Siamská mačka

Štíhly, elegantný a veľmi zhovorčivý

Siamská mačka je najstaršia domáca mačka a je tiež známa tým, že je najhlasnejšia medzi ostatnými domácimi mačkami.

iconKrajina pôvodu: Thajsko, Čína
iconOsobnosť: vokálna, láskavá, inteligentná, aktívna, sociálna
iconSrsť: Krátkosrstá
iconFarby: Seal point, Blue point, Lilac point, Chocolate point
iconCharakteristika: Bodové sfarbenie, modré, mandľové oči, trojuholníková hlava, veľké uši
iconPredpokladaná dĺžka života: od 8 do 15 rokov

Mačiatka siamskej mačky

Mačiatka siamských mačiek sú dosť aktívne a energické. Veľmi radi sa hrajú v akomkoľvek tvare alebo forme, takže si vždy nájdite čas na hranie s mačkou. Playtime spĺňa potreby vašej mačky na fyzickú aktivitu a dáva vám skvelú príležitosť spojiť sa s mačiatkom. Kedykoľvek chcete naučiť svoju mačku nejaké pravidlá alebo hranice, nezabudnite použiť pochvalu a odmenu, pretože je to najefektívnejší spôsob výcviku vášho mačiatka. V prvom roku mačiatka rýchlo rastú, takže kŕmenie dobre vyváženej stravy zloženej zo zdravých a prírodných ingrediencií je životne dôležité pre zdravie a správny vývoj vášho mačiatka. Kattunge z radu Husse je suché krmivo pre mačiatka, ktoré dodá vášmu mačiatku všetky potrebné živiny a všetky životne dôležité doplnky, ako je taurín na podporu očí a srdca, vitamíny A a E na posilnenie imunity vášho mačiatka a tiež Omega-3 a Omega. -6 mastných kyselín, ktoré môžu pomôcť so stavom srsti a kože vašej mačky.

Výživa siamskej mačky

V ideálnom prípade by mala vaša siamská mačka jesť vyváženú, bohatú a pestrú stravu. Kombinácia mokrého a suchého krmiva vyrobeného z vysoko kvalitných a prírodných surovín bude pre vašu siamskú mačku dobre fungovať. Tieto mačkovité šelmy sú známe tým, že majú citlivé žalúdky, takže výber krmiva vyrobeného špeciálne pre mačky s citlivým tráviacim systémom môže byť vynikajúcou voľbou. Opus Lynx aj Exclusive Digest z radu Husse budú skvelou udržiavacou diétou pre vašu siamskú mačku. Svoju siamskú stravu môžete okoreniť exkluzívnym mokrým krmivom Aptit vyrobeným z čerstvých a prírodných surovín – môžete ho podávať medzi jedlami alebo ako prísadu do suchého krmiva pre vašu mačku na zvýšenie chutnosti. Keďže siamské mačky sa radi udržiavajú v čistote a väčšinu dňa strávia lízaním sa, môžu mať chlpy častejšie ako iné mačky. Doplnenie o Kattmalt - prírodnú pastu vyrobenú zo sladu a špecifických tukových štruktúr, ktorá znižuje riziko vzniku chĺpkov a pôsobí proti zbytočnému zvracaniu chĺpkov.

Odporúčané pre dospelých siamských mačiek:

Husse Opus Farm | Bezlepkové granule pre psov s citlivým trávením a alergiami

Opus Farm obsahuje kuracie mäso a zemiaky a je vhodné aj pre psy s citlivým trávením, kožnými problémami a alergiami. Obsahuje suroviny najvyššej kvality. Bez farbív, konzervantov, lepkov a obilnín.
grain_free
Bez obilnín
mono_protein
Jediný zdroj živočíšnych bielkovin
Veľkosť plemena:
Bielkoviny: 38.0% (84% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Husse Opus Lynx | Bezlepkové granule pre dospelé mačky

Opus Lynx je bezobilninový recept inšpirovaný stravou divých rysov, bohatý na bielkoviny a tuky, s nízkym obsahom sacharidov. Granule obsahujú kuracie mäso, zemiaky a hrášok a sú vhodné aj pre mačky s citlivým tráviacim systémom.
grain_free
Bez obilnín
gluten_free
Bez lepku
Bielkoviny: 40.0% (90% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Podrobný popis siamskej mačky

Siamské mačky sú stredne veľké plemeno, ktoré vyzerá veľmi štíhle a vysoké, s predĺženým trupom a dlhými nohami. Jednou z charakteristických čŕt siamských mačiek je ich bodové sfarbenie, kde sú ich tváre, uši, labky a chvost tmavšie ako zvyšok tela.

