Selkirk Rex

Plemeno bežne označované ako ovčia mačka

Selkirk rex je plemeno mačiek s pevne stočenou srsťou. Kučeravá srsť u tohto plemena je výsledkom genetickej mutácie, úplne inej ako u mačiek devon rex alebo cornish rex. Kučera má tendenciu meniť sa s ročným obdobím a vekom mačky.

iconKrajina pôvodu: USA
iconPovaha: spoločenský, trpezlivý, dôverčivý, láskavý, tolerantný
iconSrsť: krátkosrstá
iconFarba: každá farba a vzor
iconVlastnosti: kučeravá srsť
iconPriemerná dĺžka života: od 12 do 20 rokov

Mačiatka Selkirk Rex

Selkirk rex je inteligentné plemeno mačiek - mačiatka pomerne rýchlo získajú všetky potrebné zručnosti a ľahko pochopia všetky pravidlá a hranice. Tieto spoločenské mačky majú tendenciu dobre vychádzať s ľuďmi aj inými zvieratami, ale môžu potrebovať viac času na vybudovanie vzťahu so psom alebo iným domácim miláčikom. Mačky Selkirk rex môžu mať výraznú chuť do jedla, preto sa uistite, že ste svojej mačke odmerali jedlo, aby ste ju neprekŕmili. V prvých rokoch mačiatka rastú veľmi rýchlo, takže zdravá a vyvážená strava je nevyhnutnosťou. Suché krmivo pre mačky Kattunge poskytne vášmu mačiatku všetky potrebné živiny. Mačiatka by mali byť kŕmené špeciálnym krmivom vyvinutým pre mačiatka až do veku 1 roka.

Selkirk Rex výživa

Mačky Selkirk rex majú tendenciu byť zvedavé a fyzicky aktívne. Ochotne sa zúčastnia akejkoľvek fyzickej aktivity a môžu si užiť hry, ktoré si vyžadujú určité premýšľanie. Aby mačky zostali v čo najlepšej forme, potrebujú dobre vyváženú stravu, ktorá im poskytne správnu hladinu potrebných živín. Majte na pamäti, že individuálne potreby vašej mačky závisia od úrovne aktivity vášho domáceho maznáčika a dokonca aj od prostredia, v ktorom žije. Dennú dávku krmiva pre vašu mačku vypočítajte na základe aktuálnej telesnej hmotnosti. Prekrmovanie môže viesť k nadváhe a obezite. Kŕmte svoju mačku v stanovených hodinách počas dňa a snažte sa do nej zakomponovať čo najviac vlhkého krmiva. Mačky sa príliš nezaujímajú o pitie neperlivej vody a väčšina ich denných tekutín pochádza z potravy. Vyberte si jedlo na základe preferencií vašej mačky - vyberte správnu chuť a textúru. Pate Adult je vynikajúcou voľbou pre mačky, ktoré uprednostňujú hladkú konzistenciu krmiva. Čo ak mačka uprednostňuje suché jedlo? Suché krmivo pre mačky môžete vždy zmiešať s Tuna Recipe alebo Exclusive Aptit - chutné maškrty, skvelé ako desiata alebo ako prídavok k hlavnému jedlu.

Odporúčané pre dospelých Selkirk Rex:

Husse Opus Farm | Bezlepkové granule pre psov s citlivým trávením a alergiami

Opus Farm obsahuje kuracie mäso a zemiaky a je vhodné aj pre psy s citlivým trávením, kožnými problémami a alergiami. Obsahuje suroviny najvyššej kvality. Bez farbív, konzervantov, lepkov a obilnín.
grain_free
Bez obilnín
mono_protein
Jediný zdroj živočíšnych bielkovin
Veľkosť plemena:
Bielkoviny: 38.0% (84% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Husse Opus Lynx | Bezlepkové granule pre dospelé mačky

Opus Lynx je bezobilninový recept inšpirovaný stravou divých rysov, bohatý na bielkoviny a tuky, s nízkym obsahom sacharidov. Granule obsahujú kuracie mäso, zemiaky a hrášok a sú vhodné aj pre mačky s citlivým tráviacim systémom.
grain_free
Bez obilnín
gluten_free
Bez lepku
Bielkoviny: 40.0% (90% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Podrobný popis Selkirk Rex

Selkirk Rex je stredne veľké plemeno mačiek s jemnou a kučeravou srsťou, vďaka ktorej si toto plemeno získalo svoju prezývku. Selkirk Rex je jediné plemeno mačiek, ktoré má kučeravé fúzy.

