Nemecká doga

Najpokojnejší zo psov molosského typu

Nemecká doga je najpriateľskejšia spomedzi psov molosského typu. Toto plemeno nereaguje dobre na izoláciu a títo psi vyžadujú veľa pozornosti. Nikdy by nemali byť držané vo vonkajšej búde, kde cez deň nemôžu vidieť svojich majiteľov.

iconKraj pochodzenia: Nemecko
iconKlasifikácia FCI: Skupina II, sekcia 2.1, mollosián
iconPovaha: jálny, sebavedomý, priateľský, milujúci, jemný
iconColors:
iconHmotnosť: Muži: 54–90 kg, Ženy: 45–59 kg
iconVýška: Muž: 76–86 cm, Žena: 71 – 81 cm
iconPredpokladaná dĺžka života: od 8 do 10 rokov

Šteniatka nemeckej dogy

Nemecké dogy sú veľmi šikovné a tieto šteniatka môžete naučiť prakticky čokoľvek. Pri výcviku s nemeckou dogou zohráva kľúčovú úlohu puto s ich majiteľmi – ak sa šteniatko cíti pripútané k ich ošetrovateľovi, bude viac motivované spolupracovať. Nezabúdajte na správnu motiváciu – pravidelná pochvala a chutné odmeny dokážu povzbudiť aj tie najzdržanlivejšie šteniatka. Buďte dôslední a trpezliví a vždy odmeňte každý pokrok. Šteniatka nemeckej dogy vyžadujú skorú socializáciu, ktorá ich naučí správať sa k iným zvieratám. Počas prvého roka šteniatka prechádzajú fázou rýchlych fyzických zmien a v tomto procese zohráva dôležitú úlohu zdravá strava. Valp Maxi je kompletná receptúra pre šteňatá veľkých a obrích plemien - strava obohatená o glukozamín a chondroitín poskytne kĺbovú podporu, ktorá bude pre vaše šteniatko nemeckej dogy ideálna.

Výživa nemeckej dogy

Nemecké dogy sú plemeno, ktoré je trochu náchylné na dilatáciu žalúdka – volvulus, preto by mali jesť jedlo vždy v pokoji a nikdy by nemali cvičiť hneď po jedle. Veľké a obrie plemená psov sú náchylné na množstvo ochorení kĺbov, takže strava s pridaným glukozamínom a chondroitínom môže poskytnúť kĺbom vášho psa tak potrebnú podporu. Pre svoju nemeckú dogu zvoľte stravu určenú pre veľké a obrie plemená psov - taká strava dodá vášmu psovi dostatok energie a všetkých potrebných živín. Nemecká doga nie je dlhoveké plemeno psov a má tendenciu starnúť rýchlejšie ako iné plemená psov. Odhaduje sa, že nemecké dogy sa stanú geriatrickými vo veku okolo 7 rokov. Vtedy sa odporúča zmeniť stravu vášho psa na receptúru zameranú na starších psov – znížené množstvo tukov výrazne uľahčí kontrolu hmotnosti. Pamätajte, že každý pes je iný a skutočné energetické potreby vášho psa závisia od úrovne energie, jeho životného štýlu a životných podmienok.

Odporúčané pre dospelých nemeckú dogu:

Husse Opus Farm | Bezlepkové granule pre psov s citlivým trávením a alergiami

Opus Farm obsahuje kuracie mäso a zemiaky a je vhodné aj pre psy s citlivým trávením, kožnými problémami a alergiami. Obsahuje suroviny najvyššej kvality. Bez farbív, konzervantov, lepkov a obilnín.
grain_free
Bez obilnín
mono_protein
Jediný zdroj živočíšnych bielkovin
Veľkosť plemena:
Bielkoviny: 38.0% (84% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Husse Opus Lynx | Bezlepkové granule pre dospelé mačky

Opus Lynx je bezobilninový recept inšpirovaný stravou divých rysov, bohatý na bielkoviny a tuky, s nízkym obsahom sacharidov. Granule obsahujú kuracie mäso, zemiaky a hrášok a sú vhodné aj pre mačky s citlivým tráviacim systémom.
grain_free
Bez obilnín
gluten_free
Bez lepku
Bielkoviny: 40.0% (90% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Podrobný popis nemeckej dogy

Hoci je nemecká doga úžasný strážny pes, nikdy by ste toto plemeno nemali držať ďalej od ich ošetrovateľov. Nemecké dogy sú veľmi spoločenské a s radosťou strávia so svojimi majiteľmi celý deň.

