Zlatý retriever

Pokojný, priateľský a vždy pripravený pracovať

Zlatý retriever je stredne veľký strelný pes pôvodne vyšľachtený na aportovanie postrelených kačíc a pernatej zveri počas lovu. Meno plemena „retriever“ odkazuje na jeho schopnosť aportovať postrelenú zver nepoškodenú vďaka ich mäkkým ústam.

iconKrajina pôvodu: Spojené kráľovstvo, Škótsko, Anglicko
iconKlasifikácia FCI: Skupina 8, Sekcia 1 Retrievery #111
iconPovaha: Inteligentný, spoľahlivý, milý, dôveryhodný, priateľský, sebavedomý
iconFarby: svetlo zlatá, krémová, tmavo zlatá, zlatá
iconHmotnosť: sučka: 25–32 kg, pes: 30–34 kg
iconVýška: Žena: 51–56 cm, Muž: 56–61 cm
iconPredpokladaná dĺžka života: od 10 do 12 rokov

Šteniatka zlatého retrievera

Zlatý retriever má povesť vysoko kooperatívneho plemena a väčšina šteniatok sa dá veľmi ľahko trénovať. Toto plemeno nevyžaduje žiadny prísny výcvik, pretože najlepšie reaguje na pozitívny a optimistický štýl tréningu. Vďaka svojej inteligencii a túžbe potešiť majiteľa sa dajú ľahko naučiť mnohým trikom a všetkým potrebným príkazom. Vždy poskytnite svojmu šteňaťu zdravú stravu, ktorá vyhovuje všetkým stravovacím potrebám. Šteniatka tohto plemena majú tendenciu rásť pomerne rýchlo, takže je potrebné kŕmiť potravou, ktorá zaisťuje správny vývoj. Okrem toho sú zlaté retrievery náchylné na dyspláziu bedrového kĺbu, preto sa odporúča krmivo s obsahom glukozamínu a chondroitínu, ktoré zabezpečujú zdravú štruktúru a funkciu kĺbov. Valp Maxi je skvelou voľbou pre šteňatá stredne veľkých a veľkých plemien psov.

Výživa zlatého retrievera

Zlatý retriever, podobne ako labradorský retriever, miluje jesť. Toto plemeno môže ľahko pribrať a stať sa obéznym. Dobre vyvážená strava a kŕmenie dvoma jedlami denne môže pomôcť kontrolovať váhu vášho psa. Zlatí retrieveri môžu trpieť mnohými genetickými poruchami a inými zdravotnými problémami. Toto plemeno môže trpieť rakovinou, srdcovými chorobami a dyspláziou bedrového kĺbu. Doplnenie stravy vášho psa o pridaný taurín môže pomôcť pri podpore funkcie srdca, L-karnitín podporí spaľovanie tukov, zatiaľ čo glukosamín a chondroitín zabezpečia správnu funkciu kĺbov. O kĺby sa postará doplnok stravy vášho psa s prípravkom Artro Plus s obsahom glukozamínu a chondroitínu. Prima Plus skvele poslúži ako hlavná strava zlatého retrievera.

Odporúčané pre dospelých zlatého retrievera:

Husse Opus Farm | Bezlepkové granule pre psov s citlivým trávením a alergiami

Opus Farm obsahuje kuracie mäso a zemiaky a je vhodné aj pre psy s citlivým trávením, kožnými problémami a alergiami. Obsahuje suroviny najvyššej kvality. Bez farbív, konzervantov, lepkov a obilnín.
grain_free
Bez obilnín
mono_protein
Jediný zdroj živočíšnych bielkovin
Veľkosť plemena:
Bielkoviny: 38.0% (84% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Husse Opus Lynx | Bezlepkové granule pre dospelé mačky

Opus Lynx je bezobilninový recept inšpirovaný stravou divých rysov, bohatý na bielkoviny a tuky, s nízkym obsahom sacharidov. Granule obsahujú kuracie mäso, zemiaky a hrášok a sú vhodné aj pre mačky s citlivým tráviacim systémom.
grain_free
Bez obilnín
gluten_free
Bez lepku
Bielkoviny: 40.0% (90% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Podrobný popis Zlatého retrievera

Zlaté retrievery sú stredne veľké a silne stavané. Vďaka svojej vysokej cvičiteľnosti sú skvelými asistenčnými psami so zdravotným postihnutím, ako aj poľovníckymi, pátracími a záchranárskymi psami.

