Jednoduché triky, ktoré naučíte svoju mačku

MačkaZábava

Verí sa, že mačky nie sú typ domáceho maznáčika, ktorý sa dá naučiť čokoľvek. Hoci učenie mačky je náročnejšie a vyžaduje si viac času a trpezlivosti, použitím správnych techník a nástrojov môžete svoju mačku naučiť niekoľko trikov, ktoré určite zapôsobia na vašich priateľov alebo rodinu. 

Ako sa pripraviť na tréning

Keďže mačky majú zvyčajne krátky rozsah pozornosti, môžu rýchlo stratiť záujem o vaše tréningy. Najlepšie je naplánovať si kratšie, ale častejšie tréningy a za každý dosiahnutý pokrok vždy ponúknuť chutnú odmenu. Clicker a chutné pochúťky určite uľahčia tréning. Zvuk kliku signalizuje správne správanie. Nezabudnite mačku odmeniť maškrtou – samotný kliker je len signál, nie odmena. Zvuk kliku môže byť trochu hlasný a bojazlivejšie mačky to môže vyplašiť. Držte kliker v zovretej päste, čím zvuk trochu stlmíte. Každý trik by mal mať jedinečný hlasový príkaz, ako napríklad „sadni“, „labka“, „aport“. Buďte trpezliví a nevzdávajte sa, ak nevidíte okamžité výsledky. Mladšie mačky zvyčajne triky vychytajú rýchlejšie ako dospelé alebo staršie mačky, ale to neznamená, že nemôžete niečo naučiť dospelú mačku. 

Kliknutie a chutné pochúťky určite uľahčia tréning

Tlapka

Pravdepodobne najjednoduchší trik, ktorý môžete mačku naučiť, je trik s labkami. „Podaj labku“ je skvelý spôsob, ako prinútiť vašu mačku ovládať labky – môže to byť užitočné pri strihaní nechtov alebo veterinárnych kontrolách. Ak sa chcete naučiť trik, majte pripravený klikr a maškrty. Môžete to skúsiť aj so samotným občerstvením. Vydajte príkaz "Paw!" alebo "Daj labku!" a najprv jemne zdvihnite labku svojej mačky. Použite kliker, dajte mačke maškrtu a položte labku späť na zem. Chváľte svoju mačku a dajte mu domáce zvieratá, ak sa správa dobre. Opakujte to znova a znova, kým vaša mačka nezoberie labku sama. 

Odporúčané produkty na výcvik vašej mačky:

Husse Opus Lynx | Bezlepkové granule pre dospelé mačky

Opus Lynx je bezobilninový recept inšpirovaný stravou divých rysov, bohatý na bielkoviny a tuky, s nízkym obsahom sacharidov. Granule obsahujú kuracie mäso, zemiaky a hrášok a sú vhodné aj pre mačky s citlivým tráviacim systémom.
grain_free
Bez obilnín
gluten_free
Bez lepku
Bielkoviny: 40.0% (90% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Husse Opus Farm | Bezlepkové granule pre psov s citlivým trávením a alergiami

Opus Farm obsahuje kuracie mäso a zemiaky a je vhodné aj pre psy s citlivým trávením, kožnými problémami a alergiami. Obsahuje suroviny najvyššej kvality. Bez farbív, konzervantov, lepkov a obilnín.
grain_free
Bez obilnín
mono_protein
Jediný zdroj živočíšnych bielkovin
Veľkosť plemena:
Bielkoviny: 38.0% (84% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Sadnite si

Aby ste sa naučili tento trik, budete potrebovať obľúbené mačiatka. Ukážte mačke pochúťku a pomaly ju umiestnite nad hlavu mačky a povedzte „Sadni!“ príkaz. Aby ste mohli dávať pozor na občerstvenie, vaša mačka bude musieť zdvihnúť hlavu, čím sa posunie ťažisko jeho tela. Pre pohodlné sledovanie občerstvenia bude pre vašu mačku oveľa jednoduchšie sadnúť si. Ak vaša mačka sedí, signalizujte jej klikr, odmeňte maškrtou a množstvom domácich miláčikov. „Sadni“ môže byť mimoriadne užitočným trikom, ak vo vašej domácnosti žije viacero domácich zvierat. Ak majú vaše domáce zvieratá tendenciu behať po kuchyni, keď im podávate jedlo, môžete im povedať, aby si „sadli“ a trpezlivo čakali na jedlo.

Ak vaša mačka sedí, signalizujte jej klikr, odmeňte maškrtou a množstvom domácich miláčikov..

Načítať

Učenie príkazu „aport“ môže pomôcť zvýšiť množstvo fyzickej aktivity v každodennej rutine vašej mačky. Pre tento trik si vyberte hračku, ktorú vaša mačka ľahko zoberie zubami. Najprv hoďte hračku blízko seba a súčasne dávajte „Priniesť!“ príkaz. Hoci mačky milujú prenasledovanie hračiek, ktoré hádžete, nie sú príliš naklonené vám ich vracať. Trocha trpezlivosti a povzbudenia dokáže urobiť zázraky pri učení vašej mačky aportovať. 

