Mačiatko v novom domove - všetko, čo potrebujete vedieť!

Mačiatko

Prvý deň v novom domove je pre mačiatko vždy náročný a stresujúci zážitok. Mačiatko je odobraté z rodiny a umiestnené do úplne nového prostredia s cudzími ľuďmi, ktorí sa nakoniec stanú novou rodinou. Tieto prvé chvíle sú skvelé na stanovenie hraníc a pravidiel pre vaše mačiatko.

Bezpečné prostredie pre mačiatko

Ešte predtým, ako si mačiatko prinesiete domov, zabezpečte svoj domov. Mačiatka sú mimoriadne zvedavé a v prvý deň si dokážu hľadať úkryty, vďaka ktorým sa budú cítiť bezpečnejšie. Skontrolujte všetky zákutia, priestory za a pod nábytkom a spotrebičmi. Zablokujte prístup na miesta, ktoré by mali zostať pre vašu mačku zakázané. Skryte všetky viditeľné káble, najmä tie visiace, pretože sa môžu stať skvelou hračkou pre mačiatko.

Ďalší krok - schránka na odpadky

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, keď si mačiatko prinesiete domov, je ukázať mu odpadkový box. Množstvo mačiatok od chovateľov či útulkov už vie, ako využiť pelech, no stále potrebujú vedieť, kde ho v novom domove nájdu. Ukážte mačiatku jeho odpadkový box hneď potom, ako ho prinesiete domov. Ak viete, aký typ podstielky použil chovateľ alebo v útulku, skúste vybrať niečo čo najpodobnejšie. Ak vaše mačiatko náhodou používa debničku, pochváľte ho za to a za odmenu mu dajte maškrtu. Mačiatka zvyčajne musia používať odpadkový box po prebudení alebo po jedle - aby ste svoju mačku naučili používať odpadkový box, môžete ho k nemu vziať ako prvú vec ráno a po každom jedle. Vždy chváľte svoje mačiatko za používanie odpadkového koša. 

Čas na preskúmanie

Vaše mačiatko určite strávi prvý deň skúmaním svojho nového prostredia. Nechajte svoju mačku spoznať svoj nový domov podľa vlastných predstáv, no dávajte naňho pozor. Ak sa vaše mačiatko rozhodne schovať pod posteľ alebo vedľa pohovky, nechajte ho tak. Môžete sa ho pokúsiť vylákať von hračkou alebo maškrtou, ale ak vaša mačka zjavne nemá záujem, dajte jej čas. Vaša mačka musí skúmať vlastným tempom. 

Odporúčané pre mačiatka (Mačiatka milujú):

Husse Opus Farm | Bezlepkové granule pre psov s citlivým trávením a alergiami

Opus Farm obsahuje kuracie mäso a zemiaky a je vhodné aj pre psy s citlivým trávením, kožnými problémami a alergiami. Obsahuje suroviny najvyššej kvality. Bez farbív, konzervantov, lepkov a obilnín.
grain_free
Bez obilnín
mono_protein
Jediný zdroj živočíšnych bielkovin
Veľkosť plemena:
Bielkoviny: 38.0% (84% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Husse Opus Lynx | Bezlepkové granule pre dospelé mačky

Opus Lynx je bezobilninový recept inšpirovaný stravou divých rysov, bohatý na bielkoviny a tuky, s nízkym obsahom sacharidov. Granule obsahujú kuracie mäso, zemiaky a hrášok a sú vhodné aj pre mačky s citlivým tráviacim systémom.
grain_free
Bez obilnín
gluten_free
Bez lepku
Bielkoviny: 40.0% (90% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Kde môžem spať? 

Mačky môžu spať 12 až 16 hodín denne. Ak nespia, radi sa vyvaľujú na teplých a pohodlných miestach, alebo ak je stále pekné počasie, môžete ich vidieť ležať v lúčoch slnka. Pohodlný pelech pre mačky nie je len miestom na zdriemnutie. Vaša mačka si tam môže uložiť všetky svoje hračky alebo sa len schovať, kedykoľvek sa cíti vystresovaná alebo nepohodlná.

Čo môžem poškriabať? 

Škrabanie hrá dôležitú úlohu v každodennej rutine vašej mačky. Je to pre vašu mačku skvelý spôsob, ako si natiahnuť svaly a úžasná rutina starostlivosti o seba, keď si vaša mačka môže čistiť pazúry. Škrabanie je tiež spôsob, ako označiť územie tak, že zanecháte vôňu, ako aj vizuálne stopy. Škrabanie poskytuje mačkám pohodlie a umožňuje im cítiť sa ako doma. Ak nechcete, aby vaša mačka škrabala nábytok okolo domu, poskytnite mu škrabadlá. Môžete použiť mačaciu mačku alebo hračku, aby ste povzbudili svoju mačku, aby používala škrabadlo.

