Sibírska mačka

Agilný, láskavý, ale nie núdzny

Sibírska mačka je rodom domestikovaných mačiek z Ruska. Toto plemeno pôvodne pochádza zo Sibíri a vyvinulo sa úplne samo bez účasti človeka.

iconKrajina pôvodu: Rusko
iconPovaha: energická, aktívna, vyrovnaná
iconSrsť: dlhosrstá
iconFarby: Seal point, Blue point, Lilac point, Chocolate point
iconCharakteristika: Bodové sfarbenie, modré, mandľové oči, trojuholníková hlava, veľké uši
iconStredná dĺžka života: od 11 do 18 rokov

Mačiatka sibírskej mačky

Mačiatka sibírskych mačiek sú energické a aktívne, milujú sa hrať, môžu si užívať rôzne aktivity spojené s vodou a dokážu rýchlo získať triky, ktoré dokážu udržať ich inteligentné mozgy v dobrej kondícii. Sibírske mačky sú skvelé v skákaní, takže tieto mačkovité šelmy budú potrebovať svoje vysoké mačacie stromy čo najskôr, inak ich nájdete liezť po knižniciach, sedieť na dverách alebo na akýchkoľvek vysokých miestach vo vašej domácnosti. V prvom roku mačiatka rýchlo rastú, takže kŕmenie dobre vyváženej stravy zloženej zo zdravých a prírodných ingrediencií je životne dôležité pre zdravie a správny vývoj vášho mačiatka. Kattunge z radu Husse je suché krmivo pre mačiatka, ktoré dodá vášmu mačiatku všetky potrebné živiny a všetky životne dôležité doplnky, ako je taurín na podporu očí a srdca.

Výživa sibírskej mačky

Keďže sibírske mačky sú zvyčajne aktívne, vyžadujú si dobre vyváženú stravu, ktorá bude spĺňať všetky ich stravovacie potreby. Exclusive Lyster Care môže byť skvelým udržiavacím krmivom pre vášho Sibírčana. Na podporu dobrého zdravia srsti vašej dlhosrstej sibírskej mačky môžete doplniť stravu vašej mačky o prírodný lososový olej Laxolja, ktorý je bohatý na omega-3 mastné kyseliny.

Odporúčané pre dospelých sibírskych mačiek:

Husse Opus Farm | Bezlepkové granule pre psov s citlivým trávením a alergiami

Opus Farm obsahuje kuracie mäso a zemiaky a je vhodné aj pre psy s citlivým trávením, kožnými problémami a alergiami. Obsahuje suroviny najvyššej kvality. Bez farbív, konzervantov, lepkov a obilnín.
grain_free
Bez obilnín
mono_protein
Jediný zdroj živočíšnych bielkovin
Veľkosť plemena:
Bielkoviny: 38.0% (84% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Husse Opus Lynx | Bezlepkové granule pre dospelé mačky

Opus Lynx je bezobilninový recept inšpirovaný stravou divých rysov, bohatý na bielkoviny a tuky, s nízkym obsahom sacharidov. Granule obsahujú kuracie mäso, zemiaky a hrášok a sú vhodné aj pre mačky s citlivým tráviacim systémom.
grain_free
Bez obilnín
gluten_free
Bez lepku
Bielkoviny: 40.0% (90% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Podrobný popis sibírskej mačky

Sibírske mačky sú pôvodné plemeno mačiek z tajgy na Sibíri. Toto plemeno má dlhú trojvrstvovú srsť, ktorá ich chráni pred tuhými zimami. Sibírske mačky sú v Rusku známe približne 1000 rokov a často sa spomínajú v ruských ľudových rozprávkach.

Genesis

Sibírska mačka je rodom domestikovaných mačiek pochádzajúcich zo Sibíri. Prvé zmienky o veľkých a silných mačkách s hustou srsťou, ktorá im umožňovala odolávať extrémnym mrazom, pochádzajú zo 16. storočia. Sibírske mačky boli privezené do Spojených štátov v roku 1990, ale náklady na dovoz mačiek z Ruska udržiavajú toto plemeno mimo Európy pomerne vzácne dodnes.

