Border kólia

Vysoko inteligentný pes s vysokými nárokmi na fyzickú aktivitu

Border kólie sú stredne veľké plemená psov špeciálne na pastierske účely. Toto plemeno psa je vysoko inteligentné, mimoriadne energické, atletické a veľmi rádo pracuje.

iconKrajina pôvodu: Veľká Británia
iconKlasifikácia FCI: Skupina 1, Sekcia 1, Ovčiarske psy
iconPovaha: húževnatý, inteligentný, energický, horlivý, citlivý, ostražitý
iconFarby: čierna, biela, modrá, modrá merle, žíhaná, fialová, červená merle, čokoláda, pečeň, sable merle, zlatá, červená
iconHmotnosť: pes: 14–20 kg, sučka: 12–19 kg
iconVýška: Muž: 48–56 cm, Žena: 46–53 cm
iconStredná dĺžka života: od 10 do 17 rokov

Šteniatka border kólie

Keďže border kólie boli vyšľachtené špeciálne pre ich inteligenciu a poslušnosť, vynikajú vo výcviku. Border kólie, považované za najinteligentnejšie plemeno psov, potrebujú svoju mentálnu stimuláciu už od svojich začiatkov. Školenie je skvelý spôsob, ako to urobiť. Border kólie by mali byť od šteniatka socializované s inými ľuďmi aj zvieratami. Našťastie sa border kólie rýchlo učia a ak sa v mladom veku podrobia potrebnému výcviku, budú si pamätať všetko, čo ste ich naučili, po zvyšok svojho života. Keďže border kólie robia aktívnych psov, kŕmenie stravy, ktorá uspokojí všetky ich stravovacie potreby, je životne dôležité pre správny vývoj. Valp Plus z radu Husse skvele poslúži pre stredne veľké aktívne šteniatka border kólie.

Výživa pre border kóliu

Potreba každodenného fyzického cvičenia border kólií je podstatne vyššia ako u väčšiny plemien psov. Pretože ľahko spaľujú kalórie a spotrebujú viac energie ako niektorí iní psi, mali by ste kŕmiť svoju Border kóliu stravou s primeraným množstvom bielkovín, tukov a sacharidov. Optimálne suché krmivo z radu Super Premium Husse bude skvelým udržiavacím krmivom pre vašu vždy v pohybe border kóliu. Pokiaľ ide o variant bez obilnín, Opus Ocean alebo Opus Farm môžu byť pre vašu border kóliu skvelou voľbou. Majte na pamäti, že nie všetci psi sú rovnakí. Pri výbere stravy vezmite do úvahy úroveň aktivity vášho psa, individuálnu biológiu a aktuálnu hmotnosť vášho psa. Sledujte hmotnosť svojho psa a v prípade potreby vykonajte zmeny. Nezabudnite dať svojmu psovi prechodné obdobie vždy, keď meníte jedlo, ktoré mu dávate, aby ste predišli problémom s tráviacim systémom.

Odporúčané pre dospelých Border Collie:

Husse Opus Lynx | Bezlepkové granule pre dospelé mačky

Opus Lynx je bezobilninový recept inšpirovaný stravou divých rysov, bohatý na bielkoviny a tuky, s nízkym obsahom sacharidov. Granule obsahujú kuracie mäso, zemiaky a hrášok a sú vhodné aj pre mačky s citlivým tráviacim systémom.
grain_free
Bez obilnín
gluten_free
Bez lepku
Bielkoviny: 40.0% (90% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Husse Opus Farm | Bezlepkové granule pre psov s citlivým trávením a alergiami

Opus Farm obsahuje kuracie mäso a zemiaky a je vhodné aj pre psy s citlivým trávením, kožnými problémami a alergiami. Obsahuje suroviny najvyššej kvality. Bez farbív, konzervantov, lepkov a obilnín.
grain_free
Bez obilnín
mono_protein
Jediný zdroj živočíšnych bielkovin
Veľkosť plemena:
Bielkoviny: 38.0% (84% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Podrobný popis Border Collie

Border kólia je stredne veľké plemeno psa so stredne hustou srsťou, ktorá je vo väčšine prípadov sfarbená čiernobielo. Border kólie sú dobre vyváženej stavby s tvrdým a svalnatým telom a celkovým atletickým vzhľadom.

