Maine Coon

Nežný gigant a obrovský milovník outdooru

Maine Coon je najväčšie domestikované plemeno mačiek. Je to jedno z najstarších prírodných plemien v Severnej Amerike. Maine Coon je dlhosrstá mačka pôvodom zo štátu Maine Maine Coon je oficiálna štátna mačka Maine.

iconKrajina pôvodu: Spojené štáty americké
iconPovaha: Jemný, pohodový, aktívny
iconSrsť: dlhosrstá
iconFarba: hnedá tabby, tigrovaná, červená, čokoládová, plavá
iconCharakteristika: Veľká, robustná mačka
iconStredná dĺžka života: od 12 do 17 rokov

Maine Coon mačiatka

Keďže Maine Coon sú známi svojou nadpriemernou inteligenciou, výcvik vášho mačiatka Maine Coon by mal byť pomerne jednoduchý. Začnite s výcvikom čo najskôr, takže keď vaša mačka vyrastie, bude vedieť rešpektovať hranice, ktoré ste si nastavili. Výcvik poslušnosti mačiatok môže tiež naplniť každodenné fyzické a duševné potreby vašej mačky. Pamätajte - pozitívne posilňovanie robí zázraky pri výcviku mačiatok. Kedykoľvek vaša mačka urobí niečo neprijateľné, použite hračku na rozptýlenie mačky a presuňte pozornosť na hračku alebo škrabadlo, ktoré môže a mala by používať. Už od prvých dní privykajte svoje mačiatko Maine Coon na manipuláciu - kontrolu a strihanie pazúrikov, čistenie zubov, očí alebo uší. To výrazne zlepší správanie vašej mačky počas bežných veterinárnych prehliadok alebo akejkoľvek požadovanej dennej starostlivosti. Maine Coons zvyčajne dobre vychádzajú s inými zvieratami, ale určitý stupeň socializácie je vždy dobrý nápad s mačiatkami. Aby ste podporili správny vývoj a rast vášho mačiatka Maine Coon, vyberte si dobre vyváženú stravu zloženú z vysoko kvalitných prírodných surovín, aby vyhovovala stravovacím potrebám vášho mačiatka. Kattunge z radu Husse je vyvinutý s ohľadom na potreby mačiatok a mal by sa kŕmiť od odstavenia až do veku 1 roka.

Výživa Maine Coon

Mainské mývalie plemeno ako najväčšie domestikované plemeno mačiek, ktoré je dosť energické, musia byť kŕmené kvalitným krmivom so správnym pomerom bielkovín a tukov, ktoré zabezpečia ich ideálny denný kalorický príjem. Exkluzívne suché krmivo Lyster Care z radu Husse dodá vašej mačke všetky potrebné živiny a udrží vašu Maine Coon v skvelej kondícii a zdraví. Exkluzívne suché krmivo Lyster Care podporí zdravie a kondíciu srsti vašej mačky, pretože je bohaté na Omega-3 a Omega-6 mastné kyseliny. Mainské mývalie , ako najväčšie domestikované plemeno mačiek, sú náchylné na dyspláziu bedrového kĺbu, preto sa dospelým a starším mačkám tohto plemena odporúča dopĺňať chondroitín a glukozamín . Artro alebo Artro Plus z radu Husse podporí pevnosť a zdravie kĺbov.

Odporúčané pre dospelých Maine Coon:

Husse Opus Farm | Bezlepkové granule pre psov s citlivým trávením a alergiami

Opus Farm obsahuje kuracie mäso a zemiaky a je vhodné aj pre psy s citlivým trávením, kožnými problémami a alergiami. Obsahuje suroviny najvyššej kvality. Bez farbív, konzervantov, lepkov a obilnín.
grain_free
Bez obilnín
mono_protein
Jediný zdroj živočíšnych bielkovin
Veľkosť plemena:
Bielkoviny: 38.0% (84% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Husse Opus Lynx | Bezlepkové granule pre dospelé mačky

Opus Lynx je bezobilninový recept inšpirovaný stravou divých rysov, bohatý na bielkoviny a tuky, s nízkym obsahom sacharidov. Granule obsahujú kuracie mäso, zemiaky a hrášok a sú vhodné aj pre mačky s citlivým tráviacim systémom.
grain_free
Bez obilnín
gluten_free
Bez lepku
Bielkoviny: 40.0% (90% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Podrobný popis Maine Coon

Maine Coons s titulom najväčšieho domestikovaného plemena mačiek zvyčajne meria 25 až 41 cm na výšku a môže dosiahnuť dĺžku až 97 cm. Maine Coons sú veľké a robustne vyzerajúce mačky postavené na to, aby vydržali drsné podnebie.