Vzhľad

Sibírske mačky sú veľké a silne stavané mačky s dlhými a svalnatými zadnými nohami, vďaka čomu sú tieto mačky veľmi obratné. Kvôli výraznému rozdielu v dĺžke nôh majú Sibírčania viditeľne klenutý chrbát, čo údajne prispelo k ich veľkej obratnosti a atletickosti. Ich srsť je štruktúrovaná, ale lesklá, čo znižuje výskyt matnosti a má vodoodpudivosť. Chvosty sibírskych mačiek sú široké a pokryté hustou srsťou. Ich srsť je najčastejšie sfarbená do aguti, kde je každý prameň vlasov zafarbený pásmi čiernej, hnedej a žltej. To zvyčajne vedie k mourovatej hnedej sibírskej mačke, ktorá je buď pruhovaná, bodkovaná alebo škvrnitá. Sibírske mačky majú hlavy lichobežníkového tvaru a široké čelo. Ich uši sú mierne zaoblené s chumáčmi vlasov na špičkách.

Správanie

Sibírske mačky sú aktívne a hravé a s radosťou sa zapoja do hry aportu. Tieto vysoko atletické a agilné mačky sa často nachádzajú na vrchole najvyššieho bodu v miestnosti. Sú celkom šikovné, takže učenie trikov sibírskej mačky môže byť zábavným spôsobom, ako precvičiť mozog vašej mačky. Udržujte svoje osobné veci mimo dohľadu vašej mačky a poskytnite veľa hračiek, pretože tieto mačky sa radi hrajú s čímkoľvek, na čo môžu dostať svoje labky. Tieto mačkovité šelmy si tiež užijú hru vo vode a s vodou. Okrem toho, že sú sibírske mačky hravé, sú veľmi milujúce a prítulné. Môžete očakávať, že mačka tohto plemena vás bude nasledovať všade, kam pôjdete a zúčastní sa akejkoľvek činnosti. Tieto mačky by sa vo všeobecnosti mali cítiť celkom pohodlne v blízkosti cudzincov. Hoci sibírske mačky milujú pozornosť, v žiadnom prípade nepotrebujú. Budú trpezlivo čakať, kým sa im budete môcť venovať.

Požiadavky

Tieto inteligentné a aktívne mačkovité šelmy budú potrebovať každodennú fyzickú a duševnú stimuláciu, aby boli v čo najlepšej forme. Keďže sú to vášniví skokani, budete musieť svojej sibírskej mačke poskytnúť vysoký mačací strom na skákanie, šplhanie a sedenie. Hoci mačky tohto plemena sú skôr láskavé, v žiadnom prípade nie sú núdzne . Budú trpezlivo čakať, kým im budete venovať pozornosť, takže nezabudnite stráviť nejaký čas so svojou mačkou.

Denná starostlivosť

Sibírske mačky majú dlhú a trojvrstvovú srsť, ktorá sa príliš ľahko nezrohuje, preto by malo postačovať kefovanie niekoľkokrát týždenne. Počas obdobia vypadávania môže niektoré dodatočné čistenie pomôcť zbaviť sa odumretých chlpov a zabrániť tvorbe chlpov v tráviacom systéme vašej mačky. Keďže sibírske mačky majú dlhú srsť na chvoste a tiež stehná, možno budete musieť občas skontrolovať, či sa v srsti vašej mačky nenachádzajú výkaly. Dlhá srsť medzi vankúšikmi na prstoch sibírskych mačiek môže zadržať prebytočnú špinu a podstielku, preto nezabudnite skontrolovať labky svojej mačky a očistiť ich vlhčenými utierkami vyrobenými špeciálne pre mačky.

