Bernský salašnícky pes

Spoločenský pastiersky pes

Bernské salašnícke psy sú plemeno veľkých psov vo švajčiarskych salašníckych psoch. Psy tohto plemena majú vynikajúcu pamäť a ohromujúci intelektuálny potenciál.

icon

Krajina pôvodu:

Švajčiarsko
icon

Klasifikácia FCI:

Skupina II, sekcia 3, Švajčiarske salašnícke psy
icon

Charakter:

láskavý, lojálny, inteligentný, dôverčivý
icon

Farba:

pálená čierna
icon

Hmotnosť:

pes: 38–50 kg, sučka: 36–48 kg
icon

Výška:

Muž: 64–70 cm, Žena: 58–66 cm
icon

Životnosť:

od 6 do 8 rokov

Šteniatka Bernského salašníckeho psa

Bernský salašnícky pes je plemeno inteligentných a ochotných pracovných psov. Šteniatka bernského salašníckeho psa sú plné energie a nebaví ich stagnácia, preto sa s radosťou zúčastnia akejkoľvek aktivity, na ktorú si spomeniete. Psy tohto plemena sa zvyčajne rýchlo učia, ale pri výcviku so šteniatkami bernských salašníckych psov je potrebná určitá dávka dôslednosti. Nezabúdajte na vhodnú motiváciu pri výcviku – chutné psie maškrty môžu byť skvelým spôsobom, ako povzbudiť psa k práci a sú aj úžasnou odmenou. Pamätajte, že vaše šteniatko potrebuje správnu socializáciu, aby sa naučilo, ako sa správať v blízkosti iných ľudí a zvierat. Bernské salašnícke psy sú veľké psie plemeno, preto od začiatku môžete svojmu psovi podávať stravu s glukozamínom a chondroitínom, ktorá podporí kĺby vášho psa. Valp Maxi je skvelé suché krmivo pre šteňatá, ktoré dodá vášmu šteňaťu všetky potrebné živiny.

Výživa Bernského salašníckeho psa

Bernský salašnícky pes je plemeno veľkých a aktívnych psov. Preto títo psi vyžadujú vhodnú stravu. Psy alebo veľké plemená potrebujú krmivo, ktoré im poskytne všetky živiny a tiež primeranú úroveň energie. Strava, ktorá podporí zdravie kĺbov vášho psa, je mimoriadne dôležitá pri psoch veľkých plemien. Bernské salašnícke psy sú trochu náchylné na dyspláziu bedrového kĺbu, takže výber stravy obohatenej o glukozamín a chondroitín môže byť skvelou voľbou. Bernské salašnícke psy sú známe svojim obrovským apetítom. Zlyhanie pri kontrole porcií vášho psa môže viesť k nadváhe alebo obezite. Venujte pozornosť tomu, koľko maškŕt a maškŕt dávate svojmu psovi počas dňa.

Odporúčané pre dospelých bernských salašníckych psov:

Husse Prima Plus | Superprémiové granule pre dospelé psy na udržanie štíhlej postavy

Kompletné a vyvážené granule z kuracieho mäsa, ideálne pre dospelé psy, ktoré sa menej hýbu. Obsahuje L-karnitín na spaľovanie tuku, naopak neobsahuje farbivá, konzervačné látky, sóju ani mliečne výrobky. Krmivo je konzervované vitamínom C, ktorý udržiava hodnotu vitamínov v krmive.
l_carnitine
L-Karnitín
mobility
Pohyblivosť
Veľkosť plemena:
Bielkoviny: 22.5% (60% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 10.0%
Skontrolovať to

Husse Sensitive Digest | Hypoalergénne superprémiové granule pre psy s citlivým trávením

Sensitive Digest je bezlepkový produkt s obmedzenými zdrojmi živočíšnych bielkovín, vhodný pre psy, ktoré trpia alergiami a/alebo citlivým tráviacim systémom. Jahňacie bielkoviny, ktoré menej často vyvolávajú alergie, sú jediným zdrojom živočíšnych bielkovín v receptúre. Neobsahuje konzervačné látky a farbivá.
gluten_free
Bez lepku
hypo_allergenic
Hypoalergénne
Veľkosť plemena: , stredné plemená psov
Bielkoviny: 23.0% (72.5% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 14.0%
Skontrolovať to

Popis

Bernský salašnícky pes je veľké plemeno psov, ktoré už mnoho rokov funguje ako strážni bohovia a pastierske psy po celom Švajčiarsku. Psy tohto plemena sa môžu na svojich majiteľov pripútať a oddelené od ľudí môžu byť trochu na hrane.

