Výživa šteniat - zdravá strava je nevyhnutnosťou!

Šteniatka

Počas prvého roka života šteniatka rastú veľmi rýchlo. Vidno viditeľné zmeny na ich postave, učia sa všetky potrebné zručnosti a formujú si osobnosť. Prvé mesiace sú rozhodujúcim momentom v živote vášho šteňaťa, ktorý ovplyvní pohodu a zdravie vášho domáceho maznáčika. Zdravá strava, ktorá vyhovuje potrebám vášho šteňaťa, je kľúčovým faktorom jeho vývoja.

Ako kŕmiť šteniatko? 

Hoci sú veľmi malé, šteniatka majú tendenciu mať veľkú chuť do jedla. Psy plné energie dokážu rýchlo spáliť kalórie, ktoré zjedli, ale nikdy by nemali skonzumovať svoj denný príjem potravy v jednom jedle. Tráviaci systém šteniat ešte nie je úplne vytvorený a ich žalúdky sú malé a jemné. Preto by ste mali odporúčaný príjem potravy pre psa rozdeliť do menších porcií počas dňa. Začnite so 6 jedlami denne a postupne zvyšujte množstvo jedla a zároveň znižujte počet jedál. Dospelým psom by sa malo podávať jedlo rozdelené do dvoch jedál. Podávajte svojmu psovi jedlo v stanovených hodinách a nenechávajte misku s jedlom vonku príliš dlho (maximálne 30 minút). Ak vaše šteniatko nechce jesť, misku zoberte a skúste to znova niekedy neskôr. 

Odporúčané pre správnu výživu šteniat:

Husse Sensitive Digest | Hypoalergénne superprémiové granule pre psy s citlivým trávením

Sensitive Digest je bezlepkový produkt s obmedzenými zdrojmi živočíšnych bielkovín, vhodný pre psy, ktoré trpia alergiami a/alebo citlivým tráviacim systémom. Jahňacie bielkoviny, ktoré menej často vyvolávajú alergie, sú jediným zdrojom živočíšnych bielkovín v receptúre. Neobsahuje konzervačné látky a farbivá.
gluten_free
Bez lepku
hypo_allergenic
Hypoalergénne
Veľkosť plemena: , stredné plemená psov
Bielkoviny: 23.0% (72.5% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 14.0%
Skontrolovať to

Husse Sensitive Valp Digest | Hypoalergénne granule pre šteňatá s citlivým trávením

Valp Digest je založený na jahňacine ako hlavnom zdroji bielkovín a je bezlepkovou receptúrou pre šteňatá s citlivým trávením a/alebo intoleranciou na lepok. Obsahuje klinoptilolit, minerál, ktorý podporuje konzistenciu stolice a prispieva k optimálnemu tráveniu.
flora_stimuli
Podpora črevnej mikroflóry
gluten_free
Bez lepku
Veľkosť plemena: Pre všetky veľkosti psov
Bielkoviny: 26.0% (75% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 15.0%
Skontrolovať to

Vhodné krmivo pre šteniatka

Dobré krmivo pre šteňatá musí uspokojovať špecifické nutričné potreby psov počas ich fázy rastu a vývoja. Správny pomer bielkovín, tukov a uhľohydrátov je nevyhnutný na podporu správneho fungovania organizmu a pridaný horčík a vápnik podporuje zdravý rast kostí a svalov. Jemný a nie úplne vytvorený tráviaci trakt vášho šteňaťa potrebuje viac starostlivosti a správna strava pre šteňa by mala byť bohatá na prebiotiká, ktoré podporujú prospešnú črevnú flóru. Zloženie bohaté na vápnik a fosfor pre šteňatá môže výrazne zlepšiť stav kostí a zubov vášho psa. 

 

Diéta, ktorá vyhovuje všetkým potrebám

Rastová fáza vo vývoji šteniatka sa môže líšiť v závislosti od plemena psa a individuálnej veľkosti. Musíte zvážiť veľkosť vášho psa, aby ste si vybrali stravu, ktorá najlepšie vyhovuje potrebám vášho domáceho maznáčika. Krmivo pre malé plemená psov je vyrobené špeciálne pre menšie a slabšie čeľuste. Krmivo pre šteňatá veľkých plemien psov je obohatené o glukosamín a chondroitín, ktorý podporí kĺby vášho psa.

Kedy a ako zmeniť stravu? 

