Beagle

Milujúci a milujúci pes s mimoriadnym čuchom

Bígl je pes malej veľkosti, ktorý je vzhľadom podobný oveľa väčšiemu anglickému líščímu psovi. Beagle je pachový pes, ktorý bol vyvinutý špeciálne na lov zajacov vo svorke, a preto má rád spoločnosť.

iconKrajina pôvodu:

Veľká Británia

iconKlasifikácia FCI:

Skupina 6, časť 1.3 Malé psy

iconPovaha:

prívetivý, inteligentný, odhodlaný, vzrušivý, vyrovnaný, jemný

iconFarby:

Lemon & White, Tri-color, White & Tan, Chocolate Tri, White & Chocolate, Orange & White, Red & White

iconHmotnosť:

pes: 10-11 kg, sučka: 9-10 kg

iconVýška:

Muž: 36–41 cm, Žena: 33–38 cm

iconStredná dĺžka života:

od 12 do 15 rokov

Šteniatka bígla

Hoci sú bíglovia inteligentní, môžu byť cieľavedomí a odhodlaní, čo môže spôsobiť, že ich výcvik bude výzvou. Vďaka svojmu výnimočnému čuchu ľahko zachytia vôňu a dokážu sa rýchlo rozptýliť akýmkoľvek pachom okolo nich. Toto plemeno psa veľmi túži potešiť a dobre reaguje na tréning s maškrtami (Agility Snacks z radu Husse sú skvelé na tréning, rovnako ako maškrty Bravo, ktoré sa dajú rozdeliť na menšie kúsky), ale ľahko sa môžu nudiť a rozptýliť. Udržujte tréningy so šteniatkom Beagle krátke, ale konzistentné. Kŕmte svojho bígla vysokokvalitnou stravou vyrobenou pre šteňatá stredne veľkých plemien psov - Valp Plus z radu Husse podporuje citlivý tráviaci systém šteniat a obsahuje všetky potrebné živiny na podporu zdravého vývoja vášho šteniatka bígla.

Výživa bígla

Bíglovia sú zvyčajne aktívni a energickí, preto sa pre zdravého dospelého bígla odporúča kŕmenie vyváženou stravou vhodnou pre stredne veľké plemená psov, ako je Optimal z radu Husse. Obezita môže byť bežným problémom bíglov, pretože zjedia akékoľvek jedlo, ktoré dostanú v akomkoľvek množstve. Toto plemeno psa sa pri regulácii príjmu potravy do značnej miery spolieha na majiteľa, takže sledujte hmotnosť svojho bígla a kŕmte odporúčaným denným množstvom podľa hmotnosti vášho psa. Okrem toho nezabudnite sledovať, koľko maškŕt dávate svojmu bíglovi, pretože môžu rýchlo pridať kalórie. Bíglovia sú do istej miery náchylní na hypotyreózu a môžu ľahko priberať na váhe, takže tou najlepšou voľbou budú ľahké receptúry pre starších alebo sedavých psov tohto plemena. Optima l Light môže pomôcť pri chudnutí vášho bígla s nadváhou.

Odporúčané pre dospelých Beagle:

Husse Opus Lynx | Bezlepkové granule pre dospelé mačky

Opus Lynx je bezobilninový recept inšpirovaný stravou divých rysov, bohatý na bielkoviny a tuky, s nízkym obsahom sacharidov. Granule obsahujú kuracie mäso, zemiaky a hrášok a sú vhodné aj pre mačky s citlivým tráviacim systémom.
grain_free
Bez obilnín
gluten_free
Bez lepku
Bielkoviny: 40.0% (90% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Husse Opus Farm | Bezlepkové granule pre psov s citlivým trávením a alergiami

Opus Farm obsahuje kuracie mäso a zemiaky a je vhodné aj pre psy s citlivým trávením, kožnými problémami a alergiami. Obsahuje suroviny najvyššej kvality. Bez farbív, konzervantov, lepkov a obilnín.
grain_free
Bez obilnín
mono_protein
Jediný zdroj živočíšnych bielkovin
Veľkosť plemena:
Bielkoviny: 38.0% (84% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Podrobný popis Beagle

Vo všeobecnosti vzhľad bígla pripomína miniatúrneho Foxhounda, ale so širšou hlavou, kratšou papuľou a odlišným výrazom.

