Rotvajler

Svalnatý pes široko uznávaný ako agresívne plemeno

Rotvajler je plemeno veľkých, svalnatých pracovných psov. Je to skvelé plemeno pre strážnych psov, pretože sú prirodzene agresívne voči cudzincom.

iconKrajina pôvodu: Nemecko
iconKlasifikácia FCI: Skupina 2, sekcia 2.1 Mollosian, mastif
iconPovaha: poslušný, tvrdohlavý, opatrný, sebavedomý, statočný, lojálny
iconFarby: čierna, hnedá, mahagónová
iconHmotnosť: sučka: 35–48 kg, pes: 50–60 kg
iconVýška: Žena: 56–63 cm, Muž: 61–69 cm
iconPredpokladaná dĺžka života: od 8 do 10 rokov

Šteniatka rotvajlera

Rotvajler sú veľmi sebavedomí a tvrdohlaví psi, preto si šteniatka tohto plemena vyžadujú dôsledný výcvik. Toto plemeno psa sa môže snažiť ovládnuť majiteľa, takže od samého začiatku musíte nadviazať vzťah založený na dôvere a rešpekte. Musíte byť pevní, ale nie ostrí – rotvajleri sú prirodzene agresívne psie plemeno, ktoré sa môže vymknúť spod kontroly, ak majiteľ nevie, ako sa k nim správať. Šteniatka rotvajlera sa dobre sústreďujú, takže môžu pomerne rýchlo získať zručnosti a triky. Vždy odmeňte dobré správanie alebo správne vykonané príkazy a nikdy nevynechávajte socializáciu. Šteniatka rotvajlerov rastú veľmi rýchlo, preto potrebujú stravu, ktorá podporí ich rast a vývoj. Receptúra pre šteňatá veľkých plemien psov Valp Maxi je obohatená o glukozamín a chondroitín, ktoré podporia zdravie kĺbov vášho psa. Je to vyvážená strava vysokej chutnosti a veľkosti granúl vhodná pre väčšie a silnejšie čeľuste.

Výživa rotvajlera

Rottweilers sú pomerne aktívne plemeno psov, takže vyžadujú značné množstvo fyzickej aktivity počas dňa. Veľké plemená psov majú tendenciu pociťovať problémy s kĺbmi a kosťami častejšie ako menšie psy, preto by dobré krmivo pre veľké plemená psov malo obsahovať pridaný glukozamín a chondroitín, ktoré môžu pomôcť pri podpore osteoartikulárneho systému. Optimal Giant je receptúra vyslovene vytvorená na uspokojenie potrieb veľkých a obrích plemien psov. Špeciálny tvar tela rotvajlera spôsobuje, že je náchylnejší na žalúdočný volvulus - s pomalou miskou na kŕmenie môžete znížiť pravdepodobnosť, že sa to stane. Suché krmivo pre veľké a obrie plemená psov sa vyrába aj s ohľadom na silnejšie čeľuste - väčšia veľkosť granúl navyše pomáha pri mechanickom čistení zubov.

Odporúčané pre dospelých rotvajlerov:

Husse Opus Farm | Bezlepkové granule pre psov s citlivým trávením a alergiami

Opus Farm obsahuje kuracie mäso a zemiaky a je vhodné aj pre psy s citlivým trávením, kožnými problémami a alergiami. Obsahuje suroviny najvyššej kvality. Bez farbív, konzervantov, lepkov a obilnín.
grain_free
Bez obilnín
mono_protein
Jediný zdroj živočíšnych bielkovin
Veľkosť plemena:
Bielkoviny: 38.0% (84% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Husse Opus Lynx | Bezlepkové granule pre dospelé mačky

Opus Lynx je bezobilninový recept inšpirovaný stravou divých rysov, bohatý na bielkoviny a tuky, s nízkym obsahom sacharidov. Granule obsahujú kuracie mäso, zemiaky a hrášok a sú vhodné aj pre mačky s citlivým tráviacim systémom.
grain_free
Bez obilnín
gluten_free
Bez lepku
Bielkoviny: 40.0% (90% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Podrobný popis Rotvajlera

Rotvajler je pomerne náročné psie plemeno, ktoré si vyžaduje pokojného a zároveň asertívneho majiteľa. Títo psi radi dominujú, takže im nikdy nemôžete dovoliť prevziať kontrolu.

