Svätý Bernard

Masívny pes s mohutným srdcom

Svätý Bernard je veľké plemeno psov zo skupiny plemien molosských salašníckych psov. Pôvodne chovaný ako záchranársky pes, v súčasnosti sú dospelí psi tohto plemena príliš ťažkí na prácu v tejto oblasti. Psy svätého Bernarda sú považované za jedno z najťažších plemien psov.

icon

Krajina pôvodu:

Švajčiarsko
icon

Klasifikácia FCI:

Skupina II, Sekcia 2.2
icon

Charakter:

 priateľský, živý, jemný, pokojný, opatrný
icon

Farba:

červená a biela, hrdzavá, hnedá
icon

Hmotnosť:

od 60 do viac ako 100 kg
icon

Výška:

Muž: 70–90 cm, Žena: 65–80 cm
icon

Dĺžka života:

od 8 do 10 rokov

St. Bernard šteniatka

Svätý Bernard je plemeno inteligentných psov, takže výcvik by nemal predstavovať žiadne výzvy. Vzhľadom na veľkosť dospelých psov tohto plemena je nevyhnutná skorá socializácia, takže sa váš pes môže naučiť správať k ľuďom a iným, najmä menším zvieratám. Šteniatka svätého Bernarda môžu prejaviť určitú nezávislosť, ale zvyčajne radi spolupracujú so svojimi majiteľmi. Kľúčom k úspechu pri výcviku so šteniatkami svätého Bernarda je vytvorenie úzkeho vzťahu s vaším psom. Keď bude šteniatko sv. Bernarda plne dôverovať majiteľovi, ochotne bude s majiteľom spolupracovať. Počas výcviku šteniatok svätého Bernarda buďte dôslední, ale jemní. Od samého začiatku trénujte svojho psa na vodítku, aby ste zabránili akémukoľvek ťahaniu - s malým šteniatkom to nemusí byť príliš veľký problém, ale pamätajte na to, aký veľký je dospelý bernardýn. Svätý Bernard je považovaný za obrovské plemeno psa, preto je nevyhnutná strava, ktorá podporí zdravý vývoj vášho psa a poskytne dodatočnú podporu kĺbov. Valp Maxi je skvelé suché krmivo pre šteňatá, pretože ide o kompletné krmivo so všetkými potrebnými živinami.

Výživa svätého Bernarda

Dospelý bernardýn môže vážiť viac ako 100 kg a udržiavanie optimálnej hmotnosti je kľúčovým faktorom pre pohodu a zdravie vášho psa. Kŕmte svojho psa odporúčanými porciami a stanovte si plán kŕmenia. Svätý Bernard je plemeno náchylné na žalúdočný volvulus, takže psy tohto plemena by mali jesť jedlo vždy v pokoji. Nezabudnite dať svojmu psovi nejaký čas na odpočinok po jedle, predtým ako sa budete hrať alebo cvičiť so svojím psím kamarátom. Ak má váš pes často žalúdočný volvulus, môžete vymeniť bežnú misku za misku s pomalým kŕmením. Ako obrie plemeno psa vyžaduje svätý Bernard stravu, ktorá bude podporovať kĺby. Receptúra obohatená o glukozamín a chondroitín v strave vášho psa môže pomôcť správnemu fungovaniu kĺbov.

Odporúčané pre dospelých sv. Bernarda:

Husse Prima Plus | Superprémiové granule pre dospelé psy na udržanie štíhlej postavy

Kompletné a vyvážené granule z kuracieho mäsa, ideálne pre dospelé psy, ktoré sa menej hýbu. Obsahuje L-karnitín na spaľovanie tuku, naopak neobsahuje farbivá, konzervačné látky, sóju ani mliečne výrobky. Krmivo je konzervované vitamínom C, ktorý udržiava hodnotu vitamínov v krmive.
l_carnitine
L-Karnitín
mobility
Pohyblivosť
Veľkosť plemena:
Bielkoviny: 22.5% (60% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 10.0%
Skontrolovať to

Husse Sensitive Digest | Hypoalergénne superprémiové granule pre psy s citlivým trávením

