Problémy s močovými cestami u mačiek - prečo je to taký bežný problém?

Problémy s močovým systémom

Divoké mačky si nikdy nezvykli piť neperlivú vodu. Roky tieto dravce získavali denné tekutiny z ich modlitby. Hoci domáce mačky prešli dlhú cestu a výrazne sa zmenili, v mnohých prípadoch stále môžete vidieť podobnosti. Pitie neperlivej vody je stále niečo, čo mačky nepovažujú za prirodzené a pohodlné, čo v mnohých prípadoch môže viesť k problémom s močovými cestami.

Len málo mačiek sa rozhodne piť vodu z misky. Aj keď môžete nájsť nejaké mačkovité šelmy, ktoré to robia, väčšina mačiek by dala prednosť vode z kohútika alebo špeciálnej fontány pre mačky. Ale aj s pomocou mnohých trikov a vychytávok niektoré mačky nedostanú dostatok tekutín za deň. Ako zabezpečiť, aby vaša mačka zostala hydratovaná?

Mokré vs suché jedlo

Mokré krmivo je pre vašu mačku tou najlepšou voľbou. Vlhké krmivo pre mačky s obsahom vlhkosti okolo 80 % ľahko poskytne vašej mačke dostatok tekutín po celý deň. Ale nikdy nemôžete zabudnúť na preferencie vašej mačky. Aj keď chcete kŕmiť svoju mačku výlučne mokrým jedlom, ak vaša mačka uprednostňuje suché jedlo, nemôžete s tým nič robiť. Môžete sa pokúsiť začleniť do jeho stravy viac vlhkého krmiva zmiešaním suchého krmiva s vlhkým krmivom, ale nebuďte frustrovaní, ak sa vaša mačka namiesto toho rozhodne pre suché granule.

Vlhké krmivo pre mačky s obsahom vlhkosti okolo 80 % ľahko poskytne vašej mačke dostatok tekutín po celý deň

Ako začleniť mokré krmivo do stravy mačiek?

Nikdy nemôžete zmeniť stravu svojej mačky z rozmaru. Každé nové krmivo je potrebné zavádzať postupne – súčasné krmivo pre vašu mačku môžete zmiešať s novým krmivom. Takto má tráviaci systém vašej mačky šancu zvyknúť si na nové krmivo a vy minimalizujete riziko vzniku tráviacich problémov. Suché krmivo pre mačky je možné zmiešať s mokrým krmivom pre mačky, ako aj s mokrým občerstvením, čo zvýši chutnosť a poskytne viac tekutín v jedle vašej mačky. Časom sa môžete pokúsiť zvýšiť množstvo vlhkého krmiva v jedle a v určitom okamihu budete môcť svojej mačke podávať iba mokré jedlo. 

Diéta pre mačky s problémami s močovými cestami 

Močové cesty mačky sú naozaj citlivé a náchylné na mnohé infekcie a choroby. Často sa u mačiek môžu vyskytnúť obličkové kamene. Dobrá strava môže pomôcť udržať močové cesty vašej mačky v dobrom zdraví a kondícii. Prípravky pre mačky s citlivými močovými cestami môžu pomôcť znížiť hladinu pH moču vašej mačky. 

U mačiek sa často vyskytujú obličkové kamene..

Odporúčané pre mačky s problémami s močením:

Husse Exclusive Urinary | Vyvážené granule formulované na podporu močového systému u dospelých mačiek

Exclusive Urinary sú kompletné superprémiové granule pre dospelé mačky s problémom močového ústrojenstva. Špeciálne zloženie krmiva znižuje pH moču. Vďaka nízkemu obsahu horčíka, vápnika, fosforu a pridaným brusinkám pomáha krmivo udržiavať moč mačiek zdravú.
ph_low
Nízke pH
mg_low
Nízky obsah horčíku
Bielkoviny: 26.0%
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Husse Exclusive Lyster Care | Granule pre aktívne mačky s citlivou kožou

Exclusive Lyster Care je receptúra s vysokým obsahom energie pre mačky s citlivou kožou a vyššími energetickými potrebami. Najkvalitnejšie ingrediencie pre Vašu mačku.
healthy_shiny_coat
Zdravá a lesklá srsť
energy_plus
Vyššia potreba energie
Bielkoviny: 32.0%
Obsah tuku: 21.0%
Skontrolovať to

Ako zistiť, či má mačka problémy s močovými cestami? 

