Ako udržiavať hygienu vášho psa?

Psy

Hygiena vášho psa je jedným zo základných aspektov jeho zdravia. Udržiavaním svojho psa v čistote môžete výrazne znížiť riziko viacerých infekcií a chorôb.

Koža a srsť

Mnoho majiteľov psov nesúhlasí s tým, ako často by ste mali svojho psa kúpať. Hoci neexistujú žiadne kamenné pravidlá týkajúce sa odporúčanej frekvencie kúpania, nikdy by ste psa nemali kúpať príliš často, pretože to môže vysušiť kožu vášho psa. Samozrejme, na kúpanie vášho psa potrebujete ošetrujúce produkty vyvinuté špeciálne tak, aby vyhovovali úrovni pH pokožky vášho psa. Ako alternatívu k mokrému kúpeľu, najmä u psov, ktorí trávia väčšinu času mimo domu, môžete použiť suchý šampón. Srsť vášho psa má prirodzenú, mastnú vrstvu, ktorá chráni pokožku pred vlhkosťou a chladom. Každé kúpanie zbavuje pokožku vášho psa mastnej vrstvy a zanecháva ju vystavenú poveternostným vplyvom. Suchý šampón môže byť skvelou voľbou, ak potrebujete osviežiť srsť svojho psa počas jesene alebo zimy, ale nemôžete si priniesť svojho psa domov, aby tam zostal niekoľko dní po kúpeli.

Oči a uši

Udržiavanie čistoty zvukovodu, najmä u psov s visiacimi ušami, je mimoriadne dôležité. Čisté a suché uši môžu zabrániť rastu baktérií, ktoré nakoniec vedú k infekciám uší. Po kúpeli vždy psovi skontrolujte uši a utrite ich dosucha. Na čistenie uší vášho psa používajte iba ošetrujúce prípravky vyrobené špeciálne pre psovité šelmy. Roztok na čistenie uší sa ľahko používa - stačí naniesť niekoľko kvapiek do vnútra ucha vášho psa a jemne ho vmasírovať. Po niekoľkých minútach môžete prebytočnú tekutinu zotrieť vatovým tampónom alebo vreckovkou. U niektorých plemien psov môže nadmerné slzenie viesť k odfarbeniu srsti pod očami. Nezabudnite toto miesto raz za čas vyčistiť, vždy s použitím jemných čistiacich prostriedkov vyrobených špeciálne pre psov.

Zuby 

Nezabudnite sa starať o zubnú hygienu vášho psa, ktorá môže zabrániť zápalu ďasien alebo akýmkoľvek problémom so zubami neskôr v živote. Najčastejším problémom týkajúcim sa psích zubov je buď bildup plaku alebo zápach z úst. Suché krmivo pre psov môže pomôcť pri mechanickom čistení zubov. Na udržanie čistoty zubov vášho psa môžete použiť aj dentálne maškrty, ktoré pôsobia ako chutná maškrta aj podpora pri mechanickom čistení zubov.

Odporúčané pre starostlivosť o psov:

Husse Sensitive Digest Giant | Hypoalergénne granule s jahňacím mäsom a ryžou pre veľké plemená s citlivým trávením

Digest Giant je bezlepkový produkt s obmedzenými zdrojmi živočíšnej bielkoviny, vhodný pre psov trpiacich alergiami a/alebo citlivými tráviacimi systémami. Obsahuje glukozamín na podporu zdravia kĺbov a má prispôsobenú veľkosť granúl pre čelisti veľkých a obrovských plemien
hypo_allergenic
Hypoalergénne
mobility
Pohyblivosť
Veľkosť plemena: Veľké plemená psov
Bielkoviny: 24.0% (73.5% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 14.0%
Skontrolovať to

Husse Opus Farm | Bezlepkové granule pre psov s citlivým trávením a alergiami

Opus Farm obsahuje kuracie mäso a zemiaky a je vhodné aj pre psy s citlivým trávením, kožnými problémami a alergiami. Obsahuje suroviny najvyššej kvality. Bez farbív, konzervantov, lepkov a obilnín.
grain_free
Bez obilnín
mono_protein
Jediný zdroj živočíšnych bielkovin
Veľkosť plemena:
Bielkoviny: 38.0% (84% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Čistá posteľ

Nezabudnite pravidelne čistiť pelech vášho psa. Textilné pelechy pre psov je možné prať v práčke, zvyčajne pri nízkej teplote, pokiaľ výrobca neuvádza inak. Na umývanie pelechov pre psov môžete použiť jemné hypoalergénne mydlo alebo čistiaci prostriedok. Ak nechcete riskovať podráždenie pokožky vášho psa, umyte pelech v čistiacom prostriedku vyrobenom špeciálne na čistenie pelechov, klietok a búdok pre domácich miláčikov.

