Mops

Jemný, pokojný a skvelý s deťmi

Mops je malé, ale svalnaté psie plemeno s výraznou vrásčitou tvárou a krátkou papuľou, vďaka ktorej sú títo psi schopní takmer ľudských výrazov tváre. Kedysi boli tieto milujúce psy spoločníkmi čínskych cisárov, ktorí si skvele rozumejú s ľuďmi všetkých vekových kategórií a cítia sa pohodlne ako jediné domáce zviera alebo vo svorke.

iconKrajina pôvodu: Čína
iconKlasifikácia FCI: Skupina 9, sekcia 11 malých molosských psov č. 253
iconPovaha: Učenlivý, Očarujúci, Chytrý, Tvrdohlavý, Spoločenský, Hravý, Tichý, Pozorný
iconFarby: čierna, plavá, strieborná plavá, marhuľová
iconHmotnosť: 6,4 - 8,2 kg
iconVýška: Samec: 30 cm, Samica: 25 cm
iconStredná dĺžka života: od 12 do 15 rokov

Šteniatka mopsov

Existuje všeobecná mylná predstava, že mopslíci nie sú najbystrejší psi, a preto je ťažké ich trénovať. Naopak, mopslíci sú celkom inteligentné plemeno psov, ale môže byť pre nich ťažké sústrediť sa na úlohy alebo tréning. Najlepšie je trénovať svoje šteniatka zábavným a pútavým spôsobom a mať počas tréningu so šteniatkom Mopsa vždy po ruke maškrty. Chuťovky Bravo z radu Husse sú mäkké a dajú sa ľahko rozlomiť na menšie kúsky a skvele poslúžia ako tréningové maškrty. Pre vaše malé šteňatá mopsov je najlepšie kŕmiť stravou zameranou špeciálne pre malých psov, ako je Valp Mini. Keďže mopslíci sú plemeno psov náchylné na obezitu, musíte sledovať príjem potravy svojho psa od prvých dní. Nezabudnite do denného príjmu kalórií vášho psa zahrnúť akékoľvek maškrty a maškrty a kŕmte len odporúčaným množstvom pre špecifickú hmotnosť vášho psa.

Výživa mopsov

Keďže mopslíci sú plemeno náchylné na obezitu, musíte sledovať spotrebu kalórií a hmotnosť vášho psa. Kedykoľvek dáte svojmu mopsovi nejaké občerstvenie a maškrty, nezabudnite to zahrnúť do výpočtov spotreby kalórií vášho psa a podľa toho znížte množstvo suchého alebo mokrého krmiva. Keďže mopslíci sú malé psie plemeno, mali by sa kŕmiť stravou vyrobenou špeciálne pre psa ich veľkosti, takže Optimal Mini z radu Husse bude pre vášho mopsa tou najlepšou možnou voľbou. Keďže toto plemeno je známe tým, že vedie sedavý spôsob života a dokonca je trochu lenivé, môže sa stať, že váš pes priberie na váhe pomerne rýchlo. Suché krmivo Husse Optimal Light vyvinuté pre psov s nadváhou môže pomôcť urýchliť proces chudnutia a dostať vášho mopslíka späť do jeho najlepšej formy.

Odporúčané pre dospelých mopslíkov:

Husse Opus Farm | Bezlepkové granule pre psov s citlivým trávením a alergiami

Opus Farm obsahuje kuracie mäso a zemiaky a je vhodné aj pre psy s citlivým trávením, kožnými problémami a alergiami. Obsahuje suroviny najvyššej kvality. Bez farbív, konzervantov, lepkov a obilnín.
grain_free
Bez obilnín
mono_protein
Jediný zdroj živočíšnych bielkovin
Veľkosť plemena:
Bielkoviny: 38.0% (84% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Husse Opus Lynx | Bezlepkové granule pre dospelé mačky

Opus Lynx je bezobilninový recept inšpirovaný stravou divých rysov, bohatý na bielkoviny a tuky, s nízkym obsahom sacharidov. Granule obsahujú kuracie mäso, zemiaky a hrášok a sú vhodné aj pre mačky s citlivým tráviacim systémom.
grain_free
Bez obilnín
gluten_free
Bez lepku
Bielkoviny: 40.0% (90% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Podrobný popis Pug

Tento malý, ale pevný pes s krátkou papuľou a vráskavou tvárou, schopným ľudskej škály výrazov, si nemožno pomýliť so žiadnym iným psím plemenom. Mops má hranaté telo, hlbokú hruď, dobre osvalený tvar a pevne stočený chvost.