Genesis

Počas slávy Rímskej ríše cisári plánovali dobyť Britániu. Rímska okupácia ovplyvnila takmer každý aspekt britského života, vrátane chovu psov. Keď légie okupantov priniesli so sebou svoj dobytok, s dobytkom prišli aj pastierske psy. Pád Rímskej ríše otvoril britské územia ďalšiemu útočníkovi - Vikingom. Priviedli si svojich menších, rýchlejších pastierov špicového typu. Vikingovia začali krížiť svojich psov so starými rímskymi psami, čo nakoniec viedlo k vytvoreniu kompaktných a obratných pastierov známych dnes ako Border Collie. Akonáhle border kólie dominovali súťažným ovčiarskym skúškam na Britských ostrovoch viac ako sto rokov, plemeno bolo uznané ako najväčší pastier na svete.

Vzhľad

Border kólie sú stredne veľké a pokryté dvojitou srsťou, od drsnej po hladkú, občas stočenú. Aj keď existuje niekoľko najobľúbenejších farebných kombinácií, toto plemeno psov môže mať prakticky akúkoľvek farbu a vzor, o ktorom je známe, že sa vyskytuje u psov. Medzi najčastejšie videné patrí čierna a biela, čierna s bielou a pálením, pečeňová a biela a červená s pálením a bielou. Niektoré border kólie môžu mať dokonca jednofarebnú srsť. Títo psi majú oči mandľového tvaru s mimoriadne inteligentným výrazom. Pre border kólie neexistuje žiadna špecifická farba očí - môžu sa pohybovať od hnedej po modré alebo dokonca oči, ktoré sa líšia farbou. Dokonca aj uši Border Collie sa môžu líšiť tvarom - niektorí psi ich majú úplne vztýčené, niektorí úplne spadnuté, iní majú uši polovztýčené.

Správanie

Pokiaľ ide o temperament border kólií, nie je toľko variácií ako v prípade farieb a vzorov ich srsti. Psy tohto plemena sú vysoko inteligentné a veľmi aktívne. Border kólia ako energické a hravé plemeno nevydrží sedieť na jednom mieste príliš dlho - od nedostatočne vycvičenej border kólie môžete očakávať štípanie, štekanie, hryzenie a mnoho ďalších problémov so správaním. Toto plemeno psa je považované za hyperaktívne a vždy má potrebu niečo robiť. Border kólie vyžadujú fyzickú aj duševnú aktivitu, inak môžu byť frustrované a podráždené. Border kólie sú veľmi rutinné a akékoľvek zmeny môžu viesť k celkovému zlému správaniu.

Požiadavky

Border kólie majú vysoké nároky na fyzickú aj psychickú stimuláciu. Keďže tomuto plemenu sa darí, keď mu dá prácu a priestor na beh, musíte nepracujúcej border kólii dopriať každý deň energický pohyb. Napriek niektorým genetickým chorobám vrátane očných anomálií kólií a epilepsie vyskytujúcich sa u tohto plemena sú border kólie pomerne zdravé a veľmi odolné plemeno. Stojí za zmienku, že vzhľadom na ich sklon k stádovitosti zvierat a ľudí sa im najlepšie darí so staršími, dobre vychovanými deťmi.

Denná starostlivosť

Border kólie majú dva typy srsti. Existuje hrubá, stredne dlhá a operená srsť a hladká, ale kratšia a hrubšia srsť. Obe sú vodeodolné a husté. Obe vyžadujú rovnakú starostlivosť – jeden alebo dvakrát týždenne, aby srsť zostala bez rohoží, nezamotaná a zbavená všetkých nečistôt. Počas obdobia zhadzovania je potrebné každodenné kefovanie. V prípade potreby ostrihajte svojmu psovi nechty. Border kóliu kúpajte skôr zriedka, najmä ak je pes špinavý alebo páchnuci. Časté kúpanie môže odstrániť prírodné oleje zo srsti Border kólie, čo spôsobí, že srsť stratí svoje vodoodpudivé vlastnosti.

