Bengálska mačka

Aktívny a energický, má rád výšky a vodu

Bengálska mačka je domestikované plemeno mačiek so vzhľadom divej mačky. Bengálske mačky so škvrnami a rozetami na srsti pripomínajú leopardie mačky žijúce vo voľnej prírode.

iconKrajina pôvodu: USA
iconPovaha: aktívny, agilný, opatrný, rezervovaný
iconSrsť: Krátkosrstá
iconFarby: hnedá tabby, tuleň morská tabby, čierna strieborná tabby a tuleň strieborný rys rys
iconCharakteristika: Strakatá srsť, chudá postava
iconStredná dĺžka života: od 12 do 16 rokov

Mačiatka bengálskej mačky

Bengálskym mačkám môže trvať dlhšie, kým si zvyknú na úplne nové prostredie. Buďte trpezliví s mačiatkom bengálskej mačky a doprajte mačke všetok čas potrebný na to, aby sa v novom prostredí cítila pohodlne. Keď sa táto mačka dostane do pohody, stáva sa z nej vysoko energické a hravé mačiatko s vysokými nárokmi na fyzickú a duševnú stimuláciu. Bengálske mačky sú dosť inteligentné, takže výcvik by nemal byť príliš náročný. Chvála a odmeňovanie vždy fungujú najlepšie s mačiatkami, takže sa uistite, že mačiatka dávajú maškrty vždy, keď vaša mačka urobí niečo, čo je žiaduce. Kyclkingfile aj Tuna Recipe od Husse sú skvelými odmenami pre vaše bengálske mačiatko. Mačiatka rýchlo rastú od 2. do 6. mesiaca svojho života a na podporu správneho vývoja potrebujú zdravú a vyváženú stravu. Kŕmte svoje bengálske mačiatko stravou vyrobenou špeciálne pre mačiatka, ako je Kattunge z radu Husse. Keď vaša mačka dosiahne jeden rok, prejdite na diétu pre dospelých, ale vždy pamätajte, že jej poskytnete prechodné obdobie, aby si mačka mohla zvyknúť na novú diétu.

Výživa bengálskej mačky

Bengálske mačky sú pravdepodobne jedným z najaktívnejších plemien mačiek. Sú živé a obratné, preto potrebujú skvelú stravu, ktorá by vyhovovala všetkým ich nutričným potrebám. Stojí však za zmienku, že keďže predkovia bengálskej mačky boli zvyknutí jesť hlavne mäso, receptúry, ktoré sú bohaté na lepok a obilniny, môžu viesť k tráviacim problémom. Bezobilná a bezlepková receptúra pre vašu bengálsku mačku, ktorá je bohatá na bielkoviny, môže byť tou najlepšou dostupnou voľbou. Opus Lynx z radu Husse je vyrobený zo zemiakov a kuracieho mäsa, má vysoký obsah tuku, bielkovín a nízky obsah sacharidov – strava, ktorá bola inšpirovaná výživou Lynx.

Odporúčané pre dospelých bengálskych mačiek:

Husse Opus Lynx | Bezlepkové granule pre dospelé mačky

Opus Lynx je bezobilninový recept inšpirovaný stravou divých rysov, bohatý na bielkoviny a tuky, s nízkym obsahom sacharidov. Granule obsahujú kuracie mäso, zemiaky a hrášok a sú vhodné aj pre mačky s citlivým tráviacim systémom.
grain_free
Bez obilnín
gluten_free
Bez lepku
Bielkoviny: 40.0% (90% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Husse Opus Farm | Bezlepkové granule pre psov s citlivým trávením a alergiami

Opus Farm obsahuje kuracie mäso a zemiaky a je vhodné aj pre psy s citlivým trávením, kožnými problémami a alergiami. Obsahuje suroviny najvyššej kvality. Bez farbív, konzervantov, lepkov a obilnín.
grain_free
Bez obilnín
mono_protein
Jediný zdroj živočíšnych bielkovin
Veľkosť plemena:
Bielkoviny: 38.0% (84% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Podrobný popis bengálskej mačky

Bengálska mačka je stredné až veľké plemeno mačiek, ktoré má podobnosť so svojimi divokými bratrancami. Bengálske mačky sú štíhle, svalnaté a silné a dajú sa ľahko rozlíšiť podľa ich srsti, ktorá je pokrytá rozetami alebo škvrnami.