Pôvod

Slečna DePesto z NoFace bola predchodkyňou plemena Selkirk rex. Mačka sa narodila v Montane v roku 1987. Bola jediným mačiatkom z celého vrhu, ktoré malo kučeravé fúzy a kučeravú srsť. Jeri Newman, ktorá si mačiatko vzala domov, ju neskôr skrížila s čiernou perzskou mačkou. Polovica mačiatok z vrhu mala kučeravú srsť. Neskôr boli kučeravé mačky krížené s perzskými a britskými mačkami. Moderná mačka Selkirk rex má podobnosť s tvarom tela britských mačiek. Genetická mutácia zodpovedná za zvlnenie srsti je úplne iná mutácia ako tá, ktorá vedie ku kučeravej srsti mačiek Cornish rex a Devon rex.

Vzhľad

Vďaka kríženiu s perzskými mačkami majú mačky Selkirk rex krátku a hranatú papuľu. Kríženie s britskými mačkami dalo tomuto plemenu silnú a ťažkú štruktúru kostí. Serkirk rex má okrúhle hlavy a veľké okrúhle oči. Stredne veľké, na špičke mierne zaoblené uši sú široko nasadené na temene hlavy. Mačky tohto plemena majú stredne hrubé a pevné labky a hrubý chvost, ktorý je na konci zaoblený. Srsť Selkirk rex je kučeravá a mäkká. Vzhľad a dotyk srsti viedli k tomu, že mačky tohto plemena boli označované ako ovčie mačky. Dokonca aj chlpy rastúce vo vnútri uší a fúzy týchto mačiek sú kučeravé. Mačky tohto plemena môžu mať každý vzor a farbu.

Správanie  

Mačky Selkirk rex sú veľmi spoločenské a dôverčivé. Ľahko vychádzajú so svojimi ľudskými rodinami aj s cudzími ľuďmi. Tieto mačky sú veľmi trpezlivé a zhromaždené a môžu sa ľahko dostať spolu s deťmi. Selkirk rex je skvelá spoločná mačka - dokáže rýchlo nadviazať blízke vzťahy s inými zvieratami. Tieto mačky vyžadujú pozornosť a môžu stráviť hodiny ležaním na kolenách svojho človeka. Selkirk rex je pomerne aktívne plemeno mačiek - môžu si užívať takmer každú formu fyzickej aktivity.

Požiadavky

Kučeravé chlpy rastúce v ušiach mačiek Selkirk rex môžu mierne dráždiť vnútro uší a viesť k zvýšenej produkcii ušného mazu. Pravidelne kontrolujte uši svojej mačky a v prípade potreby ich čistite. Na čistenie uší vašej mačky používajte výrobky určené špeciálne pre mačky. Ako plemeno príbuzné perzským mačkám môžu mačky Selkirk rex pociťovať nadmerné slzenie, ktoré môže viesť k zafarbeniu oblasti pod očami. Nezabudnite vyčistiť srsť okolo očí. Mačky Selkirk rex sa radi cítia, že majú nad miestom kontrolu - poskytnite im prístup k vysokému nábytku alebo vysokému mačaciemu stromu.

Denná starostlivosť

Na čistenie mačky Selkirk rex vždy používajte kefu určenú na kučeravé srsť. Nečistite mačku príliš často, pretože to môže uvoľniť kučery. Kefujte mačku pomaly a jemne. Ak musíte svojej mačke dopriať kúpeľ, použite šampón určený na kučeravú srsť. Pravidelne strihajte pazúriky svojej mačky - príliš dlhé pazúry môžu chňapnúť po kobercoch, nábytku a spôsobiť mačke bolesť.

