Cornish Rex

Chudé mačky s kučeravou srsťou

Cornish Rex je plemeno mačiek známe svojou kučeravou srsťou pozostávajúcou výlučne z páperovej srsti.

iconKrajina pôvodu: Veľká Británia
iconCharakter: Ekstravertný, priateľský, inteligentný, láskavý, zvedavý.
iconSrsť: Krótkowłosy
iconFarba: modrá, fialová, krémová, červená, čokoládová, čierna, biela
iconVlastnosti: kučeravé vlasy
iconStredná dĺžka života: od 15 do 18 rokov

Mačiatka Cornish Rex

Cornish rex je plemeno veľmi agilných a energických mačiek. Milujú akýkoľvek druh fyzickej aktivity. Mačiatka Cornish rex sú inteligentné a známe svojim rýchlym učením. Mačiatka tohto plemena sa zvyknú dobre adaptovať na nové situácie a prostredie. Sú komunikatívni, priateľskí k ľuďom a zvieratám, zvedaví a často ich možno nájsť sliediť po dome. Je známe, že tréning pozitívneho posilňovania vykazuje najlepšie výsledky pri tréningu mačiatok. Chutné maškrty sú skvelou motiváciou a chutnou odmenou pre vaše mačiatko. Kycklingfile alebo Tuna Recipe urobia pri tréningu s vaším mačiatkom zázraky. Doprajte svojmu mačiatku cornish rex zdravú a dobre vyváženú stravu. Kattunge je suché krmivo pre mačiatka vytvorené tak, aby vyhovovalo všetkým stravovacím potrebám mačky v 1. roku života.

Cornish Rex výživa

Cornish rex je plemeno aktívnych mačiek s výrazným apetítom. Zvýšená úroveň fyzickej aktivity si vyžaduje vyšší kalorický príjem, ale u mačiek cornish rex ich apetít výrazne prevyšuje ich skutočný denný kalorický dopyt. Nikdy svoju mačku neprekrmujte a nedopĺňajte misku zakaždým, keď ju vaša mačka olízne. Nechajte svoju mačku jesť podľa plánu a dodržujte odporúčanú dennú porciu jedla na základe telesnej hmotnosti vašej mačky. Mačky nemajú príliš v obľube piť neperlivú vodu a väčšinu tekutín prijímajú zo stravy. Vlhké krmivo by malo byť udržiavacou diétou, najmä v prípade fyzicky aktívnych mačiek. Ak vaša mačka uprednostňuje suché krmivo, môžete pridať nejaké pochutiny, ako napríklad Tuniakový recept alebo Exclusive Aptit, aby ste zvýšili chutnosť a zvýšili príjem tekutín u vašej aktívnej mačky.

Odporúčané pre dospelých Cornish Rex:

Husse Opus Lynx | Bezlepkové granule pre dospelé mačky

Opus Lynx je bezobilninový recept inšpirovaný stravou divých rysov, bohatý na bielkoviny a tuky, s nízkym obsahom sacharidov. Granule obsahujú kuracie mäso, zemiaky a hrášok a sú vhodné aj pre mačky s citlivým tráviacim systémom.
grain_free
Bez obilnín
gluten_free
Bez lepku
Bielkoviny: 40.0% (90% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Husse Opus Farm | Bezlepkové granule pre psov s citlivým trávením a alergiami

Opus Farm obsahuje kuracie mäso a zemiaky a je vhodné aj pre psy s citlivým trávením, kožnými problémami a alergiami. Obsahuje suroviny najvyššej kvality. Bez farbív, konzervantov, lepkov a obilnín.
grain_free
Bez obilnín
mono_protein
Jediný zdroj živočíšnych bielkovin
Veľkosť plemena:
Bielkoviny: 38.0% (84% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Podrobný popis Cornish Rex

Cornish rex je stredne veľké plemeno mačiek s kučeravou srsťou. Srsť mačiek cornish rex pozostáva len z páperových chlpov, ktoré mačke poskytujú obmedzenú ochranu pred chladom.

