Pomeranian

Obľúbený u mnohých členov kráľovskej rodiny v celej histórii

Pomeranian je malé plemeno psa typu špic, pochádzajúce z väčšieho nemeckého špica. Toto plemeno bolo popularizované mnohými kráľovskými majiteľmi v celej histórii.

iconKrajina pôvodu: Poľsko a Nemecko (Pomoransko)
iconKlasifikácia FCI: Skupina 5 špicov a primitívnych psov, sekcia 4 Európsky špic #97e
iconPovaha: priateľský, hravý, ostražitý, živý, extrovertný
iconFarby: biela, čierna, oranžová, krémová
iconHmotnosť : samice: 1,4 až 3,2 kg, muži: 1,4 až 3,2 kg
iconVýška: sučka: 18-30 cm, samec: 18-30 cm
iconStredná dĺžka života: od 12 do 16 rokov

Šteniatka pomeranian

Hoci pomeraniani sú vo všeobecnosti priateľským psím plemenom, niekedy môžu byť agresívni voči iným psom alebo ľuďom. Toto ostražité plemeno psov si je dobre vedomé zmien v prostredí a často na ne šteká. Pomorania sú tiež trochu teritoriálne a môžu štekať na akýkoľvek vonkajší hluk. Z týchto dvoch spôsobov správania sa môže vyvinúť návyk na nadmerné štekanie, preto sa odporúča zamerať sa na ne počas výcviku šteniatok. Pomorania milujú byť stredobodom pozornosti, a preto by mali byť dobre vycvičení a riadne socializovaní. V opačnom prípade sa môžu stať dominantnými a tvrdohlavými. Mnohí majitelia pomeranianov neveria, že je potrebné získať rešpekt takého malého psa, ale Poms sa môže stať panovačným voči svojmu majiteľovi, keď vás nevidí ako vodcu svorky. Keďže plemeno pomeranian malého vzrastu má menšie močové mechúre, bude močiť častejšie ako ostatní psi. Výcvik na nočník Šteniatko pomeraniana si bude vyžadovať zvýšenú pozornosť. Pomorania sú dosť energické plemeno psov, takže strava s vyšším obsahom tukov a bielkovín zabezpečí správny vývoj a rast. Tu odporúčame Valp Mini z radu Husse.

Výživa pomeranianov

Pomorania majú tendenciu byť dosť energickí, a preto je pravdepodobné, že schudnú pomerne rýchlo, preto sa odporúča kŕmenie s vysokým obsahom tukov a bielkovín. Optimal Mini z radu Husse by mal spĺňať všetky stravovacie potreby tohto plemena. Staršie pomeraniany sú náchylné na zubný kaz a následnú stratu zubov, takže prechod na vlhké krmivo (najmä druh Pate z radu Husse) môže byť pre toto plemeno psov prospešný. U Pomoranov sa môžu vyvinúť rôzne kožné ochorenia, preto strava so správnou rovnováhou omega-3 a omega-6 mastných kyselín alebo doplnky s ich obsahom (ako Husse Laxolja) môžu tieto problémy do istej miery zmierniť.

Odporúčané pre dospelých pomeranianov:

Husse Opus Farm | Bezlepkové granule pre psov s citlivým trávením a alergiami

Opus Farm obsahuje kuracie mäso a zemiaky a je vhodné aj pre psy s citlivým trávením, kožnými problémami a alergiami. Obsahuje suroviny najvyššej kvality. Bez farbív, konzervantov, lepkov a obilnín.
grain_free
Bez obilnín
mono_protein
Jediný zdroj živočíšnych bielkovin
Veľkosť plemena:
Bielkoviny: 38.0% (84% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Husse Opus Lynx | Bezlepkové granule pre dospelé mačky

Opus Lynx je bezobilninový recept inšpirovaný stravou divých rysov, bohatý na bielkoviny a tuky, s nízkym obsahom sacharidov. Granule obsahujú kuracie mäso, zemiaky a hrášok a sú vhodné aj pre mačky s citlivým tráviacim systémom.
grain_free
Bez obilnín
gluten_free
Bez lepku
Bielkoviny: 40.0% (90% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Podrobný popis Pomeranian

Pomeranian je malé plemeno hračkárskeho psa z genetickej rodiny špicov. Predpokladá sa, že toto plemeno má jednu z najmenších priemerných veľkostí vrhu, pričom na vrh nie sú viac ako 3 šteniatka.

