Ako si doma zorganizovať hranie so psom?

ZábavaUdržiavanie

Ako sa počasie zhoršuje, teploty klesajú a deň sa skracuje, hranie vonku s vašimi psami je čoraz nepríjemnejšie. Počas jesene a zimy je ľahké skrátiť si každodenné prechádzky a vynechať čas na hranie v lese alebo v parku. Napriek nepriaznivému počasiu zostáva energetická hladina našich psích kamarátov rovnaká ako na jar či v lete. Psy zbavené obvyklého množstva fyzickej aktivity môžu byť rýchlo frustrované, čo môže dokonca viesť k deštruktívnemu správaniu okolo domu. Ako zorganizovať hranie pre vášho psa doma?

Čas na beh

Niektoré plemená psov sú vysoko aktívne a vyžadujú značné množstvo fyzickej aktivity, aby spálili svoje obrovské zásoby energie. Vo väčšom dome je celkom ľahké nájsť miesto, kde sa môže váš pes vybehať, ale čo sa dá robiť v malom byte? Využite nábytok a maškrty vo svoj prospech. Pomocou stoličiek, stolov, vankúšov alebo stoličiek vytvoríte pre svojho psa provizórnu prekážkovú dráhu. Schovajte pochúťky svojho psa medzi nábytok a nechajte svojho miláčika, aby ich hľadal. Môžete dokonca skúsiť povzbudiť svojho psa, aby prešiel cez prekážkovú dráhu tým, že mu ponúknete jeho obľúbenú hračku. 

Pomocou stoličiek, stolov, vankúšov alebo stoličiek vytvoríte pre svojho psa provizórnu prekážkovú dráhu

Zaujímavý herný čas

Pochúťky môžu byť počas hry veľmi užitočné mnohými spôsobmi. Hračky Come and Play sú navrhnuté tak, aby ste do nich mohli schovať maškrty alebo suché krmivo pre psov. Keď sa váš pes hrá s hračkou, môže sa stretnúť s chutnými odmenami. Je to skvelý spôsob, ako prinútiť vášho psa hrať sa s novou hračkou, a tiež poskytuje vášmu psovi veľmi potrebnú duševnú stimuláciu.

Preťahovanie lanom

Nech sa hranie stane pre vaše šteniatko novou výzvou. Rutina a opakovanie dokáže aj tú najzábavnejšiu činnosť zmeniť na nudnú úlohu. Je dôležité, aby ste si spestrili rutinu hrania, najmä ak váš pes nedostáva dodatočnú stimuláciu z vonkajšieho sveta. Namiesto neustáleho hrania aportovania so psom skúste trochu zápasiť. Držte hračku vášho psa pevne v ruke a ponúknite ju šteňaťu, nech sa vám ju pokúsi zobrať. Akonáhle má váš pes hračku, pokúste sa ju od neho dostať preč. Najlepšou hračkou pre túto konkrétnu činnosť by bola hračka s lanom - môžete sa pohodlne držať oboch koncov hračky a hrať sa s preťahovaním lanom. 

Je dôležité, aby ste si spestrili rutinu hrania, najmä ak váš pes nedostáva dodatočnú stimuláciu z vonkajšieho sveta..

Odporúčané pre zábavu doma:

Husse Opus Farm | Bezlepkové granule pre psov s citlivým trávením a alergiami

Opus Farm obsahuje kuracie mäso a zemiaky a je vhodné aj pre psy s citlivým trávením, kožnými problémami a alergiami. Obsahuje suroviny najvyššej kvality. Bez farbív, konzervantov, lepkov a obilnín.
grain_free
Bez obilnín
mono_protein
Jediný zdroj živočíšnych bielkovin
Veľkosť plemena:
Bielkoviny: 38.0% (84% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Husse Opus Lynx | Bezlepkové granule pre dospelé mačky

Opus Lynx je bezobilninový recept inšpirovaný stravou divých rysov, bohatý na bielkoviny a tuky, s nízkym obsahom sacharidov. Granule obsahujú kuracie mäso, zemiaky a hrášok a sú vhodné aj pre mačky s citlivým tráviacim systémom.
grain_free
Bez obilnín
gluten_free
Bez lepku
Bielkoviny: 40.0% (90% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Možno skrývať a hľadať?

So psom sa môžete hrať na schovávačku dvoma spôsobmi. V prvom scenári bude váš pes hľadať svoju obľúbenú hračku. Dajte svojmu psovi "Zostaň!" prikázať alebo požiadať niekoho, aby držal vaše šteniatko. Ukážte svojmu psovi hračku a predstierajte, že ju schováte na niekoľkých miestach v miestnosti. Keď si vyberiete dobré miesto, dajte svojmu psovi "Hľadaj!" príkaz. V druhom scenári vás bude váš pes hľadať. Opäť začnite tým, že svojmu psovi dáte "Zostaň!" prikázať a opustiť miestnosť. Nájdite si dobrý úkryt a nechajte svojho psa, aby vás našiel bez toho, aby ste mu napovedali. Nevolajte psa, nerobte žiadne zvuky. Akonáhle váš pes nájde, pozdravte ho veselo a ponúknite občerstvenie ako odmenu.