Genesis

Bengálske mačky boli pomenované podľa vedeckého mena ázijskej leopardej mačky, z ktorej boli pôvodne vyšľachtené. Prvé pokusy o kríženie divokých ázijských mačiek leopardov s domácou mačkou sa začali v Belgicku, ale nič sa neuskutočnilo, pretože chovatelia prestali po jednej alebo dvoch generáciách. O niekoľko rokov neskôr chcel Jean Mill, chovateľ z Arizony, dosiahnuť vzor srsti typický pre divoké bengálske mačky v domestikovanom plemene. Po mnohých pokusoch Mill konečne dosiahla svoj cieľ: mačka so strakatou srsťou, tvárou s výrazom divej mačky a nežnou povahou.

Aby bola bengálska mačka považovaná za domácu bengálsku mačku podľa hlavných registrov mačiek, musí byť aspoň štyri generácie alebo viac od ázijskej leopardej mačky.

Vzhľad

Toto plemeno mačiek sa považuje za stredné až veľké plemeno mačiek s dospelými samcami s hmotnosťou do 8 kg. Bengálske mačky vyzerajú svalnaté, ale chudé so silnými nohami, ktoré sú stredne dlhé. Bengálska mačka má širokú hlavu, ktorá je dlhšia ako široká, so strednými až malými ušami nasadenými po stranách hlavy. Oči sú veľké a takmer okrúhle. Toto plemeno je najznámejšie pre svoju kožušinu. Bengálske mačky majú stredne dlhú, jemnú a hodvábnu srsť. Pri plnom slnečnom svetle sa môže bengálska srsť javiť ako trblietavá, akoby poprášená zlatými trblietkami. Toto plemeno môže mať širokú škálu tvarov, ktoré vytvárajú jeho typický škvrnitý vzhľad - bodky, škvrny, rozety, polmesiace alebo odtlačky labiek.

Správanie

Vďaka svojmu pôvodu v divokých mačkách tvoria bengálske plemeno veľmi aktívne, agilné a energické mačacie plemeno, ktoré môže byť náročné. Potrebujú veľa fyzickej aktivity, ktorá môže zahŕňať aportovanie, lezenie do akejkoľvek dostupnej výšky alebo dokonca plávanie. Pri cvičení bengálskych mačiek sa môžu vyvinúť nežiaduce až deštruktívne návyky. Keďže tieto mačky majú celkom šikovné labky, môžu sa ľahko otočiť, aby chytili osobné veci alebo stiahli veci zo stolov alebo políc v dome. Bengálske mačky naozaj milujú vodu, takže sa uistite, že nenecháte žiadny prístup do akvárií alebo rybníkov, pretože vaša mačka sa s radosťou pokúsi loviť akékoľvek živé tvory. Môžete dokonca očakávať, že vaša bengálska mačka sa k vám často pripojí vo vani alebo v sprche.

Požiadavky

Bengálske mačky sú veľmi aktívne a inteligentné a budú potrebovať veľa fyzickej a duševnej stimulácie, aby sa udržali v čo najlepšej forme. Tieto mačky milujú lezenie, takže svojej bengálskej mačke budete musieť dodať aspoň jeden vysoký mačací strom. Bengálske mačky budú milovať akékoľvek puzzle hračky, ktoré ich vyzvú na premýšľanie a cvičenie mysle.

Denná starostlivosť

Bengálske mačky so svojou krátkou až stredne dlhou srsťou nevyžadujú žiadnu zvláštnu starostlivosť ani starostlivosť. Kefovanie raz týždenne pomôže zbaviť sa odumretej srsti a minimalizovať riziko tvorby chlpov v tráviacom systéme vašej mačky. Počas obdobia línania, najmä na jar a v zime, sa odporúča čistiť mačku denne. Zastrihnite mačacie pazúry, keď sú príliš dlhé a môžete vidieť, ako sa mačacie labky zachytávajú o nábytok alebo oblečenie.

