Jazvečík

Takzvaný jazvečí pes, pretože sa používal pri poľovačkách na jazvece.

Jazvečík je malý pes s veľmi výrazným tvarom tela. Krátke nohy a dlhý trup ho robia skutočne jedinečným medzi ostatnými plemenami psov. Aj keď malé jazvečíky môžu byť trochu tvrdohlavé a radi využijú svoju inteligenciu na dosiahnutie akéhokoľvek cieľa, ktorý chcú.

icon

Krajina pôvodu:

Nemecko
icon

Klasifikácia FCI:

IV. skupina, sekcia 1, jazvečíky
icon

Postava:

rozrywkowy, sprytny, uparty, oddany, aktywny, odważny
icon

Farba:

čierna, čierna a béžová, čokoládová, krémová
icon

Hmotnosť:

od 7,5 do 14 kg
icon

Výška:

Muž: 37- 47 cm, Žena: 35-45 cm
icon

Stredná dĺžka života:

od 12 do 16 rokov

Šteniatka jazvečíka

Jazvečíky sú inteligentné, šikovné, ale tvrdohlavé. Šteniatka jazvečíka potrebujú dôsledného trénera. Jazvečíky si užívajú svoju nezávislosť, takže buďte trpezliví, najmä na začiatku tréningu. Psy tohto plemena sa dokážu pomerne rýchlo naučiť a ľahko sa prispôsobiť novým pravidlám. Nezabudnite socializovať svojho jazvečíka čo najskôr, aby sa váš pes naučil, ako sa správať okolo iných zvierat a ľudí. Jazvečíky majú silný lovecký inštinkt, takže vytváranie väzieb s menšími zvieratami, ktoré by inak boli ich korisťou, môže byť výzvou. V prvom roku života šteniatka prechádzajú fázou rýchleho rastu, preto dbajte na to, aby ste svojmu psovi poskytli zdravú stravu, ktorá podporí jeho vývoj.

Výživa jazvečíka

Jazvečíky majú zvyčajne obrovský apetít, takže bez kontroly porcií dokážu rýchlo pribrať. Vyberte pre svoje šteňa dobre vyváženú a kompletnú stravu, ktorá dodá vášmu psovi správne množstvo energie a živín. Nikdy svojho psa neprekrmujte a kŕmte ho podľa plánu. Ad libitum kŕmenie nie je najlepšou voľbou pre psov s výraznou chuťou do jedla, ktoré môžu skončiť maškrtením po celý deň. Venujte pozornosť občerstveniu, ktoré dávate svojmu psovi. Vyberajte si maškrty s čistými a jednoduchými ingredienciami, najlepšie prírodnými. Pri výbere krmiva pre vášho psa sa riaďte veľkosťou a vekom vášho psa. Typ stravy je tiež určený úrovňou aktivity vášho psa.

Odporúčané pre dospelých jazvečíkov:

Husse Prima Plus | Superprémiové granule pre dospelé psy na udržanie štíhlej postavy

Kompletné a vyvážené granule z kuracieho mäsa, ideálne pre dospelé psy, ktoré sa menej hýbu. Obsahuje L-karnitín na spaľovanie tuku, naopak neobsahuje farbivá, konzervačné látky, sóju ani mliečne výrobky. Krmivo je konzervované vitamínom C, ktorý udržiava hodnotu vitamínov v krmive.
l_carnitine
L-Karnitín
mobility
Pohyblivosť
Veľkosť plemena:
Bielkoviny: 22.5% (60% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 10.0%
Skontrolovať to

Husse Sensitive Digest | Hypoalergénne superprémiové granule pre psy s citlivým trávením

Sensitive Digest je bezlepkový produkt s obmedzenými zdrojmi živočíšnych bielkovín, vhodný pre psy, ktoré trpia alergiami a/alebo citlivým tráviacim systémom. Jahňacie bielkoviny, ktoré menej často vyvolávajú alergie, sú jediným zdrojom živočíšnych bielkovín v receptúre. Neobsahuje konzervačné látky a farbivá.
gluten_free
Bez lepku
hypo_allergenic
Hypoalergénne
Veľkosť plemena: , stredné plemená psov
Bielkoviny: 23.0% (72.5% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 14.0%
Skontrolovať to