Genesis

Dnešnými pomeranskými predkami boli väčšie pracovné psy typu špic. Menšiu odrodu pôvodne priviezla do Anglicka v roku 1767 kráľovná Charlotte, neskôr ju spopularizovala kráľovná Viktória. Jej obzvlášť malý pomeranian s hmotnosťou okolo 5,4 kg rýchlo vytvoril dopyt po malých Poms, ktoré poznáme dnes. Počas vlády kráľovnej Viktórie sa veľkosť plemena pomeranian znížila o 50%. Medzi kráľovských vlastníkov Pomoranov v tomto období patrili: Francúzsky Napoleon I. a anglický kráľ Juraj IV. Dva Pomorania patrili medzi jediné tri psy, ktoré prežili potopenie RMS Titanic v roku 1912.

Vzhľad

Pomorania sú malé, kompaktné a robustné psy malých rozmerov s nadýchanou a štruktúrovanou dvojitou srsťou. Ich srsť tvorí charakteristický lem na krku. Výška pomeranianov v kohútiku je zvyčajne okolo 20–36 cm. Toto plemeno má chvost, ktorý je nadýchaný a vysoko nasadený na zadku. Majú to, čo je známe ako líščia tvár, čo je oficiálny typ, ktorý vyhovuje štandardu plemena. Pomorania majú malé trojuholníkové uši, ktoré stoja vzpriamene. Toto plemeno môže mať širokú škálu farieb vrátane bielej, čiernej, hnedej, červenej, oranžovej, krémovej, modrej, sobolej a akejkoľvek kombinácie týchto farieb.

Správanie

Pomorania sú priateľské a živé plemená psov. Milujú všetku pozornosť, ktorú môžu získať. Toto plemeno je náchylné na nudu a úzkosť z odlúčenia, čo môže viesť k nežiaducemu správaniu, ak nie je dobre vycvičené. Psovi by ste mali poskytnúť dostatok podnetov v podobe hračiek vždy, keď nie ste nablízku, aby ste sa s ním mohli hrať. Pomorania môžu prejavovať určitú agresiu voči iným psom a ľuďom a môžu byť trochu teritoriálne. Na tréning však reagujú dobre a mnohé z nedostatkov plemena sa s ním dajú skrotiť.

Požiadavky

Pomoranov by nikdy nemali nechávať osamote príliš dlho, pretože môžu trpieť úzkosťou z odlúčenia. Toto plemeno psa je dosť aktívne, ale nevyžaduje rozsiahle cvičenie. 20 až 30 minút chôdze by malo stačiť. Pri hustej srsti pomeraniana je dôležité zabrániť prehriatiu. Počas letných mesiacov sa snažte zostať mimo priameho slnečného žiarenia a uistite sa, že váš pes pije veľa vody predtým, než sa vydáte na prechádzku.

Denná starostlivosť

So svojou hustou, dvojitou srsťou potrebujú pomeraniani každodennú starostlivosť, aby si udržali srsť v dobrom stave. Okrem toho by sa srsť tohto plemena mala upravovať každé 1 až 2 mesiace. Počas sezóny vypadávania sa kabáty môžu ľahko zamotať, preto kefujte opatrne. Tu môžu poslúžiť niektoré prípravky na rozčesávanie domácich zvierat, napr. Husse Pet Care Spray, ktorý výrazne uľahčuje úpravu zamotanej srsti. Pomorania by si mali pravidelne čistiť oči a zuby, ako aj uši kontrolovať každých 6 týždňov. Pre toto plemeno sa odporúčajú mesačné kúpele. Pred kúpaním vždy nezabudnite vyčesať Pomeranian.

