Cane corso

Ohromujúci strážny pes, vyžaduje veľa pozornosti

Cane corso je talianske plemeno strážnych psov typu mastif. Psy tohto plemena zvyčajne pracujú ako strážny alebo stopovací pes.

iconKrajina pôvodu: Taliansko
iconKlasifikácia FCI: Skupina II, sekcia 2.1, mollosian
iconPovaha: zdystansowany, zrównoważony, cichy, opanowany, posłuszny
iconFarba: čierna, šedá
iconHmotnosť: Muži: 45–50 kg, samice: 40–45 kg
iconVýška: Muž: 62–70 cm, Žena: 58–66 cm
iconLife expectancy: from 10 to 12 years

Šteniatka Cane Corso

Cane corso je inteligentný pes, ktorý rád pracuje s ľuďmi, no niekedy vie byť aj trochu tvrdohlavý. Šteniatka Cane corso zvyčajne rýchlo prijímajú príkazy a triky, ak v nich vidia zmysel. Pri tréningu so šteniatkom cane corso buďte dôslední a prísni, ale nie drsní. Šteniatka tohto plemena najlepšie reagujú na zábavné a príjemné tréningy, ktoré sú plné odmien a hier počas prestávok. Keď si vaše šteňa spojí tréning so zábavou, výsledky uvidíte oveľa rýchlejšie. Šteniatka Cane corso vyžadujú socializáciu už v ranom veku, čo neskôr výrazne zlepší jeho správanie. Šteniatka Cane corso by sa nikdy nemali tlačiť na svoje fyzické hranice. Príliš intenzívne cvičenie môže spôsobiť stres na kĺby vašich šteniatok a viesť k trvalému poškodeniu. Kĺby svojho šteniatka podporíte dobrou stravou - Valp Maxi je suché krmivo pre šteniatka vyslovene vyrobené pre veľké a obrie plemená psov. Pridaný glukosamín a chondroitín zabezpečia zdravé kĺby a pevné kosti.

Výživa Cane Corso

Ako masívny pes môže mať cane corso problémy s kĺbmi a kosťami. U veľkých a obrích plemien psov je potrebné doplniť ich stravu o glukozamín a chondroitín, ktoré podporia stav osteoartikulárneho systému vášho psa. Vyberte si stravu vyrobenú s ohľadom na veľké a obrie plemená psov, pretože receptúry poskytnú vášmu šteňaťu živiny potrebné pre jeho zdravie. Tieto receptúry zabezpečia vášmu psovi dostatok kalórií, vitamínov a všetkých minerálov. S cane corso je udržiavanie zdravej hmotnosti kľúčom k celkovej pohode vášho psa. Nadváha môže spôsobiť dodatočný stres na kĺby vášho psa, čo môže viesť k vážnym problémom alebo poškodeniu. Neprekrmujte svojho psa a zabezpečte mu dostatok pohybovej aktivity počas celého dňa. Cane corso je plemeno psov, ktoré je trochu náchylné na dilatáciu žalúdka - volvulus - pomalá miska na kŕmenie môže výrazne znížiť pravdepodobnosť krútenia žalúdka.

Odporúčané pre dospelých Cane Corso:

Husse Sensitive Digest Giant 12.5 kg | Hypoalergénne granule s jahňacím mäsom a ryžou pre veľké plemená s citlivým trávením

Digest Giant je bezlepkový produkt s obmedzenými zdrojmi živočíšnej bielkoviny, vhodný pre psov trpiacich alergiami a/alebo citlivými tráviacimi systémami. Obsahuje glukozamín na podporu zdravia kĺbov a má prispôsobenú veľkosť granúl pre čelisti veľkých a obrovských plemien
hypo_allergenic
Hypoalergénne
mobility
Pohyblivosť
Veľkosť plemena: Veľké plemená psov
Bielkoviny: 24.0% (73.5% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 14.0%
Skontrolovať to

Podrobný popis Cane corso

Cane corso je výborný strážny pes. Vždy rád pomôže, verný svojmu majiteľovi. Sú skvelým rodinným psom a zvyčajne dobre vychádzajú s deťmi. Vyžadujú skorú socializáciu, ktorá im môže pomôcť vybudovať si dobré vzťahy s inými zvieratami.

