Nie ste si istí, čo potrebujete?

Nájdite perfektné jedlo pre vášho domáceho maznáčika alebo si nechajte poradiť od miestneho dodávateľa.

Krmivo pre mačky – na čo si dať pozor pri jeho výbere?

Pri hľadaní toho správneho krmiva pre mačky musíte zvážiť všetky požiadavky vašej mačky. Potreby každej mačky sú odlišné a do značnej miery závisia od životného štýlu, úrovne aktivity a životného štádia vášho domáceho maznáčika. Neexistuje žiadne univerzálne krmivo pre lenivú, staršiu mačku a energické mačiatko, ktoré celý deň behá. Keď vyberáte krmivo pre svoju mačku, venujte pozornosť každému aspektu jej dňa a každému detailu, vďaka ktorému sa vaša mačka nelíši od žiadnej inej. Ak neviete, aké krmivo si vybrať, váš lokálny distribútor Husse vám rád pomôže vybrať krmivo, ktoré je pre vašu mačku najlepšie. Môžete tiež použiť náš nástroj „Nájdite perfektné krmivo“. Husse je značka krmiva pre mačky, kde sú potreby domácich miláčikov vždy na prvom mieste. Nižšie nájdete všetky aspekty, ktoré musíte zvážiť pri výbere správneho krmiva pre mačku.

Vek mačky

Najlepšie je začať s vekom vašej mačky. Je to skvelý východiskový bod, ktorý vám výrazne pomôže zúžiť škálu produktov, z ktorých si môžete vybrať. Krmivo pre dospelé mačky sa bude svojim zložením výrazne líšiť od krmiva pre malé mačiatko. Mačiatka potrebujú stravu, ktorá podporí ich zdravý vývoj a rast, preto je mimoriadne dôležité podávať správne krmivo v prvom roku života vášho domáceho maznáčika. Kalorická hodnota krmiva krmiva pre dospelú mačku je vyššia ako pre staršie mačky. U starších mačiek však môže byť dôležitejšie zvýšiť ich kalorický príjem na udržanie normálnej telesnej kondície a hmotnosti, pretože majú tendenciu prirodzene klesať s vyšším vekom. Pre staršiu mačku sa oplatí zvoliť receptúru s jemným zložením alebo bez obilnín, ktorá menej pravdepodobne podráždi citlivý tráviaci systém staršej mačky. Pred zmenou krmiva sa vždy poraďte s veterinárnym lekárom vášho domáceho maznáčika.

Úroveň aktivity mačky

Je známe, že mačky dokážu stráviť 12 až 16 hodín driemaním alebo leňošením. Spôsob, akým mačky trávia čas, keď sú bdelé, sa však môže drasticky líšiť. V závislosti od toho, ako vaša mačka trávi voľný čas, by sa mala mierne líšiť aj jej strava. Ak vaša mačka miluje beh, musíte si vybrať stravu s vyšším obsahom kalórií ako v prípade lenivej mačky, ktorá radšej leží doma na teplých miestach. Príliš vysoká kalorická hodnota v potrave menej aktívnej mačky môže viesť k hromadeniu zbytočných kilogramov a z dlhodobého hľadiska k nadváhe až obezite. Preto predtým, ako sa rozhodnete pre akékoľvek krmivo pre vašu mačku, zhodnoťte jeho úroveň aktivity počas dňa – pomôže vám to vybrať si stravu, vďaka ktorej sa bude váš pes cítiť skvele a poskytne mu primeranú úroveň dennej energie.