Kým nedosiahnu jeden rok, šteňatá by mali byť kŕmené zmesou vyrobenou špeciálne pre šteňatá. Keď vaše šteniatko dovŕši 1 rok, môžete zmeniť stravu na receptúru pre dospelých psov. S tým povedané, nikdy by ste nemali náhle zmeniť stravu psa. Tráviaci systém vášho psa si vyžaduje prechodné obdobie, aby si zvykol na nové zloženie stravy. Začnite zmiešaním ¾ aktuálnej stravy vášho psa s ¼ novej receptúry. Po dvoch až troch dňoch môžete prejsť na kŕmenie vášho psa ½ nového krmiva zmiešaného s ½ starého krmiva vášho psa. Po ďalších dvoch dňoch môžete svojmu psovi podať zmes , ktorá pozostáva z ¼ aktuálneho krmiva a ¾ z nového krmiva. Celé prechodné obdobie by malo trvať 6 dní. Na 7. deň by ste mali byť schopní dať svojmu psovi iba jeho nové jedlo. 

Stále môže byť užitočné:

Tip

Husse Sensitive Digest 2 kg | Hypoalergénne superprémiové granule pre psy s citlivým trávením

S ľahko stráviteľnými bielkovinami a sacharidmi pre podporu správneho trávenia

16,00 €

Husse Exclusive Digest 2 kg | Bezlepkové granule pre dospelé mačky s citlivým trávením

Vysoký obsah bielkovín & ľahko stráviteľné sacharidy

18,00 €

Tip

Husse Sensitive Valp Digest 7 kg | Hypoalergénne granule pre šteňatá s citlivým trávením

S dôležitými vitamínmi, minerálmi a antioxidantmi pre zdravý imunitný systém

44,00 €

74,00 €

Husse šťastné domáce zvieratká!

 

Lola

Lola má teraz 4 a pol roka a sme veľmi radi, že sme objavili Husse, keď bola ešte mladé šteňa. Po vyskúšaní niekoľkých iných prémiových značiek trpela na problémy so žalúdkom, ale keď prešla na Husse, všetky príznaky zmizli.

Marely

Marely je Austrálsky ovčiak, ktorý mal od malička problémy s trávením, zle reagoval hlavne na kuracie mäso. Na odporúčanie veterinára sme skúsili Husse, najprv sme ich kontaktovali, výborný prístup už od začiatku - poradili, navrhli a dokonca nám dali zľavu ako štartovací balíček :-) a samozrejme priviezli až domov každú zásielku. Odvtedy sme už len u nich, Marley má teraz 3 roky a má skvelé trávenie, za čo som veľmi rád.  Ďakujem Husse!

Oceňuje nás

Pridajte sa k našej svorke!

Pracujte toľko hodín, koľko chcete, zarábajte si požadovaný príjem, pracujte vo svojej vlastnej oblasti.

Pracujte s nami

Husse - švédske krmivo pre psov, mačky a kone

Husse je švédsky výrobca krmiva pre psov, mačky a kone s viac ako 30-ročnými skúsenosťami na trhu. Hlavným cieľom Husse je podporovať zdravý životný štýl zvierat. Všetky krmivá, maškrty a doplnky Husse sú vyrobené len z tých najkvalitnejších, starostlivo vybraných surovín. Všetky produkty sú vyrábané podľa tradičných škandinávskych receptúr a výrobné linky sú pod neustálou veterinárnou kontrolou. Okrem kvality produktov Husse to znamená aj kvalitu služieb. Distribútori Husse sú dôkladne vyškolení vo výžive zvierat a radi vám pomôžu s výberom správnej stravy pre vášho psa, mačku alebo koňa. Produkty Husse nie sú dostupné v klasickej predajnej sieti – dodávame ich priamo z výroby k zákazníkovi, takže môžeme ponúknuť produkty najvyššej kvality za konkurenčné ceny. Jedlo Husse je možné vždy objednať s doručením od domu k domu.

Všetko potrebné pre vášho miláčika na jednom mieste

V ponuke Husse nájdete všetko, čo môže váš miláčik potrebovať. Naše suché krmivo pre psov a mačky je skvelým základom ich stravy - suché krmivo je správne vyvážené krmivo prispôsobené potrebám psov a mačiek rôznych veľkostí a v rôznych fázach života, teda šteniatka a mačiatka, dospelých a seniorov psov a mačiek . Máte psa alebo mačku so špeciálnymi výživovými potrebami? Postarali sme sa o špeciálne potreby zvierat s citlivým tráviacim systémom a potravinovými alergiami, po sterilizácii či kastrácii a domácich miláčikov so sklonom k nadváhe. Hľadáte hračky pre psov a mačky? Hračky Husse sú vyrobené z najkvalitnejších materiálov, sú odolné a poskytnú vášmu miláčikovi hodiny zábavy. Zdravú a prirodzenú stravu vášho psa, mačky či koňa môžete spestriť chutnými pochúťkami. Pamlsky pre psov, mačky a kone sú chutným doplnkom ich jedálnička a skvelou odmenou pri tréningu a tréningu. Potrebujete produkty na starostlivosť o vášho domáceho maznáčika? Zaobstarajte si šampóny, ošetrujúcu kozmetiku, oleje a mlieka, s ktorými sa postaráte o krásny a zdravý vzhľad vášho psa, mačky či koňa .