Genesis

Mops je prastaré plemeno a jeho pôvod možno vysledovať až 2000 rokov dozadu. Čínski cisári mali veľmi radi plemená psov s plochými tvárami, ako sú Pekingese, Shih Tzu a Mops. Všetky boli chované ako domáce zvieratá pre cisára, jeho rodinu a členov dvora. Spočiatku boli mopslíci pokladaní za poklad a šťastlivci ich mohli získať len ako dary. V roku 1500 priniesli mopslíky do Európy holandskí obchodníci. Predpokladá sa, že mopslík sa stal maskotom holandského domu Orange, keď pes tohto plemena varoval princa Orange pred útokom španielskych jednotiek. S príchodom Williama a Márie Oranžskej do Anglicka prišli aj ich mopslíci, ktorí sa stali populárnymi medzi britským národom.

Vzhľad

Najvýraznejšou črtou mopsa je určite vráskavá tvár tohto plemena s veľkými, trblietavými očami a zvrašteným obočím, ktoré psovi dodávajú škálu výrazov podobných tým, ktoré má človek. Spodné zuby tohto plemena zvyčajne vyčnievajú ďalej ako horné, čo vedie k viditeľnému podhryzu. Mops má krátke a ploché tlamy a gombíkové alebo ružovité uši, ktoré sú v svetlejšom sfarbení srsti čierne. Toto plemeno má krátku a lesklú srsť, ktorá môže byť buď marhuľová, marhuľovo plavá, strieborno plavá alebo čierna. Mopsy sú skôr svalnaté a majú kompaktný tvar. Ich chvosty sa tesne krútia cez bok.

Správanie

Mopslíci majú zvyčajne očarujúcu osobnosť a sú úžasnými rodinnými psami, pretože majú tendenciu dobre vychádzať s deťmi. Títo psi milujú pozornosť a budú túžiť po náklonnosti svojich majiteľov. Mopslíci sú známi tým, že sledujú svojich ľudí po dome, pretože sú zvedaví a chcú sa podieľať na všetkom, čo sa deje okolo domu. Zvyčajne sú veľmi intuitívne a citlivé na náladu svojich majiteľov a túžia potešiť. Toto plemeno sa ľahko prispôsobí potrebám svojej rodiny a v prípade potreby sa stane poslušnejším. Môžu dokonca pôsobiť lenivo, pretože s radosťou strávia veľa času driemaním. Mopslíci môžu byť niekedy silní, ale zriedka sú agresívni.

Požiadavky

Kvôli ich krátkym náhubkom môžu mať mopslí problémy s dýchaním a reguláciou telesnej teploty. S ohľadom na to sa mopslíci budú cítiť najpohodlnejšie pri miernych teplotách. Počas letných mesiacov znížte vystavenie svojich mopsov priamemu slnečnému žiareniu a teplu na minimum a nevystavujte svojho mopsa žiadnym namáhavým cvičeniam. Vďaka krátkym ňufákom a výrazným hrebeňom obočia sú veľmi náchylné na poranenia očí, takže ak má váš mops možnosť hrať sa s inými psami alebo zvieratami, nikdy ich nenechávajte bez dozoru.

Denná starostlivosť

Keďže mopslíci majú krátku, hladkú, lesklú srsť, vyžadujú si minimálnu údržbu - postačí týždenné kefovanie. Na druhej strane, mopslíci majú na tvári veľa vrások a potrebujú pravidelné čistenie kožných záhybov, aby sa predišlo podráždeniu a infekciám. Najlepšie je kúpať svojho mopsa len vtedy, keď je váš pes obzvlášť špinavý alebo zapácha. Okrem toho by mali byť ich nechty pravidelne strihané, pretože dlhšie nechty môžu poškodiť labky vášho psa.