Genesis


Siamská mačka je považovaná za najstaršie plemeno mačiek zo všetkých. Toto plemeno bolo prvýkrát opísané a znázornené v rukopisoch s názvom „Tamra Maew“ (Mačacie básne), ktoré boli podľa odhadov napísané od 14. do 18. storočia. Napriek dlhej histórii týchto plemien ich v Európe nebolo možné vidieť až do konca 19. storočia, kedy boli vystavené na výstave mačiek Crystal Palace v Londýne. Diplomat Spojených štátov pôsobiaci na konzuláte v Thajsku priniesol prvú siamskú mačku do USA ako darček pre prezidenta Rutherforda Hayesa a jeho manželku. Siamská mačka je prirodzené plemeno, čo znamená, že jej výrazné bodové sfarbenie bolo výsledkom genetickej mutácie. Siamské mačky sa dnes môžu vyskytovať v rôznych bodových farbách.

Vzhľad

Vďaka štíhlemu trupu, dlhým nohám a úzkej trojuholníkovej hlave pôsobia siamské mačky veľmi chudo. Majú úzke papule a chvosty, ktoré sa smerom ku špičke viditeľne stenčujú. Ich farebný bodový kabát im dodáva veľmi elegantný vzhľad. Siamské mačky by mali mať tváre, uši, labky a chvosty výrazne tmavšie ako zvyšok tela a ich bodové sfarbenie by malo byť jednofarebné. Toto plemeno má mandľový tvar a šikmé oči, ktoré sú modré a intenzívnej farby. Veľké a široké uši sú po stranách hlavy nasadené tak, že kopírujú trojuholníkový tvar hlavy. Ich trup je postavený proporcionálne - ruky siamských mačiek by nemali byť širšie ako boky.

Správanie

Siamské mačky sú veľmi láskavé a radi sa maznajú so svojimi ľuďmi. Sú veľmi spoločenskí, ale môžu sa obzvlášť pripútať výlučne k jednej osobe. V niektorých prípadoch sa u siamských mačiek môže vyvinúť separačná úzkosť alebo depresia, keď sú ponechané osamote dlhší čas. Práve z tohto dôvodu sa mačky tohto plemena často kupujú v pároch, takže si môžu navzájom robiť spoločnosť. Siamské mačky vás radi budú sprevádzať pri akejkoľvek úlohe a činnosti okolo domu. Tieto mačky sú aktívne a energické a budú mať radi fyzickú aktivitu. Siamské mačky sú tiež veľmi hlasné a dokážu použiť svoj hlasný hlas, keď vyžadujú pozornosť. Sú tiež hravé, dokonca aj ako dospelí, a často sú popisované ako viac psov ako iné mačky.

Požiadavky

Toto plemeno môže byť trochu náročné a spoločenské. Siamské mačky milujú spoločníka a ponechané osamote sa môžu cítiť mizerne a dokonca sa u nich rozvinie depresia a úzkosť z odlúčenia. Tona náklonnosti udrží vašich siamských šťastných a v najlepšej duševnej forme. Siamské mačky, ako celkom inteligentné plemeno mačiek, budú vyžadovať určitú stimuláciu pomocou logických hračiek. Okrem toho budú tieto mačkovité šelmy potrebovať nejakú fyzickú aktivitu - budú viac než šťastné, keď budú naháňať nejaké hračky a liezť na mačacie stromy.

Denná starostlivosť

S ich krátkou srsťou priliehajúcou na kožu nevyžadujú siamské mačky žiadnu zvláštnu starostlivosť. Týždenné česanie bude viac než dosť na odstránenie odumretých chĺpkov a distribúciu kožného mazu. Siamské mačky sa výborne udržiavajú v čistote, takže ich budete musieť kúpať len vtedy, ak sa obzvlášť zašpinia. Nezabudnite pravidelne strihať pazúry vašej mačky.