Genesis

Pôvod tohto starodávneho psieho plemena nie je známy. Existujú správy o malých psoch, ktorí v Anglicku lovili králiky a zajace už v roku 55 pred Kristom. Od stredoveku sa výraz „bígl“ používal na označenie akýchkoľvek menších psov. Miniatúrne plemená psov typu bígl boli známe ako bíglovia, pretože boli dostatočne malé, aby sa zmestili na rukavicu. Kráľovná Alžbeta I. chovala plemeno známe ako vreckový bígl, ktoré nemalo v pleci viac ako 23 cm. V roku 1500 mala väčšina anglických džentlmenov svorky veľkých psov na sledovanie jeleňov a menšie psy vhodnejšie na lov zajacov. Predpokladá sa, že tieto malé, kompaktné psy boli predkami moderného bígla.

Vzhľad

Bígle svojím vzhľadom pripomínajú miniatúrneho Foxhounda. Hlavným rozdielom je hladká, klenutá lebka so štvorcovou, stredne dlhou papuľou a čiernym nosom. Typicky toto plemeno psov dorastá do výšky v kohútiku medzi 33 a 41 cm . Bíglovia majú veľké hnedé alebo orieškové oči a nízko nasadené a dlhé uši, ktoré visia nadol, aby orámovali ich tvár. Bíglovia sú najčastejšie trojfarební - srsť je väčšinou biela s veľkou čiernou sedlovou plochou a hnedým tieňovaním okolo nej. Stojí za zmienku, že niektorí bíglovia môžu postupne meniť farbu a čierna môže v priebehu života úplne vyblednúť do hneda.

Správanie

Bíglovia sú často označovaní ako „veselí“ - sú to veľmi milujúci, šťastní a družní psi. Sú vynikajúcim rodinným psom, pretože dobre vychádzajú s deťmi a milujú spoločnosť svojich majiteľov alebo každého človeka, na ktorého boli zvyknutí. Toto plemeno psa je tiež známe tým, že je skvelé s ostatnými psami a mačkami. Ak sú bíglovia príliš dlho sami, môžu si vyvinúť úzkosť z odlúčenia a ísť tak ďaleko, že zničia svoje okolie. Psy tohto plemena sú zvedavé, energické a bystré a majú radi akýkoľvek druh hry, ktorý stimuluje myseľ aj telo.

Požiadavky

Keďže bíglovia boli pôvodne vyšľachtení na prácu vo svorkách , sú najšťastnejší, keď majú spoločnosť, bez ohľadu na človeka alebo psa. Ak sú bíglovia dlhší čas sami, môžu sa stať deštruktívnymi. Vždy sa uistite, že sa so svojím dospelým bígom budete hrať každý deň aspoň 60 až 90 minút. Pre staršieho bígla by 30 až 60 minút cvičenia malo byť viac než dosť. Bíglovia sú tak trochu únikoví umelci, takže ak ich chováte vonku na dvore, nezabudnite nainštalovať vysoký plot, ktorý siaha pod zem, pretože bíglovia sú viac než schopní kopať tunely. Kedykoľvek vezmete svojho bígla na prechádzku, vždy ho držte na vodítku. Ako farbiar so silnými loveckými inštinktmi môže bígl len ťažko odolať behaniu za podmanivým pachom.

Denná starostlivosť

Hladká a hustá dvojitá srsť bígla počas celého roka mierne opadáva, preto sa odporúča týždenné česanie, aby ste sa zbavili odumretých chlpov. Bígle nevyžadujú časté kúpanie - najlepšie je dopriať im kúpeľ, až keď sa obzvlášť zašpinia alebo zapáchajú. Nedovoľte, aby nechty vášho bígla rástli príliš dlho, pretože to môže spôsobiť bolesť a problémy s chôdzou a behom.