Perfektné produkty pre sibírsku mačku:

74,00 €

Husse Opus Ocean 2 kg | Bezlepkové hypoalergénne granule pre aktívne psy s citlivým tráviacim systémom a intoleranciou na potraviny

Bohaté na živočíšne bielkoviny a tuky na podporu aktívneho životného štýlu Vášho psa

18,00 €

Tip

75,00 €

16,50 €

Mal váš maznáčik nejakú špeciálnu potrebu alebo stav netypický pre plemeno?

Urobte si prosím náš krátky kvíz a zistite, čo navrhujeme pre vášho domáceho maznáčika.

Husse šťastné domáce zvieratká!

 

Lola

Lola má teraz 4 a pol roka a sme veľmi radi, že sme objavili Husse, keď bola ešte mladé šteňa. Po vyskúšaní niekoľkých iných prémiových značiek trpela na problémy so žalúdkom, ale keď prešla na Husse, všetky príznaky zmizli.

Marely

Marely je Austrálsky ovčiak, ktorý mal od malička problémy s trávením, zle reagoval hlavne na kuracie mäso. Na odporúčanie veterinára sme skúsili Husse, najprv sme ich kontaktovali, výborný prístup už od začiatku - poradili, navrhli a dokonca nám dali zľavu ako štartovací balíček :-) a samozrejme priviezli až domov každú zásielku. Odvtedy sme už len u nich, Marley má teraz 3 roky a má skvelé trávenie, za čo som veľmi rád.  Ďakujem Husse!

Oceňuje nás

Pridajte sa k našej svorke!

Pracujte toľko hodín, koľko chcete, zarábajte si požadovaný príjem, pracujte vo svojej vlastnej oblasti.

Pracujte s nami

Husse - švédske krmivo pre psov, mačky a kone

Husse je švédsky výrobca krmiva pre psov, mačky a kone s viac ako 30-ročnými skúsenosťami na trhu. Hlavným cieľom Husse je podporovať zdravý životný štýl zvierat. Všetky krmivá, maškrty a doplnky Husse sú vyrobené len z tých najkvalitnejších, starostlivo vybraných surovín. Všetky produkty sú vyrábané podľa tradičných škandinávskych receptúr a výrobné linky sú pod neustálou veterinárnou kontrolou. Okrem kvality produktov Husse to znamená aj kvalitu služieb. Distribútori Husse sú dôkladne vyškolení vo výžive zvierat a radi vám pomôžu s výberom správnej stravy pre vášho psa, mačku alebo koňa. Produkty Husse nie sú dostupné v klasickej predajnej sieti – dodávame ich priamo z výroby k zákazníkovi, takže môžeme ponúknuť produkty najvyššej kvality za konkurenčné ceny. Jedlo Husse je možné vždy objednať s doručením od domu k domu.

Všetko potrebné pre vášho miláčika na jednom mieste

V ponuke Husse nájdete všetko, čo môže váš miláčik potrebovať. Naše suché krmivo pre psov a mačky je skvelým základom ich stravy - suché krmivo je správne vyvážené krmivo prispôsobené potrebám psov a mačiek rôznych veľkostí a v rôznych fázach života, teda šteniatka a mačiatka, dospelých a seniorov psov a mačiek . Máte psa alebo mačku so špeciálnymi výživovými potrebami? Postarali sme sa o špeciálne potreby zvierat s citlivým tráviacim systémom a potravinovými alergiami, po sterilizácii či kastrácii a domácich miláčikov so sklonom k nadváhe. Hľadáte hračky pre psov a mačky? Hračky Husse sú vyrobené z najkvalitnejších materiálov, sú odolné a poskytnú vášmu miláčikovi hodiny zábavy. Zdravú a prirodzenú stravu vášho psa, mačky či koňa môžete spestriť chutnými pochúťkami. Pamlsky pre psov, mačky a kone sú chutným doplnkom ich jedálnička a skvelou odmenou pri tréningu a tréningu. Potrebujete produkty na starostlivosť o vášho domáceho maznáčika? Zaobstarajte si šampóny, ošetrujúcu kozmetiku, oleje a mlieka, s ktorými sa postaráte o krásny a zdravý vzhľad vášho psa, mačky či koňa .