Francúzsky buldoček

Obrovský fanúšik zábavy a skvelý mestský pes

Francúzsky buldog je malé, ale svalnaté plemeno psa, ktoré pripomína anglického buldoga okrem veľkosti tela a veľkých vztýčených „netopierích uší“. Francúzsky buldoček je jedným z najobľúbenejších malých plemien psov a je z neho skvelý pes, bez ohľadu na to, či žijete na vidieku alebo v centre mesta.

iconKrajina pôvodu: Anglicko, Francúzsko
iconKlasifikácia FCI: Skupina 9, sekcia 11 malých molosských psov
iconTemperament: láskavý, pohodový, živý , spoločenský, horlivý, ostražitý, trpezlivý, bystrý, hravý, atletický
iconFarby: plavá, žíhaná, biela, svetlohnedá, žíhaná a biela
iconHmotnosť: Samec: 9 – 13 kg , Samica: 8 – 12 kg
iconVýška: Samec: 28 – 30 cm, Samica: 28 – 30 cm
iconPredpokladaná dĺžka života: od 10 do 14 rokov

Šteniatka francúzskeho buldočka

Napriek svojej celkovej vyrovnanosti môžu francúzski buldogi potrebovať poriadnu dávku tréningu, aby sa z nich stali skvelí spoločníci. U tohto plemena je potrebná skorá socializácia na podporu dobrého správania v dospelosti. Hoci francúzski buldogi môžu byť trochu tvrdohlaví, v srdci sú pre ľudí potešením, takže výcvik vášho šteniatka francúzskeho buldoga by nemal byť príliš veľkou výzvou. V tréningovom procese môže pomôcť výber správnej motivácie, napríklad chutné maškrty ako Agility alebo Bravo z radu Husse. Keďže obezita je medzi psami tohto plemena pomerne populárna, mali by ste dávať maškrty s mierou a kŕmiť svojho psa vyváženou a zdravou stravou vyvinutou špeciálne pre šteňatá malých plemien psov. Valp Mini od Husse sa odporúča pre šteniatka francúzskeho buldočka.


Výživa francúzskeho buldočka

Francúzske buldogy majú sklony k obezite, preto je nevyhnutné sledovať ich kalorický príjem, ako aj hmotnosť. Kŕmenie vášho psa stravou pozostávajúcou z krmiva vyrobeného špeciálne pre jeho veľkosť a vek pomôže udržať vášho psa v dobrej kondícii. Optimal Mini z radu Husse je suché krmivo pre psov malých plemien vytvorené špeciálne tak, aby uspokojilo všetky diétne potreby vášho francúzskeho buldočka. Keďže francúzski buldogi sú náchylní na obezitu, ak váš pes začne priberať pomerne rýchlo, zvážte prechod na Prima Plus pre ľahšiu reguláciu hmotnosti. Keďže u psov tohto plemena sa vyskytuje brachycefalický obštrukčný syndróm dýchacích ciest, je dôležité počas teplejších mesiacov (najmä v horúcom počasí) dopĺňať elektrolyty. Keďže toto plemeno môže byť náchylné na rad chorôb a porúch ovplyvňujúcich stav kostí a kĺbov, suplementácia glukozamínom a chondroitínom sa môže ukázať ako prospešná, najmä u dospelých alebo starších francúzskych buldočkov. Artro Plus z radu Husse je skvelým doplnkom, pre vašich starších psov by ste mali zvážiť prechod na stravu Senior z radu Husse. Vždy nezabudnite zaviesť novú diétu s prechodným obdobím, aby ste predišli prípadným problémom s trávením.

Odporúčané pre dospelých francúzskych buldočkov:

Husse Opus Farm | Bezlepkové granule pre psov s citlivým trávením a alergiami

Opus Farm obsahuje kuracie mäso a zemiaky a je vhodné aj pre psy s citlivým trávením, kožnými problémami a alergiami. Obsahuje suroviny najvyššej kvality. Bez farbív, konzervantov, lepkov a obilnín.
grain_free
Bez obilnín
mono_protein
Jediný zdroj živočíšnych bielkovin
Veľkosť plemena:
Bielkoviny: 38.0% (84% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Husse Opus Lynx | Bezlepkové granule pre dospelé mačky

Opus Lynx je bezobilninový recept inšpirovaný stravou divých rysov, bohatý na bielkoviny a tuky, s nízkym obsahom sacharidov. Granule obsahujú kuracie mäso, zemiaky a hrášok a sú vhodné aj pre mačky s citlivým tráviacim systémom.
grain_free
Bez obilnín
gluten_free
Bez lepku
Bielkoviny: 40.0% (90% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Podrobný popis francúzskeho buldočka

Francúzsky buldoček sa z väčšej časti podobá anglickému buldogovi – obe plemená sú pomerne svalnaté, majú krátke papule, vráskavú tvár a krátku hladkú srsť. Francúzsky buldoček je však menší a má veľké uši podobné netopierom, ktoré sa považujú za charakteristický znak tohto plemena.