Pôvod

W XVI wieku możni z wielu krajów europejskich importowali długonogie psy z Anglie, które były krzyżówką mastifa angielskiego z wilczarzem irlandzkim. Wtedy jeszcze psy nie miały statusu rasy, ani nawet konkretnej nazwy, a jedynie określenie “pies angielski”. Tym sposobem angielskie określenie “dog” stało się popularne również na terenie Niemiec i Francji, gdzie od początku XVII wieku hodowano długonogie psy molosowate niezależnie od tych, hodowanych na Wyspach. W XIX wieku protoplasta doga niemieckiego miał kilka różnych nazw, jednak w każdej z nich niemieccy hodowcy chcieli podkreślić swoją rolę, jaką odegrali w rozwoju rasy. Oficjalną nazwę rasa zyskała w roku 1888.

Vzhľad

Poznávacím znakom dogy je určite jej veľkosť. Dospelí psi môžu dorásť až do výšky 90 cm v kohútiku a vážiť až 90 kg. Títo mohutní psi majú dlhé nohy a štíhle, ale pevné telá. Ich hlava je predĺžená a pomerne štíhla, papuľa je obdĺžniková s viditeľnými čeľusťami a širokými čeľusťami. Uši nemeckej dogy sú nasadené vysoko na hlave a ruky sú voľne po stranách. Psy tohto plemena majú veľmi krátku srsť, ktorá je úplne plochá a vytvára hodvábny a lesklý povrch. Nemecké dogy zvyčajne prichádzajú v čiernej, žltej, modrej a harlekýnovskej srsti. Posledný môže mať nos farby kože. Pri každej inej farbe srsti je nos dogy čierny.

Správanie

Nemecké dogy sú priateľské a pevne sa viažu na svojich majiteľov. Nebaví ich zostať sami. Hoci sú nemecké dogy mohutné, sú veľmi jemné a pokojné. Vedia sa správať k menším zvieratám a deťom, no mali by ste ich mať stále na očiach – ublížiť môžu jednoducho vrtením silným chvostom. Nemecké dogy nie sú príliš rýchle, ale nikdy by ste nemali testovať hranice svojho psa. Nemecké dogy môžu byť voči cudzím ľuďom rezervované, takže sú skvelým strážnym psom.

Požiadavka

Nemecké dogy dosahujú plnú dospelosť okolo 3 rokov. Dovtedy, napriek tomu, že sú obrovské, sa správajú ako energické šteňa a niekedy môžu zabudnúť, aké silné v skutočnosti sú. Pri energickej hre si môžu ublížiť, preto venujte zvýšenú pozornosť. Toto plemeno môže mať často problémy s očami a ušami - udržiavajte ich v pôvodnom stave, aby ste predišli infekciám.

Denná starostlivosť

Srsť dogy je nenáročná na starostlivosť. Ak sa zašpiní, psa stačí utrieť uterákom alebo gumenou rukavicou. Krátku srsť možno prečesať raz týždenne. Počas obdobia línania môžete psa čistiť častejšie. Nemecké dogy majú radi dlhé prechádzky – nezabudnite si navlhčiť vankúšiky na nohách. Udržujte oči a uši vášho psa čisté - pomôže to zabrániť zápalu.