Perfektné produkty pre Border Collie:

74,00 €

Husse Opus Ocean 2 kg | Bezlepkové hypoalergénne granule pre aktívne psy s citlivým tráviacim systémom a intoleranciou na potraviny

Bohaté na živočíšne bielkoviny a tuky na podporu aktívneho životného štýlu Vášho psa

18,00 €

Tip

75,00 €

16,50 €

Mal váš maznáčik nejakú špeciálnu potrebu alebo stav netypický pre plemeno?

Urobte si prosím náš krátky kvíz a zistite, čo navrhujeme pre vášho domáceho maznáčika.

Husse šťastné domáce zvieratká!

 

Lola

Lola má teraz 4 a pol roka a sme veľmi radi, že sme objavili Husse, keď bola ešte mladé šteňa. Po vyskúšaní niekoľkých iných prémiových značiek trpela na problémy so žalúdkom, ale keď prešla na Husse, všetky príznaky zmizli.

Marely

Marely je Austrálsky ovčiak, ktorý mal od malička problémy s trávením, zle reagoval hlavne na kuracie mäso. Na odporúčanie veterinára sme skúsili Husse, najprv sme ich kontaktovali, výborný prístup už od začiatku - poradili, navrhli a dokonca nám dali zľavu ako štartovací balíček :-) a samozrejme priviezli až domov každú zásielku. Odvtedy sme už len u nich, Marley má teraz 3 roky a má skvelé trávenie, za čo som veľmi rád.  Ďakujem Husse!

Oceňuje nás

Pridajte sa k našej svorke!

Pracujte toľko hodín, koľko chcete, zarábajte si požadovaný príjem, pracujte vo svojej vlastnej oblasti.

Pracujte s nami

Husse - švédske krmivo pre psov, mačky a kone

Husse je švédsky výrobca krmiva pre psov, mačky a kone s viac ako 30-ročnými skúsenosťami na trhu. Hlavným cieľom Husse je podporovať zdravý životný štýl zvierat. Všetky krmivá, maškrty a doplnky Husse sú vyrobené len z tých najkvalitnejších, starostlivo vybraných surovín. Všetky produkty sú vyrábané podľa tradičných škandinávskych receptúr a výrobné linky sú pod neustálou veterinárnou kontrolou. Okrem kvality produktov Husse to znamená aj kvalitu služieb. Distribútori Husse sú dôkladne vyškolení vo výžive zvierat a radi vám pomôžu s výberom správnej stravy pre vášho psa, mačku alebo koňa. Produkty Husse nie sú dostupné v klasickej predajnej sieti – dodávame ich priamo z výroby k zákazníkovi, takže môžeme ponúknuť produkty najvyššej kvality za konkurenčné ceny. Jedlo Husse je možné vždy objednať s doručením od domu k domu.

Všetko potrebné pre vášho miláčika na jednom mieste

V ponuke Husse nájdete všetko, čo môže váš miláčik potrebovať. Naše suché krmivo pre psov a mačky je skvelým základom ich stravy - suché krmivo je správne vyvážené krmivo prispôsobené potrebám psov a mačiek rôznych veľkostí a v rôznych fázach života, teda šteniatka a mačiatka, dospelých a seniorov psov a mačiek . Máte psa alebo mačku so špeciálnymi výživovými potrebami? Postarali sme sa o špeciálne potreby zvierat s citlivým tráviacim systémom a potravinovými alergiami, po sterilizácii či kastrácii a domácich miláčikov so sklonom k nadváhe. Hľadáte hračky pre psov a mačky? Hračky Husse sú vyrobené z najkvalitnejších materiálov, sú odolné a poskytnú vášmu miláčikovi hodiny zábavy. Zdravú a prirodzenú stravu vášho psa, mačky či koňa môžete spestriť chutnými pochúťkami. Pamlsky pre psov, mačky a kone sú chutným doplnkom ich jedálnička a skvelou odmenou pri tréningu a tréningu. Potrebujete produkty na starostlivosť o vášho domáceho maznáčika? Zaobstarajte si šampóny, ošetrujúcu kozmetiku, oleje a mlieka, s ktorými sa postaráte o krásny a zdravý vzhľad vášho psa, mačky či koňa .