Labradorský retriever

Zvedavý a milý, s veľkou chuťou do jedla

Labradorský retriever je stredne veľké plemeno psov, ktoré je medzinárodne považované za jedno z najpopulárnejších plemien. V mnohých krajinách je labrador (tiež nazývaný Lab) preferovaným plemenom psov na pomoc so zdravotným postihnutím.

iconKrajina pôvodu: Spojené kráľovstvo a Kanada
iconKlasifikácia FCI: Skupina 8, Sekcia 1 Retrievery #122
iconPovaha: inteligentná, láskavá, agilná, vyrovnaná, ústretová, dôverčivá, nežná
iconFarby: čierna, žltá, čokoláda
iconHmotnosť: pes: 29–36 kg, sučka: 25–32 kg
iconVýška : Muž: 57–62 cm, Žena: 55–60 cm
iconPredpokladaná dĺžka života: od 10 do 14 rokov

Šteniatka labradorského retrievera

Aj keď je labradorský retriever známy svojou dobrou povahou, je dôležité správne socializovať šteniatka, aby vyrastali priateľsky k ľuďom, ako aj k iným zvieratám. Ako plemeno sú labradorské retrievery zvedavé a skúmavé. Milujú sledovanie ľudí, zvierat alebo zaujímavé vône. Môžu sa ľahko zatúlať bez spoločnosti majiteľa, preto sa odporúča dávať na ne dobrý pozor, najmä keď šteniatka skúmajú svoje okolie. Labradory sú nadšené a energické, a preto by mali byť čo najskôr vycvičené na vodítku, aby sa v dospelosti zabránilo ťahaniu. Existuje šanca, že dospelí psi budú trpieť dyspláziou bedrových a lakťových kĺbov, aj keď to nie je také bežné ako u iných plemien. Labradory sú tiež náchylné na problémy s kolenami. Poskytovanie zdravej stravy, pokiaľ možno obsahujúcej správnu rovnováhu glukozamínu a chondroitínu, môže byť prospešné (Valp Maxi z radu Husse môže byť skvelý na kŕmenie šteniatok labradorského retrievera). Keďže labradory radi jedia, mali by mať veľa cvičení na prevenciu obezity.

Výživa labradorského retrievera

Labradorské retrievery majú veľkú chuť do jedla, čo z nich robí najpravdepodobnejšie plemeno psov, ktoré trpí obezitou. Správne množstvo cvičenia v kombinácii s dobre vyváženou stravou by malo výrazne znížiť pravdepodobnosť, že sa Labrador stane obéznym. Labradory, najmä keď sú staršie, môžu byť trochu lenivé, čo má za následok, že nemajú dostatok pohybu. Odporúča sa kŕmiť nízkoenergetickou stravou (najlepšie menej ako 10 % tuku), ktorá je bohatá na vlákninu. Starší a obézni labradorskí retrieveri bežne trpia osteoartrózou. Optimal Light z radu Husse je v tomto prípade perfektnou voľbou. Prídavok glukozamínu a chondroitínu v tomto konkrétnom suchom krmive zaisťuje správnu kondíciu kĺbov.

Odporúčané pre dospelých labradorského retrievera:

Husse Opus Lynx | Bezlepkové granule pre dospelé mačky

Opus Lynx je bezobilninový recept inšpirovaný stravou divých rysov, bohatý na bielkoviny a tuky, s nízkym obsahom sacharidov. Granule obsahujú kuracie mäso, zemiaky a hrášok a sú vhodné aj pre mačky s citlivým tráviacim systémom.
grain_free
Bez obilnín
gluten_free
Bez lepku
Bielkoviny: 40.0% (90% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Husse Opus Farm | Bezlepkové granule pre psov s citlivým trávením a alergiami

Opus Farm obsahuje kuracie mäso a zemiaky a je vhodné aj pre psy s citlivým trávením, kožnými problémami a alergiami. Obsahuje suroviny najvyššej kvality. Bez farbív, konzervantov, lepkov a obilnín.
grain_free
Bez obilnín
mono_protein
Jediný zdroj živočíšnych bielkovin
Veľkosť plemena:
Bielkoviny: 38.0% (84% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Podrobný popis Labradorského retrievera

Labradorský retriever je považovaný za stredne veľké plemeno psov. Keďže labradory sú najpravdepodobnejšie, že sa stanú obézni, typická hmotnosť pre mužov by mala byť okolo 29–36 kg a pre ženy 25–32 kg. Títo psi majú silný čuch, čo z nich robí skvelých detekčných psov na sledovanie.

