Kokeršpaniel

Rád sa hrá vo vode.

Kokeršpaniel je stredne veľké plemeno psov zo skupiny retrieverov a vodných psov. Chovaný predovšetkým ako poľovný pes.

icon

Krajina pôvodu:

Veľká Británia
icon

Klasifikácia FCI:

skupina VIII, sekcia 2, retrievery
icon

Charakter:

prítulný, priateľský, hravý, dôverčivý, poslušný, tichý
icon

Farba:

čierna, červená, zlatá, čokoládová, pálená čierna, pálená hnedá
icon

Hmotnosť:

Ženy: 12–15 kg, muži: 13–16 kg
icon

Výška:

Žena: 36–41 cm, Muž: 38–43 cm
icon

Priemerná dĺžka života:

od 12 do 15 rokov

Šteniatka kokeršpaniela

Hoci je kokeršpaniel hravý a spoločenský pes, môže byť trochu tvrdohlavý a výcvik šteniatka môže predstavovať trochu výzvu. Buďte trpezliví a nevzdávajte sa, ak na začiatku neuvidíte žiadne výsledky. Pri práci so šteniatkami kokeršpaniela musíte byť dôslední, ale nie prísni. Španieli majú silne vyvinuté nutkanie potešiť majiteľa, čo sa pri výcviku so šteniatkami španielov môže naozaj hodiť. Vždy nezabudnite odmeniť svojho psa za správne vykonané povely alebo cvičenia. Pochváľte a pohladkajte svojho psíka a za odmenu mu nezabudnite ponúknuť chutnú maškrtu. Bravo snacky sú skvelou pochúťkou na tréning, pretože ich ľahko rozlámete na menšie kúsky.

Výživa kokeršpaniela

Kokeršpaniel je pes s obrovskou chuťou do jedla, takže výber správneho krmiva by nemal byť príliš veľký problém. Suché aj mokré krmivo pre psov bude fungovať dobre pre španiela. Nekontrolovaná chuť do jedla u tohto plemena psa môže viesť k nadváhe a obezite, preto sledujte príjem potravy svojho psa a neprekrmujte ho. Plemená psov známe svojimi apetítmi by sa nikdy nemali kŕmiť ad libitum. Kŕmte svojho psa podľa plánu, najlepšie dvakrát až trikrát denne. Rozdeľte odporúčanú porciu jedla na menšie porcie a kŕmte ich v stanovených hodinách. Nekŕmte svojho psa medzi pravidelnými jedlami a ak dávate šteňaťu nejaké maškrty, venujte pozornosť zoznamu zložiek a množstvu občerstvenia, ktoré dávate.

Odporúčané pre dospelých kokeršpanielov:

Husse Prima Plus | Superprémiové granule pre dospelé psy na udržanie štíhlej postavy

Kompletné a vyvážené granule z kuracieho mäsa, ideálne pre dospelé psy, ktoré sa menej hýbu. Obsahuje L-karnitín na spaľovanie tuku, naopak neobsahuje farbivá, konzervačné látky, sóju ani mliečne výrobky. Krmivo je konzervované vitamínom C, ktorý udržiava hodnotu vitamínov v krmive.
l_carnitine
L-Karnitín
mobility
Pohyblivosť
Veľkosť plemena:
Bielkoviny: 22.5% (60% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 10.0%
Skontrolovať to

Husse Sensitive Digest | Hypoalergénne superprémiové granule pre psy s citlivým trávením

Sensitive Digest je bezlepkový produkt s obmedzenými zdrojmi živočíšnych bielkovín, vhodný pre psy, ktoré trpia alergiami a/alebo citlivým tráviacim systémom. Jahňacie bielkoviny, ktoré menej často vyvolávajú alergie, sú jediným zdrojom živočíšnych bielkovín v receptúre. Neobsahuje konzervačné látky a farbivá.
gluten_free
Bez lepku
hypo_allergenic
Hypoalergénne
Veľkosť plemena: , stredné plemená psov
Bielkoviny: 23.0% (72.5% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 14.0%
Skontrolovať to

Popis

Kokeršpaniel je plemeno živých a zábavných psov. Španieli sú jemné plemeno psov, ktoré má tendenciu vytvárať úzke vzťahy so svojou rodinou. Psy tohto plemena sú dosť aktívne a inteligentné, takže naučiť ich povely nie je príliš veľkou výzvou.