Pôvod

Plemeno Cane corso je pravdepodobne potomkom psov, ktorí sprevádzali Rimanov pri ich výbojoch. V dávnych dobách existovali dva typy psov molosského typu - kedysi ťažšie, používané vo vojnách a súbojoch, a ľahšie psy, používané hlavne ako pastierske psy. Predpokladá sa, že Cane corso súvisí s tým druhým. Mnoho zmienok o tomto plemene psov možno nájsť v umení renesancie. Cane corso bolo roky veľmi populárne v Taliansku. Po vojne sa populácia plemena výrazne znížila a šľachtiteľský program sa obnovil až v 80. rokoch 20. storočia. Antonio Morsiani sformuloval štandard plemena v roku 1987. FCI oficiálne uznala plemeno v roku 1996.

Vzhľad

Cane corso sa javí ako atleticky stavané psy. Títo psi sú svalnaté, so silnými nohami a širokým krkom. Majú krátku, ale hustú srsť, ktorá dokonale prilieha ku koži, preto si nevyžaduje náročnú starostlivosť. Cane corso má hranatú hlavu a papuľu s typickými muškami pre psov molosského typu. Uši trojuholníkového tvaru visia na boku širokej hlavy. Cane corso môže mať širokú škálu farieb srsti, od čiernej, grafitovej, tmavosivej až po krémovú. Psy tohto plemena majú zvyčajne čierne označenie na papuli.

Správanie

Toto plemeno psov sa môže silne pripútať k svojim majiteľom. Cane corso sú veľmi teplé ku všetkým členom domácnosti. Milujú čas strávený so svojimi opatrovateľmi a môžu svojich majiteľov sprevádzať pri mnohých úlohách a činnostiach okolo domu. Cane corso sú zvyčajne unavení voči cudzím ľuďom a môžu sa snažiť strážiť svojich majiteľov, ak majú pocit, že niekto predstavuje hrozbu. Psy tohto plemena nie sú zvyčajne agresívne, ale nemali by byť provokované - môžu sa stať nepriateľskými. Včasná socializácia psov cane corso výrazne zlepšuje ich správanie voči iným zvieratám.

Požiadavky

Psy Cane corso milujú spoločnosť ľudí a vyžadujú veľa pozornosti a času. Cane corso môže byť trochu náročné plemeno na výcvik - títo psi potrebujú dôsledného učiteľa a skorú socializáciu.

Denná starostlivosť

Krátka srsť cane corso je nenáročná na starostlivosť. Svojho psa môžete kefovať raz týždenne, ale počas obdobia línania možno budete musieť prejsť na každodenné čistenie. Na srsti Cane corso sa nečistoty nezbierajú ľahko, takže po prechádzke alebo hre vonku možno budete musieť psa utrieť uterákom alebo gumenou rukavicou. Na osvieženie srsti vášho psa môžete z času na čas použiť suchý šampón. Najlepšie je kúpať psa cane corso, keď sa obzvlášť zašpiní od páchnuceho. Postarajte sa o nechty svojho psa a ak sú príliš dlhé, ostrihajte ich. Ak psovi vyschnú labky, môžete použiť hydratačný balzam. Vždy nezabudnite pravidelne kontrolovať uši a oči vášho psa.

Perfektné produkty pre Cane Corso:

74,00 €

Husse Opus Ocean 2 kg | Bezlepkové hypoalergénne granule pre aktívne psy s citlivým tráviacim systémom a intoleranciou na potraviny

Bohaté na živočíšne bielkoviny a tuky na podporu aktívneho životného štýlu Vášho psa

18,00 €

Tip

75,00 €

16,50 €

Mal váš maznáčik nejakú špeciálnu potrebu alebo stav netypický pre plemeno?