Nezabudnite byť vždy trpezliví, najmä ak pracujete s dospelou alebo staršou mačkou. Vždy odmeňte svoju mačku za správne vykonanie triku alebo príkazu, ale nezabudnite, že občerstvenie môže rýchlo pridať kalórie. Nedávajte mačke príliš veľa maškŕt za deň, pretože to môže prekročiť dennú energetickú potrebu vašej mačky a dokonca viesť k priberaniu.

Ďalšie produkty pre zábavu s mačkami:

Husse Exclusive Lyster Care 2 kg | Granule pre aktívne mačky s citlivou kožou

S omega mastnými kyselinami na podporu výživnej pokožky & lesklej srsti

15,50 €

17,00 €

Tip

Husse Exclusive Sterilised 2 kg | Kompletné a vyvážené granule pre dospelé sterilizované mačky

S nižším obsahom tuku na pomoc pri obmedzení nadmerného prírastku hmotnosti

16,50 €

Husse Exclusive Digest 2 kg | Bezlepkové granule pre dospelé mačky s citlivým trávením

Vysoký obsah bielkovín & ľahko stráviteľné sacharidy

18,00 €

Husse Exclusive Light 2 kg | Granule pre menej aktívne, staršie a obézne mačky

Pridaný L-karnitín na podporu zvýšenia metabolizmu tukov

15,00 €

Husse šťastné domáce zvieratká!

 

Lola

Lola má teraz 4 a pol roka a sme veľmi radi, že sme objavili Husse, keď bola ešte mladé šteňa. Po vyskúšaní niekoľkých iných prémiových značiek trpela na problémy so žalúdkom, ale keď prešla na Husse, všetky príznaky zmizli.

Marely

Marely je Austrálsky ovčiak, ktorý mal od malička problémy s trávením, zle reagoval hlavne na kuracie mäso. Na odporúčanie veterinára sme skúsili Husse, najprv sme ich kontaktovali, výborný prístup už od začiatku - poradili, navrhli a dokonca nám dali zľavu ako štartovací balíček :-) a samozrejme priviezli až domov každú zásielku. Odvtedy sme už len u nich, Marley má teraz 3 roky a má skvelé trávenie, za čo som veľmi rád.  Ďakujem Husse!

Oceňuje nás

Pridajte sa k našej svorke!

Pracujte toľko hodín, koľko chcete, zarábajte si požadovaný príjem, pracujte vo svojej vlastnej oblasti.

Pracujte s nami

Husse - švédske krmivo pre psov, mačky a kone

Husse je švédsky výrobca krmiva pre psov, mačky a kone s viac ako 30-ročnými skúsenosťami na trhu. Hlavným cieľom Husse je podporovať zdravý životný štýl zvierat. Všetky krmivá, maškrty a doplnky Husse sú vyrobené len z tých najkvalitnejších, starostlivo vybraných surovín. Všetky produkty sú vyrábané podľa tradičných škandinávskych receptúr a výrobné linky sú pod neustálou veterinárnou kontrolou. Okrem kvality produktov Husse to znamená aj kvalitu služieb. Distribútori Husse sú dôkladne vyškolení vo výžive zvierat a radi vám pomôžu s výberom správnej stravy pre vášho psa, mačku alebo koňa. Produkty Husse nie sú dostupné v klasickej predajnej sieti – dodávame ich priamo z výroby k zákazníkovi, takže môžeme ponúknuť produkty najvyššej kvality za konkurenčné ceny. Jedlo Husse je možné vždy objednať s doručením od domu k domu.

Všetko potrebné pre vášho miláčika na jednom mieste

V ponuke Husse nájdete všetko, čo môže váš miláčik potrebovať. Naše suché krmivo pre psov a mačky je skvelým základom ich stravy - suché krmivo je správne vyvážené krmivo prispôsobené potrebám psov a mačiek rôznych veľkostí a v rôznych fázach života, teda šteniatka a mačiatka, dospelých a seniorov psov a mačiek . Máte psa alebo mačku so špeciálnymi výživovými potrebami? Postarali sme sa o špeciálne potreby zvierat s citlivým tráviacim systémom a potravinovými alergiami, po sterilizácii či kastrácii a domácich miláčikov so sklonom k nadváhe. Hľadáte hračky pre psov a mačky? Hračky Husse sú vyrobené z najkvalitnejších materiálov, sú odolné a poskytnú vášmu miláčikovi hodiny zábavy. Zdravú a prirodzenú stravu vášho psa, mačky či koňa môžete spestriť chutnými pochúťkami. Pamlsky pre psov, mačky a kone sú chutným doplnkom ich jedálnička a skvelou odmenou pri tréningu a tréningu. Potrebujete produkty na starostlivosť o vášho domáceho maznáčika? Zaobstarajte si šampóny, ošetrujúcu kozmetiku, oleje a mlieka, s ktorými sa postaráte o krásny a zdravý vzhľad vášho psa, mačky či koňa .