. Vo všeobecnosti sa neboja cudzích ľudí, ale majú tendenciu udržiavať si odstup. Turecké van mačky si zvyčajne vytvárajú pevné puto s jedným človekom. Turecké dodávkové mačky sú dosť zhovorčivé – vo svojej slovnej zásobe majú rozsiahlu zbierku zvukov, aby upútali pozornosť ich ošetrovateľov.

Požiadavky

Počas jesene a zimy je srsť tureckej dodávky nadýchanejšia a odporúča sa mačku denne kefovať. To výrazne zníži riziko tvorby chlpov v tráviacom systéme vašej mačky. Silný lovecký inštinkt si vyžaduje poriadnu stimuláciu - turecké dodávkové mačky s radosťou lovia vonku. Ak nemáte prístup do záhrady alebo na balkón, môžete ako návnadu použiť hračky vašej mačky a hrať sa s ňou. Turecké dodávkové mačky milujú vodu - vždy majte svoju mačku pod dohľadom, keď sa hráte vo vode alebo v jej tesnej blízkosti.

Denná starostlivosť

Turecké van mačky nevyžadujú žiadny špeciálny režim starostlivosti. Počas jari a leta si vyčistíte mačku raz týždenne. Nezabudnite na chvost – dlhý a huňatý chvost je potrebné z času na čas prečesať. Turecké van mačky majú medzi prstami hustú srsť – očistite mačke labky, aby ste sa zbavili prebytočnej podstielky alebo akejkoľvek nečistoty. Nezabudnite mačke zastrihnúť pazúriky, aby sa nezachytili o koberce a nábytok.

Perfektné produkty pre tureckú dodávku:

74,00 €

Husse Opus Ocean 2 kg | Bezlepkové hypoalergénne granule pre aktívne psy s citlivým tráviacim systémom a intoleranciou na potraviny

Bohaté na živočíšne bielkoviny a tuky na podporu aktívneho životného štýlu Vášho psa

18,00 €

Tip

75,00 €

16,50 €

Mal váš maznáčik nejakú špeciálnu potrebu alebo stav netypický pre plemeno?

Urobte si prosím náš krátky kvíz a zistite, čo navrhujeme pre vášho domáceho maznáčika.

Husse šťastné domáce zvieratká!

 

Lola

Lola má teraz 4 a pol roka a sme veľmi radi, že sme objavili Husse, keď bola ešte mladé šteňa. Po vyskúšaní niekoľkých iných prémiových značiek trpela na problémy so žalúdkom, ale keď prešla na Husse, všetky príznaky zmizli.

Marely

Marely je Austrálsky ovčiak, ktorý mal od malička problémy s trávením, zle reagoval hlavne na kuracie mäso. Na odporúčanie veterinára sme skúsili Husse, najprv sme ich kontaktovali, výborný prístup už od začiatku - poradili, navrhli a dokonca nám dali zľavu ako štartovací balíček :-) a samozrejme priviezli až domov každú zásielku. Odvtedy sme už len u nich, Marley má teraz 3 roky a má skvelé trávenie, za čo som veľmi rád.  Ďakujem Husse!

Oceňuje nás

Pridajte sa k našej svorke!

Pracujte toľko hodín, koľko chcete, zarábajte si požadovaný príjem, pracujte vo svojej vlastnej oblasti.

Pracujte s nami

Husse - švédske krmivo pre psov, mačky a kone

Husse je švédsky výrobca krmiva pre psov, mačky a kone s viac ako 30-ročnými skúsenosťami na trhu. Hlavným cieľom Husse je podporovať zdravý životný štýl zvierat. Všetky krmivá, maškrty a doplnky Husse sú vyrobené len z tých najkvalitnejších, starostlivo vybraných surovín. Všetky produkty sú vyrábané podľa tradičných škandinávskych receptúr a výrobné linky sú pod neustálou veterinárnou kontrolou. Okrem kvality produktov Husse to znamená aj kvalitu služieb. Distribútori Husse sú dôkladne vyškolení vo výžive zvierat a radi vám pomôžu s výberom správnej stravy pre vášho psa, mačku alebo koňa. Produkty Husse nie sú dostupné v klasickej predajnej sieti – dodávame ich priamo z výroby k zákazníkovi, takže môžeme ponúknuť produkty najvyššej kvality za konkurenčné ceny. Jedlo Husse je možné vždy objednať s doručením od domu k domu.

Všetko potrebné pre vášho miláčika na jednom mieste

V ponuke Husse nájdete všetko, čo môže váš miláčik potrebovať. Naše suché krmivo pre psov a mačky je skvelým základom ich stravy - suché krmivo je správne vyvážené krmivo prispôsobené potrebám psov a mačiek rôznych veľkostí a v rôznych fázach života, teda šteniatka a mačiatka, dospelých a seniorov psov a mačiek . Máte psa alebo mačku so špeciálnymi výživovými potrebami? Postarali sme sa o špeciálne potreby zvierat s citlivým tráviacim systémom a potravinovými alergiami, po sterilizácii či kastrácii a domácich miláčikov so sklonom k nadváhe. Hľadáte hračky pre psov a mačky? Hračky Husse sú vyrobené z najkvalitnejších materiálov, sú odolné a poskytnú vášmu miláčikovi hodiny zábavy. Zdravú a prirodzenú stravu vášho psa, mačky či koňa môžete spestriť chutnými pochúťkami. Pamlsky pre psov, mačky a kone sú chutným doplnkom ich jedálnička a skvelou odmenou pri tréningu a tréningu. Potrebujete produkty na starostlivosť o vášho domáceho maznáčika? Zaobstarajte si šampóny, ošetrujúcu kozmetiku, oleje a mlieka, s ktorými sa postaráte o krásny a zdravý vzhľad vášho psa, mačky či koňa .