Pôvod

Staroveký grécky filozof Xenofón z Atén bol pravdepodobne prvým, kto kedy spomenul psa typu španiela. Koncom 16. storočia sa na Britských ostrovoch stali populárnymi. Vtedy šľachtiteľský program rozlíšil dva rôzne druhy španielov a rozdelil ich na poľných a vodných. Postupom času sa rozlišovalo ešte viac druhov. Španieli boli vyšľachtení na lov rôznych druhov zvierat a prácu vo všetkých podmienkach. Čierny španiel Obo narodený v roku 1879 sa považuje za predchodcu plemena kokeršpaniel. Majiteľ, James Farrow, zaregistroval Obo ako názov chovateľskej stanice pre svoj chovateľský program. V roku 1902 bol založený klub kokeršpanielov a v tom istom roku bol vytvorený štandard plemena .

Vzhľad

Kokeršpaniel je pes pomerne harmonickej stavby tela. Kokeršpaniel je veľmi proporčne tvarovaný a má hladkú a hodvábnu srsť. Španieli majú hlavy s dobre vyvinutými lebkami a hranatou papuľou zakončenou nízko nasadeným a pokrytou dlhými ušami. Kokeršpaniel má plné a okrúhle oči, tmavé a zvyčajne korešpondujúce s farbou srsti. Psy tohto plemena majú silné a kompaktné telo, hlboký hrudník a rovné, silné nohy.

Správanie

Kokeršpaniel je plemeno nadšených a energických psov. Je to skvelý spoločník pre aktívneho majiteľa. Španieli sú zvedaví, odvážni a radi sa hrajú. Psy tohto plemena sú veľmi spoločenské - radi trávia čas v spoločnosti svojich majiteľov. Radi sa hrajú s deťmi, no najlepšie si rozumejú so staršími deťmi. Ľahko si vytvárajú putá s inými psami a zvieratami. Španieli sú dokonalí strážni psi, pretože reagujú na tie najmenšie zvuky. Kokeršpanieli sa dokážu rýchlo prispôsobiť novému prostrediu alebo rutinám, takže sú skvelými kamarátmi na cesty.

Požiadavky

Španieli radi plávajú a trávia čas vo vode a okolo nej. Dávajte pozor na svojho psa, keď ste v tesnej blízkosti akýchkoľvek vodných plôch, najmä tých, ktoré ešte nepoznáte. Nezabudnite vysušiť uši svojho psa po každom plávaní alebo kúpeli - teplý a vlhký zvukovod vytvára ideálne prostredie pre rast baktérií, ktoré môžu viesť k infekciám.

Denná starostlivosť

Kokeršpanieli sú známi tým, že počas jari a jesene sa ťažko vyhadzujú a zvyčajne vyžadujú každodenné čistenie. Po sezóne zhadzovania môžete ísť preč s kefovaním svojho španiela raz týždenne. Pri česaní venujte veľkú pozornosť labkám a pazuchám vášho psa - to sú miesta, kde sa najrýchlejšie zamotajú. Španieli vyžadujú pravidelné strihanie a ošetrovanie.

Perfektné produkty pre kokeršpaniela:

74,00 €

Husse Opus Ocean 2 kg | Bezlepkové hypoalergénne granule pre aktívne psy s citlivým tráviacim systémom a intoleranciou na potraviny

Bohaté na živočíšne bielkoviny a tuky na podporu aktívneho životného štýlu Vášho psa

18,00 €

Tip

75,00 €

16,50 €

Mal váš maznáčik nejakú špeciálnu potrebu alebo stav netypický pre plemeno?