Ďalšie produkty pre mačiatka:

Husse Exclusive Lyster Care 2 kg | Granule pre aktívne mačky s citlivou kožou

S omega mastnými kyselinami na podporu výživnej pokožky & lesklej srsti

15,50 €

17,00 €

Husse Exclusive Digest 2 kg | Bezlepkové granule pre dospelé mačky s citlivým trávením

Vysoký obsah bielkovín & ľahko stráviteľné sacharidy

18,00 €

Tip

Husse Exclusive Sterilised 2 kg | Kompletné a vyvážené granule pre dospelé sterilizované mačky

S nižším obsahom tuku na pomoc pri obmedzení nadmerného prírastku hmotnosti

16,50 €

Husse Exclusive Light 2 kg | Granule pre menej aktívne, staršie a obézne mačky

Pridaný L-karnitín na podporu zvýšenia metabolizmu tukov

15,00 €

Husse šťastné domáce zvieratká!

 

Lola

Lola má teraz 4 a pol roka a sme veľmi radi, že sme objavili Husse, keď bola ešte mladé šteňa. Po vyskúšaní niekoľkých iných prémiových značiek trpela na problémy so žalúdkom, ale keď prešla na Husse, všetky príznaky zmizli.

Marely

Marely je Austrálsky ovčiak, ktorý mal od malička problémy s trávením, zle reagoval hlavne na kuracie mäso. Na odporúčanie veterinára sme skúsili Husse, najprv sme ich kontaktovali, výborný prístup už od začiatku - poradili, navrhli a dokonca nám dali zľavu ako štartovací balíček :-) a samozrejme priviezli až domov každú zásielku. Odvtedy sme už len u nich, Marley má teraz 3 roky a má skvelé trávenie, za čo som veľmi rád.  Ďakujem Husse!

Oceňuje nás

Pridajte sa k našej svorke!

Pracujte toľko hodín, koľko chcete, zarábajte si požadovaný príjem, pracujte vo svojej vlastnej oblasti.

Pracujte s nami

Husse - švédske krmivo pre psov, mačky a kone

Husse je švédsky výrobca krmiva pre psov, mačky a kone s viac ako 30-ročnými skúsenosťami na trhu. Hlavným cieľom Husse je podporovať zdravý životný štýl zvierat. Všetky krmivá, maškrty a doplnky Husse sú vyrobené len z tých najkvalitnejších, starostlivo vybraných surovín. Všetky produkty sú vyrábané podľa tradičných škandinávskych receptúr a výrobné linky sú pod neustálou veterinárnou kontrolou. Okrem kvality produktov Husse to znamená aj kvalitu služieb. Distribútori Husse sú dôkladne vyškolení vo výžive zvierat a radi vám pomôžu s výberom správnej stravy pre vášho psa, mačku alebo koňa. Produkty Husse nie sú dostupné v klasickej predajnej sieti – dodávame ich priamo z výroby k zákazníkovi, takže môžeme ponúknuť produkty najvyššej kvality za konkurenčné ceny. Jedlo Husse je možné vždy objednať s doručením od domu k domu.

Všetko potrebné pre vášho miláčika na jednom mieste

V ponuke Husse nájdete všetko, čo môže váš miláčik potrebovať. Naše suché krmivo pre psov a mačky je skvelým základom ich stravy - suché krmivo je správne vyvážené krmivo prispôsobené potrebám psov a mačiek rôznych veľkostí a v rôznych fázach života, teda šteniatka a mačiatka, dospelých a seniorov psov a mačiek . Máte psa alebo mačku so špeciálnymi výživovými potrebami? Postarali sme sa o špeciálne potreby zvierat s citlivým tráviacim systémom a potravinovými alergiami, po sterilizácii či kastrácii a domácich miláčikov so sklonom k nadváhe. Hľadáte hračky pre psov a mačky? Hračky Husse sú vyrobené z najkvalitnejších materiálov, sú odolné a poskytnú vášmu miláčikovi hodiny zábavy. Zdravú a prirodzenú stravu vášho psa, mačky či koňa môžete spestriť chutnými pochúťkami. Pamlsky pre psov, mačky a kone sú chutným doplnkom ich jedálnička a skvelou odmenou pri tréningu a tréningu. Potrebujete produkty na starostlivosť o vášho domáceho maznáčika? Zaobstarajte si šampóny, ošetrujúcu kozmetiku, oleje a mlieka, s ktorými sa postaráte o krásny a zdravý vzhľad vášho psa, mačky či koňa .