Genesis

Prvé vystúpenie labradorského retrievera sa datuje do 30. rokov 19. storočia, keď bol privezený do Británie na obchodnej lodi z Kanady. V prvých rokoch si mnohí mýlili Labradora s Newfoundlandom, ale v roku 1870 sa názov Labradorský retriever stal v Anglicku bežne známym. Prvý zaznamenaný prípad narodenia žltého labradora sa datuje do roku 1899. V roku 1938 sa čierny labradorský retriever stal prvým psom v histórii, ktorý sa objavil na obálke časopisu Life Magazine.

Vzhľad

Hoci medzi labradormi existuje veľká rozmanitosť, toto plemeno má niektoré typické vlastnosti. Labradorské retrievery sú postavené proporcionálne a mali by byť rovnako dlhé od kohútika po koreň chvosta ako od podlahy po kohútik. Srsť labradora je hustá, krátka a vodeodolná, čo umožňuje plávanie aj v studených vodách. Farby prijateľné pre toto plemeno sú žltá, čokoládová a čierna. Uši by mali visieť blízko hlavy a obočie by malo byť mierne výrazné. Telo labradorského retrievera by malo mať svalnatú stavbu.

Správanie

Labradorské retrievery sú opísané ako milé, spoločenské a príjemné. Keďže sú veľmi rovnomerne naladení, sú skvelým spoločníkom a rodinným psom. Toto plemeno je dobre vychované ako okolo detí, tak aj iných zvierat. Labradory sú veľmi nadšené a plné energie. Ako plemeno sú veľmi zvedaví a radi skúmajú, milujú sledovanie pachov, ľudí alebo zvierat a ľahko sa pri tom oddelia od svojich majiteľov. Labradorské retrievery sú považované za jedného z najbystrejších psov - ich inteligencia vyžaduje správnu stimuláciu, inak sa psy začnú nudiť. Toto plemeno psa je skvelým pracovným psom v poľovníckych, terapeutických alebo asistenčných psoch.

Požiadavky

Labradorské retrievery milujú jedlo a na udržanie správnej hmotnosti by im mala byť poskytnutá zdravá strava a poriadna dávka cvičenia. Toto plemeno je trochu náchylné na dyspláziu lakťov a bedier, ale nie toľko ako iné plemená. Na udržanie dobrého zdravia sa odporúčajú kĺbové doplnky (Husse Artro Plus) alebo potraviny s obsahom chondroitínu a glukozamínu .

Denná starostlivosť

Zdravá, dobre vyvážená strava a správne cvičenie sú pre toto plemeno kľúčom k prevencii obezity. Labradorské retrievery nevyžadujú rozsiahle čistenie zubov. Počas obdobia línania sa odporúča odstrániť odumreté chlpy zo srsti. Labradory majú prirodzene mastnú srsť, ktorá im pomáha zostať v teple počas zimy alebo plávania v studenej vode. Toto plemeno by sa nemalo kúpať príliš často - iba ak je obzvlášť špinavé alebo v priemere nie viac ako 3 až 4 krát ročne. Labradorské visiace uši môžu zadržiavať príliš veľa vlhkosti, čo môže viesť k infekciám. Odporúčajú sa časté kontroly uší (najmä po plávaní).