Urobte si prosím náš krátky kvíz a zistite, čo navrhujeme pre vášho domáceho maznáčika.

Husse šťastné domáce zvieratká!

 

Lola

Lola má teraz 4 a pol roka a sme veľmi radi, že sme objavili Husse, keď bola ešte mladé šteňa. Po vyskúšaní niekoľkých iných prémiových značiek trpela na problémy so žalúdkom, ale keď prešla na Husse, všetky príznaky zmizli.

Marely

Marely je Austrálsky ovčiak, ktorý mal od malička problémy s trávením, zle reagoval hlavne na kuracie mäso. Na odporúčanie veterinára sme skúsili Husse, najprv sme ich kontaktovali, výborný prístup už od začiatku - poradili, navrhli a dokonca nám dali zľavu ako štartovací balíček :-) a samozrejme priviezli až domov každú zásielku. Odvtedy sme už len u nich, Marley má teraz 3 roky a má skvelé trávenie, za čo som veľmi rád.  Ďakujem Husse!

Oceňuje nás

Pridajte sa k našej svorke!

Pracujte toľko hodín, koľko chcete, zarábajte si požadovaný príjem, pracujte vo svojej vlastnej oblasti.

Pracujte s nami

Husse - švédske krmivo pre psov, mačky a kone

Husse je švédsky výrobca krmiva pre psov, mačky a kone s viac ako 30-ročnými skúsenosťami na trhu. Hlavným cieľom Husse je podporovať zdravý životný štýl zvierat. Všetky krmivá, maškrty a doplnky Husse sú vyrobené len z tých najkvalitnejších, starostlivo vybraných surovín. Všetky produkty sú vyrábané podľa tradičných škandinávskych receptúr a výrobné linky sú pod neustálou veterinárnou kontrolou. Okrem kvality produktov Husse to znamená aj kvalitu služieb. Distribútori Husse sú dôkladne vyškolení vo výžive zvierat a radi vám pomôžu s výberom správnej stravy pre vášho psa, mačku alebo koňa. Produkty Husse nie sú dostupné v klasickej predajnej sieti – dodávame ich priamo z výroby k zákazníkovi, takže môžeme ponúknuť produkty najvyššej kvality za konkurenčné ceny. Jedlo Husse je možné vždy objednať s doručením od domu k domu.

Všetko potrebné pre vášho miláčika na jednom mieste

V ponuke Husse nájdete všetko, čo môže váš miláčik potrebovať. Naše suché krmivo pre psov a mačky je skvelým základom ich stravy - suché krmivo je správne vyvážené krmivo prispôsobené potrebám psov a mačiek rôznych veľkostí a v rôznych fázach života, teda šteniatka a mačiatka, dospelých a seniorov psov a mačiek . Máte psa alebo mačku so špeciálnymi výživovými potrebami? Postarali sme sa o špeciálne potreby zvierat s citlivým tráviacim systémom a potravinovými alergiami, po sterilizácii či kastrácii a domácich miláčikov so sklonom k nadváhe. Hľadáte hračky pre psov a mačky? Hračky Husse sú vyrobené z najkvalitnejších materiálov, sú odolné a poskytnú vášmu miláčikovi hodiny zábavy. Zdravú a prirodzenú stravu vášho psa, mačky či koňa môžete spestriť chutnými pochúťkami. Pamlsky pre psov, mačky a kone sú chutným doplnkom ich jedálnička a skvelou odmenou pri tréningu a tréningu. Potrebujete produkty na starostlivosť o vášho domáceho maznáčika? Zaobstarajte si šampóny, ošetrujúcu kozmetiku, oleje a mlieka, s ktorými sa postaráte o krásny a zdravý vzhľad vášho psa, mačky či koňa .