Sibírsky husky

Nezávislí únikoví umelci

Sibírsky husky je stredne veľké plemeno a skvelý pracovný pes. Toto aktívne a odolné plemeno je schopné vďaka svojej hustej dvojitej srsti odolávať teplotám od -50 do -60 °C.

iconKrajina pôvodu: Sibír
iconKlasifikácia FCI: Skupina 5 špicov a primitívnych psov, Sekcia 1 Nordic Sledge Dogs #270
iconPovaha: inteligentná, ostražitá, ústretová, priateľská, nežná
iconFarby: Biela, Čierna, Agouti, Piebald, Black & Tan, Splash, Sable, Copper, Black & White, Grey, Silver, Hnedá, Červená
iconHmotnosť: sučka: 16–23 kg, pes: 20–27 kg
iconVýška: Žena: 50–56 cm, Muž: 54–60 cm
iconStredná dĺžka života: od 12 do 15 rokov

Šteniatka sibírskeho huskyho

Sibírsky husky je nezávislé a svojhlavé plemeno. Husky sú svorkové psy, čo z nich robí výzvu na výcvik. Títo psi môžu spochybňovať vedenie majiteľa, a preto by sa s nimi nikdy nemalo zaobchádzať ako s rovnými. Sibírsky husky môže byť dosť agresívny vo svojej snahe o vodcovstvo a včasné vytvorenie hierarchie je nevyhnutné pre ďalší tréning. Husky majú prirodzené črty správania, ktoré sú dosť deštruktívne. Vytvorenie silnej vodcovskej pozície vám umožní vycvičiť vášho psa, aby sa nezapájal do činností, ako je hryzenie, žuvanie alebo kopanie. Vždy odmeňte svojho psa za dobré správanie a disciplinujte ho obmedzujúcimi maškrtami – nedávajte mu, čo chce, pokiaľ neposlúchne. Vytvorte pre svojho psa pravidlá a buďte veľmi dôslední pri ich dodržiavaní. Vždy doprajte svojmu šteňaťu zdravú a dobre vyváženú stravu - Husse Valp Plus bude skvelou voľbou pre psa plného energie, akým je husky.

Výživa sibírskeho huskyho

Sibírsky husky je väčšinou celkom dobrý v sledovaní vlastného príjmu potravy, aby reguloval, koľko kalórií skonzumuje. To však neznamená, že sa toto plemeno psa nebude prejedať. Husky má tendenciu pomerne rýchlo priberať a môže byť pre nich náročné vrátiť sa späť na svoju zdravú váhu. Huskies s nadváhou má zvyčajne kratšiu životnosť, takže je potrebné udržiavať ich na dobre vyváženej strave s primeraným množstvom cvičenia. Sibírsky husky je ako plemeno tvrdohlavý a individualistický, a preto môže byť veľmi vyberavý v jedle. Husky sa môže rozhodnúť nejesť, pretože ho nudí jesť stále to isté. Kŕmenie huskyov ad libitum nemusí byť najlepším postupom. S ohľadom na to by ste nikdy nemali náhle zmeniť jedlo svojho psa. Nové krmivo sa odporúča zavádzať postupne, aby sa tráviaci systém mohol prispôsobiť novému zloženiu živín. Odporúčame rad Husse bez obilnín (Opus Farm alebo Opus Ocean), pretože ide o produkty s najvyššou chuťou.

Odporúčané pre dospelých sibírskych husky:

Husse Opus Farm | Bezlepkové granule pre psov s citlivým trávením a alergiami

Opus Farm obsahuje kuracie mäso a zemiaky a je vhodné aj pre psy s citlivým trávením, kožnými problémami a alergiami. Obsahuje suroviny najvyššej kvality. Bez farbív, konzervantov, lepkov a obilnín.
grain_free
Bez obilnín
mono_protein
Jediný zdroj živočíšnych bielkovin
Veľkosť plemena:
Bielkoviny: 38.0% (84% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Husse Opus Lynx | Bezlepkové granule pre dospelé mačky

Opus Lynx je bezobilninový recept inšpirovaný stravou divých rysov, bohatý na bielkoviny a tuky, s nízkym obsahom sacharidov. Granule obsahujú kuracie mäso, zemiaky a hrášok a sú vhodné aj pre mačky s citlivým tráviacim systémom.
grain_free
Bez obilnín
gluten_free
Bez lepku
Bielkoviny: 40.0% (90% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Podrobný popis Siberian Husky

Sibírsky husky je stredne veľké plemeno psov patriace do genetickej rodiny špicov. Majú veľmi výrazné znaky a vzhľadom sú veľmi podobné väčšiemu aljašskému malamutovi.