Popis

Tieto výrazné psy s krátkymi nohami a dlhým trupom sú plemenom tvrdohlavých a nezávislých psov. Jazvečíky vedia využiť svoju inteligenciu a dôvtip na dosiahnutie akéhokoľvek cieľa, ktorý chcú, preto potrebujú dôsledného majiteľa a správny výcvik.

Pôvod

V histórii boli jazvečíky vždy spoločníkmi ušľachtilých a bohatých ľudí. Medzi slávnymi majiteľmi jazvečíkov máme Napoleona Bonaparta, ktorý sa rád maľoval so svojimi psími spoločníkmi. Jazvečíky boli typicky lovecké psy, no postupom rokov boli chované väčšinou ako priatelia a spoločníci. Nemecký Wilhelm II dal dokonca postaviť pamätník na pamiatku svojho obľúbeného jazvečíka, kráľovná Alžbeta II. má svoj vlastný chovateľský program, kde kríži jazvečíky s corgi. Mnoho umelcov chovalo jazvečíkov ako svojich spoločníkov. Pablo Picasso sa s radosťou nechal odfotografovať so svojím jazvečíkom a Andy Warhol pridal k mnohým dielam aj zábery jeho špičákov.

Vzhľad

Zvláštny tvar tela jazvečíkov rozhodne odlišuje psov tohto plemena od ostatných. Psy tohto plemena majú krátke nohy a predĺžený trup. Napriek kratším končatinám sú dosť obratné a rýchle. Majú trojuholníkové hlavy s veľkými, visiacimi ušami. Fanúšikovia tohto plemena sú úplne očarení hlbokými a inteligentnými očami jazvečíkov, ktoré mnohí psi tohto plemena využívajú vo svoj prospech.

Správanie

Hoci sú jazvečíky nezávislé plemeno psov, neznamená to, že nemajú radi spoločnosť svojich majiteľov. Psy tohto plemena milujú tráviť čas so svojou ľudskou rodinou a milujú byť v centre pozornosti. Jazvečíky nie sú typickým psom, milujú byť aktívny a potrebujú svoju dennú dávku pohybu, inak môžu vykazovať nejaké deštruktívne správanie. Fyzická aktivita môže tiež pomôcť udržať vášho psa v dobrej kondícii a udržiavať optimálnu telesnú hmotnosť. Jazvečíky nemajú radi nudu, preto im ponúknite zábavné aktivity a hračky.

Požiadavky

Vďaka svojmu mimoriadne dlhému trupu sú jazvečíky náchylné na problémy s chrbticou, najmä na ochorenie medzistavcových platničiek (IVDD). Riziko zranenia môže zvýšiť obezita, skákanie alebo intenzívne cvičenie, ktoré všetky stavce viac zaťažujú. Udržiavanie optimálnej telesnej hmotnosti a udržiavanie aktívneho jazvečíka je životne dôležité pre zdravie vášho psa. Riziko zranenia sa môže ešte zvýšiť, ak váš pes musí pravidelne stúpať po schodoch. Ak bývate na vyššom poschodí, zvážte nosenie svojho psa po schodisku.

Denná starostlivosť

Jazvečíky nevyžadujú zložitú rutinu starostlivosti. Na kefovanie potrebujete len gumenú rukavicu, ktorá vám pomôže zbaviť sa odumretých vlasov. Po kúpeli dôkladne vysušte uši svojho psa - vlhký zvukovod je skvelým prostredím pre rozvoj baktérií, ktoré môžu viesť k infekciám.