Perfektné produkty pre mopslíka:

74,00 €

Husse Opus Ocean 2 kg | Bezlepkové hypoalergénne granule pre aktívne psy s citlivým tráviacim systémom a intoleranciou na potraviny

Bohaté na živočíšne bielkoviny a tuky na podporu aktívneho životného štýlu Vášho psa

18,00 €

Tip

75,00 €

16,50 €

Mal váš maznáčik nejakú špeciálnu potrebu alebo stav netypický pre plemeno?

Urobte si prosím náš krátky kvíz a zistite, čo navrhujeme pre vášho domáceho maznáčika.

Husse šťastné domáce zvieratká!

 

Lola

Lola má teraz 4 a pol roka a sme veľmi radi, že sme objavili Husse, keď bola ešte mladé šteňa. Po vyskúšaní niekoľkých iných prémiových značiek trpela na problémy so žalúdkom, ale keď prešla na Husse, všetky príznaky zmizli.

Marely

Marely je Austrálsky ovčiak, ktorý mal od malička problémy s trávením, zle reagoval hlavne na kuracie mäso. Na odporúčanie veterinára sme skúsili Husse, najprv sme ich kontaktovali, výborný prístup už od začiatku - poradili, navrhli a dokonca nám dali zľavu ako štartovací balíček :-) a samozrejme priviezli až domov každú zásielku. Odvtedy sme už len u nich, Marley má teraz 3 roky a má skvelé trávenie, za čo som veľmi rád.  Ďakujem Husse!

Oceňuje nás

Pridajte sa k našej svorke!

Pracujte toľko hodín, koľko chcete, zarábajte si požadovaný príjem, pracujte vo svojej vlastnej oblasti.

Pracujte s nami

Husse - švédske krmivo pre psov, mačky a kone

Husse je švédsky výrobca krmiva pre psov, mačky a kone s viac ako 30-ročnými skúsenosťami na trhu. Hlavným cieľom Husse je podporovať zdravý životný štýl zvierat. Všetky krmivá, maškrty a doplnky Husse sú vyrobené len z tých najkvalitnejších, starostlivo vybraných surovín. Všetky produkty sú vyrábané podľa tradičných škandinávskych receptúr a výrobné linky sú pod neustálou veterinárnou kontrolou. Okrem kvality produktov Husse to znamená aj kvalitu služieb. Distribútori Husse sú dôkladne vyškolení vo výžive zvierat a radi vám pomôžu s výberom správnej stravy pre vášho psa, mačku alebo koňa. Produkty Husse nie sú dostupné v klasickej predajnej sieti – dodávame ich priamo z výroby k zákazníkovi, takže môžeme ponúknuť produkty najvyššej kvality za konkurenčné ceny. Jedlo Husse je možné vždy objednať s doručením od domu k domu.

Všetko potrebné pre vášho miláčika na jednom mieste

V ponuke Husse nájdete všetko, čo môže váš miláčik potrebovať. Naše suché krmivo pre psov a mačky je skvelým základom ich stravy - suché krmivo je správne vyvážené krmivo prispôsobené potrebám psov a mačiek rôznych veľkostí a v rôznych fázach života, teda šteniatka a mačiatka, dospelých a seniorov psov a mačiek . Máte psa alebo mačku so špeciálnymi výživovými potrebami? Postarali sme sa o špeciálne potreby zvierat s citlivým tráviacim systémom a potravinovými alergiami, po sterilizácii či kastrácii a domácich miláčikov so sklonom k nadváhe. Hľadáte hračky pre psov a mačky? Hračky Husse sú vyrobené z najkvalitnejších materiálov, sú odolné a poskytnú vášmu miláčikovi hodiny zábavy. Zdravú a prirodzenú stravu vášho psa, mačky či koňa môžete spestriť chutnými pochúťkami. Pamlsky pre psov, mačky a kone sú chutným doplnkom ich jedálnička a skvelou odmenou pri tréningu a tréningu. Potrebujete produkty na starostlivosť o vášho domáceho maznáčika? Zaobstarajte si šampóny, ošetrujúcu kozmetiku, oleje a mlieka, s ktorými sa postaráte o krásny a zdravý vzhľad vášho psa, mačky či koňa .