Genesis

Predpokladá sa, že história Rottweilera je silne spojená s Rimanmi. Predkovia súčasných rotvajlerov strážili rímske tábory a bežne sa používali ako pastierske psy. Psy tohto plemena boli v histórii mnohokrát používané na prepravu zásob a munície. Stredovekým mäsiarom boli tieto psy veľmi užitočné – tieto silné očné zuby ťahali ťažké vozíky plné mäsa a používali ich na stráženie domovov svojich pánov. V priebehu rokov sa vzhľad rotvajlera zmenil a psy sa stali svalnatejšími.

Vzhľad

Mohutné a svalnaté telo rotvajlera je veľmi proporčné. Títo psi sú podsadití, s hlbokými rebrami a svalnatým chrbtom. Rottweilers majú silné labky a nohy. Psy tohto plemena majú veľkú hlavu s mierne zaobleným čelom a širokou papuľou a jemne klenutým krkom. Uši sú široko nasadené a sedia vysoko na hlave, voľne visia na boku hlavy. Rotvajler má oči mandľového tvaru, zvyčajne tmavohnedé. Ich srsť je stredne dlhá, na dotyk dosť hrubá. Psy tohto plemena možno najčastejšie vidieť so spálenou čiernou farbou srsti.

Správanie

Hoci sú rotvajleri uznávaní ako tvrdohlaví, dominantní a agresívni voči cudzincom, sú z nich veľmi lojálni pes, ktorý sa dokáže obzvlášť pripútať k jednej osobe. Je to plemeno psov, ktoré nebaví príliš dlho vysedávať a ochotne sa zúčastní akejkoľvek aktivity, fyzickej aj intelektuálnej. Nudení rotvajleri s príliš veľkou energiou sa môžu stať nepredvídateľnými, takže sa uistite, že vždy trávite nejaký čas hraním alebo pobehovaním so svojím psom. Rottweilers môžu byť trochu agresívne voči cudzím ľuďom, ale sú veľmi lojálni a pripútaní k svojim majiteľom. Rottweilers môžu byť svojimi hračkami veľmi majetnícke - vrátia to, ak o to majiteľ požiada, ale je ťažké predpovedať, ako môže tento pes reagovať, ak by sa cudzinec pokúsil vziať jeho hračku.

Požiadavky

Ako plemeno s tendenciou dominovať si rotvajleri vyžadujú dôkladný výcvik a dôslednosť. Rotvajleri potrebujú poriadnu dávku fyzickej aktivity – toto plemeno si užije dlhé prechádzky, turistiku alebo beh a takmer akúkoľvek formu fyzickej aktivity, na ktorú si spomeniete.

Denná starostlivosť

Hrubá a hladká srsť rotvajlera si nevyžaduje špeciálnu starostlivosť, takže ho môžete jednoducho prečesať raz týždenne. Počas obdobia línania môžete psa čistiť častejšie, čím sa zníži počet mŕtvych chlpov, ktoré nájdete v dome. Pravidelne psovi kontrolujte uši a labky a po dlhých prechádzkach naneste na labky balzam.

Perfektné produkty pre rotvajlera:

74,00 €

Husse Opus Ocean 2 kg | Bezlepkové hypoalergénne granule pre aktívne psy s citlivým tráviacim systémom a intoleranciou na potraviny

Bohaté na živočíšne bielkoviny a tuky na podporu aktívneho životného štýlu Vášho psa

18,00 €

Tip

75,00 €

16,50 €

Mal váš maznáčik nejakú špeciálnu potrebu alebo stav netypický pre plemeno?