Pôvod

Predpokladá sa, že predkovia bernských salašníckych psov boli do Švajčiarska privezené rímskymi légiami. Hoci archeologické nálezy z druhej dekády 20. storočia poukazujú na to, že bernské salašnícke psy sa vo Švajčiarsku vyskytovali ešte pred Rimanmi. Psy tohto plemena boli bežne používané ako pastierske psy. S rozmachom syrárskeho priemyslu vo Švajčiarsku sa bernské salašnícke psy často používali na ťahanie ťažkých vozíkov naložených mliečnymi výrobkami. Ako sa svätobernardské psy stali populárnejšími, populácia bernských salašníckych psov sa zmenšila. Prví chovatelia bernských salašníckych psov sa objavili niekedy medzi 19. a 20. storočím. V roku 1902 bolo plemeno prvýkrát predstavené na výstave. O päť rokov neskôr bol vytvorený prvý štandard plemena.

Vzhľad

Bernské salašnícke psy sú skôr svalnaté a pevné. Psy tohto plemena sú masívne, ale nie pomalé. Bernské salašnícke psy majú dlhú a lesklú srsť, niekedy mierne zvlnenú. Psy tohto plemena majú veľké a silné hlavy s veľkou papuľou, ktorá tvorí takmer dokonalý uhol 90 stupňov v mieste, kde sa stretáva s lebkou. Majú uši vysoko nasadené na hlave, trojuholníkového tvaru a priliehajúce k hlave. Bernské salašnícke psy majú silné, svalnaté nohy, ich chvost a zadné končatiny sú pokryté hustými, sviežimi chlpmi.

Správanie

Bernské salašnícke psy sú dobre vychované a priateľské psy. Mladší psi tohto plemena môžu byť o niečo impulzívnejší, ale s vekom sa stávajú veľmi pokojnými a zhromaždenými spoločníkmi. Majú tendenciu byť silne pripútaní k svojim majiteľom a neradi zostávajú príliš dlho sami. Psy tohto plemena sú veľmi inteligentní, rýchlo sa učia a sú vždy pripravení pracovať. Bernské salašnícke psy sú trpezlivé a chápavé a sú skvelými spoločníkmi pre deti akéhokoľvek veku. Vyžadujú si poriadnu dávku fyzickej aktivity. Príliš veľa energie u bernských salašníckych psov môže viesť k deštruktívnemu správaniu okolo domu.

Požiadavky

Mladé bernské salašnícke psy môžu skúšať ťahať vodítko na prechádzkach. Zaobstarajte svojmu psovi pevný obojok a vodítko. Snažte sa vyhnúť látkovým obojkom žiarivých farieb, pretože môžu zafarbiť srsť na krku vášho psa. Bernské salašnícke psy potrebujú odolné hračky správnej veľkosti – vyhýbajte sa menším predmetom, pretože ich pes môže ľahko prehltnúť alebo sa nimi zadusiť.

Denná starostlivosť

Dlhá srsť bernských salašníckych psov si vyžaduje týždenné čistenie. Počas zhadzovania môžete dokonca prejsť na každodenné čistenie zubov. Celé kefovanie sa zamerajte na dlhšiu srsť na nohách, chvoste a ušiach vášho psa, ktorá sa zamotáva oveľa ľahšie ako zvyšok srsti. Dajte svojmu Bernesovi kúpeľ, keď uvidíte alebo zacítite, že je špinavý. Keďže bernské salašnícke psy milujú fyzickú aktivitu, nezabudnite na vankúšiky prstov vášho psa naniesť hydratačný balzam.