Perfektné produkty pre nemeckú dogu:

74,00 €

Husse Opus Ocean 2 kg | Bezlepkové hypoalergénne granule pre aktívne psy s citlivým tráviacim systémom a intoleranciou na potraviny

Bohaté na živočíšne bielkoviny a tuky na podporu aktívneho životného štýlu Vášho psa

18,00 €

Tip

75,00 €

16,50 €

Mal váš maznáčik nejakú špeciálnu potrebu alebo stav netypický pre plemeno?

Urobte si prosím náš krátky kvíz a zistite, čo navrhujeme pre vášho domáceho maznáčika.

Husse šťastné domáce zvieratká!

 

Lola

Lola má teraz 4 a pol roka a sme veľmi radi, že sme objavili Husse, keď bola ešte mladé šteňa. Po vyskúšaní niekoľkých iných prémiových značiek trpela na problémy so žalúdkom, ale keď prešla na Husse, všetky príznaky zmizli.

Marely

Marely je Austrálsky ovčiak, ktorý mal od malička problémy s trávením, zle reagoval hlavne na kuracie mäso. Na odporúčanie veterinára sme skúsili Husse, najprv sme ich kontaktovali, výborný prístup už od začiatku - poradili, navrhli a dokonca nám dali zľavu ako štartovací balíček :-) a samozrejme priviezli až domov každú zásielku. Odvtedy sme už len u nich, Marley má teraz 3 roky a má skvelé trávenie, za čo som veľmi rád.  Ďakujem Husse!

Oceňuje nás

Pridajte sa k našej svorke!

Pracujte toľko hodín, koľko chcete, zarábajte si požadovaný príjem, pracujte vo svojej vlastnej oblasti.

Pracujte s nami

Husse - švédske krmivo pre psov, mačky a kone

Husse je švédsky výrobca krmiva pre psov, mačky a kone s viac ako 30-ročnými skúsenosťami na trhu. Hlavným cieľom Husse je podporovať zdravý životný štýl zvierat. Všetky krmivá, maškrty a doplnky Husse sú vyrobené len z tých najkvalitnejších, starostlivo vybraných surovín. Všetky produkty sú vyrábané podľa tradičných škandinávskych receptúr a výrobné linky sú pod neustálou veterinárnou kontrolou. Okrem kvality produktov Husse to znamená aj kvalitu služieb. Distribútori Husse sú dôkladne vyškolení vo výžive zvierat a radi vám pomôžu s výberom správnej stravy pre vášho psa, mačku alebo koňa. Produkty Husse nie sú dostupné v klasickej predajnej sieti – dodávame ich priamo z výroby k zákazníkovi, takže môžeme ponúknuť produkty najvyššej kvality za konkurenčné ceny. Jedlo Husse je možné vždy objednať s doručením od domu k domu.

Všetko potrebné pre vášho miláčika na jednom mieste

V ponuke Husse nájdete všetko, čo môže váš miláčik potrebovať. Naše suché krmivo pre psov a mačky je skvelým základom ich stravy - suché krmivo je správne vyvážené krmivo prispôsobené potrebám psov a mačiek rôznych veľkostí a v rôznych fázach života, teda šteniatka a mačiatka, dospelých a seniorov psov a mačiek . Máte psa alebo mačku so špeciálnymi výživovými potrebami? Postarali sme sa o špeciálne potreby zvierat s citlivým tráviacim systémom a potravinovými alergiami, po sterilizácii či kastrácii a domácich miláčikov so sklonom k nadváhe. Hľadáte hračky pre psov a mačky? Hračky Husse sú vyrobené z najkvalitnejších materiálov, sú odolné a poskytnú vášmu miláčikovi hodiny zábavy. Zdravú a prirodzenú stravu vášho psa, mačky či koňa môžete spestriť chutnými pochúťkami. Pamlsky pre psov, mačky a kone sú chutným doplnkom ich jedálnička a skvelou odmenou pri tréningu a tréningu. Potrebujete produkty na starostlivosť o vášho domáceho maznáčika? Zaobstarajte si šampóny, ošetrujúcu kozmetiku, oleje a mlieka, s ktorými sa postaráte o krásny a zdravý vzhľad vášho psa, mačky či koňa .