Genesis

História zlatého retrievera začala niekde v polovici až koncom 19. storočia. Scottish Gentry potreboval psa retrievera schopného aportovať zver z vody aj zo zeme, vhodného pre ich močiarne loviská s rybníkmi, riekami a potokmi. Z kríženia existujúcich retrieverov s vodnými španielmi vznikol prvý vrh zlatých retrieverov. Tie boli potom použité v ďalšom šľachtiteľskom programe, ktorý zahŕňal írskeho setra, Bloodhounda a menšieho Newfoundlanda.

Vzhľad

Zlatý retriever vyzerá dobre vyvážený a mohutný. Majú hrubú, tvarovanú papuľu a širokú hlavu s trojuholníkovými, sklopnými ušami. Ich výraz tváre sa považuje za priateľský. Zlatí retrieveri majú stredne dlhú, hustú dvojitú srsť s miernou vlnou. Vnútorná srsť poskytuje tomuto plemenu teplo v chladnom počasí a v lete ho chladí, zatiaľ čo vonkajšia srsť odpudzuje vodu pri plávaní. Najbežnejšie farby srsti sú zvyčajne zlaté alebo krémové. Ich srsť perie pozdĺž zadnej časti prednej a nájsť nohy, v prednej časti krku a pod chvostom.

Správanie

Zlatí retrieveri sú inteligentní a dobre vycvičiteľní. Sú vždy sústredení na danú úlohu, čo z nich robí skvelého pracovného psa. Toto plemeno miluje prácu a neprestane, kým sa nezrúti. Je potrebné sledovať svojho psa, aby sa zabránilo prepracovaniu. Zlatí retrieveri sú aktívni a majú radi zábavu. So správnym množstvom fyzickej stimulácie je toto plemeno veľmi pokojným a trpezlivým spoločníkom (aj s deťmi), čo z nich robí skvelého rodinného miláčika. Zlatý retriever je považovaný za jedno z najtichších plemien, pretože v každodennom živote zriedka štekajú. Počas hry alebo stretnutia s cudzími ľuďmi ich možno vidieť častejšie štekať. Toto plemeno psa je veľmi dôverčivé a jemné a veľmi spoločenské, k rodine aj k cudzím ľuďom. Nerobia sa z nich skvelý strážny pes. Zlatí retrieveri sú aktívni a inštinktívne milujú vodu a plávanie.

Požiadavky

Zlatí retrieveri pochádzajúci zo športových psov vyžadujú dôsledné fyzické a duševné cvičenie, aby zostali šťastní a zdraví. Denne by mali dostať približne hodinu námahy. Toto plemeno miluje aportovanie a plávanie, ale môže byť tiež skvelým spoločníkom pri turistike alebo joggingu. Zlatý retriever je považovaný za jedno z najjasnejších plemien psov. Dychtivo potešia majiteľa a plnia úlohy, čo môžu využiť na tak potrebnú duševnú stimuláciu. Akákoľvek úloha alebo hra, ktorá od nich vyžaduje, aby niečo prinášali, aby sa ich ústa zamestnali, nasýti ich potrebu aportovania a zabráni akémukoľvek nechcenému žuvaniu alebo hryzeniu.

Denná starostlivosť

Dvakrát do roka, presne na jar av zime, prejdú zlatí retrieveri ťažkým línaním. Časté kefovanie a mesačný kúpeľ vám pomôžu zbaviť sa nežiaducich odumretých chĺpkov. Po celý rok hustá a dlhá srsť zlatých retrieverov si vyžaduje kefovanie, aby sa zabránilo jej zmatneniu. Okrem toho sa niektoré z najdlhších pramienkov na zadnej strane nôh môžu zamotať – zastrihávanie srsti vášho psa tomu môže zabrániť. Toto plemeno môže produkovať nepríjemný psí zápach, ktorý sa dá odstrániť pravidelným kúpaním. Dávajte však pozor, aby ste nezbavili srsť prírodných olejov.