Genesis

Sibírske husky boli pôvodne chované ľudom Chukchi vo východnej Sibíri a chované ako psi na ťahanie saní a spoloční psi pre svoje rodiny. Klimatické zmeny prinútili Čukčov rozširovať svoje lovecké revíry, takže potrebovali odolných saňových psov schopných ťahať sane cez obrovské rozlohy zamrznutej pôdy pri teplotách klesajúcich až k -60 °C . V roku 1908 boli husky privezené na Aljašku na preteky psích záprahov. Plemeno získalo svoju popularitu v roku 1925, keď štafeta sibírskych huskyov vedená Leonhardom Seppalom prebehla 658 míľ len za päť a pol dňa, aby dopravila záchranné sérum do Nome na Aljaške, aby bojovala s epidémiou záškrtu.

Vzhľad

Pokiaľ ide o vzhľad, sibírsky husky má veľa spoločného s väčšími aljašskými malamutmi. Oči huskyho mandľového tvaru sú zvyčajne modré alebo hnedé, alebo niekedy jednu z každej farby. Husky majú dvojitú srsť, ktorá im umožňuje odolávať extrémne chladnému podnebiu a počas leta ich ochladzuje. Toto plemeno sa dodáva v rôznych farbách, ako aj vzoroch, ale znaky na tvári a biele labky sú jedným z charakteristických znakov tohto plemena. Sibírsky husky má špicaté a vztýčené uši a huňatý chvost, ktorým si počas spánku často zakrýva nos.

Správanie

Sibírske husky sú známe tým, že sa ťažko cvičia a potrebujú pevného majiteľa, ktorý si dokáže vybudovať pozíciu vodcu. Huskies majú silnú korisť, takže ak chcete, aby im doma dôverovali iné malé zvieratá, musia byť v tomto smere vyškolení. Bez náležitej pozornosti a cvičenia môže toto plemeno vykazovať niektoré deštruktívne správanie, ako je žuvanie, kopanie alebo hryzenie. Sibírski huskyovia sú známi ako ohromujúci únikoví umelci, pretože dokážu ľahko prehrýzť, podhrabať sa alebo preskočiť ploty . Namiesto brechania husky zavýja. Napriek zvláštnostiam tohto plemena možno husky s deťmi dôverovať, pretože ich pôvodní chovatelia vychovali v rodinnom prostredí.

Požiadavky

Husky má špeciálne potreby na cvičenie a môže byť dosť energický aj v interiéri. Ak im poskytnete správne množstvo pohybu, môžete zabrániť deštruktívnemu správaniu. Hrubá dvojitá srsť vyžaduje týždenné kefovanie. Potrebujú častú socializáciu s ľuďmi, ako aj s inými psami, pretože potreba byť súčasťou svorky je u tohto konkrétneho plemena silná. Keďže husky sa počas histórie mohli voľne túlať, držať ich na vodítku alebo v oplotenom dvore je nevyhnutnosťou. Oplotený priestor pre toto plemeno si vyžaduje pomerne vysoký plot, pretože husky je známy tým, že skáče cez prekážky vysoké až 2,4 metra.

Denná starostlivosť

Toto obzvlášť energické a aktívne plemeno si vyžaduje poriadnu dávku fyzického aj duševného cvičenia. Sibírsky husky sa môže stať deštruktívnym, keď sa nudí a dodatočný čas na hru môže pomôcť obmedziť takéto správanie. Husky sú považované za obzvlášť čistotné plemeno psov - nepríjemný psí zápach nie je problémom, takže 2-3 kúpanie ročne je v tomto prípade viac než dosť.