Perfektné produkty pre siamské mačky:

74,00 €

Husse Opus Ocean 2 kg | Bezlepkové hypoalergénne granule pre aktívne psy s citlivým tráviacim systémom a intoleranciou na potraviny

Bohaté na živočíšne bielkoviny a tuky na podporu aktívneho životného štýlu Vášho psa

18,00 €

Tip

75,00 €

16,50 €

Mal váš maznáčik nejakú špeciálnu potrebu alebo stav netypický pre plemeno?

Urobte si prosím náš krátky kvíz a zistite, čo navrhujeme pre vášho domáceho maznáčika.

Husse šťastné domáce zvieratká!

 

Lola

Lola má teraz 4 a pol roka a sme veľmi radi, že sme objavili Husse, keď bola ešte mladé šteňa. Po vyskúšaní niekoľkých iných prémiových značiek trpela na problémy so žalúdkom, ale keď prešla na Husse, všetky príznaky zmizli.

Marely

Marely je Austrálsky ovčiak, ktorý mal od malička problémy s trávením, zle reagoval hlavne na kuracie mäso. Na odporúčanie veterinára sme skúsili Husse, najprv sme ich kontaktovali, výborný prístup už od začiatku - poradili, navrhli a dokonca nám dali zľavu ako štartovací balíček :-) a samozrejme priviezli až domov každú zásielku. Odvtedy sme už len u nich, Marley má teraz 3 roky a má skvelé trávenie, za čo som veľmi rád.  Ďakujem Husse!

Oceňuje nás

Pridajte sa k našej svorke!

Pracujte toľko hodín, koľko chcete, zarábajte si požadovaný príjem, pracujte vo svojej vlastnej oblasti.

Pracujte s nami

Husse - švédske krmivo pre psov, mačky a kone

Husse je švédsky výrobca krmiva pre psov, mačky a kone s viac ako 30-ročnými skúsenosťami na trhu. Hlavným cieľom Husse je podporovať zdravý životný štýl zvierat. Všetky krmivá, maškrty a doplnky Husse sú vyrobené len z tých najkvalitnejších, starostlivo vybraných surovín. Všetky produkty sú vyrábané podľa tradičných škandinávskych receptúr a výrobné linky sú pod neustálou veterinárnou kontrolou. Okrem kvality produktov Husse to znamená aj kvalitu služieb. Distribútori Husse sú dôkladne vyškolení vo výžive zvierat a radi vám pomôžu s výberom správnej stravy pre vášho psa, mačku alebo koňa. Produkty Husse nie sú dostupné v klasickej predajnej sieti – dodávame ich priamo z výroby k zákazníkovi, takže môžeme ponúknuť produkty najvyššej kvality za konkurenčné ceny. Jedlo Husse je možné vždy objednať s doručením od domu k domu.

Všetko potrebné pre vášho miláčika na jednom mieste

V ponuke Husse nájdete všetko, čo môže váš miláčik potrebovať. Naše suché krmivo pre psov a mačky je skvelým základom ich stravy - suché krmivo je správne vyvážené krmivo prispôsobené potrebám psov a mačiek rôznych veľkostí a v rôznych fázach života, teda šteniatka a mačiatka, dospelých a seniorov psov a mačiek . Máte psa alebo mačku so špeciálnymi výživovými potrebami? Postarali sme sa o špeciálne potreby zvierat s citlivým tráviacim systémom a potravinovými alergiami, po sterilizácii či kastrácii a domácich miláčikov so sklonom k nadváhe. Hľadáte hračky pre psov a mačky? Hračky Husse sú vyrobené z najkvalitnejších materiálov, sú odolné a poskytnú vášmu miláčikovi hodiny zábavy. Zdravú a prirodzenú stravu vášho psa, mačky či koňa môžete spestriť chutnými pochúťkami. Pamlsky pre psov, mačky a kone sú chutným doplnkom ich jedálnička a skvelou odmenou pri tréningu a tréningu. Potrebujete produkty na starostlivosť o vášho domáceho maznáčika? Zaobstarajte si šampóny, ošetrujúcu kozmetiku, oleje a mlieka, s ktorými sa postaráte o krásny a zdravý vzhľad vášho psa, mačky či koňa .