Perfektné produkty pre Selkirk Rex:

74,00 €

Husse Opus Ocean 2 kg | Bezlepkové hypoalergénne granule pre aktívne psy s citlivým tráviacim systémom a intoleranciou na potraviny

Bohaté na živočíšne bielkoviny a tuky na podporu aktívneho životného štýlu Vášho psa

18,00 €

Tip

75,00 €

16,50 €

Mal váš maznáčik nejakú špeciálnu potrebu alebo stav netypický pre plemeno?

Urobte si prosím náš krátky kvíz a zistite, čo navrhujeme pre vášho domáceho maznáčika.

Husse šťastné domáce zvieratká!

 

Lola

Lola má teraz 4 a pol roka a sme veľmi radi, že sme objavili Husse, keď bola ešte mladé šteňa. Po vyskúšaní niekoľkých iných prémiových značiek trpela na problémy so žalúdkom, ale keď prešla na Husse, všetky príznaky zmizli.

Marely

Marely je Austrálsky ovčiak, ktorý mal od malička problémy s trávením, zle reagoval hlavne na kuracie mäso. Na odporúčanie veterinára sme skúsili Husse, najprv sme ich kontaktovali, výborný prístup už od začiatku - poradili, navrhli a dokonca nám dali zľavu ako štartovací balíček :-) a samozrejme priviezli až domov každú zásielku. Odvtedy sme už len u nich, Marley má teraz 3 roky a má skvelé trávenie, za čo som veľmi rád.  Ďakujem Husse!

Oceňuje nás

Pridajte sa k našej svorke!

Pracujte toľko hodín, koľko chcete, zarábajte si požadovaný príjem, pracujte vo svojej vlastnej oblasti.

Pracujte s nami

Husse - švédske krmivo pre psov, mačky a kone

Husse je švédsky výrobca krmiva pre psov, mačky a kone s viac ako 30-ročnými skúsenosťami na trhu. Hlavným cieľom Husse je podporovať zdravý životný štýl zvierat. Všetky krmivá, maškrty a doplnky Husse sú vyrobené len z tých najkvalitnejších, starostlivo vybraných surovín. Všetky produkty sú vyrábané podľa tradičných škandinávskych receptúr a výrobné linky sú pod neustálou veterinárnou kontrolou. Okrem kvality produktov Husse to znamená aj kvalitu služieb. Distribútori Husse sú dôkladne vyškolení vo výžive zvierat a radi vám pomôžu s výberom správnej stravy pre vášho psa, mačku alebo koňa. Produkty Husse nie sú dostupné v klasickej predajnej sieti – dodávame ich priamo z výroby k zákazníkovi, takže môžeme ponúknuť produkty najvyššej kvality za konkurenčné ceny. Jedlo Husse je možné vždy objednať s doručením od domu k domu.

Všetko potrebné pre vášho miláčika na jednom mieste

V ponuke Husse nájdete všetko, čo môže váš miláčik potrebovať. Naše suché krmivo pre psov a mačky je skvelým základom ich stravy - suché krmivo je správne vyvážené krmivo prispôsobené potrebám psov a mačiek rôznych veľkostí a v rôznych fázach života, teda šteniatka a mačiatka, dospelých a seniorov psov a mačiek . Máte psa alebo mačku so špeciálnymi výživovými potrebami? Postarali sme sa o špeciálne potreby zvierat s citlivým tráviacim systémom a potravinovými alergiami, po sterilizácii či kastrácii a domácich miláčikov so sklonom k nadváhe. Hľadáte hračky pre psov a mačky? Hračky Husse sú vyrobené z najkvalitnejších materiálov, sú odolné a poskytnú vášmu miláčikovi hodiny zábavy. Zdravú a prirodzenú stravu vášho psa, mačky či koňa môžete spestriť chutnými pochúťkami. Pamlsky pre psov, mačky a kone sú chutným doplnkom ich jedálnička a skvelou odmenou pri tréningu a tréningu. Potrebujete produkty na starostlivosť o vášho domáceho maznáčika? Zaobstarajte si šampóny, ošetrujúcu kozmetiku, oleje a mlieka, s ktorými sa postaráte o krásny a zdravý vzhľad vášho psa, mačky či koňa .