Sensitive Digest je bezlepkový produkt s obmedzenými zdrojmi živočíšnych bielkovín, vhodný pre psy, ktoré trpia alergiami a/alebo citlivým tráviacim systémom. Jahňacie bielkoviny, ktoré menej často vyvolávajú alergie, sú jediným zdrojom živočíšnych bielkovín v receptúre. Neobsahuje konzervačné látky a farbivá.
gluten_free
Bez lepku
hypo_allergenic
Hypoalergénne
Veľkosť plemena: , stredné plemená psov
Bielkoviny: 23.0% (72.5% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 14.0%
Skontrolovať to

Popis

Často sa hovorí, že psi svätého Bernarda majú srdce také veľké ako oni sami. Psy tohto plemena dokážu byť napriek svojej veľkosti skutočne jemné a pokojné. St. Bernards sú skvelé rodinné a spoločenské psy.

Pôvod

Pôvod tohto plemena je spojený so známym hospicom Veľký priesmyk svätého Bernarda na taliansko-švajčiarskych hraniciach. Mnísi, ktorí žili v hospici, chovali záchranárskeho psa, pripomínajúceho bernardínske psy zo 17. storočia. Ako záchranárske psy zachránili svätí Bernardi stovky, ak nie tisíce životov. Jedným z najznámejších prípadov bola záchrana psa menom Barry. Tento pes žil v rokoch 1800 až 1812 a je známy tým, že zachránil skupinu 40 ľudí pred lavínou. Hoci tento príbeh preslávil psov sv. Bernarda po celom svete, príbeh, rovnako ako genéza plemena, zostáva nepotvrdený. V priebehu rokov sa typ plemena vyvinul a slávni záchranári sa stali príliš ťažkými a masívnymi na to, aby zachránili ľudí pochovaných pod snehom.

Vzhľad

Môžete povedať, že máte do činenia so psom sv. Bernarda, nielen podľa veľkosti zvieraťa, ale aj podľa farby srsti. Srsť svätého Bernarda je zvyčajne trojfarebná, ťažká na hnedé a medené s bielym bruchom, hruďou, labkami a časťami papule. Svätý Bernard má mohutnú hlavu, širokú papuľu s výraznými ušami a trojuholníkové uši visiace po stranách hlavy. Svätý Bernard má hlboký hrudník, silné nohy s veľkými labkami a dlhý chlpatý chvost.

Správanie

Svätí Bernardi sú známi svojou jemnou povahou. Napriek svojej veľkosti sú vynikajúcim rodinným spoločníkom, pretože sa vedia správať k deťom jemne. Vždy však buďte opatrní, keď sa váš St. Bernard hrá s vašimi najmladšími členmi rodiny. Svätý bernardýni sú veľmi pokojní a sčítaní psi, ktorí sa nedajú len tak nahnevať. Psy tohto plemena sú považované za veľmi citlivé a spoločenské - neradi sa zdržiavajú od svojich majiteľov a hoci fungujú skvele ako strážni psi, nikdy by nemali žiť v chovateľskej stanici ďaleko od svojej rodiny.

Požiadavky

Ako zástupca obrovského plemena psov potrebuje svätý Bernard veľa dostupného životného priestoru. Psy tejto veľkosti nie sú vhodné ako spoločníci do malých bytov. Aby mal váš pes počas dňa dostatok fyzickej aktivity, vezmite ho na dlhé prechádzky.

Denná starostlivosť

Sv. Bernarda pravidelne čistite a kontrolujte hygienu jeho očí, aby ste zabránili možným zmenám a patológiám. Svätý Bernard produkuje veľa slín, preto sa pripravte na neustále čistenie a škvrny na vašom nábytku, koberci a podlahách. Po dlhých prechádzkach nezabudnite na starostlivosť o labky vášho psa - na vankúšiky prstov vášho psa môžete použiť hydratačný balzam.