Genesis

Anglické buldogy vo veľkosti hračky si v polovici 19. storočia získali obľubu medzi obyvateľmi mnohých anglických miest. Buldog vo veľkosti hračky sa stal akýmsi maskotom pre čipkárky v Nottinghame. S mnohými remeselníkmi z čipkárskeho priemyslu, ktorí sa presťahovali do severného Francúzska, boli do Francúzska privezené malé buldogy. Títo malí psi sa rýchlo stali obľúbenými na francúzskom vidieku, kde sa usadili čipkári. Počas niekoľkých nasledujúcich desaťročí vo Francúzsku boli hračkárske buldogy skrížené s mnohými inými plemenami (v záznamoch sa spomínajú teriéry a mopslíky). V tomto procese plemeno vyvinulo slávne netopierie uši a dostalo názov Bouledogue Français. Akonáhle toto plemeno objavili obyvatelia Paríža, francúzski buldogi získali svoju povesť vynikajúceho mestského psa. Koncom 19. storočia sa popularita plemena rozšírila po Európe a Amerike. Na začiatku 20. storočia boli netopiere uši francúzskych buldogov považované za správny typ plemena nadšencami amerického francúzskeho buldočka.

Vzhľad

Francúzske buldogy by mali mať malú veľkosť, ale mali by byť svalnaté a kompaktné. Hlava francúzskeho buldočka by mala byť štvorcového tvaru a veľká s ich slávnymi netopierími ušami. So svojimi krátkymi náhubkami sú títo psi známi ako plemeno s plochou tvárou. Oči by mali byť tmavé, takmer čierne. Toto plemeno psa má krátku, jednovrstvovú srsť, ktorá vyzerá jemne a hladko. Francúzske buldogy majú niekoľko rôznych farieb srsti, najčastejšie žíhaná, potom plavá, pričom strakaté sú menej časté ako ostatné farby. Francúzske buldogy v mnohých aspektoch pripomínajú väčšie anglické buldogy, z ktorých boli vyšľachtené. Rovnako ako ich väčší bratranec, francúzski buldogi majú vráskavé tváre so zvrašteným obočím, ktoré im dáva takmer ľudský rozsah výrazov tváre. Keďže francúzski buldogi majú tendenciu sedieť s roztiahnutými zadnými nohami, dostali prezývku „žabí pes“.

Správanie

Toto plemeno je obrovským milovníkom zábavy a skvelým spoločníkom. Francúzske buldogy milujú všetku starostlivosť a pozornosť, ktorú môžu dostať od svojich ľudí, až do bodu, keď keď sú dlhší čas sami, môže sa u nich vyvinúť úzkosť z odlúčenia. To môže následne viesť k tomu, že váš pokojný a dobre vychovaný francúzsky buldog sa stane deštruktívnym a všetok domáci výcvik vyjde nazmar. Psy tohto plemena zriedka štekajú a majú tendenciu dobre vychádzať s inými psami alebo zvieratami. Francúzski buldogi sú láskaví, orientovaní na ľudí a hoci sú väčšinou príjemní, zistíte, že niekedy majú tvrdohlavé rysy.

Požiadavky

U tohto konkrétneho plemena psov existujú určité zdravotné problémy, ktorým sa dá ľahko vyhnúť správnou a pravidelnou starostlivosťou. Francúzski buldogi ako zástupca psov s plochou tvárou nevyžadujú veľké množstvo aktivity. Rýchla chôdza by mala byť viac než dostatočná na to, aby splnila ich cvičebné potreby. Francúzske buldogy sú známe tým, že majú problémy s dýchaním a problémy s reguláciou telesnej teploty. Počas horúceho počasia by ste mali sledovať teplotu svojho psa a pokiaľ možno držať francúzskeho buldoga v klimatizovanej miestnosti. Vďaka svojej stavbe tela, kde je predná časť oveľa ťažšia ako ich chrbát, nie sú francúzske buldogy dobrými plavcami, a preto by sa mali držať ďalej od väčších vodných plôch a nikdy ich nenechávať bez dozoru pri kúpaní alebo v blízkosti bazénov, riek, rybníkov atď.