Perfektné produkty pre zlatého retrievera:

74,00 €

Husse Opus Ocean 2 kg | Bezlepkové hypoalergénne granule pre aktívne psy s citlivým tráviacim systémom a intoleranciou na potraviny

Bohaté na živočíšne bielkoviny a tuky na podporu aktívneho životného štýlu Vášho psa

18,00 €

Tip

75,00 €

16,50 €

Mal váš maznáčik nejakú špeciálnu potrebu alebo stav netypický pre plemeno?

Urobte si prosím náš krátky kvíz a zistite, čo navrhujeme pre vášho domáceho maznáčika.

Husse šťastné domáce zvieratká!

 

Lola

Lola má teraz 4 a pol roka a sme veľmi radi, že sme objavili Husse, keď bola ešte mladé šteňa. Po vyskúšaní niekoľkých iných prémiových značiek trpela na problémy so žalúdkom, ale keď prešla na Husse, všetky príznaky zmizli.

Marely

Marely je Austrálsky ovčiak, ktorý mal od malička problémy s trávením, zle reagoval hlavne na kuracie mäso. Na odporúčanie veterinára sme skúsili Husse, najprv sme ich kontaktovali, výborný prístup už od začiatku - poradili, navrhli a dokonca nám dali zľavu ako štartovací balíček :-) a samozrejme priviezli až domov každú zásielku. Odvtedy sme už len u nich, Marley má teraz 3 roky a má skvelé trávenie, za čo som veľmi rád.  Ďakujem Husse!

Oceňuje nás

Pridajte sa k našej svorke!

Pracujte toľko hodín, koľko chcete, zarábajte si požadovaný príjem, pracujte vo svojej vlastnej oblasti.

Pracujte s nami

Husse - švédske krmivo pre psov, mačky a kone

Husse je švédsky výrobca krmiva pre psov, mačky a kone s viac ako 30-ročnými skúsenosťami na trhu. Hlavným cieľom Husse je podporovať zdravý životný štýl zvierat. Všetky krmivá, maškrty a doplnky Husse sú vyrobené len z tých najkvalitnejších, starostlivo vybraných surovín. Všetky produkty sú vyrábané podľa tradičných škandinávskych receptúr a výrobné linky sú pod neustálou veterinárnou kontrolou. Okrem kvality produktov Husse to znamená aj kvalitu služieb. Distribútori Husse sú dôkladne vyškolení vo výžive zvierat a radi vám pomôžu s výberom správnej stravy pre vášho psa, mačku alebo koňa. Produkty Husse nie sú dostupné v klasickej predajnej sieti – dodávame ich priamo z výroby k zákazníkovi, takže môžeme ponúknuť produkty najvyššej kvality za konkurenčné ceny. Jedlo Husse je možné vždy objednať s doručením od domu k domu.

Všetko potrebné pre vášho miláčika na jednom mieste

V ponuke Husse nájdete všetko, čo môže váš miláčik potrebovať. Naše suché krmivo pre psov a mačky je skvelým základom ich stravy - suché krmivo je správne vyvážené krmivo prispôsobené potrebám psov a mačiek rôznych veľkostí a v rôznych fázach života, teda šteniatka a mačiatka, dospelých a seniorov psov a mačiek . Máte psa alebo mačku so špeciálnymi výživovými potrebami? Postarali sme sa o špeciálne potreby zvierat s citlivým tráviacim systémom a potravinovými alergiami, po sterilizácii či kastrácii a domácich miláčikov so sklonom k nadváhe. Hľadáte hračky pre psov a mačky? Hračky Husse sú vyrobené z najkvalitnejších materiálov, sú odolné a poskytnú vášmu miláčikovi hodiny zábavy. Zdravú a prirodzenú stravu vášho psa, mačky či koňa môžete spestriť chutnými pochúťkami. Pamlsky pre psov, mačky a kone sú chutným doplnkom ich jedálnička a skvelou odmenou pri tréningu a tréningu. Potrebujete produkty na starostlivosť o vášho domáceho maznáčika? Zaobstarajte si šampóny, ošetrujúcu kozmetiku, oleje a mlieka, s ktorými sa postaráte o krásny a zdravý vzhľad vášho psa, mačky či koňa .