Individuálne potreby

Vek a úroveň aktivity nie sú všetko, čo musíte zvážiť pri výbere krmiva pre mačky. Ak máte doma mačičku po kastrácii alebo sterilizácii, pamätajte, že takáto mačacia strava musí obsahovať menej tuku a viac vlákniny - vďaka tomu uspokojí chuť do jedla na dlhšie, bez toho, aby prekročila denné potreby mačky. Ak máte doma mačku s problémami alebo chorobami močového ústrojenstva, vyberte si krmivo s prídavkom brusníc v zložení, ktoré priaznivo pôsobí na močové cesty. Má vaša mačka citlivý žalúdok alebo potravinové alergie? Vyberte si jemné jedlo z jahňacieho mäsa na báze lepku alebo recept bez obilnín. Krmivo pre mačky má obrovský vplyv na zdravie a pohodu vášho štvornohého priateľa. Preto je mimoriadne dôležité vybrať si krmivo, ktoré je prispôsobené individuálnym potrebám vašej mačky.

Je suché krmivo pre mačky dobrou voľbou?

Suché krmivo pre mačky je veľmi často jablkom sváru medzi chovateľmi mačiek. Mnohí majitelia mačiek sa domnievajú, že suché krmivo pre mačky je najhoršie jedlo, ktoré môže byť podané purr. K dispozícii je tiež a celá skupina fanúšikov suchého krmiva pre mačky. Chovatelia mačiek sa roky hádali, či je suché krmivo pre mačku dobrou voľbou. Divoké mačky sú zvyknuté prijímať tekutiny najmä z potravy. Suché krmivo pre mačky pre domáceho maznáčika, ktorý nie je presvedčený piť vodu z misky, je preto ohrozené nevhodnou úrovňou hydratácie. Keď sa rozhodujete pre diétu so suchým krmivom, uistite sa, že vaša mačka dostáva počas dňa dostatok tekutín. Pamätajte, že do suchého krmiva pre mačky môžete pridať mokré krmivo, ktoré nielen zlepší jeho chutnosť, ale tiež pomôže udržať telo vašej mačky správne hydratované. Suché krmivo pre mačky je jedným z najhospodárnejších riešení dostupných na trhu. Ak máte veľkú skupinu mačiek, o ktoré sa staráte, suché krmivo poskytne mačkám primeranú úroveň dennej energie v menšej porcii ako mokré krmivo. Navyše, vďaka použitiu suchého krmiva sa môžete postarať aj o ústnu hygienu mačky. Chrumkavá štruktúra granúl podporuje mechanické čistenie zubov, čo môže byť mimoriadne užitočné pre vášho chlpatého kamaráta, ktorý si nerád čistí zuby. Máte doma mačku, ktorá je rada vyberavá? Suché krmivo pre mačky sa v miske neskazí tak rýchlo ako mokré krmivo pre mačky a tiež sa oveľa ľahšie skladuje. Suché krmivo pre mačky je tiež vhodnejšie na meranie porcií.

Výhody exkluzívneho suchého krmiva pre mačky

Exkluzívny rad je vyrobený len z tých najkvalitnejších surovín s výbornou stráviteľnosťou. Formuly s vysokým obsahom živočíšnych bielkovín boli obohatené o taurín pre podporu zdravého zraku a srdca. Naše suché krmivo pre mačky obsahuje všetky esenciálne aminokyseliny, ktoré telo mačky potrebuje na správne fungovanie. Tieto receptúry obsahujú frukto-oligosacharidy, ktoré zabezpečujú správnu črevnú flóru, prírodné antioxidanty, kompletnú sadu vitamínov A, E a D a Omega-3 mastné kyseliny, ktoré napomáhajú fungovaniu imunitného systému. Výživové potreby mačky sú individuálnou záležitosťou, preto v ponuke Husse nájdete diéty určené pre mačky každého veku s rôznymi preferenciami. Ak zavádzate do jedálnička vašej mačky nové krmivo, určite to robte postupne. Zmiešajte nové krmivo s existujúcim krmivom pre mačku a postupne zvyšujte množstvo nového krmiva v zmesi. Vďaka tomu sa tráviaci systém vašej mačky stihne prispôsobiť novému zloženiu potravy a vyhnete sa rôznym tráviacim problémom .

