Nemecký ovčiak

Inteligentný a poslušný, vhodný pre mnoho druhov práce

Nemecký ovčiak je stredne veľké až veľké plemeno psov, ktoré sa prvýkrát objavilo v Nemecku. V priebehu rokov sa nemeckí ovčiaci stali obľúbenými pre mnoho druhov práce, od herectva po vojenskú prácu. Nemecké ovčiaky sú vhodné na súťaženie na výstavách, skúškach atď.

iconKrajina pôvodu:

Nemecko

iconKlasifikácia FCI:

Skupina 1 pastierskych psov, sekcia 1 ovčiarske psy #166 #166a (dlhosrsté) #166b (krátkosrsté)

iconPovaha:

poslušný, inteligentný, ostražitý, zvedavý, lojálny, sebavedomý, ostražitý, odvážny

iconFarby:

čierna, čierna a opálená, sobolá, červená a čierna, sivá, čierna a strieborná

iconHmotnosť:

pes: 30–40 kg, sučka: 22–32 kg

iconVýška:

Muž: 60–65 cm, Žena: 55–60 cm

iconStredná dĺžka života:

od 9 do 13 rokov

Šteniatka nemeckého ovčiaka

Nemecký ovčiak sú svorkové zvieratá. Potrebujú prísneho vodcu, ktorý im poskytne vedenie. Nemecký ovčiak je spoločenské zviera, trénovať ho, aby sa stýkalo s inými ľuďmi a zvieratami, je životne dôležité. Vydávajte príkazy len raz a buďte vo svojich činoch dôslední. Odmeňte dobré správanie a buďte trpezliví so svojím psom. Poskytnite svojmu psovi potrebnú duševnú a fyzickú stimuláciu na zabezpečenie zdravého vývoja. Nemecké ovčiaky sú geneticky predisponované k dysplázii bedrového kĺbu psov - ortopedickému stavu, ktorý je výsledkom abnormálneho vývoja bedrového kĺbu. CHD môže spôsobiť bolesť, zápal a dokonca aj osteoartritídu kĺbu. Existuje veľká šanca zabrániť tomuto stavu obmedzením množstva skákania a drsnej hry a udržiavaním šteniatok na zdravej strave. Pre toto plemeno je najlepšie zvoliť suché krmivo s obsahom glukosamínu a chondroitínu – skvelou voľbou bude Valp Maxi.

Výživa nemeckého ovčiaka

Keďže nemecké ovčiaky sú predisponované k rôznym kostným poruchám, na zabezpečenie správneho rastu a zdravia zvieraťa je nevyhnutná dobre vyvážená strava. Nemecké ovčiaky by mali byť kŕmené stravou určenou pre veľké plemená (napr. Optimal Giant v rade Husse), ale je dôležité sledovať hladinu energie vo všetkých fázach rastu. Hladiny vápnika a fosforu musia byť správne vyvážené, pretože výrazne ovplyvňujú kostrový systém. Suplementácia omega-3 a omega-6 mastných kyselín môže pomôcť pri znižovaní príznakov osteoartritídy u nemeckých ovčiakov. Doplnky s obsahom chondroitínu a glukozamínu môžu byť prospešné pre podporu kostrových stavov tohto plemena (Artro Plus z nášho sortimentu).

Odporúčané pre dospelých nemeckého ovčiaka:

Husse Optimal Giant | Superprémiové granule pre psy veľkých a obrích plemien

Optimal Giant sú granule vhodné pre dospelé psy veľkých alebo obrovských plemien so štandardnými energetickými potrebami. Obsahuje chondroitín a glukozamín na podporu zdravých kĺbov a kostí. Veľkosť granúl je prispôsobená pre čeľuste veľkých a obrovských plemien na podporu mechanického čistenia zubov.
mobility
Pohyblivosť
taurine
Taurín
Veľkosť plemena: Veľké plemená psov
Bielkoviny: 23.5% (71% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 13.0%
Skontrolovať to

Husse Valp Maxi | Granule pre šteniatka veľkých a obrích plemien a feny počas gravidity a dojčenia