Mačky majú vysokú toleranciu bolesti, takže aj keď má vaša mačka bolesť, môže byť naozaj ťažké povedať. Pri problémoch s močovými cestami môžete vidieť aj iné signály, napríklad vaša mačka môže začať mňaukať v odpadkovom koši. Ak vaša mačka zrazu močí mimo smetného koša, radšej dávajte väčší pozor, aby ste videli, čo sa deje. Najrýchlejší spôsob, ako zistiť, či má vaša mačka problémy s močovým traktom, je analýza moču. Odoberanie vzorky moču vašej mačky môže byť trochu zložité, ale ak sa chcete uistiť, môžete použiť podstielku s indikátorom bielkovín, čo je zvyčajne prvý príznak problémov s močovými cestami.

Ďalšie produkty pre mačky pre zdravé močové cesty:

Husse Exclusive Lyster Care 2 kg | Granule pre aktívne mačky s citlivou kožou

S omega mastnými kyselinami na podporu výživnej pokožky & lesklej srsti

15,50 €

17,00 €

Tip

Husse Exclusive Sterilised 2 kg | Kompletné a vyvážené granule pre dospelé sterilizované mačky

S nižším obsahom tuku na pomoc pri obmedzení nadmerného prírastku hmotnosti

16,50 €

Husse Exclusive Light 2 kg | Granule pre menej aktívne, staršie a obézne mačky

Pridaný L-karnitín na podporu zvýšenia metabolizmu tukov

15,00 €

Husse šťastné domáce zvieratká!

 

Lola

Lola má teraz 4 a pol roka a sme veľmi radi, že sme objavili Husse, keď bola ešte mladé šteňa. Po vyskúšaní niekoľkých iných prémiových značiek trpela na problémy so žalúdkom, ale keď prešla na Husse, všetky príznaky zmizli.

Marely

Marely je Austrálsky ovčiak, ktorý mal od malička problémy s trávením, zle reagoval hlavne na kuracie mäso. Na odporúčanie veterinára sme skúsili Husse, najprv sme ich kontaktovali, výborný prístup už od začiatku - poradili, navrhli a dokonca nám dali zľavu ako štartovací balíček :-) a samozrejme priviezli až domov každú zásielku. Odvtedy sme už len u nich, Marley má teraz 3 roky a má skvelé trávenie, za čo som veľmi rád.  Ďakujem Husse!

Oceňuje nás

Pridajte sa k našej svorke!

Pracujte toľko hodín, koľko chcete, zarábajte si požadovaný príjem, pracujte vo svojej vlastnej oblasti.

Pracujte s nami

Husse - švédske krmivo pre psov, mačky a kone

Husse je švédsky výrobca krmiva pre psov, mačky a kone s viac ako 30-ročnými skúsenosťami na trhu. Hlavným cieľom Husse je podporovať zdravý životný štýl zvierat. Všetky krmivá, maškrty a doplnky Husse sú vyrobené len z tých najkvalitnejších, starostlivo vybraných surovín. Všetky produkty sú vyrábané podľa tradičných škandinávskych receptúr a výrobné linky sú pod neustálou veterinárnou kontrolou. Okrem kvality produktov Husse to znamená aj kvalitu služieb. Distribútori Husse sú dôkladne vyškolení vo výžive zvierat a radi vám pomôžu s výberom správnej stravy pre vášho psa, mačku alebo koňa. Produkty Husse nie sú dostupné v klasickej predajnej sieti – dodávame ich priamo z výroby k zákazníkovi, takže môžeme ponúknuť produkty najvyššej kvality za konkurenčné ceny. Jedlo Husse je možné vždy objednať s doručením od domu k domu.

Všetko potrebné pre vášho miláčika na jednom mieste

V ponuke Husse nájdete všetko, čo môže váš miláčik potrebovať. Naše suché krmivo pre psov a mačky je skvelým základom ich stravy - suché krmivo je správne vyvážené krmivo prispôsobené potrebám psov a mačiek rôznych veľkostí a v rôznych fázach života, teda šteniatka a mačiatka, dospelých a seniorov psov a mačiek . Máte psa alebo mačku so špeciálnymi výživovými potrebami? Postarali sme sa o špeciálne potreby zvierat s citlivým tráviacim systémom a potravinovými alergiami, po sterilizácii či kastrácii a domácich miláčikov so sklonom k nadváhe. Hľadáte hračky pre psov a mačky? Hračky Husse sú vyrobené z najkvalitnejších materiálov, sú odolné a poskytnú vášmu miláčikovi hodiny zábavy. Zdravú a prirodzenú stravu vášho psa, mačky či koňa môžete spestriť chutnými pochúťkami. Pamlsky pre psov, mačky a kone sú chutným doplnkom ich jedálnička a skvelou odmenou pri tréningu a tréningu. Potrebujete produkty na starostlivosť o vášho domáceho maznáčika? Zaobstarajte si šampóny, ošetrujúcu kozmetiku, oleje a mlieka, s ktorými sa postaráte o krásny a zdravý vzhľad vášho psa, mačky či koňa .