Perfektné produkty pre Bernského salašníckeho psa:

74,00 €

Husse Opus Ocean 2 kg | Bezlepkové hypoalergénne granule pre aktívne psy s citlivým tráviacim systémom a intoleranciou na potraviny

Bohaté na živočíšne bielkoviny a tuky na podporu aktívneho životného štýlu Vášho psa

18,00 €

Tip

75,00 €

16,50 €

Mal váš maznáčik nejakú špeciálnu potrebu alebo stav netypický pre plemeno?

Urobte si prosím náš krátky kvíz a zistite, čo navrhujeme pre vášho domáceho maznáčika.

Husse šťastné domáce zvieratká!

 

Lola

Lola má teraz 4 a pol roka a sme veľmi radi, že sme objavili Husse, keď bola ešte mladé šteňa. Po vyskúšaní niekoľkých iných prémiových značiek trpela na problémy so žalúdkom, ale keď prešla na Husse, všetky príznaky zmizli.

Marely

Marely je Austrálsky ovčiak, ktorý mal od malička problémy s trávením, zle reagoval hlavne na kuracie mäso. Na odporúčanie veterinára sme skúsili Husse, najprv sme ich kontaktovali, výborný prístup už od začiatku - poradili, navrhli a dokonca nám dali zľavu ako štartovací balíček :-) a samozrejme priviezli až domov každú zásielku. Odvtedy sme už len u nich, Marley má teraz 3 roky a má skvelé trávenie, za čo som veľmi rád.  Ďakujem Husse!

Oceňuje nás

Pridajte sa k našej svorke!

Pracujte toľko hodín, koľko chcete, zarábajte si požadovaný príjem, pracujte vo svojej vlastnej oblasti.

Pracujte s nami

Husse - švédske krmivo pre psov, mačky a kone

Husse je švédsky výrobca krmiva pre psov, mačky a kone s viac ako 30-ročnými skúsenosťami na trhu. Hlavným cieľom Husse je podporovať zdravý životný štýl zvierat. Všetky krmivá, maškrty a doplnky Husse sú vyrobené len z tých najkvalitnejších, starostlivo vybraných surovín. Všetky produkty sú vyrábané podľa tradičných škandinávskych receptúr a výrobné linky sú pod neustálou veterinárnou kontrolou. Okrem kvality produktov Husse to znamená aj kvalitu služieb. Distribútori Husse sú dôkladne vyškolení vo výžive zvierat a radi vám pomôžu s výberom správnej stravy pre vášho psa, mačku alebo koňa. Produkty Husse nie sú dostupné v klasickej predajnej sieti – dodávame ich priamo z výroby k zákazníkovi, takže môžeme ponúknuť produkty najvyššej kvality za konkurenčné ceny. Jedlo Husse je možné vždy objednať s doručením od domu k domu.

Všetko potrebné pre vášho miláčika na jednom mieste

V ponuke Husse nájdete všetko, čo môže váš miláčik potrebovať. Naše suché krmivo pre psov a mačky je skvelým základom ich stravy - suché krmivo je správne vyvážené krmivo prispôsobené potrebám psov a mačiek rôznych veľkostí a v rôznych fázach života, teda šteniatka a mačiatka, dospelých a seniorov psov a mačiek . Máte psa alebo mačku so špeciálnymi výživovými potrebami? Postarali sme sa o špeciálne potreby zvierat s citlivým tráviacim systémom a potravinovými alergiami, po sterilizácii či kastrácii a domácich miláčikov so sklonom k nadváhe. Hľadáte hračky pre psov a mačky? Hračky Husse sú vyrobené z najkvalitnejších materiálov, sú odolné a poskytnú vášmu miláčikovi hodiny zábavy. Zdravú a prirodzenú stravu vášho psa, mačky či koňa môžete spestriť chutnými pochúťkami. Pamlsky pre psov, mačky a kone sú chutným doplnkom ich jedálnička a skvelou odmenou pri tréningu a tréningu. Potrebujete produkty na starostlivosť o vášho domáceho maznáčika? Zaobstarajte si šampóny, ošetrujúcu kozmetiku, oleje a mlieka, s ktorými sa postaráte o krásny a zdravý vzhľad vášho psa, mačky či koňa .