Urobte si prosím náš krátky kvíz a zistite, čo navrhujeme pre vášho domáceho maznáčika.

Husse šťastné domáce zvieratká!

 

Lola

Lola má teraz 4 a pol roka a sme veľmi radi, že sme objavili Husse, keď bola ešte mladé šteňa. Po vyskúšaní niekoľkých iných prémiových značiek trpela na problémy so žalúdkom, ale keď prešla na Husse, všetky príznaky zmizli.

Marely

Marely je Austrálsky ovčiak, ktorý mal od malička problémy s trávením, zle reagoval hlavne na kuracie mäso. Na odporúčanie veterinára sme skúsili Husse, najprv sme ich kontaktovali, výborný prístup už od začiatku - poradili, navrhli a dokonca nám dali zľavu ako štartovací balíček :-) a samozrejme priviezli až domov každú zásielku. Odvtedy sme už len u nich, Marley má teraz 3 roky a má skvelé trávenie, za čo som veľmi rád.  Ďakujem Husse!

Oceňuje nás

Pridajte sa k našej svorke!

Pracujte toľko hodín, koľko chcete, zarábajte si požadovaný príjem, pracujte vo svojej vlastnej oblasti.

Pracujte s nami

Husse - švédske krmivo pre psov, mačky a kone

Husse je švédsky výrobca krmiva pre psov, mačky a kone s viac ako 30-ročnými skúsenosťami na trhu. Hlavným cieľom Husse je podporovať zdravý životný štýl zvierat. Všetky krmivá, maškrty a doplnky Husse sú vyrobené len z tých najkvalitnejších, starostlivo vybraných surovín. Všetky produkty sú vyrábané podľa tradičných škandinávskych receptúr a výrobné linky sú pod neustálou veterinárnou kontrolou. Okrem kvality produktov Husse to znamená aj kvalitu služieb. Distribútori Husse sú dôkladne vyškolení vo výžive zvierat a radi vám pomôžu s výberom správnej stravy pre vášho psa, mačku alebo koňa. Produkty Husse nie sú dostupné v klasickej predajnej sieti – dodávame ich priamo z výroby k zákazníkovi, takže môžeme ponúknuť produkty najvyššej kvality za konkurenčné ceny. Jedlo Husse je možné vždy objednať s doručením od domu k domu.

Všetko potrebné pre vášho miláčika na jednom mieste

V ponuke Husse nájdete všetko, čo môže váš miláčik potrebovať. Naše suché krmivo pre psov a mačky je skvelým základom ich stravy - suché krmivo je správne vyvážené krmivo prispôsobené potrebám psov a mačiek rôznych veľkostí a v rôznych fázach života, teda šteniatka a mačiatka, dospelých a seniorov psov a mačiek . Máte psa alebo mačku so špeciálnymi výživovými potrebami? Postarali sme sa o špeciálne potreby zvierat s citlivým tráviacim systémom a potravinovými alergiami, po sterilizácii či kastrácii a domácich miláčikov so sklonom k nadváhe. Hľadáte hračky pre psov a mačky? Hračky Husse sú vyrobené z najkvalitnejších materiálov, sú odolné a poskytnú vášmu miláčikovi hodiny zábavy. Zdravú a prirodzenú stravu vášho psa, mačky či koňa môžete spestriť chutnými pochúťkami. Pamlsky pre psov, mačky a kone sú chutným doplnkom ich jedálnička a skvelou odmenou pri tréningu a tréningu. Potrebujete produkty na starostlivosť o vášho domáceho maznáčika? Zaobstarajte si šampóny, ošetrujúcu kozmetiku, oleje a mlieka, s ktorými sa postaráte o krásny a zdravý vzhľad vášho psa, mačky či koňa .