Perfektné produkty pre Beagle:

74,00 €

Husse Opus Ocean 2 kg | Bezlepkové hypoalergénne granule pre aktívne psy s citlivým tráviacim systémom a intoleranciou na potraviny

Bohaté na živočíšne bielkoviny a tuky na podporu aktívneho životného štýlu Vášho psa

18,00 €

Tip

75,00 €

16,50 €

Mal váš maznáčik nejakú špeciálnu potrebu alebo stav netypický pre plemeno?

Urobte si prosím náš krátky kvíz a zistite, čo navrhujeme pre vášho domáceho maznáčika.

Husse šťastné domáce zvieratká!

 

Lola

Lola má teraz 4 a pol roka a sme veľmi radi, že sme objavili Husse, keď bola ešte mladé šteňa. Po vyskúšaní niekoľkých iných prémiových značiek trpela na problémy so žalúdkom, ale keď prešla na Husse, všetky príznaky zmizli.

Marely

Marely je Austrálsky ovčiak, ktorý mal od malička problémy s trávením, zle reagoval hlavne na kuracie mäso. Na odporúčanie veterinára sme skúsili Husse, najprv sme ich kontaktovali, výborný prístup už od začiatku - poradili, navrhli a dokonca nám dali zľavu ako štartovací balíček :-) a samozrejme priviezli až domov každú zásielku. Odvtedy sme už len u nich, Marley má teraz 3 roky a má skvelé trávenie, za čo som veľmi rád.  Ďakujem Husse!

Oceňuje nás

Pridajte sa k našej svorke!

Pracujte toľko hodín, koľko chcete, zarábajte si požadovaný príjem, pracujte vo svojej vlastnej oblasti.

Pracujte s nami

Husse - švédske krmivo pre psov, mačky a kone

Husse je švédsky výrobca krmiva pre psov, mačky a kone s viac ako 30-ročnými skúsenosťami na trhu. Hlavným cieľom Husse je podporovať zdravý životný štýl zvierat. Všetky krmivá, maškrty a doplnky Husse sú vyrobené len z tých najkvalitnejších, starostlivo vybraných surovín. Všetky produkty sú vyrábané podľa tradičných škandinávskych receptúr a výrobné linky sú pod neustálou veterinárnou kontrolou. Okrem kvality produktov Husse to znamená aj kvalitu služieb. Distribútori Husse sú dôkladne vyškolení vo výžive zvierat a radi vám pomôžu s výberom správnej stravy pre vášho psa, mačku alebo koňa. Produkty Husse nie sú dostupné v klasickej predajnej sieti – dodávame ich priamo z výroby k zákazníkovi, takže môžeme ponúknuť produkty najvyššej kvality za konkurenčné ceny. Jedlo Husse je možné vždy objednať s doručením od domu k domu.

Všetko potrebné pre vášho miláčika na jednom mieste

V ponuke Husse nájdete všetko, čo môže váš miláčik potrebovať. Naše suché krmivo pre psov a mačky je skvelým základom ich stravy - suché krmivo je správne vyvážené krmivo prispôsobené potrebám psov a mačiek rôznych veľkostí a v rôznych fázach života, teda šteniatka a mačiatka, dospelých a seniorov psov a mačiek . Máte psa alebo mačku so špeciálnymi výživovými potrebami? Postarali sme sa o špeciálne potreby zvierat s citlivým tráviacim systémom a potravinovými alergiami, po sterilizácii či kastrácii a domácich miláčikov so sklonom k nadváhe. Hľadáte hračky pre psov a mačky? Hračky Husse sú vyrobené z najkvalitnejších materiálov, sú odolné a poskytnú vášmu miláčikovi hodiny zábavy. Zdravú a prirodzenú stravu vášho psa, mačky či koňa môžete spestriť chutnými pochúťkami. Pamlsky pre psov, mačky a kone sú chutným doplnkom ich jedálnička a skvelou odmenou pri tréningu a tréningu. Potrebujete produkty na starostlivosť o vášho domáceho maznáčika? Zaobstarajte si šampóny, ošetrujúcu kozmetiku, oleje a mlieka, s ktorými sa postaráte o krásny a zdravý vzhľad vášho psa, mačky či koňa .