Perfektné produkty pre sibírskeho huskyho:

74,00 €

Husse Opus Ocean 2 kg | Bezlepkové hypoalergénne granule pre aktívne psy s citlivým tráviacim systémom a intoleranciou na potraviny

Bohaté na živočíšne bielkoviny a tuky na podporu aktívneho životného štýlu Vášho psa

18,00 €

Tip

75,00 €

16,50 €

Mal váš maznáčik nejakú špeciálnu potrebu alebo stav netypický pre plemeno?

Urobte si prosím náš krátky kvíz a zistite, čo navrhujeme pre vášho domáceho maznáčika.

Husse šťastné domáce zvieratká!

 

Lola

Lola má teraz 4 a pol roka a sme veľmi radi, že sme objavili Husse, keď bola ešte mladé šteňa. Po vyskúšaní niekoľkých iných prémiových značiek trpela na problémy so žalúdkom, ale keď prešla na Husse, všetky príznaky zmizli.

Marely

Marely je Austrálsky ovčiak, ktorý mal od malička problémy s trávením, zle reagoval hlavne na kuracie mäso. Na odporúčanie veterinára sme skúsili Husse, najprv sme ich kontaktovali, výborný prístup už od začiatku - poradili, navrhli a dokonca nám dali zľavu ako štartovací balíček :-) a samozrejme priviezli až domov každú zásielku. Odvtedy sme už len u nich, Marley má teraz 3 roky a má skvelé trávenie, za čo som veľmi rád.  Ďakujem Husse!

Oceňuje nás

Pridajte sa k našej svorke!

Pracujte toľko hodín, koľko chcete, zarábajte si požadovaný príjem, pracujte vo svojej vlastnej oblasti.

Pracujte s nami

Husse - švédske krmivo pre psov, mačky a kone

Husse je švédsky výrobca krmiva pre psov, mačky a kone s viac ako 30-ročnými skúsenosťami na trhu. Hlavným cieľom Husse je podporovať zdravý životný štýl zvierat. Všetky krmivá, maškrty a doplnky Husse sú vyrobené len z tých najkvalitnejších, starostlivo vybraných surovín. Všetky produkty sú vyrábané podľa tradičných škandinávskych receptúr a výrobné linky sú pod neustálou veterinárnou kontrolou. Okrem kvality produktov Husse to znamená aj kvalitu služieb. Distribútori Husse sú dôkladne vyškolení vo výžive zvierat a radi vám pomôžu s výberom správnej stravy pre vášho psa, mačku alebo koňa. Produkty Husse nie sú dostupné v klasickej predajnej sieti – dodávame ich priamo z výroby k zákazníkovi, takže môžeme ponúknuť produkty najvyššej kvality za konkurenčné ceny. Jedlo Husse je možné vždy objednať s doručením od domu k domu.

Všetko potrebné pre vášho miláčika na jednom mieste

V ponuke Husse nájdete všetko, čo môže váš miláčik potrebovať. Naše suché krmivo pre psov a mačky je skvelým základom ich stravy - suché krmivo je správne vyvážené krmivo prispôsobené potrebám psov a mačiek rôznych veľkostí a v rôznych fázach života, teda šteniatka a mačiatka, dospelých a seniorov psov a mačiek . Máte psa alebo mačku so špeciálnymi výživovými potrebami? Postarali sme sa o špeciálne potreby zvierat s citlivým tráviacim systémom a potravinovými alergiami, po sterilizácii či kastrácii a domácich miláčikov so sklonom k nadváhe. Hľadáte hračky pre psov a mačky? Hračky Husse sú vyrobené z najkvalitnejších materiálov, sú odolné a poskytnú vášmu miláčikovi hodiny zábavy. Zdravú a prirodzenú stravu vášho psa, mačky či koňa môžete spestriť chutnými pochúťkami. Pamlsky pre psov, mačky a kone sú chutným doplnkom ich jedálnička a skvelou odmenou pri tréningu a tréningu. Potrebujete produkty na starostlivosť o vášho domáceho maznáčika? Zaobstarajte si šampóny, ošetrujúcu kozmetiku, oleje a mlieka, s ktorými sa postaráte o krásny a zdravý vzhľad vášho psa, mačky či koňa .