Urobte si prosím náš krátky kvíz a zistite, čo navrhujeme pre vášho domáceho maznáčika.

Husse šťastné domáce zvieratká!

 

Lola

Lola má teraz 4 a pol roka a sme veľmi radi, že sme objavili Husse, keď bola ešte mladé šteňa. Po vyskúšaní niekoľkých iných prémiových značiek trpela na problémy so žalúdkom, ale keď prešla na Husse, všetky príznaky zmizli.

Marely

Marely je Austrálsky ovčiak, ktorý mal od malička problémy s trávením, zle reagoval hlavne na kuracie mäso. Na odporúčanie veterinára sme skúsili Husse, najprv sme ich kontaktovali, výborný prístup už od začiatku - poradili, navrhli a dokonca nám dali zľavu ako štartovací balíček :-) a samozrejme priviezli až domov každú zásielku. Odvtedy sme už len u nich, Marley má teraz 3 roky a má skvelé trávenie, za čo som veľmi rád.  Ďakujem Husse!

Oceňuje nás

Pridajte sa k našej svorke!

Pracujte toľko hodín, koľko chcete, zarábajte si požadovaný príjem, pracujte vo svojej vlastnej oblasti.

Pracujte s nami

Husse - švédske krmivo pre psov, mačky a kone

Husse je švédsky výrobca krmiva pre psov, mačky a kone s viac ako 30-ročnými skúsenosťami na trhu. Hlavným cieľom Husse je podporovať zdravý životný štýl zvierat. Všetky krmivá, maškrty a doplnky Husse sú vyrobené len z tých najkvalitnejších, starostlivo vybraných surovín. Všetky produkty sú vyrábané podľa tradičných škandinávskych receptúr a výrobné linky sú pod neustálou veterinárnou kontrolou. Okrem kvality produktov Husse to znamená aj kvalitu služieb. Distribútori Husse sú dôkladne vyškolení vo výžive zvierat a radi vám pomôžu s výberom správnej stravy pre vášho psa, mačku alebo koňa. Produkty Husse nie sú dostupné v klasickej predajnej sieti – dodávame ich priamo z výroby k zákazníkovi, takže môžeme ponúknuť produkty najvyššej kvality za konkurenčné ceny. Jedlo Husse je možné vždy objednať s doručením od domu k domu.

Všetko potrebné pre vášho miláčika na jednom mieste

V ponuke Husse nájdete všetko, čo môže váš miláčik potrebovať. Naše suché krmivo pre psov a mačky je skvelým základom ich stravy - suché krmivo je správne vyvážené krmivo prispôsobené potrebám psov a mačiek rôznych veľkostí a v rôznych fázach života, teda šteniatka a mačiatka, dospelých a seniorov psov a mačiek . Máte psa alebo mačku so špeciálnymi výživovými potrebami? Postarali sme sa o špeciálne potreby zvierat s citlivým tráviacim systémom a potravinovými alergiami, po sterilizácii či kastrácii a domácich miláčikov so sklonom k nadváhe. Hľadáte hračky pre psov a mačky? Hračky Husse sú vyrobené z najkvalitnejších materiálov, sú odolné a poskytnú vášmu miláčikovi hodiny zábavy. Zdravú a prirodzenú stravu vášho psa, mačky či koňa môžete spestriť chutnými pochúťkami. Pamlsky pre psov, mačky a kone sú chutným doplnkom ich jedálnička a skvelou odmenou pri tréningu a tréningu. Potrebujete produkty na starostlivosť o vášho domáceho maznáčika? Zaobstarajte si šampóny, ošetrujúcu kozmetiku, oleje a mlieka, s ktorými sa postaráte o krásny a zdravý vzhľad vášho psa, mačky či koňa .