Maltčina

 Krásny pes zameraný na ľudí s tajomným pôvodom

Maltezák je malé plemeno psa v skupine hračiek. Maltézsky pes, ktorý bol vyšľachtený pred storočiami ako spoločník európskych šľachticov, je v skutočnosti stredomorské plemeno psa napriek podobnosti s mnohými východnými plemenami hračiek.

iconKrajina pôvodu: Stredomorská panva
iconKlasifikácia FCI: Skupina 9, sekcia 1.1 Bišóniky #65
iconPovaha: učenlivý, láskavý, pohodový, inteligentný, živý, citlivý, nebojácny, milosrdný, hravý, aktívny, jemný
iconFarby: Biela
iconHmotnosť: Samec: 3-4 kg, Samica: 3-4 kg
iconVýška: Samec: 21-25 cm, Samica: 20-23 cm
iconStredná dĺžka života: od 12 do 15 rokov

MMaltézske šteniatka

Maltézsky plemeno je veľmi inteligentné. S dlhoročnými skúsenosťami ako spoločenský pes sa naučili, ako od ľudí dostať to, čo chcú. S ohľadom na to musíte byť v súlade s tréningom vášho malťanka. Títo psi môžu byť niekedy tvrdohlaví a odhodlaní, ale mali by dobre reagovať na akékoľvek pozitívne tréningové metódy vrátane chvály, pochúťok a náklonnosti. Maltezáci majú prirodzenú túžbu potešiť svojho majiteľa, preto by sa mali dôsledne naučiť základné povely pomerne rýchlo. Maltézske šteniatka môžu mať niekedy epizódy tvrdohlavosti, kedy nebudú počúvať príkazy. Na to, aby ste ich z toho dostali, by mali stačiť nejaké maškrty alebo chvála a náklonnosť. Majte na pamäti, že maltézske šteniatka môžu priberať pomerne rýchlo, preto si na výcvik vyberajte maškrty, ktoré sa dajú ľahko rozdeliť na menšie kúsky, rovnako ako Bravo z radu Husse. Ako malé psie plemeno sú maltézčania jediným spôsobom, ako sa brániť, sú zuby. Keď sú zahnaní do kúta alebo sú vystrašení (najmä s negatívnym zosilnením pri výcviku), môžu sa uchýliť k hryzeniu, preto sa odporúča trénovať vaše maltézske šteniatka len s pozitívnym posilňovaním. Kŕmte svoje maltézske šteňa diétou vyrobenou špeciálne pre malých psov - Valp Mini bude tou správnou voľbou.

Maltská výživa

Pre maltézskych psíkov sa odporúča dobre vyvážená a kvalitná strava, ktorá je vyvinutá špeciálne pre malých alebo hračkárskych psov. Vzhľadom na to, že toto plemeno psa je výlučne biele, je najlepšie zvoliť stravu so zníženým obsahom medi a beta-karoténu, ktoré v normálnych množstvách môžu viesť k odfarbeniu bielej srsti. Ocean Care Mini bude tou najlepšou voľbou pre maltézčanov, pretože je to suché krmivo pre psov vyrobené špeciálne pre malé plemená psov s bielou srsťou. Doplnený o prebiotiká a esenciálne mastné kyseliny Ocean Care Mini pomáha udržiavať zdravú kožu a srsť - ďalší bonus pre dlhosrstého maltézáčka.


Odporúčané pre dospelých Malťanov:

Husse Opus Farm | Bezlepkové granule pre psov s citlivým trávením a alergiami

Opus Farm obsahuje kuracie mäso a zemiaky a je vhodné aj pre psy s citlivým trávením, kožnými problémami a alergiami. Obsahuje suroviny najvyššej kvality. Bez farbív, konzervantov, lepkov a obilnín.
grain_free
Bez obilnín
mono_protein
Jediný zdroj živočíšnych bielkovin
Veľkosť plemena:
Bielkoviny: 38.0% (84% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Husse Opus Lynx | Bezlepkové granule pre dospelé mačky

Opus Lynx je bezobilninový recept inšpirovaný stravou divých rysov, bohatý na bielkoviny a tuky, s nízkym obsahom sacharidov. Granule obsahujú kuracie mäso, zemiaky a hrášok a sú vhodné aj pre mačky s citlivým tráviacim systémom.
grain_free
Bez obilnín
gluten_free
Bez lepku
Bielkoviny: 40.0% (90% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Podrobný popis maltčina

Maltezák je malý pes s kompaktným telom, ktoré je rovnako dlhé ako vysoké. Maltezák je pokrytý bielou, dlhou a hodvábnou jednosrsťou. Napriek svojmu názvu nemá toto plemeno psa overené spojenie s ostrovom Malta.