Valp Maxi sú superprémiové granule, ktoré poskytujú dostatok dôležitých živín, vitamínov a minerálov potrebných počas rastu šteniat. Valp Maxi sú vhodné pre šteniatka od 3 týždňov do dospelosti. Veľkosť a tvar granúl je prispôsobený šteniatkam veľkých plemien. Valp Maxi obsahuje 1000 mg/kg glukozamínu a chondroitínu na podporu správneho fungovania kĺbov. Neobsahuje farbivá ani konzervačné látky.
flora_stimuli
Podpora črevnej mikroflóry
mobility
Pohyblivosť
Veľkosť plemena: Veľké plemená psov
Bielkoviny: 29.0% (81% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 18.0%
Skontrolovať to

Podrobný popis nemeckého ovčiaka

Nemecký ovčiak je klasifikovaný ako stredne veľký až veľký pes. Pre toto konkrétne plemeno je štandardná výška v kohútiku približne 60 cm. Nemecké ovčiaky sú silné a svalnaté a zvyčajne dlhšie ako vysoké. Títo silní a inteligentní psi môžu byť vnímaní ako pomocníci so zdravotným postihnutím alebo zastávajú policajné alebo vojenské úlohy.

Genesis

Začiatkom 19. storočia bol nemecký ovčiak vyvinutý ako pastiersky pes na pasenie oviec po celom Nemecku. Predpokladá sa, že na vytvorenie moderného nemeckého ovčiaka v roku 1899 bolo použitých niekoľko rôznych európskych typov pastierskych psov. Bežne používané nemeckými vojakmi si získali popularitu v celej Európe. Po skončení prvej svetovej vojny získalo plemeno medzinárodné uznanie.

Vzhľad

Toto plemeno má dlhú papuľu, čierny nos a silné čeľuste. Uši sú veľké, špicaté a stoja rovno nahor. Nemecký ovčiak má dlhý krk a huňatý dlhý chvost. Srsť je hustá s hustou podsadou. Kožušina môže byť udržiavaná stredná alebo dlhá, oba varianty sú prijateľné. Zvyčajne sú vidieť čierno-hnedé alebo čierno-červené kombinácie farieb srsti. Vo väčšine farebných variácií je prítomná čierna maska.

Správanie

Nemecký ovčiak je plemeno charakteristické predovšetkým svojou inteligenciou. Toto plemeno je ochotné sa učiť a má silnú potrebu mať cieľ. Nemecký ovčiak je zvedavý, ale zároveň opatrný k cudzím ľuďom, vďaka čomu je ideálny na účely stráženia. Lojálni a spoločenskí, môžu prehnane chrániť svoje územie a rodinu, ak nie sú správne socializovaní ako šteniatka. Nemecký ovčiak je vďaka svojej poslušnosti vhodný na učenie zručností a mnoho druhov výcviku, čo z neho robí vynikajúceho pracovného psa.

Požiadavky

Ako plemeno vyvinuté ako pracovné zviera, nemecký ovčiak vyžaduje veľa fyzickej stimulácie. Keďže nemecké ovčiaky sú predisponované k rôznym kostným poruchám, mali by ste sa vyhýbať nadmernému skákaniu. Správna výživa je kľúčovou zložkou pre udržanie dobrého zdravia psov tohto plemena.

Denná starostlivosť

Hustá srsť nemeckého ovčiaka si vyžaduje kefovanie aspoň dvakrát týždenne alebo každý deň v období silného zhadzovania na jar a na jeseň. Pomôže to znížiť vypadávanie a potenciálne zmatnenie srsti. V teplejších mesiacoch pravidelne kontrolujte prítomnosť bĺch a kliešťov. Rovnako ako väčšina psov, nemecký ovčiak sa nemusí kúpať viac ako niekoľkokrát do roka. Keďže toto plemeno má obzvlášť hustú srsť, sušenie môže trvať niekoľko hodín. Nezabudnite nikdy nečesať srsť svojho psa, keď je mokrá.

Perfektné produkty pre nemeckého ovčiaka:

74,00 €

Husse Opus Ocean 2 kg | Bezlepkové hypoalergénne granule pre aktívne psy s citlivým tráviacim systémom a intoleranciou na potraviny

Bohaté na živočíšne bielkoviny a tuky na podporu aktívneho životného štýlu Vášho psa

18,00 €

Husse Optimal 12 kg | Kompletné a vyvážené granule pre aktívne psy

S vitamínmi, antioxidantmi a mastnými kyselinami na podporu silného imunitného systému

60,00 €

Husse Opus Farm 12 kg | Bezlepkové granule pre psov s citlivým trávením a alergiami

Bohaté na živočíšne bielkoviny a tuky na podporu aktívneho životného štýlu vášho psa.

