Prečo sterilizované mačky priberajú? Najlepšie krmivo pre kastrované alebo kastrované mačky

SterilizovanéPreťaženie

Sterilizácia a kastrácia mačiek môže spôsobiť vážne zmeny v ich hormonálnej rovnováhe. Predpokladá sa, že kastrované a kastrované mačky majú 3 až 4-krát vyššiu pravdepodobnosť priberania ako mačky s aktívnym reprodukčným systémom. Zmeny v hormonálnej rovnováhe nie sú jediným dôvodom, prečo sa vykastrované mačky stanú nadváhou alebo obezitou.

Prečo sterilizované a kastrované mačky priberajú?

Energetická potreba mačiek po sterilizácii alebo kastrácii výrazne klesá. Kalorická spotreba pre kastrované a kastrované mačky by mala byť asi o 30% nižšia ako pri predchádzajúcej diéte. Výber správnej stravy uľahčí sledovanie hmotnosti mačky. Medzi samicami a samcami sa verí, že kastrovaní samci sú najviac náchylní na priberanie. Apetít vášho mačacieho kamaráta môže ovplyvniť veľa faktorov, vrátane vzťahu medzi mačkou a majiteľom. Predpokladá sa, že mačky, ktoré sú veľmi blízko svojim majiteľom, majú väčšiu pravdepodobnosť priberania. 

Zmeňte stravovacie návyky

Prestaňte kŕmiť mačku ad libitum. Je oveľa ťažšie kontrolovať príjem potravy, keď má vaša mačka neobmedzený prístup. Začnite kŕmiť mačku podľa plánu a neprekrmujte. Venujte pozornosť tomu, koľko občerstvenia dávate svojej mačke počas dňa. Občerstvenie a maškrty musia byť zahrnuté v dennej spotrebe energie vašej mačky. Týmto spôsobom budete môcť ľahko kontrolovať hmotnosť vášho domáceho maznáčika. Pamätajte, že občerstvenie by nikdy nemalo pridať viac ako 20 % dodatočnej energie dodanej počas dňa.

Vyberte si správnu diétu

Nielen kontrola porcií, ale aj pravidelné kŕmenie sú dôležitými prvkami na udržanie vašej sterilizovanej a kastrovanej mačky v dobrej fyzickej kondícii. Výber správnej stravy pre vašu mačku je rovnako dôležitý ako dodržiavanie správneho množstva jedla. Najlepšie krmivá pre kastrované a kastrované mačky by mali mať nízky obsah tuku a vysoký obsah vlákniny, ktoré pomáhajú udržať vašu mačku sýtú na dlhšie. Zloženie obohatené o l-karnitín môže pomôcť urýchliť proces spaľovania tukov. Nezabudnite skontrolovať zoznam zložiek na mačkách pre vašu mačku. Vyberte si občerstvenie s prírodnými a jednoduchými prísadami, najlepšie so zníženým množstvom tuku.

Odporúčané pre sterilizované mačky:

Husse Exclusive Lyster Care | Granule pre aktívne mačky s citlivou kožou

Exclusive Lyster Care je receptúra s vysokým obsahom energie pre mačky s citlivou kožou a vyššími energetickými potrebami. Najkvalitnejšie ingrediencie pre Vašu mačku.
healthy_shiny_coat
Zdravá a lesklá srsť
energy_plus
Vyššia potreba energie
Bielkoviny: 32.0%
Obsah tuku: 21.0%
Skontrolovať to

Husse Exclusive Urinary | Vyvážené granule formulované na podporu močového systému u dospelých mačiek

Exclusive Urinary sú kompletné superprémiové granule pre dospelé mačky s problémom močového ústrojenstva. Špeciálne zloženie krmiva znižuje pH moču. Vďaka nízkemu obsahu horčíka, vápnika, fosforu a pridaným brusinkám pomáha krmivo udržiavať moč mačiek zdravú.
ph_low
Nízke pH
mg_low
Nízky obsah horčíku
Bielkoviny: 26.0%
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Nezabúdajte na fyzickú aktivitu

Fyzická aktivita môže byť veľmi nápomocná pri udržiavaní vašej mačky v dobrej kondícii. Každý deň strávte nejaký čas hraním sa s vašou mačkou, čo môže ešte viac urýchliť proces spaľovania prebytočného tuku. Dospelé mačky potrebujú aspoň 20 minút hry počas dňa. Ak vaša mačka nemá príliš rada hranie alebo rýchlo stratí záujem, môžete tento čas rozdeliť na niekoľko kratších sedení.