Perfektné produkty pre labradorského retrievera:

74,00 €

Husse Opus Ocean 2 kg | Bezlepkové hypoalergénne granule pre aktívne psy s citlivým tráviacim systémom a intoleranciou na potraviny

Bohaté na živočíšne bielkoviny a tuky na podporu aktívneho životného štýlu Vášho psa

18,00 €

Tip

75,00 €

16,50 €

Mal váš maznáčik nejakú špeciálnu potrebu alebo stav netypický pre plemeno?

Urobte si prosím náš krátky kvíz a zistite, čo navrhujeme pre vášho domáceho maznáčika.

Husse šťastné domáce zvieratká!

 

Lola

Lola má teraz 4 a pol roka a sme veľmi radi, že sme objavili Husse, keď bola ešte mladé šteňa. Po vyskúšaní niekoľkých iných prémiových značiek trpela na problémy so žalúdkom, ale keď prešla na Husse, všetky príznaky zmizli.

Marely

Marely je Austrálsky ovčiak, ktorý mal od malička problémy s trávením, zle reagoval hlavne na kuracie mäso. Na odporúčanie veterinára sme skúsili Husse, najprv sme ich kontaktovali, výborný prístup už od začiatku - poradili, navrhli a dokonca nám dali zľavu ako štartovací balíček :-) a samozrejme priviezli až domov každú zásielku. Odvtedy sme už len u nich, Marley má teraz 3 roky a má skvelé trávenie, za čo som veľmi rád.  Ďakujem Husse!

Oceňuje nás

Pridajte sa k našej svorke!

Pracujte toľko hodín, koľko chcete, zarábajte si požadovaný príjem, pracujte vo svojej vlastnej oblasti.

Pracujte s nami

Husse - švédske krmivo pre psov, mačky a kone

Husse je švédsky výrobca krmiva pre psov, mačky a kone s viac ako 30-ročnými skúsenosťami na trhu. Hlavným cieľom Husse je podporovať zdravý životný štýl zvierat. Všetky krmivá, maškrty a doplnky Husse sú vyrobené len z tých najkvalitnejších, starostlivo vybraných surovín. Všetky produkty sú vyrábané podľa tradičných škandinávskych receptúr a výrobné linky sú pod neustálou veterinárnou kontrolou. Okrem kvality produktov Husse to znamená aj kvalitu služieb. Distribútori Husse sú dôkladne vyškolení vo výžive zvierat a radi vám pomôžu s výberom správnej stravy pre vášho psa, mačku alebo koňa. Produkty Husse nie sú dostupné v klasickej predajnej sieti – dodávame ich priamo z výroby k zákazníkovi, takže môžeme ponúknuť produkty najvyššej kvality za konkurenčné ceny. Jedlo Husse je možné vždy objednať s doručením od domu k domu.

Všetko potrebné pre vášho miláčika na jednom mieste

V ponuke Husse nájdete všetko, čo môže váš miláčik potrebovať. Naše suché krmivo pre psov a mačky je skvelým základom ich stravy - suché krmivo je správne vyvážené krmivo prispôsobené potrebám psov a mačiek rôznych veľkostí a v rôznych fázach života, teda šteniatka a mačiatka, dospelých a seniorov psov a mačiek . Máte psa alebo mačku so špeciálnymi výživovými potrebami? Postarali sme sa o špeciálne potreby zvierat s citlivým tráviacim systémom a potravinovými alergiami, po sterilizácii či kastrácii a domácich miláčikov so sklonom k nadváhe. Hľadáte hračky pre psov a mačky? Hračky Husse sú vyrobené z najkvalitnejších materiálov, sú odolné a poskytnú vášmu miláčikovi hodiny zábavy. Zdravú a prirodzenú stravu vášho psa, mačky či koňa môžete spestriť chutnými pochúťkami. Pamlsky pre psov, mačky a kone sú chutným doplnkom ich jedálnička a skvelou odmenou pri tréningu a tréningu. Potrebujete produkty na starostlivosť o vášho domáceho maznáčika? Zaobstarajte si šampóny, ošetrujúcu kozmetiku, oleje a mlieka, s ktorými sa postaráte o krásny a zdravý vzhľad vášho psa, mačky či koňa .