Genesis

Hoci presný pôvod plemena nie je známy, existuje niekoľko zvedavých špekulácií a ľudových príbehov. Jeden z príbehov zahŕňa Máriu Antoinette, kráľovnú Francúzska. Údajne sa kráľovná pred svojou smrťou v roku 1793 pokúsila utiecť z Francúzska a nalodila sa na loď so svojím najcennejším majetkom. Medzi ne patrilo jej šesť obľúbených mačiek (turecká angorská alebo sibírska). Bohužiaľ, nikdy sa nedostala na pobrežie Spojených štátov, ale mačky si našli cestu do Wiscassetu v štáte Maine, kde sa údajne rozmnožili s inými krátkosrstými plemenami, čo viedlo k vývoju moderného Maine Coon.

Vzhľad

Maine Coons sú veľké veľkosti, pričom samce dosahujú dĺžku až 97 cm. Mačky tohto plemena majú dlhú, hladkú a huňatú srsť. Sú postavené proporcionálne so stredne veľkou hlavou a viditeľne hranatou papuľou. Maine Coons majú svalnaté a pevné telo a široký hrudník. Chvost je dlhý a silne osrstený, pripomínajúci chvost mývala. Toto plemeno má veľké a dobre natupírované uši a výrazné, široko posadené oči. Maine Coons trvá dlhšie, kým fyzicky dospejú ako iné plemená mačiek - ich plnú veľkosť zvyčajne dosiahnu až vo veku troch až piatich rokov, zatiaľ čo u iných mačiek to trvá približne jeden rok.

Správanie

Maine Coons sú známe tým, že majú nadpriemernú inteligenciu, vďaka čomu sú veľmi dobre trénovateľné. Mačky tohto plemena sú často označované ako „jemní obri“ kvôli ich jemnej povahe. Sú lojálni k svojej rodine, ale nie sú priľnaví. Maine Coons sú celkom nezávislé a vo všeobecnosti nie sú príliš „lapové mačky“. Ale majú tendenciu vychádzať celkom dobre s ľuďmi alebo psami a v ich spoločnosti sú skôr uvoľnení. Sú známi tým, že sú priateľskí a hraví. Maine Coons prejavujú určitú fascináciu vodou a sú zvyčajne dosť hlasní. Môžu často jačať, štebotať, trilkovať alebo robiť akúkoľvek vokalizáciu, ktorej sú schopní.

Požiadavky

Vysoká úroveň inteligencie Maine Coon znamená, že tieto mačky vyžadujú väčšiu duševnú stimuláciu, aby boli šťastné a zdravé. Ak ich budete zaťažovať hračkami alebo hrami všetkého druhu, udržíte ich na špičkovej úrovni. Keďže mainské mývalie milujú pobyt vonku, s radosťou sa naučia chodiť na vodítku a pridajú sa k vám na prechádzku alebo túru. Tieto mačky sú stredne energetické, takže každodenná prechádzka alebo hranie vonku na dvore alebo v parku bude stačiť na splnenie ich potrieb fyzickej stimulácie.

Denná starostlivosť

Mainské mývalie so svojou dlhou srsťou robia z nich ťažké línadlá. Kefovanie 2-3 krát týždenne pomôže odstrániť odumreté chĺpky a zabráni akémukoľvek zamotaniu alebo zmatneniu. Ak dôjde k nejakému zamotaniu, kúpanie vašej mainskej mývalí mačky môže uvoľniť zamotanú srsť a zbaviť sa nahromadenej špiny. Nezabudnite nikdy nekúpať svoju Maine Coon viac ako raz za mesiac a vždy používajte šampóny vyrobené špeciálne pre mačky. Niektorí majitelia sa rozhodnú trochu orezať srsť Maine Coon. Ak je to potrebné, ostrihajte mačke pazúry.