Pôvod

Vôbec prvá mačka s kučeravými a jemnými vlasmi sa narodila v roku 1950 na farme v Cornwalle. Kučeravá srsť sa objavila na jednej mačke v celom vrhu, a tak sa majiteľ rozhodol mačiatko spätne skrížiť s jeho matkou, čo viedlo k vrhu mačiek s nezvyčajnou, kučeravou srsťou. Neskôr boli kučeravé mačky krížené so siamskými mačkami, čo viedlo k tomu, že ďalšie vrhy mačiek s kučerami v srsti brali po siamkách, najmä čo sa týka ich štíhleho tela, chudých chvostov a trojuholníkových hláv zdobených obrovskými ušami. Použitie slova „rex“ na naznačenie určitej odchýlky pochádza z výstavy králikov v Belgicku, na ktorú údajne priviedol belgický kráľ Albert I. dvoch kučeravých králikov. Hoci zvieratá nespĺňali štandard plemena, porotcovia a výstavní funkcionári nechceli riskovať, že by kráľa urazili, a tak zvieratá prijali a k ich menám napísali slovo „rex“ (lat. kráľ).

Vzhľad

Mačky Cornish rex majú pomerne veľa spoločného so siamskými mačkami, s ktorými boli krížení predkovia moderného plemena. Cornish rex mačky majú svalnaté, ale štíhle telo, dlhé a štíhle nohy, vďaka ktorým mačky vyzerajú vysoké. Dlhý, chudý chvost je čerešničkou na vrchole pre štíhly vzhľad mačiek Cornish Rex. Trojuholníková hlava s veľkými a širokými ušami nasadenými vysoko navrchu sa zdá byť malá. Cornish rex mačky majú stredne veľké a mandľové oči, zvyčajne vo výraznej a živej farbe. Ale najdôležitejšou črtou mačky cornish rex je určite srsť. Mačky tohto plemena majú hustú a krátku srsť s výraznou kučeravosťou. Srsti mačiek Cornish Rex nemajú ochrannú srsť a chlpy na bradách – to môže viesť k rýchlej strate telesného tepla, najmä v zime. Srsť, ktorá nemá ochrannú srsť, má tendenciu sa mastiť, väčšinou na brade a labkách.

Správanie

Cornish rex sú veľmi aktívne mačkovité šelmy, ktoré milujú akékoľvek fyzické aktivity, ako je skákanie, behanie a ďalšie. Toto inteligentné plemeno mačiek sa veľmi rýchlo učí a dokáže sa ľahko prispôsobiť novému prostrediu alebo situáciám. Mačky Cornish rex môžu byť mimoriadne komunikatívne a spoločenské - môžete očakávať, že vaša mačka vás bude rada sprevádzať pri akýchkoľvek každodenných úlohách, mnohokrát nahlas mňauká, aby upútala vašu pozornosť. Cornish rex mačky sú známe tým, že sú veľmi zvedavé na svoje okolie a priateľské k iným domácim miláčikom. Dobre vychádzajú aj s deťmi. Kvôli ich srsti bez chráničov a chlpov sa im najlepšie darí ako vnútorným mačkám - môžu rýchlo strácať telesné teplo, čo môže dokonca viesť k podchladeniu.

Požiadavky

Cornish rex mačkám sa najlepšie darí ako výlučne izbovým mačkám - v teplom dome či byte si ľahšie udržia vyššiu telesnú teplotu. Poskytnite svojej mačke veľa teplých a útulných miest na leňošenie, najmä v zime, keď aj tie najteplejšie miesta môžu byť chladnejšie ako zvyčajne. Ako aktívne a hravé plemeno cornish rex mačky potrebujú primerané množstvo fyzickej aktivity. Mačky tohto plemena milujú spoločnosť svojich ľudí, takže sa pripravte na to, že s vašou mačkou strávite každý deň kvalitný čas.

Starostlivosť

Kučeravá srsť mačiek cornish rex nemá okrem páperia žiadnu inú srsť - je jemná a ľahká a má tendenciu sa rýchlo mastiť. Mačky Cornish rex vyžadujú viac kúpeľov ako iné plemená mačiek. Raz týždenne kefujte svoju mačku, ale pamätajte na jemnosť – prílišný tlak na svetlé a kučeravé chlpy môže narušiť štruktúru srsti a zničiť kučery. Pravidelne mačke strihajte nechty, kontrolujte uši a v prípade potreby ich vyčistite. Vždy používajte výrobky určené špeciálne pre mačky, ktoré sú vyrobené tak, aby vyhovovali rovnováhe pH ich pokožky.