Hygienické výrobky pre psov:

Husse Opus Farm 12 kg | Bezlepkové granule pre psov s citlivým trávením a alergiami

Bohaté na živočíšne bielkoviny a tuky na podporu aktívneho životného štýlu vášho psa.

69,90 €

Husse Opus Lynx 2 kg | Bezlepkové granule pre dospelé mačky

Bohaté na živočíšne bielkoviny a tuky na podporu aktívneho životného štýlu Vašej mačky

19,00 €

Husse Valp Plus 2 kg | Bezlepkové granule pre šteňatá s citlivým tráviacim systémom

S vitamínmi, minerálmi a antioxidantmi pre zdravý imunitný systém

14,50 €

Husse šťastné domáce zvieratká!

 

Lola

Lola má teraz 4 a pol roka a sme veľmi radi, že sme objavili Husse, keď bola ešte mladé šteňa. Po vyskúšaní niekoľkých iných prémiových značiek trpela na problémy so žalúdkom, ale keď prešla na Husse, všetky príznaky zmizli.

Marely

Marely je Austrálsky ovčiak, ktorý mal od malička problémy s trávením, zle reagoval hlavne na kuracie mäso. Na odporúčanie veterinára sme skúsili Husse, najprv sme ich kontaktovali, výborný prístup už od začiatku - poradili, navrhli a dokonca nám dali zľavu ako štartovací balíček :-) a samozrejme priviezli až domov každú zásielku. Odvtedy sme už len u nich, Marley má teraz 3 roky a má skvelé trávenie, za čo som veľmi rád.  Ďakujem Husse!

Oceňuje nás

Pridajte sa k našej svorke!

Pracujte toľko hodín, koľko chcete, zarábajte si požadovaný príjem, pracujte vo svojej vlastnej oblasti.

Pracujte s nami

Husse - švédske krmivo pre psov, mačky a kone

Husse je švédsky výrobca krmiva pre psov, mačky a kone s viac ako 30-ročnými skúsenosťami na trhu. Hlavným cieľom Husse je podporovať zdravý životný štýl zvierat. Všetky krmivá, maškrty a doplnky Husse sú vyrobené len z tých najkvalitnejších, starostlivo vybraných surovín. Všetky produkty sú vyrábané podľa tradičných škandinávskych receptúr a výrobné linky sú pod neustálou veterinárnou kontrolou. Okrem kvality produktov Husse to znamená aj kvalitu služieb. Distribútori Husse sú dôkladne vyškolení vo výžive zvierat a radi vám pomôžu s výberom správnej stravy pre vášho psa, mačku alebo koňa. Produkty Husse nie sú dostupné v klasickej predajnej sieti – dodávame ich priamo z výroby k zákazníkovi, takže môžeme ponúknuť produkty najvyššej kvality za konkurenčné ceny. Jedlo Husse je možné vždy objednať s doručením od domu k domu.

Všetko potrebné pre vášho miláčika na jednom mieste

V ponuke Husse nájdete všetko, čo môže váš miláčik potrebovať. Naše suché krmivo pre psov a mačky je skvelým základom ich stravy - suché krmivo je správne vyvážené krmivo prispôsobené potrebám psov a mačiek rôznych veľkostí a v rôznych fázach života, teda šteniatka a mačiatka, dospelých a seniorov psov a mačiek . Máte psa alebo mačku so špeciálnymi výživovými potrebami? Postarali sme sa o špeciálne potreby zvierat s citlivým tráviacim systémom a potravinovými alergiami, po sterilizácii či kastrácii a domácich miláčikov so sklonom k nadváhe. Hľadáte hračky pre psov a mačky? Hračky Husse sú vyrobené z najkvalitnejších materiálov, sú odolné a poskytnú vášmu miláčikovi hodiny zábavy. Zdravú a prirodzenú stravu vášho psa, mačky či koňa môžete spestriť chutnými pochúťkami. Pamlsky pre psov, mačky a kone sú chutným doplnkom ich jedálnička a skvelou odmenou pri tréningu a tréningu. Potrebujete produkty na starostlivosť o vášho domáceho maznáčika? Zaobstarajte si šampóny, ošetrujúcu kozmetiku, oleje a mlieka, s ktorými sa postaráte o krásny a zdravý vzhľad vášho psa, mačky či koňa .