Perfektné produkty pre Maine Coon:

74,00 €

Husse Opus Ocean 2 kg | Bezlepkové hypoalergénne granule pre aktívne psy s citlivým tráviacim systémom a intoleranciou na potraviny

Bohaté na živočíšne bielkoviny a tuky na podporu aktívneho životného štýlu Vášho psa

18,00 €

Tip

75,00 €

16,50 €

Mal váš maznáčik nejakú špeciálnu potrebu alebo stav netypický pre plemeno?

Urobte si prosím náš krátky kvíz a zistite, čo navrhujeme pre vášho domáceho maznáčika.

Husse šťastné domáce zvieratká!

 

Lola

Lola má teraz 4 a pol roka a sme veľmi radi, že sme objavili Husse, keď bola ešte mladé šteňa. Po vyskúšaní niekoľkých iných prémiových značiek trpela na problémy so žalúdkom, ale keď prešla na Husse, všetky príznaky zmizli.

Marely

Marely je Austrálsky ovčiak, ktorý mal od malička problémy s trávením, zle reagoval hlavne na kuracie mäso. Na odporúčanie veterinára sme skúsili Husse, najprv sme ich kontaktovali, výborný prístup už od začiatku - poradili, navrhli a dokonca nám dali zľavu ako štartovací balíček :-) a samozrejme priviezli až domov každú zásielku. Odvtedy sme už len u nich, Marley má teraz 3 roky a má skvelé trávenie, za čo som veľmi rád.  Ďakujem Husse!

Oceňuje nás

Pridajte sa k našej svorke!

Pracujte toľko hodín, koľko chcete, zarábajte si požadovaný príjem, pracujte vo svojej vlastnej oblasti.

Pracujte s nami

Husse - švédske krmivo pre psov, mačky a kone

Husse je švédsky výrobca krmiva pre psov, mačky a kone s viac ako 30-ročnými skúsenosťami na trhu. Hlavným cieľom Husse je podporovať zdravý životný štýl zvierat. Všetky krmivá, maškrty a doplnky Husse sú vyrobené len z tých najkvalitnejších, starostlivo vybraných surovín. Všetky produkty sú vyrábané podľa tradičných škandinávskych receptúr a výrobné linky sú pod neustálou veterinárnou kontrolou. Okrem kvality produktov Husse to znamená aj kvalitu služieb. Distribútori Husse sú dôkladne vyškolení vo výžive zvierat a radi vám pomôžu s výberom správnej stravy pre vášho psa, mačku alebo koňa. Produkty Husse nie sú dostupné v klasickej predajnej sieti – dodávame ich priamo z výroby k zákazníkovi, takže môžeme ponúknuť produkty najvyššej kvality za konkurenčné ceny. Jedlo Husse je možné vždy objednať s doručením od domu k domu.

Všetko potrebné pre vášho miláčika na jednom mieste

V ponuke Husse nájdete všetko, čo môže váš miláčik potrebovať. Naše suché krmivo pre psov a mačky je skvelým základom ich stravy - suché krmivo je správne vyvážené krmivo prispôsobené potrebám psov a mačiek rôznych veľkostí a v rôznych fázach života, teda šteniatka a mačiatka, dospelých a seniorov psov a mačiek . Máte psa alebo mačku so špeciálnymi výživovými potrebami? Postarali sme sa o špeciálne potreby zvierat s citlivým tráviacim systémom a potravinovými alergiami, po sterilizácii či kastrácii a domácich miláčikov so sklonom k nadváhe. Hľadáte hračky pre psov a mačky? Hračky Husse sú vyrobené z najkvalitnejších materiálov, sú odolné a poskytnú vášmu miláčikovi hodiny zábavy. Zdravú a prirodzenú stravu vášho psa, mačky či koňa môžete spestriť chutnými pochúťkami. Pamlsky pre psov, mačky a kone sú chutným doplnkom ich jedálnička a skvelou odmenou pri tréningu a tréningu. Potrebujete produkty na starostlivosť o vášho domáceho maznáčika? Zaobstarajte si šampóny, ošetrujúcu kozmetiku, oleje a mlieka, s ktorými sa postaráte o krásny a zdravý vzhľad vášho psa, mačky či koňa .