Pamätajte, že hranie sa so psom pomáha posilňovať puto medzi vami. Nikdy nezanedbávajte svoj každodenný čas hrania. Nie je to len veľmi potrebná fyzická aktivita, ale aj dôležitá súčasť mentálnej stimulácie pre vášho psa. Dokonca aj bez toho, aby ste opustili svoj dom, musíte svojmu psovi poskytnúť zábavné a kreatívne aktivity, s ktorými môžete tráviť čas.

Ďalšie zábavné produkty bezpečné pre vnútorné použitie:

Tip

Husse Sensitive Digest 2 kg | Hypoalergénne superprémiové granule pre psy s citlivým trávením

S ľahko stráviteľnými bielkovinami a sacharidmi pre podporu správneho trávenia

16,00 €

74,00 €

Husse Exclusive Digest 2 kg | Bezlepkové granule pre dospelé mačky s citlivým trávením

Vysoký obsah bielkovín & ľahko stráviteľné sacharidy

18,00 €

Tip

Husse Sensitive Valp Digest 7 kg | Hypoalergénne granule pre šteňatá s citlivým trávením

S dôležitými vitamínmi, minerálmi a antioxidantmi pre zdravý imunitný systém

44,00 €

Husse šťastné domáce zvieratká!

 

Lola

Lola má teraz 4 a pol roka a sme veľmi radi, že sme objavili Husse, keď bola ešte mladé šteňa. Po vyskúšaní niekoľkých iných prémiových značiek trpela na problémy so žalúdkom, ale keď prešla na Husse, všetky príznaky zmizli.

Marely

Marely je Austrálsky ovčiak, ktorý mal od malička problémy s trávením, zle reagoval hlavne na kuracie mäso. Na odporúčanie veterinára sme skúsili Husse, najprv sme ich kontaktovali, výborný prístup už od začiatku - poradili, navrhli a dokonca nám dali zľavu ako štartovací balíček :-) a samozrejme priviezli až domov každú zásielku. Odvtedy sme už len u nich, Marley má teraz 3 roky a má skvelé trávenie, za čo som veľmi rád.  Ďakujem Husse!

Oceňuje nás

Pridajte sa k našej svorke!

Pracujte toľko hodín, koľko chcete, zarábajte si požadovaný príjem, pracujte vo svojej vlastnej oblasti.

Pracujte s nami

Husse - švédske krmivo pre psov, mačky a kone

Husse je švédsky výrobca krmiva pre psov, mačky a kone s viac ako 30-ročnými skúsenosťami na trhu. Hlavným cieľom Husse je podporovať zdravý životný štýl zvierat. Všetky krmivá, maškrty a doplnky Husse sú vyrobené len z tých najkvalitnejších, starostlivo vybraných surovín. Všetky produkty sú vyrábané podľa tradičných škandinávskych receptúr a výrobné linky sú pod neustálou veterinárnou kontrolou. Okrem kvality produktov Husse to znamená aj kvalitu služieb. Distribútori Husse sú dôkladne vyškolení vo výžive zvierat a radi vám pomôžu s výberom správnej stravy pre vášho psa, mačku alebo koňa. Produkty Husse nie sú dostupné v klasickej predajnej sieti – dodávame ich priamo z výroby k zákazníkovi, takže môžeme ponúknuť produkty najvyššej kvality za konkurenčné ceny. Jedlo Husse je možné vždy objednať s doručením od domu k domu.

Všetko potrebné pre vášho miláčika na jednom mieste

V ponuke Husse nájdete všetko, čo môže váš miláčik potrebovať. Naše suché krmivo pre psov a mačky je skvelým základom ich stravy - suché krmivo je správne vyvážené krmivo prispôsobené potrebám psov a mačiek rôznych veľkostí a v rôznych fázach života, teda šteniatka a mačiatka, dospelých a seniorov psov a mačiek . Máte psa alebo mačku so špeciálnymi výživovými potrebami? Postarali sme sa o špeciálne potreby zvierat s citlivým tráviacim systémom a potravinovými alergiami, po sterilizácii či kastrácii a domácich miláčikov so sklonom k nadváhe. Hľadáte hračky pre psov a mačky? Hračky Husse sú vyrobené z najkvalitnejších materiálov, sú odolné a poskytnú vášmu miláčikovi hodiny zábavy. Zdravú a prirodzenú stravu vášho psa, mačky či koňa môžete spestriť chutnými pochúťkami. Pamlsky pre psov, mačky a kone sú chutným doplnkom ich jedálnička a skvelou odmenou pri tréningu a tréningu. Potrebujete produkty na starostlivosť o vášho domáceho maznáčika? Zaobstarajte si šampóny, ošetrujúcu kozmetiku, oleje a mlieka, s ktorými sa postaráte o krásny a zdravý vzhľad vášho psa, mačky či koňa .