Genesis

Existuje len málo informácií o pôvode tohto plemena psov. Je pravdepodobné, že Malťania boli zavlečení na ostrov Malta Feničanmi, ktorí ovládli Stredozemné more pred Gréckom. Starí Gréci a Rimania boli fascinovaní Malťanmi. Pes sa objavil na amforách. Odkazy možno nájsť v starovekej gréckej aj rímskej literatúre. Aristoteles spomenul maltčinu okolo roku 370 pred Kristom. Mnoho prvých spisovateľov považovalo ostrov Melita za domov Malťanov, hoci v tom čase v histórii existovali dva ostrovy, ktoré niesli toto meno. Vzhľadom na viac zmienok v literatúre a poézii Malťanov pochádzajúcich z Melity na Sicílii, Mdiny, bývalého hlavného mesta Malty alebo jadranského ostrova Méléda, je ťažké určiť presné miesto pôvodu Malťanov. Medzi aristokratmi Rímskej ríše bolo toto plemeno psov považované za symbol statusu a módny prvok. Po páde Ríma čínski chovatelia chránili maltézanov pred vyhynutím počas celej doby temna v Európe, aby potom vrátili ušľachtilého maltézaka späť do Európy.

Vzhľad

Maltézsky psík má mierne zaoblené lebky, čierny gombíkový nos a hnedé oči s lemom tmavšej kože, čo dáva týmto psom ich výrazný vzhľad. Sú malé a kompaktné so zatočeným chvostom. Uši padajú a niekedy na nich môže byť dlhá srsť. Maltézsky psík má dlhú a hodvábnu srsť bez podsady, ktorá by mala byť čisto biela. Uši môžu mať niekedy bledú slonovinovú farbu, čo je úplne normálne. Stojí za zmienku, že maltezáci sa nevylievajú, takže toto plemeno je skvelou voľbou pre ľudí s alergiami na psov. Počas chladnejších mesiacov s menším množstvom slnečného žiarenia sa môže maltézsky čierny nos zmeniť na ružový alebo svetlohnedý. To, čo sa nazýva „zimný nos“, sa pri zvýšenom vystavení slnku vráti do normálnej čiernej. Niektorí majitelia maltézskych zvierat uprednostňujú skrátenie srsti svojho psa, len niekoľko centimetrov.

Správanie

Hoci sú maltézsky psíky malé, sú mimoriadne odvážne a dokážu byť úžasnými strážnymi psami. Zvyčajne sa považujú za hravých, príjemných a pokojných. Maltézčania reagujú na náklonnosť veľmi pozitívne, čo nie je prekvapujúce, ak vezmeme do úvahy ich históriu ako brušný pes aristokracie. Toto psie plemeno má obzvlášť dobré spôsoby a je skôr jemné - maltézsky psík sa nezapája do agresívnych aktivít. Sú to dosť aktívne a atletické plemeno, ktoré si užíva čas na hranie a aportovanie . Maltézsky psík sú robustné a ľahko udržia krok so psami, ktoré sú dvakrát väčšie. Keďže sú dosť aktívni, títo psi by mali vždy dostať svoj odporúčaný čas na hru, inak sa zvyčajne dobre sa správajúci maltézsky psík môže stať deštruktívnym. Na rozdiel od iných plemien hračiek sú maltézčania veľmi dobre trénovateľní.

Požiadavky

Maltezáci sú veľmi sústredení na ľudí a nebavia ich, keď sú dlhší čas sami. U psov tohto plemena sa môže vyskytnúť separačná úzkosť. S ich malou veľkosťou prichádza aj malý močový mechúr, takže domáci tréning môže byť výzvou. Maltézčania potrebujú veľa močiť a vy si to ľahko nevšimnete, čo vedie k vytvoreniu zlozvyku. Rovnako ako u mnohých iných malých plemien, aj maltezáci považujú zuby za svoju jedinú ochranu. Môžu sa uchýliť k hryzeniu, keď sú v strese alebo zastrašovaní. Toto plemeno môže mať niekedy tvrdohlavý pruh, najmä počas tréningu. Nikdy nezanedbávajte tréning so svojím malťanom a prísne dodržiavajte pravidlá domácnosti, ktoré si stanovíte.