Perfektné produkty pre Cornish Rex:

74,00 €

Husse Opus Ocean 2 kg | Bezlepkové hypoalergénne granule pre aktívne psy s citlivým tráviacim systémom a intoleranciou na potraviny

Bohaté na živočíšne bielkoviny a tuky na podporu aktívneho životného štýlu Vášho psa

18,00 €

Tip

75,00 €

16,50 €

Mal váš maznáčik nejakú špeciálnu potrebu alebo stav netypický pre plemeno?

Urobte si prosím náš krátky kvíz a zistite, čo navrhujeme pre vášho domáceho maznáčika.

Husse šťastné domáce zvieratká!

 

Lola

Lola má teraz 4 a pol roka a sme veľmi radi, že sme objavili Husse, keď bola ešte mladé šteňa. Po vyskúšaní niekoľkých iných prémiových značiek trpela na problémy so žalúdkom, ale keď prešla na Husse, všetky príznaky zmizli.

Marely

Marely je Austrálsky ovčiak, ktorý mal od malička problémy s trávením, zle reagoval hlavne na kuracie mäso. Na odporúčanie veterinára sme skúsili Husse, najprv sme ich kontaktovali, výborný prístup už od začiatku - poradili, navrhli a dokonca nám dali zľavu ako štartovací balíček :-) a samozrejme priviezli až domov každú zásielku. Odvtedy sme už len u nich, Marley má teraz 3 roky a má skvelé trávenie, za čo som veľmi rád.  Ďakujem Husse!

Oceňuje nás

Pridajte sa k našej svorke!

Pracujte toľko hodín, koľko chcete, zarábajte si požadovaný príjem, pracujte vo svojej vlastnej oblasti.

Pracujte s nami

Husse - švédske krmivo pre psov, mačky a kone

Husse je švédsky výrobca krmiva pre psov, mačky a kone s viac ako 30-ročnými skúsenosťami na trhu. Hlavným cieľom Husse je podporovať zdravý životný štýl zvierat. Všetky krmivá, maškrty a doplnky Husse sú vyrobené len z tých najkvalitnejších, starostlivo vybraných surovín. Všetky produkty sú vyrábané podľa tradičných škandinávskych receptúr a výrobné linky sú pod neustálou veterinárnou kontrolou. Okrem kvality produktov Husse to znamená aj kvalitu služieb. Distribútori Husse sú dôkladne vyškolení vo výžive zvierat a radi vám pomôžu s výberom správnej stravy pre vášho psa, mačku alebo koňa. Produkty Husse nie sú dostupné v klasickej predajnej sieti – dodávame ich priamo z výroby k zákazníkovi, takže môžeme ponúknuť produkty najvyššej kvality za konkurenčné ceny. Jedlo Husse je možné vždy objednať s doručením od domu k domu.

Všetko potrebné pre vášho miláčika na jednom mieste

V ponuke Husse nájdete všetko, čo môže váš miláčik potrebovať. Naše suché krmivo pre psov a mačky je skvelým základom ich stravy - suché krmivo je správne vyvážené krmivo prispôsobené potrebám psov a mačiek rôznych veľkostí a v rôznych fázach života, teda šteniatka a mačiatka, dospelých a seniorov psov a mačiek . Máte psa alebo mačku so špeciálnymi výživovými potrebami? Postarali sme sa o špeciálne potreby zvierat s citlivým tráviacim systémom a potravinovými alergiami, po sterilizácii či kastrácii a domácich miláčikov so sklonom k nadváhe. Hľadáte hračky pre psov a mačky? Hračky Husse sú vyrobené z najkvalitnejších materiálov, sú odolné a poskytnú vášmu miláčikovi hodiny zábavy. Zdravú a prirodzenú stravu vášho psa, mačky či koňa môžete spestriť chutnými pochúťkami. Pamlsky pre psov, mačky a kone sú chutným doplnkom ich jedálnička a skvelou odmenou pri tréningu a tréningu. Potrebujete produkty na starostlivosť o vášho domáceho maznáčika? Zaobstarajte si šampóny, ošetrujúcu kozmetiku, oleje a mlieka, s ktorými sa postaráte o krásny a zdravý vzhľad vášho psa, mačky či koňa .