Perfektné produkty pre jazvečíka:

74,00 €

Husse Opus Ocean 2 kg | Bezlepkové hypoalergénne granule pre aktívne psy s citlivým tráviacim systémom a intoleranciou na potraviny

Bohaté na živočíšne bielkoviny a tuky na podporu aktívneho životného štýlu Vášho psa

18,00 €

Tip

75,00 €

16,50 €

Mal váš maznáčik nejakú špeciálnu potrebu alebo stav netypický pre plemeno?

Urobte si prosím náš krátky kvíz a zistite, čo navrhujeme pre vášho domáceho maznáčika.

Husse šťastné domáce zvieratká!

 

Lola

Lola má teraz 4 a pol roka a sme veľmi radi, že sme objavili Husse, keď bola ešte mladé šteňa. Po vyskúšaní niekoľkých iných prémiových značiek trpela na problémy so žalúdkom, ale keď prešla na Husse, všetky príznaky zmizli.

Marely

Marely je Austrálsky ovčiak, ktorý mal od malička problémy s trávením, zle reagoval hlavne na kuracie mäso. Na odporúčanie veterinára sme skúsili Husse, najprv sme ich kontaktovali, výborný prístup už od začiatku - poradili, navrhli a dokonca nám dali zľavu ako štartovací balíček :-) a samozrejme priviezli až domov každú zásielku. Odvtedy sme už len u nich, Marley má teraz 3 roky a má skvelé trávenie, za čo som veľmi rád.  Ďakujem Husse!

Oceňuje nás

Pridajte sa k našej svorke!

Pracujte toľko hodín, koľko chcete, zarábajte si požadovaný príjem, pracujte vo svojej vlastnej oblasti.

Pracujte s nami

Husse - švédske krmivo pre psov, mačky a kone

Husse je švédsky výrobca krmiva pre psov, mačky a kone s viac ako 30-ročnými skúsenosťami na trhu. Hlavným cieľom Husse je podporovať zdravý životný štýl zvierat. Všetky krmivá, maškrty a doplnky Husse sú vyrobené len z tých najkvalitnejších, starostlivo vybraných surovín. Všetky produkty sú vyrábané podľa tradičných škandinávskych receptúr a výrobné linky sú pod neustálou veterinárnou kontrolou. Okrem kvality produktov Husse to znamená aj kvalitu služieb. Distribútori Husse sú dôkladne vyškolení vo výžive zvierat a radi vám pomôžu s výberom správnej stravy pre vášho psa, mačku alebo koňa. Produkty Husse nie sú dostupné v klasickej predajnej sieti – dodávame ich priamo z výroby k zákazníkovi, takže môžeme ponúknuť produkty najvyššej kvality za konkurenčné ceny. Jedlo Husse je možné vždy objednať s doručením od domu k domu.

Všetko potrebné pre vášho miláčika na jednom mieste

V ponuke Husse nájdete všetko, čo môže váš miláčik potrebovať. Naše suché krmivo pre psov a mačky je skvelým základom ich stravy - suché krmivo je správne vyvážené krmivo prispôsobené potrebám psov a mačiek rôznych veľkostí a v rôznych fázach života, teda šteniatka a mačiatka, dospelých a seniorov psov a mačiek . Máte psa alebo mačku so špeciálnymi výživovými potrebami? Postarali sme sa o špeciálne potreby zvierat s citlivým tráviacim systémom a potravinovými alergiami, po sterilizácii či kastrácii a domácich miláčikov so sklonom k nadváhe. Hľadáte hračky pre psov a mačky? Hračky Husse sú vyrobené z najkvalitnejších materiálov, sú odolné a poskytnú vášmu miláčikovi hodiny zábavy. Zdravú a prirodzenú stravu vášho psa, mačky či koňa môžete spestriť chutnými pochúťkami. Pamlsky pre psov, mačky a kone sú chutným doplnkom ich jedálnička a skvelou odmenou pri tréningu a tréningu. Potrebujete produkty na starostlivosť o vášho domáceho maznáčika? Zaobstarajte si šampóny, ošetrujúcu kozmetiku, oleje a mlieka, s ktorými sa postaráte o krásny a zdravý vzhľad vášho psa, mačky či koňa .