Denná starostlivosť

Maltézsky psík so svojou dlhou a hodvábnou srsťou vyžaduje časté kefovanie, inak sa môže srsť zamotať a matovať. Okrem česania by sa maltezáci mali pravidelne kúpať s úpravou srsti, aby vyzerali čo najlepšie. Ich nechty rastú pomerne rýchlo, preto by sa mali často strihať. U maltézskych psíkov sa môže objaviť zafarbenie slzami – oblasť by ste mali pozorne sledovať a ak dôjde k nadmernému zafarbeniu, je potrebná návšteva veterinára. Je potrebné čistiť maltézske zuby - podávanie pamlskov, ktoré podporujú mechanické čistenie, pomôže pri ústnej hygiene vášho psa.

Perfektné produkty pre Malťanov:

74,00 €

Husse Opus Ocean 2 kg | Bezlepkové hypoalergénne granule pre aktívne psy s citlivým tráviacim systémom a intoleranciou na potraviny

Bohaté na živočíšne bielkoviny a tuky na podporu aktívneho životného štýlu Vášho psa

18,00 €

Tip

75,00 €

16,50 €

Mal váš maznáčik nejakú špeciálnu potrebu alebo stav netypický pre plemeno?

Urobte si prosím náš krátky kvíz a zistite, čo navrhujeme pre vášho domáceho maznáčika.

Husse šťastné domáce zvieratká!

 

Lola

Lola má teraz 4 a pol roka a sme veľmi radi, že sme objavili Husse, keď bola ešte mladé šteňa. Po vyskúšaní niekoľkých iných prémiových značiek trpela na problémy so žalúdkom, ale keď prešla na Husse, všetky príznaky zmizli.

Marely

Marely je Austrálsky ovčiak, ktorý mal od malička problémy s trávením, zle reagoval hlavne na kuracie mäso. Na odporúčanie veterinára sme skúsili Husse, najprv sme ich kontaktovali, výborný prístup už od začiatku - poradili, navrhli a dokonca nám dali zľavu ako štartovací balíček :-) a samozrejme priviezli až domov každú zásielku. Odvtedy sme už len u nich, Marley má teraz 3 roky a má skvelé trávenie, za čo som veľmi rád.  Ďakujem Husse!

Oceňuje nás

Pridajte sa k našej svorke!

Pracujte toľko hodín, koľko chcete, zarábajte si požadovaný príjem, pracujte vo svojej vlastnej oblasti.

Pracujte s nami

Husse - švédske krmivo pre psov, mačky a kone

Husse je švédsky výrobca krmiva pre psov, mačky a kone s viac ako 30-ročnými skúsenosťami na trhu. Hlavným cieľom Husse je podporovať zdravý životný štýl zvierat. Všetky krmivá, maškrty a doplnky Husse sú vyrobené len z tých najkvalitnejších, starostlivo vybraných surovín. Všetky produkty sú vyrábané podľa tradičných škandinávskych receptúr a výrobné linky sú pod neustálou veterinárnou kontrolou. Okrem kvality produktov Husse to znamená aj kvalitu služieb. Distribútori Husse sú dôkladne vyškolení vo výžive zvierat a radi vám pomôžu s výberom správnej stravy pre vášho psa, mačku alebo koňa. Produkty Husse nie sú dostupné v klasickej predajnej sieti – dodávame ich priamo z výroby k zákazníkovi, takže môžeme ponúknuť produkty najvyššej kvality za konkurenčné ceny. Jedlo Husse je možné vždy objednať s doručením od domu k domu.

Všetko potrebné pre vášho miláčika na jednom mieste

V ponuke Husse nájdete všetko, čo môže váš miláčik potrebovať. Naše suché krmivo pre psov a mačky je skvelým základom ich stravy - suché krmivo je správne vyvážené krmivo prispôsobené potrebám psov a mačiek rôznych veľkostí a v rôznych fázach života, teda šteniatka a mačiatka, dospelých a seniorov psov a mačiek . Máte psa alebo mačku so špeciálnymi výživovými potrebami? Postarali sme sa o špeciálne potreby zvierat s citlivým tráviacim systémom a potravinovými alergiami, po sterilizácii či kastrácii a domácich miláčikov so sklonom k nadváhe. Hľadáte hračky pre psov a mačky? Hračky Husse sú vyrobené z najkvalitnejších materiálov, sú odolné a poskytnú vášmu miláčikovi hodiny zábavy. Zdravú a prirodzenú stravu vášho psa, mačky či koňa môžete spestriť chutnými pochúťkami. Pamlsky pre psov, mačky a kone sú chutným doplnkom ich jedálnička a skvelou odmenou pri tréningu a tréningu. Potrebujete produkty na starostlivosť o vášho domáceho maznáčika? Zaobstarajte si šampóny, ošetrujúcu kozmetiku, oleje a mlieka, s ktorými sa postaráte o krásny a zdravý vzhľad vášho psa, mačky či koňa .