Perfektné produkty pre bengálsku mačku:

74,00 €

Husse Opus Ocean 2 kg | Bezlepkové hypoalergénne granule pre aktívne psy s citlivým tráviacim systémom a intoleranciou na potraviny

Bohaté na živočíšne bielkoviny a tuky na podporu aktívneho životného štýlu Vášho psa

18,00 €

Tip

75,00 €

16,50 €

Mal váš maznáčik nejakú špeciálnu potrebu alebo stav netypický pre plemeno?

Urobte si prosím náš krátky kvíz a zistite, čo navrhujeme pre vášho domáceho maznáčika.

Husse šťastné domáce zvieratká!

 

Lola

Lola má teraz 4 a pol roka a sme veľmi radi, že sme objavili Husse, keď bola ešte mladé šteňa. Po vyskúšaní niekoľkých iných prémiových značiek trpela na problémy so žalúdkom, ale keď prešla na Husse, všetky príznaky zmizli.

Marely

Marely je Austrálsky ovčiak, ktorý mal od malička problémy s trávením, zle reagoval hlavne na kuracie mäso. Na odporúčanie veterinára sme skúsili Husse, najprv sme ich kontaktovali, výborný prístup už od začiatku - poradili, navrhli a dokonca nám dali zľavu ako štartovací balíček :-) a samozrejme priviezli až domov každú zásielku. Odvtedy sme už len u nich, Marley má teraz 3 roky a má skvelé trávenie, za čo som veľmi rád.  Ďakujem Husse!

Oceňuje nás

Pridajte sa k našej svorke!

Pracujte toľko hodín, koľko chcete, zarábajte si požadovaný príjem, pracujte vo svojej vlastnej oblasti.

Pracujte s nami

Husse - švédske krmivo pre psov, mačky a kone

Husse je švédsky výrobca krmiva pre psov, mačky a kone s viac ako 30-ročnými skúsenosťami na trhu. Hlavným cieľom Husse je podporovať zdravý životný štýl zvierat. Všetky krmivá, maškrty a doplnky Husse sú vyrobené len z tých najkvalitnejších, starostlivo vybraných surovín. Všetky produkty sú vyrábané podľa tradičných škandinávskych receptúr a výrobné linky sú pod neustálou veterinárnou kontrolou. Okrem kvality produktov Husse to znamená aj kvalitu služieb. Distribútori Husse sú dôkladne vyškolení vo výžive zvierat a radi vám pomôžu s výberom správnej stravy pre vášho psa, mačku alebo koňa. Produkty Husse nie sú dostupné v klasickej predajnej sieti – dodávame ich priamo z výroby k zákazníkovi, takže môžeme ponúknuť produkty najvyššej kvality za konkurenčné ceny. Jedlo Husse je možné vždy objednať s doručením od domu k domu.

Všetko potrebné pre vášho miláčika na jednom mieste

V ponuke Husse nájdete všetko, čo môže váš miláčik potrebovať. Naše suché krmivo pre psov a mačky je skvelým základom ich stravy - suché krmivo je správne vyvážené krmivo prispôsobené potrebám psov a mačiek rôznych veľkostí a v rôznych fázach života, teda šteniatka a mačiatka, dospelých a seniorov psov a mačiek . Máte psa alebo mačku so špeciálnymi výživovými potrebami? Postarali sme sa o špeciálne potreby zvierat s citlivým tráviacim systémom a potravinovými alergiami, po sterilizácii či kastrácii a domácich miláčikov so sklonom k nadváhe. Hľadáte hračky pre psov a mačky? Hračky Husse sú vyrobené z najkvalitnejších materiálov, sú odolné a poskytnú vášmu miláčikovi hodiny zábavy. Zdravú a prirodzenú stravu vášho psa, mačky či koňa môžete spestriť chutnými pochúťkami. Pamlsky pre psov, mačky a kone sú chutným doplnkom ich jedálnička a skvelou odmenou pri tréningu a tréningu. Potrebujete produkty na starostlivosť o vášho domáceho maznáčika? Zaobstarajte si šampóny, ošetrujúcu kozmetiku, oleje a mlieka, s ktorými sa postaráte o krásny a zdravý vzhľad vášho psa, mačky či koňa .