Perfektné produkty pre Pomeranian:

74,00 €

Husse Opus Ocean 2 kg | Bezlepkové hypoalergénne granule pre aktívne psy s citlivým tráviacim systémom a intoleranciou na potraviny

Bohaté na živočíšne bielkoviny a tuky na podporu aktívneho životného štýlu Vášho psa

18,00 €

Tip

75,00 €

16,50 €

Mal váš maznáčik nejakú špeciálnu potrebu alebo stav netypický pre plemeno?

Urobte si prosím náš krátky kvíz a zistite, čo navrhujeme pre vášho domáceho maznáčika.

Husse šťastné domáce zvieratká!

 

Lola

Lola má teraz 4 a pol roka a sme veľmi radi, že sme objavili Husse, keď bola ešte mladé šteňa. Po vyskúšaní niekoľkých iných prémiových značiek trpela na problémy so žalúdkom, ale keď prešla na Husse, všetky príznaky zmizli.

Marely

Marely je Austrálsky ovčiak, ktorý mal od malička problémy s trávením, zle reagoval hlavne na kuracie mäso. Na odporúčanie veterinára sme skúsili Husse, najprv sme ich kontaktovali, výborný prístup už od začiatku - poradili, navrhli a dokonca nám dali zľavu ako štartovací balíček :-) a samozrejme priviezli až domov každú zásielku. Odvtedy sme už len u nich, Marley má teraz 3 roky a má skvelé trávenie, za čo som veľmi rád.  Ďakujem Husse!

Oceňuje nás

Pridajte sa k našej svorke!

Pracujte toľko hodín, koľko chcete, zarábajte si požadovaný príjem, pracujte vo svojej vlastnej oblasti.

Pracujte s nami

Husse - švédske krmivo pre psov, mačky a kone

Husse je švédsky výrobca krmiva pre psov, mačky a kone s viac ako 30-ročnými skúsenosťami na trhu. Hlavným cieľom Husse je podporovať zdravý životný štýl zvierat. Všetky krmivá, maškrty a doplnky Husse sú vyrobené len z tých najkvalitnejších, starostlivo vybraných surovín. Všetky produkty sú vyrábané podľa tradičných škandinávskych receptúr a výrobné linky sú pod neustálou veterinárnou kontrolou. Okrem kvality produktov Husse to znamená aj kvalitu služieb. Distribútori Husse sú dôkladne vyškolení vo výžive zvierat a radi vám pomôžu s výberom správnej stravy pre vášho psa, mačku alebo koňa. Produkty Husse nie sú dostupné v klasickej predajnej sieti – dodávame ich priamo z výroby k zákazníkovi, takže môžeme ponúknuť produkty najvyššej kvality za konkurenčné ceny. Jedlo Husse je možné vždy objednať s doručením od domu k domu.

Všetko potrebné pre vášho miláčika na jednom mieste

V ponuke Husse nájdete všetko, čo môže váš miláčik potrebovať. Naše suché krmivo pre psov a mačky je skvelým základom ich stravy - suché krmivo je správne vyvážené krmivo prispôsobené potrebám psov a mačiek rôznych veľkostí a v rôznych fázach života, teda šteniatka a mačiatka, dospelých a seniorov psov a mačiek . Máte psa alebo mačku so špeciálnymi výživovými potrebami? Postarali sme sa o špeciálne potreby zvierat s citlivým tráviacim systémom a potravinovými alergiami, po sterilizácii či kastrácii a domácich miláčikov so sklonom k nadváhe. Hľadáte hračky pre psov a mačky? Hračky Husse sú vyrobené z najkvalitnejších materiálov, sú odolné a poskytnú vášmu miláčikovi hodiny zábavy. Zdravú a prirodzenú stravu vášho psa, mačky či koňa môžete spestriť chutnými pochúťkami. Pamlsky pre psov, mačky a kone sú chutným doplnkom ich jedálnička a skvelou odmenou pri tréningu a tréningu. Potrebujete produkty na starostlivosť o vášho domáceho maznáčika? Zaobstarajte si šampóny, ošetrujúcu kozmetiku, oleje a mlieka, s ktorými sa postaráte o krásny a zdravý vzhľad vášho psa, mačky či koňa .