69,90 €

38,00 €

Husse Öron 125 ml | Prírodná starostlivosť o uši pre psov a mačky

Prírodná starostlivosť o uši pre psov a mačky

11,00 €

14,00 €

Husse Valp Mini 2 kg | Granule pre šteniatka malých plemien

S vitamínmi, minerálmi a antioxidantmi pre zdravý imunitný systém

15,00 €

Husse Rep Boll 1 ks | Ťahacia a žuvacia hračka pre psa

Skvelé pre interaktívnu hru, hádzanie a ťahanie

3,00 €

26,00 €

Mal váš maznáčik nejakú špeciálnu potrebu alebo stav netypický pre plemeno?

Urobte si prosím náš krátky kvíz a zistite, čo navrhujeme pre vášho domáceho maznáčika.

Husse šťastné domáce zvieratká!

 

Lola

Lola má teraz 4 a pol roka a sme veľmi radi, že sme objavili Husse, keď bola ešte mladé šteňa. Po vyskúšaní niekoľkých iných prémiových značiek trpela na problémy so žalúdkom, ale keď prešla na Husse, všetky príznaky zmizli.

Marely

Marely je Austrálsky ovčiak, ktorý mal od malička problémy s trávením, zle reagoval hlavne na kuracie mäso. Na odporúčanie veterinára sme skúsili Husse, najprv sme ich kontaktovali, výborný prístup už od začiatku - poradili, navrhli a dokonca nám dali zľavu ako štartovací balíček :-) a samozrejme priviezli až domov každú zásielku. Odvtedy sme už len u nich, Marley má teraz 3 roky a má skvelé trávenie, za čo som veľmi rád.  Ďakujem Husse!

Oceňuje nás

Pridajte sa k našej svorke!

Pracujte toľko hodín, koľko chcete, zarábajte si požadovaný príjem, pracujte vo svojej vlastnej oblasti.

Pracujte s nami

Husse - švédske krmivo pre psov, mačky a kone

Husse je švédsky výrobca krmiva pre psov, mačky a kone s viac ako 30-ročnými skúsenosťami na trhu. Hlavným cieľom Husse je podporovať zdravý životný štýl zvierat. Všetky krmivá, maškrty a doplnky Husse sú vyrobené len z tých najkvalitnejších, starostlivo vybraných surovín. Všetky produkty sú vyrábané podľa tradičných škandinávskych receptúr a výrobné linky sú pod neustálou veterinárnou kontrolou. Okrem kvality produktov Husse to znamená aj kvalitu služieb. Distribútori Husse sú dôkladne vyškolení vo výžive zvierat a radi vám pomôžu s výberom správnej stravy pre vášho psa, mačku alebo koňa. Produkty Husse nie sú dostupné v klasickej predajnej sieti – dodávame ich priamo z výroby k zákazníkovi, takže môžeme ponúknuť produkty najvyššej kvality za konkurenčné ceny. Jedlo Husse je možné vždy objednať s doručením od domu k domu.

Všetko potrebné pre vášho miláčika na jednom mieste

V ponuke Husse nájdete všetko, čo môže váš miláčik potrebovať. Naše suché krmivo pre psov a mačky je skvelým základom ich stravy - suché krmivo je správne vyvážené krmivo prispôsobené potrebám psov a mačiek rôznych veľkostí a v rôznych fázach života, teda šteniatka a mačiatka, dospelých a seniorov psov a mačiek . Máte psa alebo mačku so špeciálnymi výživovými potrebami? Postarali sme sa o špeciálne potreby zvierat s citlivým tráviacim systémom a potravinovými alergiami, po sterilizácii či kastrácii a domácich miláčikov so sklonom k nadváhe. Hľadáte hračky pre psov a mačky? Hračky Husse sú vyrobené z najkvalitnejších materiálov, sú odolné a poskytnú vášmu miláčikovi hodiny zábavy. Zdravú a prirodzenú stravu vášho psa, mačky či koňa môžete spestriť chutnými pochúťkami. Pamlsky pre psov, mačky a kone sú chutným doplnkom ich jedálnička a skvelou odmenou pri tréningu a tréningu. Potrebujete produkty na starostlivosť o vášho domáceho maznáčika? Zaobstarajte si šampóny, ošetrujúcu kozmetiku, oleje a mlieka, s ktorými sa postaráte o krásny a zdravý vzhľad vášho psa, mačky či koňa .