Ďalšie produkty pre sterilizované mačky:

Husse Exclusive Lyster Care 2 kg | Granule pre aktívne mačky s citlivou kožou

S omega mastnými kyselinami na podporu výživnej pokožky & lesklej srsti

15,50 €

17,00 €

Tip

Husse Exclusive Sterilised 2 kg | Kompletné a vyvážené granule pre dospelé sterilizované mačky

S nižším obsahom tuku na pomoc pri obmedzení nadmerného prírastku hmotnosti

16,50 €

Husse Exclusive Digest 2 kg | Bezlepkové granule pre dospelé mačky s citlivým trávením

Vysoký obsah bielkovín & ľahko stráviteľné sacharidy

18,00 €

Husse Exclusive Light 2 kg | Granule pre menej aktívne, staršie a obézne mačky

Pridaný L-karnitín na podporu zvýšenia metabolizmu tukov

15,00 €

Husse šťastné domáce zvieratká!

 

Lola

Lola má teraz 4 a pol roka a sme veľmi radi, že sme objavili Husse, keď bola ešte mladé šteňa. Po vyskúšaní niekoľkých iných prémiových značiek trpela na problémy so žalúdkom, ale keď prešla na Husse, všetky príznaky zmizli.

Marely

Marely je Austrálsky ovčiak, ktorý mal od malička problémy s trávením, zle reagoval hlavne na kuracie mäso. Na odporúčanie veterinára sme skúsili Husse, najprv sme ich kontaktovali, výborný prístup už od začiatku - poradili, navrhli a dokonca nám dali zľavu ako štartovací balíček :-) a samozrejme priviezli až domov každú zásielku. Odvtedy sme už len u nich, Marley má teraz 3 roky a má skvelé trávenie, za čo som veľmi rád.  Ďakujem Husse!

Oceňuje nás

Pridajte sa k našej svorke!

Pracujte toľko hodín, koľko chcete, zarábajte si požadovaný príjem, pracujte vo svojej vlastnej oblasti.

Pracujte s nami

Husse - švédske krmivo pre psov, mačky a kone

Husse je švédsky výrobca krmiva pre psov, mačky a kone s viac ako 30-ročnými skúsenosťami na trhu. Hlavným cieľom Husse je podporovať zdravý životný štýl zvierat. Všetky krmivá, maškrty a doplnky Husse sú vyrobené len z tých najkvalitnejších, starostlivo vybraných surovín. Všetky produkty sú vyrábané podľa tradičných škandinávskych receptúr a výrobné linky sú pod neustálou veterinárnou kontrolou. Okrem kvality produktov Husse to znamená aj kvalitu služieb. Distribútori Husse sú dôkladne vyškolení vo výžive zvierat a radi vám pomôžu s výberom správnej stravy pre vášho psa, mačku alebo koňa. Produkty Husse nie sú dostupné v klasickej predajnej sieti – dodávame ich priamo z výroby k zákazníkovi, takže môžeme ponúknuť produkty najvyššej kvality za konkurenčné ceny. Jedlo Husse je možné vždy objednať s doručením od domu k domu.

Všetko potrebné pre vášho miláčika na jednom mieste

V ponuke Husse nájdete všetko, čo môže váš miláčik potrebovať. Naše suché krmivo pre psov a mačky je skvelým základom ich stravy - suché krmivo je správne vyvážené krmivo prispôsobené potrebám psov a mačiek rôznych veľkostí a v rôznych fázach života, teda šteniatka a mačiatka, dospelých a seniorov psov a mačiek . Máte psa alebo mačku so špeciálnymi výživovými potrebami? Postarali sme sa o špeciálne potreby zvierat s citlivým tráviacim systémom a potravinovými alergiami, po sterilizácii či kastrácii a domácich miláčikov so sklonom k nadváhe. Hľadáte hračky pre psov a mačky? Hračky Husse sú vyrobené z najkvalitnejších materiálov, sú odolné a poskytnú vášmu miláčikovi hodiny zábavy. Zdravú a prirodzenú stravu vášho psa, mačky či koňa môžete spestriť chutnými pochúťkami. Pamlsky pre psov, mačky a kone sú chutným doplnkom ich jedálnička a skvelou odmenou pri tréningu a tréningu. Potrebujete produkty na starostlivosť o vášho domáceho maznáčika? Zaobstarajte si šampóny, ošetrujúcu kozmetiku, oleje a mlieka, s ktorými sa postaráte o krásny a zdravý vzhľad vášho psa, mačky či koňa .