Denná starostlivosť

Krátka srsť lína minimálne, preto by malo postačovať týždenné kefovanie vášho francúzskeho buldočka. Musíte pamätať na čistenie medzi záhybmi kože na tvári vášho psa, pretože zanedbanie hygieny môže spôsobiť podráždenie kože a infekcie. Toto plemeno psa vyžaduje len občasné kúpanie. Keďže francúzski buldogi sú náchylní na obezitu, odporúča sa každodenné váženie. Pravidelne strihajte nechty svojho psa, ako keby ich držal príliš dlho, mohlo by to spôsobiť bolesť v labkách.

Perfektné produkty pre francúzskeho buldočka:

74,00 €

Husse Opus Ocean 2 kg | Bezlepkové hypoalergénne granule pre aktívne psy s citlivým tráviacim systémom a intoleranciou na potraviny

Bohaté na živočíšne bielkoviny a tuky na podporu aktívneho životného štýlu Vášho psa

18,00 €

Tip

75,00 €

16,50 €

Mal váš maznáčik nejakú špeciálnu potrebu alebo stav netypický pre plemeno?

Urobte si prosím náš krátky kvíz a zistite, čo navrhujeme pre vášho domáceho maznáčika.

Husse šťastné domáce zvieratká!

 

Lola

Lola má teraz 4 a pol roka a sme veľmi radi, že sme objavili Husse, keď bola ešte mladé šteňa. Po vyskúšaní niekoľkých iných prémiových značiek trpela na problémy so žalúdkom, ale keď prešla na Husse, všetky príznaky zmizli.

Marely

Marely je Austrálsky ovčiak, ktorý mal od malička problémy s trávením, zle reagoval hlavne na kuracie mäso. Na odporúčanie veterinára sme skúsili Husse, najprv sme ich kontaktovali, výborný prístup už od začiatku - poradili, navrhli a dokonca nám dali zľavu ako štartovací balíček :-) a samozrejme priviezli až domov každú zásielku. Odvtedy sme už len u nich, Marley má teraz 3 roky a má skvelé trávenie, za čo som veľmi rád.  Ďakujem Husse!

Oceňuje nás

Pridajte sa k našej svorke!

Pracujte toľko hodín, koľko chcete, zarábajte si požadovaný príjem, pracujte vo svojej vlastnej oblasti.

Pracujte s nami

Husse - švédske krmivo pre psov, mačky a kone

Husse je švédsky výrobca krmiva pre psov, mačky a kone s viac ako 30-ročnými skúsenosťami na trhu. Hlavným cieľom Husse je podporovať zdravý životný štýl zvierat. Všetky krmivá, maškrty a doplnky Husse sú vyrobené len z tých najkvalitnejších, starostlivo vybraných surovín. Všetky produkty sú vyrábané podľa tradičných škandinávskych receptúr a výrobné linky sú pod neustálou veterinárnou kontrolou. Okrem kvality produktov Husse to znamená aj kvalitu služieb. Distribútori Husse sú dôkladne vyškolení vo výžive zvierat a radi vám pomôžu s výberom správnej stravy pre vášho psa, mačku alebo koňa. Produkty Husse nie sú dostupné v klasickej predajnej sieti – dodávame ich priamo z výroby k zákazníkovi, takže môžeme ponúknuť produkty najvyššej kvality za konkurenčné ceny. Jedlo Husse je možné vždy objednať s doručením od domu k domu.

Všetko potrebné pre vášho miláčika na jednom mieste

V ponuke Husse nájdete všetko, čo môže váš miláčik potrebovať. Naše suché krmivo pre psov a mačky je skvelým základom ich stravy - suché krmivo je správne vyvážené krmivo prispôsobené potrebám psov a mačiek rôznych veľkostí a v rôznych fázach života, teda šteniatka a mačiatka, dospelých a seniorov psov a mačiek . Máte psa alebo mačku so špeciálnymi výživovými potrebami? Postarali sme sa o špeciálne potreby zvierat s citlivým tráviacim systémom a potravinovými alergiami, po sterilizácii či kastrácii a domácich miláčikov so sklonom k nadváhe. Hľadáte hračky pre psov a mačky? Hračky Husse sú vyrobené z najkvalitnejších materiálov, sú odolné a poskytnú vášmu miláčikovi hodiny zábavy. Zdravú a prirodzenú stravu vášho psa, mačky či koňa môžete spestriť chutnými pochúťkami. Pamlsky pre psov, mačky a kone sú chutným doplnkom ich jedálnička a skvelou odmenou pri tréningu a tréningu. Potrebujete produkty na starostlivosť o vášho domáceho maznáčika? Zaobstarajte si šampóny, ošetrujúcu kozmetiku, oleje a mlieka, s ktorými sa postaráte o krásny a zdravý vzhľad vášho psa, mačky či koňa .