Švédska kvalita pre vašich miláčikov

1987
Od roku 1987 Husse ponúka bezplatné doručenie kvalitných produktov pre psov a mačky do celej Európy.
50+
Produkty Husse sú dostupné vo viac ako 50 krajinách po celom svete.
1000+
Viac ako 1000 franšízantov poskytuje poradenstvo a dodáva produkty až k vašim dverám.

Husse šťastné domáce zvieratká!

 

Lola

Lola má teraz 4 a pol roka a sme veľmi radi, že sme objavili Husse, keď bola ešte mladé šteňa. Po vyskúšaní niekoľkých iných prémiových značiek trpela na problémy so žalúdkom, ale keď prešla na Husse, všetky príznaky zmizli.

Marely

Marely je Austrálsky ovčiak, ktorý mal od malička problémy s trávením, zle reagoval hlavne na kuracie mäso. Na odporúčanie veterinára sme skúsili Husse, najprv sme ich kontaktovali, výborný prístup už od začiatku - poradili, navrhli a dokonca nám dali zľavu ako štartovací balíček :-) a samozrejme priviezli až domov každú zásielku. Odvtedy sme už len u nich, Marley má teraz 3 roky a má skvelé trávenie, za čo som veľmi rád.  Ďakujem Husse!

Oceňuje nás

Pridajte sa k našej svorke!

Pracujte toľko hodín, koľko chcete, zarábajte si požadovaný príjem, pracujte vo svojej vlastnej oblasti.

Pracujte s nami

Husse - švédske krmivo pre psov, mačky a kone

Husse je švédsky výrobca krmiva pre psov, mačky a kone s viac ako 30-ročnými skúsenosťami na trhu. Hlavným cieľom Husse je podporovať zdravý životný štýl zvierat. Všetky krmivá, maškrty a doplnky Husse sú vyrobené len z tých najkvalitnejších, starostlivo vybraných surovín. Všetky produkty sú vyrábané podľa tradičných škandinávskych receptúr a výrobné linky sú pod neustálou veterinárnou kontrolou. Okrem kvality produktov Husse to znamená aj kvalitu služieb. Distribútori Husse sú dôkladne vyškolení vo výžive zvierat a radi vám pomôžu s výberom správnej stravy pre vášho psa, mačku alebo koňa. Produkty Husse nie sú dostupné v klasickej predajnej sieti – dodávame ich priamo z výroby k zákazníkovi, takže môžeme ponúknuť produkty najvyššej kvality za konkurenčné ceny. Jedlo Husse je možné vždy objednať s doručením od domu k domu.

Všetko potrebné pre vášho miláčika na jednom mieste

V ponuke Husse nájdete všetko, čo môže váš miláčik potrebovať. Naše suché krmivo pre psov a mačky je skvelým základom ich stravy - suché krmivo je správne vyvážené krmivo prispôsobené potrebám psov a mačiek rôznych veľkostí a v rôznych fázach života, teda šteniatka a mačiatka, dospelých a seniorov psov a mačiek . Máte psa alebo mačku so špeciálnymi výživovými potrebami? Postarali sme sa o špeciálne potreby zvierat s citlivým tráviacim systémom a potravinovými alergiami, po sterilizácii či kastrácii a domácich miláčikov so sklonom k nadváhe. Hľadáte hračky pre psov a mačky? Hračky Husse sú vyrobené z najkvalitnejších materiálov, sú odolné a poskytnú vášmu miláčikovi hodiny zábavy. Zdravú a prirodzenú stravu vášho psa, mačky či koňa môžete spestriť chutnými pochúťkami. Pamlsky pre psov, mačky a kone sú chutným doplnkom ich jedálnička a skvelou odmenou pri tréningu a tréningu. Potrebujete produkty na starostlivosť o vášho domáceho maznáčika? Zaobstarajte si šampóny, ošetrujúcu kozmetiku, oleje a mlieka, s ktorými sa postaráte o krásny a zdravý vzhľad vášho psa, mačky či koňa .