Perfektné produkty pre svätého Bernarda:

74,00 €

Husse Opus Ocean 2 kg | Bezlepkové hypoalergénne granule pre aktívne psy s citlivým tráviacim systémom a intoleranciou na potraviny

Bohaté na živočíšne bielkoviny a tuky na podporu aktívneho životného štýlu Vášho psa

18,00 €

Tip

75,00 €

16,50 €

Mal váš maznáčik nejakú špeciálnu potrebu alebo stav netypický pre plemeno?

Urobte si prosím náš krátky kvíz a zistite, čo navrhujeme pre vášho domáceho maznáčika.

Husse šťastné domáce zvieratká!

 

Lola

Lola má teraz 4 a pol roka a sme veľmi radi, že sme objavili Husse, keď bola ešte mladé šteňa. Po vyskúšaní niekoľkých iných prémiových značiek trpela na problémy so žalúdkom, ale keď prešla na Husse, všetky príznaky zmizli.

Marely

Marely je Austrálsky ovčiak, ktorý mal od malička problémy s trávením, zle reagoval hlavne na kuracie mäso. Na odporúčanie veterinára sme skúsili Husse, najprv sme ich kontaktovali, výborný prístup už od začiatku - poradili, navrhli a dokonca nám dali zľavu ako štartovací balíček :-) a samozrejme priviezli až domov každú zásielku. Odvtedy sme už len u nich, Marley má teraz 3 roky a má skvelé trávenie, za čo som veľmi rád.  Ďakujem Husse!

Oceňuje nás

Pridajte sa k našej svorke!

Pracujte toľko hodín, koľko chcete, zarábajte si požadovaný príjem, pracujte vo svojej vlastnej oblasti.

Pracujte s nami

Husse - švédske krmivo pre psov, mačky a kone

Husse je švédsky výrobca krmiva pre psov, mačky a kone s viac ako 30-ročnými skúsenosťami na trhu. Hlavným cieľom Husse je podporovať zdravý životný štýl zvierat. Všetky krmivá, maškrty a doplnky Husse sú vyrobené len z tých najkvalitnejších, starostlivo vybraných surovín. Všetky produkty sú vyrábané podľa tradičných škandinávskych receptúr a výrobné linky sú pod neustálou veterinárnou kontrolou. Okrem kvality produktov Husse to znamená aj kvalitu služieb. Distribútori Husse sú dôkladne vyškolení vo výžive zvierat a radi vám pomôžu s výberom správnej stravy pre vášho psa, mačku alebo koňa. Produkty Husse nie sú dostupné v klasickej predajnej sieti – dodávame ich priamo z výroby k zákazníkovi, takže môžeme ponúknuť produkty najvyššej kvality za konkurenčné ceny. Jedlo Husse je možné vždy objednať s doručením od domu k domu.

Všetko potrebné pre vášho miláčika na jednom mieste

V ponuke Husse nájdete všetko, čo môže váš miláčik potrebovať. Naše suché krmivo pre psov a mačky je skvelým základom ich stravy - suché krmivo je správne vyvážené krmivo prispôsobené potrebám psov a mačiek rôznych veľkostí a v rôznych fázach života, teda šteniatka a mačiatka, dospelých a seniorov psov a mačiek . Máte psa alebo mačku so špeciálnymi výživovými potrebami? Postarali sme sa o špeciálne potreby zvierat s citlivým tráviacim systémom a potravinovými alergiami, po sterilizácii či kastrácii a domácich miláčikov so sklonom k nadváhe. Hľadáte hračky pre psov a mačky? Hračky Husse sú vyrobené z najkvalitnejších materiálov, sú odolné a poskytnú vášmu miláčikovi hodiny zábavy. Zdravú a prirodzenú stravu vášho psa, mačky či koňa môžete spestriť chutnými pochúťkami. Pamlsky pre psov, mačky a kone sú chutným doplnkom ich jedálnička a skvelou odmenou pri tréningu a tréningu. Potrebujete produkty na starostlivosť o vášho domáceho maznáčika? Zaobstarajte si šampóny, ošetrujúcu kozmetiku, oleje a mlieka, s ktorými sa postaráte o krásny a zdravý vzhľad vášho psa, mačky či koňa .